Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2014., 16:27   #1
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
(riješeno) Konvertiranje MKV u AVI

Imam dosta crtanih (sinkroniziranih) filmova koji su u MKV format. U vikendici imam DVD player koji ne prikazuje MKV format stoga ih moram sve konvertirati u AVI.
Nakon dosta konzultacija s raznim forumašima, većina njih kažu da je za to super program Freemake video converter.
Instalirao sam ga i započeo konvertiranje jednog crtiča s ovim karakteristikama:
Format: Matroska
File size: 2.73 GB
Duration: 1h 25mn
Bit rate: 3 142 Kbps
Width: 1 280 pixels
Height: 528 pixels

Konvertiranje je trajalo 3 h i 30 min i kad sam pokrenuo film, očajno, zvuk je totalno desinhroniziran s govorom.
Ne mogu vjerovat, zna li ko u čemu je problem

Windows 7
CPU: 2 GHZ
RAM: 2 GB
makromedia je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 16:41   #2
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 560
ne znam u čemu je problem s tim programom jer ga nisam koristio, ali me zanima koji je to dvd player koji pokreće avi file s rezolucijom preko 720x576?

znam da sam jednom zakodirao mkv u avi s nekim xm recode free programom, radilo je bez problema na nekoj dvd drlji od stotinjak kuna.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2014., 18:34   #3
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
Dajte preporučite mi neki drugi program koj može da konvertita MKV u AVI uredno.
makromedia je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 18:36   #4
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
ConvertXtoDVD
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 19:07   #5
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor makromedia Pregled postova
Dajte preporučite mi neki drugi program koj može da konvertita MKV u AVI uredno.
1. Aiseesoft Total Video Converter

2. Full Video Converter 2012 v10.0.4 Premium

3. Aimersoft DVD Studio Pack


Uglavnom , poželjno je , ali ne i nužno odvojeno dekodirati video od zvuka .
Tada se dobiju puno bolji rezultati , ali to je i nešto kompliciraniji proces .
Naknadno spajaš audio sa zvukom i dobiješ savršeno dekodiran materijal .

Imaš dosta toga na netu pa potraži .
Za manje zahtjevnog korisnika biti će ti dovoljni i ovi programi za dekodiranje koje sam ti preporučio .
Vrlo su jednostavni za korištenje .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 20:25   #6
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
1. Aiseesoft Total Video Converter

Uglavnom , poželjno je , ali ne i nužno odvojeno dekodirati video od zvuka .
Evo sad sam instalirao taj "Aiseesoft Total Video Converter", i izgleda mi prilično močan.
E ali sad neznam kako da odvojeno dekodiram video od zvuka.
Može li pomoć.
makromedia je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 20:31   #7
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Nemoraš to nužno raditi .
Ovaj program bi trebao odraditi dekodiranje videa i zvuka automatski bez problema .
Ne kompliciraj stvari .

Za odvojeno dekodiranje zvuka ljudi uglavnom koriste neki drugi program , ne mogu se sada sjetiti koji je program u pitanju , zato sam ti i rekao da potražiš malo na netu o tome imaš dosta napisanog .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 20:44   #8
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
Ok, nadam se da če mi on odraditi posao kako treba. Evo sad sam počeo konvertirati isti film i koliko vidim, program je duplo brži od Freemake video converter-a.
Freemake mi je isti film konvertirao za 3,5 sata a ovaj je za 20 min konvertirao več 25 % filma.
makromedia je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 20:57   #9
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Ako ti Aiseesoft Total Video Converter neda željeni rezultat ( zvuk i video ne budu usklađeni ) pokušaj sa ostala dva programa .
Meni uglavnom sve odrade korektno , tako da možebitni problem nije u samom programu .
Svakako javi rezultat !
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 22:55   #10
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
Vow, oduševljen sam, odradio mi je duplo brže od Freemake Video a zvuk i slika savršeni i usklađeni.
Reci mi dali znaš koji output resolution da odaberem kako bi filmove mogao gledati na kućnome DVD playeru
Jer neko spominje da nebi smjela biti viša od 720 X 576
makromedia je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2014., 23:31   #11
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Prebaci u PAL 25 fps and 720x576

NTSC delivers a frame rate of 30 fps at an aspect ratio of 720x480, and is used in North America, Japan and South Korea. PAL is a different video standard that is incompatible with NTSC; it uses a fame rate of 25 fps and 720x576 aspect ratio, and is used in most of Europe, Australia and large parts of Africa and Asia. The differences between NTSC and PAL are the reason why some DVDs or VHS tapes from Europe may not play in the United States and vice versa. Most European DVD players can read NTSC and most PAL TVs can display NTSC video. But NTSC DVD players usually cannot read PAL.

PAL vs. NTSC

PAL usually has 576 visible lines compared with 480 lines with NTSC, meaning that PAL has a 20% higher resolution. Both PAL and NTSC have a higher frame rate than film, 24 frames per second, offering flicker-free motion. Most TV output for PAL and NTSC use interlaced frames meaning that even lines update on one frame and odd lines update on the next frame. Interlacing frames gives a smoother motion with half the frame rate, the downside is with scene changes. NTSC is used with a fps of 60i or 30p whereas PAL generally uses 50i or 25p; both use a high enough frame rate to give the illusion of fluid motion. This is due to the fact that NTSC is generally used in countries with a Utility frequency of 60 Hz and PAL in countries with 50 Hz, although there are many exceptions. PAL has a closer frame rate to that of film and is less likely to suffer from issues caused during frame rate conversion. Artefacts caused by frame rate conversion required when video has been recorded at the wrong rate for the display can be severe.

NTSC receivers have a tint control to perform colour correction manually. If this is not adjusted correctly, the colours may be faulty. The PAL standard automatically cancels hue errors by phase reversal, so a tint control is unnecessary. Chrominance phase errors in the PAL system are cancelled out using a 1H delay line resulting in lower saturation, which is much less noticeable to the eye than NTSC hue errors.
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2014., 00:10   #12
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
Citiraj:
Autor makromedia Pregled postova
Vow, oduševljen sam, odradio mi je duplo brže od Freemake Video a zvuk i slika savršeni i usklađeni.
Reci mi dali znaš koji output resolution da odaberem kako bi filmove mogao gledati na kućnome DVD playeru
Jer neko spominje da nebi smjela biti viša od 720 X 576

ako ti je izvorni materijal NTSC ( 23,976 ili 30 fps ) kodiraj dvd u NTSC ako je pal ( 25fps ) kodiraj u PAL. Ukoliko budeš ntsc kodirao u pal doći će do "preskakivanja" slike. To se može uraditi ali jedino putem skripti u Cinemacraftu s tim da se treba odvojit slika od zvuka, zvuk isto prekodirati u 25fps i onda sve zmuksati s titlovima. Uglavnom svi današnji "alati" nude NTSC, PAL ili AUTO, ti odaberi AUTO. Svaki noviji dvd player to reproducira bez problema, nekad sam to radio vrhunski pa skoro u ćuzi završio
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na