Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2005., 12:30   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Master Keyboard - Nightmare Setup -

'

Kad se netko bude folirao kako mu je tesko modati, dremati , turpijati ili nedaj boze napraviti veliko spremanje u kucistu neka samo ovo pogleda

16h rada bez prestanka (uz pomoc i asistenciju jos jednog para ruku)

* 176 federa (skidanje i stavljanje)

* Preko 250 sarafa

* Oko 50-tak navoja

* Nekoliko sati pazljivog mazanja i "pastiranja" (svaka tipka
pojedinacno x88 )


Radi se o (slike ispod) vrlo unikatnom (mala serija) master keyboardu (rucno slaganom) koji tezi preko 50kg i koji za razliku od slicnih (otezanih tipki) strojeva ima pravu klavirsku mehaniku. Uredjaj je ponos US industrije koja kad se ponekad zanese u pravom smjeru (anti vojnom) napravi ovakve beskompromisne ljepote.

Kako i prilici rucnim kreaturama, plastici tu nema mjesta, osim par gumba, maske flopaca i mod/control wheel-a, sve ostalo je puni metal i pravo drvo. Samo rubne drvene stranice teze svaka po oko 5kg

Zasto ja sve ovo pisem i kakve to ima veze?

Neki dan sam slagao dvije takve masine, jednu za poznanika jednu za sebe (moja je na slikama)

Vremenom tipke pocnu gubiti na "tezini" i pocnu dobivati razna cviljuckanja jer "čekići" koji prenose preko senzora okidanje u midi univerzum imaju na sebi filc (kao i u pravim klavirima) koji vremenom izgubi premaz i postaje "suh" te ga treba ponovno aplicirati.

Sve ovo nije strasno kad se nebi isti stroj morao doslovno rastaviti do sarafa da bi se to moglo obaviti. Ovo je vrsta rastavljanja od kojeg vecina (sa pravom) ljudi strepi i odgadja koliko je god ljudski moguce, jer kad se jedanput otvori, nema stajanja. Svako otezanje samo jos vise komplicira posao i dovodi u opasnost da se krivo obavi neki od pred radnji vadjenja i stavljanja nazad elemenata.

Nakon sto se sve skine (uzasno sporo) federi samih tipki se moraju lagano skidati a super precizni federi ispod tipki (vezani za senzor) moraju se super pazljivo pincetom skidati, jer je ostecenje vise nego moguce. Svaku radnju pomnozite sa 88 (88 tipki)

Nakon toga se dolazi do "balasta/otezaca" koji su glavni krivac za ovaj posao i njihov filc treba sad namazati prvo litijumskom masnocom, nakon toga pazljivo bez da se skida prva, teflonskim sprejem pazljivo aplicirati ponovo svaku tipku.

Samo vracanje balasta/otezaca u keybed je gotovo pa posao na granici ludila, "krevet se sastoji od dva dijela , ali svaki otezac se pomice i nije fiksiran dok ne legne (!) Sad treba moci zamisliti kako 40 takvih "stipaljki na zici" stabilizirati i PRECIZNO ubaciti u njihove lezaje. Uzasno, za ovo se gube zivci kao na lopate, jednostavno nema, kratice ili trika, samo pazljiva i strpljiva ruka i jako lagano ubacivanje. Potrebno je jedno 30-tak pokusaja dok ne legne.

Drugi keybed mora proci istu tortutu ali sad jos precizniju jer mora u milimetar se spojiti sa 1cm sipkicom koja viri od prvog i moraju biti na milimetar poravnati. Sve ovo imajte na umu se mora drzati na samim rubovima jer svi ovi namazi se nesmiju dodirnuti rukom inace propada sav posao. Na granici uzasa!

Stroj je obustavljen jer je bio preskup za proizvodnju i premasivao je tezinu i za najvece entuzijaste. Sting-ov klavijaturista je vec prve godine preklinjao Peavey da naprave laksu verziju

Godinama sam odgovaran od njih da to ne radim jer je nepodnosljivo komplicirano i svatko to izbjegava, sad znam i zasto, ne sjecam se kompliciranijeg i odvratnijeg sastavljanja, punog smicalica i iznenađenja.

Isprika na kvaliteti slika, digitalac mi je vec neko vrijeme na posudbi a posuđac se izgleda nemoze odvojiti od istog, pa je GSM uskocio (kao i obicno)









Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2005., 13:06   #2
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
svaka cast na zivcima
da ja to radim letili bi i sintic i ja kroz prozor nakon druge tipke


nego da te pitam kad vec vidim da se kuzis u te stvari
imam ja ovde jedan casio sintic sa 4 oktave i klavirskim tipkama
star je nekoliko godina ali je vrlo malo koristen i prakticki je nov
ako ti ista znaci oznaka tipa je ctk-200
sta mislis bi li se to dalo prodat i za koliko love

pozdrav i sorry na ot-u
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2005., 13:30   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by Tooma imam ja ovde jedan casio sintic sa 4 oktave i klavirskim tipkama star je nekoliko godina ali je vrlo malo koristen i prakticki je nov ako ti ista znaci oznaka tipa je ctk-200 sta mislis bi li se to dalo prodat i za koliko love
pozdrav i sorry na ot-u [/B]
To se zovu plasticne tipke pune velicine, ne klavirske

Pretpostavljam da je ovo spomenuti model?



4 oktave full size.

Kako kod nas vlada hiper nerealnost prodaje pa tako i odnosa cijena prodaje rabljene robe, katkad ovakvi rubni modeli mini OMB-a (One Man Band) mogu se bolje prodati od vecih.

Stavi oglas da prodajes isti i naglasi "pogodan za ucenje"

Roditelji preko oglasnika cesto kupuju na poklon takve igracke,
pa bi to mogao lako prodati.

Cijena?

Realno 15-tak Jureka plafon.

No realno kod nas, bez problema ciljanoj skupini za recimo 300kn
a lako i na vise uz srecu i strpljenje (350,400)

Da imas 5 oktava mogao bi lakse traziti vise.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2005., 20:50   #4
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Citiraj:
Originally posted by Visage
To se zovu plasticne tipke pune velicine, ne klavirske
a i mislija san pripravit ali ovako bolje zvuci


Citiraj:
Da imas 5 oktava mogao bi lakse traziti vise.
nadodan ja jos jednu bez problema
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2005., 22:40   #5
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Znaci te su tipke full weight i osim velocity imaju i aftertouch, je li tako?
BTW mislim da je Oberheim svojevremeno radio dobre master keyboarde (kao i legendarne synthove). Kasnije ih je kupila neka americka firma, ne znam sad vise koja. Nego, kad smo vec kod MIDI kontrolera ima nesto novo sto je jos u fazi vapourwarea, ali ako im krene proizvodnja bit ce to jako dobro. Evo link:
http://www.mawzer.com/
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2005., 01:07   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by evilstoy Znaci te su tipke full weight i osim velocity imaju i aftertouch, je li tako?
Naravno, pa to se niti ne pita za ovakav stroj
+ midi setup neviđen do ovog modela.


Citiraj:
Originally posted by evilstoy BTW mislim da je Oberheim svojevremeno radio dobre master keyboarde (kao i legendarne synthove). Kasnije ih je kupila neka americka firma, ne znam sad vise koja.
Ako mislis na stariju Matrix seriju, tipa 12 to su bili vrhunski strojevi ali nista iznad prosjeka sfere MK-a po pitanju tipki.

Nedavno je uz Viscount-a napravio MC seriju od koje
se puno ocekivalo, ali istina je da nisu nikakvo cudo.
Model 3000 na papiru izgleda sjajno ali tipke nisu nista bolje od
od jednog Fatara ili Doepfera. Solidno ali nista posebno.

Svaka 88-key Yamaha ima bolje tipke od MC serije.

Ako zelis bas prouciti najbolje master keyboarde do ovog Peavey-a... onda to ide ovako : Sequential T8 , Yamaha KX88 , Roland A80

A80 je toliko novina uveo, od kompletno novog pristupa midi setup-u i grafickom sucelju. Dosta toga je Peavey u najmanju ruku
"posudio" po pitanju sucelja.

Danas postoje jos bolje tipke od Peavey-a, Kawai patent : Kawai MP9500

Problem je samo sto je to Stage Piano instrument, bez nekih ozbiljnijih midi funkcija, pa je tesko uopce nazvati ga master keyboard u pravom smislu.

Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Nego, kad smo vec kod MIDI kontrolera ima nesto novo sto je jos u fazi vapourwarea, ali ako im krene proizvodnja bit ce to jako dobro. Evo link: http://www.
mawzer.com/
Nagledao sam se takvih inovacija ali mogu ti reci da ovo nije nista novo a jos manje revolucionarno kao sto tvrde na stranici.

Ako govorimo zbilja o revolucionarnom kontroleru koji bi iskoristio
kompleksne paralelne paterne koje mozak i motorika mogu proizvesti naspram tradicionalnog sekvencijalnog klavijatura/tipke
nacina, onda je ovo jedan od naj impresivnijih uradaka na tom polju : Monolith

Ovdje mozes naci vecinu slicnih (konkretnijih) hiper keyboard-a :
>>>>

Takva brzina odziva, trebala bi i odgovarajucu glazbu, usvojenu tehniku, a za takve stvari treba puno vremena, to ostaje samo upotrebljeno malom broju entuzijasta.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na