Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2012., 09:17   #1
baustelac99
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: dalmacija
Postovi: 8
Prijenosnici za AUTO-CAD i slične programe

Nisam naišao na sličnu temu pa je stoga otvaram.
Planiram uskoro kupiti prijenosnik koji bi većinu vremena koristio za Cad, a ostatak za standardnu kućnu upotrebu-internet, glazba, filmovi.
Ne igram nikakve igrice.

Nadam se da će tema biti zanimljiva širem krugu forumaša, pa bi za početak volio čuti neke općenite preporuke. (da napomenem trenutno ne koristim zadnje verzije softvera, dovoljan mi je i Cad 2008)

edit: nevezano za Auto cad zanima me kako skužiti dali prijenosnik ima metalno kućište, da me ne prevedu žedna preko vode?

Zadnje izmijenjeno od: baustelac99. 18.09.2012. u 09:23.
baustelac99 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 18:14   #2
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,282
a daj malo vise informacija, do koliko para, koliko profesionalno se bavis cadom, 2D ili 3D

i pogledas na stranici od proizvođača, sigurno ce napisat i pohvalit se negdi da je metalno

a posto je samo za autocad, mozda ti je lap sa Quadro ili Firepro grafickom, jer su one optimizirane za takve programe, samo su i skupe(odnosno laptopi sa njima su skupi, najeftiniji ja mislim oko 10 000 kn), za losije performane prema gejmerskim, koje isto nisu lose u cad operacijama
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2012., 12:46   #3
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Po nicku vidim da si građevinac pa pretpostavljam da ti treba više za pregledavanje nacrta na gradilištu ili nekom pogonu.
Pošto se 99.9% u građevini radi o 2d, bilo koji lap s intelovom integrušom će vrtit cad bez problema.
Pažnju treba više posvetit displayu i uzet nešto s većom rezom zbog mase ikona u cad-u. 1680x1050 je idealno. Obavezno treba izbjegavat lapove s rezom 1366*768 jer na tome se ništa ne vidi. Isto tako ako će se lap više prenosit treba izbjegavat modele s 17" monitirom jer nema nekih benefita od tog monitora jer je reza uglavnom šugava a i baterija s njima puno kraće traje...

Ja radim na mašini 1 iz siiga, za gradilište ili teren imam ono malo sra.e -dell inspirion mini samo da mogu pregledat stvari, eventualno nešto iskotirat (stane u pederušu a baterija traje min 3 sata)...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 11:57   #4
baustelac99
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: dalmacija
Postovi: 8
To mi nije lap za poslovnu upotrebu, nego nakon posla, za sebe. tako da gradilište nije u planu. Uglavnom 2D, 3D jedino kad krenem učiti 3d modeliranje.
koliko vidim jako je malo laptopa sa rezolucijom većom od 1366*768,a i ti imaju osjetno veću cijenu,a i dolaze sa Windowsima koji mi nisu bitni.
Mislim da ću uzeti neki sa i3 procesorom, to će mi bit dovoljno (pogotovo u odnosu na trenutni komp), pa ako bude potreba kasnije kupit monitor 22 ili 24" za duži rad kod kuće.
baustelac99 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 12:13   #5
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor baustelac99 Pregled postova
nevezano za Auto cad zanima me kako skužiti dali prijenosnik ima metalno kućište, da me ne prevedu žedna preko vode?
Po svojstvima materijala, građevinac.

- Metal bolje odvodi temperaturu, pa je na dodir "hladan" u odnosu na plastiku.

- Kucanjem po nekom materijalu je vrlo lako odrediti grupu materijala kojoj pripada (plastika, metal).

- Kako je gore kolega već napomenuo, ne boj se da će proizvođač zaboraviti pohvaliti se da je njegov uređaj u magnezijskom kućištu.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 00:16   #6
llepu
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: VG
Postovi: 69
Ima mozda netko preporuku best buy prijenosnika za ACAD 2013 (2D+3D) do 6000 kn, po mogucnosti 17" ?
llepu je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 10:32   #7
llepu
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: VG
Postovi: 69
Kaj mislite o ovome ?

HP ProBook 470 G0 - H6Q21EA

trenutno na akciji...

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=22544
llepu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na