Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2010., 08:55   #1
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Problem sa baterijom

Jučer mi se odjednom počelo pojavljivati na Win 7 -"There is a problem with your battery...." i "Consider replacing your battery" i baterija nakon 10ak min sa 100% dođe od 0%.

Laptop (acer) je star 8mj i do prekjučer je baterija trajala skoro 2 sata?!
Win originalan.

Čitala sam na netu da je neki bug, vadila bateriju, vraćala je, radila i onu kalibraciju, niš ne pomaže.

Da li je netko imao sličnih problema, pa da mi pomogne? Thnx
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 16:19   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Ako je 8 mj. star, deri na garanciju. Bio bug- ne bio, oni to moraju riješiti. Možda su dovoljno smotani da dobiješ novu bateriju.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2010., 17:03   #3
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Najviše se bojim da ne kažu da je garancija na bateriju 6 mj. (makar to nigdje ne piše, ali sam vidjela da je po nekim dućanima istaknuto da je garancija na bateriju samo toliko - ne znam jel to nekaj novo...)
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 18:19   #4
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Garanciju zaboravi, na bateriju je 6 mjeseci, očito s razlogom.

Ako si mnogo koristila laptop na bateriji, postoji mogućnost da je "potrošen" broj ciklusa koliko je proizvođač namijenio. Neki proizvođači baterije programiraju na način da imaju određeni broj ciklusa koji mogu odraditi, nakon toga se događa to kao kod tebe. Baterija zapravo bude potpuno zdrava, ali je neiskoristiva.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 22:52   #5
maky111
Premium
Moj komp
 
maky111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zg - D.S.
Postovi: 52
Jamstvo na ACER bateriju je 6mj .
maky111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 09:50   #6
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Fora je u tome da je baterija bila većinom na punjaču (znam da ni to nije zdravo),ali na prošlom aceru je bat na istom režimu radila najnormalnije, a ono što me najviše zbunjuje je to što je prije neki dan baterija najnormalnije trajala skoro 2 sata!

Zvala sam microsoft i rekli su da su imali takve slučajeve i da će mi se javiti da vide da li je do softvera
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 10:51   #7
UneeK
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Gospic-Zagreb
Postovi: 25
Ako mislis da je do wiroza onda to lako provjeris. Upali lap i "haltaj" ga sa F8 ili jednostavno pause prije nego se win pocnu dizati i ostavi na tom izborniku pa ces vidjeti koliko dugo izdura bez punjaca.

Iako sumnjam da je do software problem jer je acer inace jako los sa baterijama pa stoga i daje samo 6 mj. garancije.
UneeK je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 11:34   #8
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor UneeK Pregled postova
Iako sumnjam da je do software problem jer je acer inace jako los sa baterijama pa stoga i daje samo 6 mj. garancije.
I vecina proizvodjaca ostalih daje na bateriju samo 6mjeseci garancije ne zato jer su losi, nego jer se radi o komponenti na koju korisnik jako moze utjecati nepravilnim koristenjem i zato joj uvelike skratiti vijek trajanja ili kapacitet.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 11:52   #9
UneeK
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Gospic-Zagreb
Postovi: 25
Istina je i to, ali iz mog iskustva (4 laptopa do sada) acer se pokazao daleko najlosiji po pitanju kvalitete baterije. Sve sam ih koristio u podjednakim uvijetima.
UneeK je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 12:07   #10
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
K vragu. Aj bar na ebay-u ima baterija za 200njak kn, ali ako nije oriđiđi, koliko je to uopće sigurno kupovati?

E da i to za garanciju na bateriju je ziher? Ja sam baš kopala po papirima od laptopa i nigdje nisam našla takvu tvrdnju???
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2010., 12:14   #11
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Citiraj:
Autor Charmed Pregled postova
K vragu. Aj bar na ebay-u ima baterija za 200njak kn, ali ako nije oriđiđi, koliko je to uopće sigurno kupovati?

E da i to za garanciju na bateriju je ziher? Ja sam baš kopala po papirima od laptopa i nigdje nisam našla takvu tvrdnju???
Trebalo bi pisati tocno koliko je u garantnom listu. A cesto i na webu trgovina uz odredjene laptope pise recimo Jamstvo 12mjeseci (baterija 6mjeseci).
Sigurno je kupovati, ak nista bar te novcanik boli manje nego kupiti precijenjeni orginal koji ce raditi isto, mozda ce samo trajati malo kraci ciklus, odnosno podnijeti manje ponovnih punjenja zbog slabije kvalitete ćelija, a mozda i nece. Meni zamjenska baterija za jedan stariji laptop vec sada je izdrazala duze od orginala
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 12:19   #12
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Trebalo bi pisati tocno koliko je u garantnom listu. A cesto i na webu trgovina uz odredjene laptope pise recimo Jamstvo 12mjeseci (baterija 6mjeseci).
Sigurno je kupovati, ak nista bar te novcanik boli manje nego kupiti precijenjeni orginal koji ce raditi isto, mozda ce samo trajati malo kraci ciklus, odnosno podnijeti manje ponovnih punjenja zbog slabije kvalitete ćelija, a mozda i nece. Meni zamjenska baterija za jedan stariji laptop vec sada je izdrazala duze od orginala
Hm, konkretno, na mikronisovim stranicama ne piše ništa o baterijama, a bome ni na garantnom listu koji sam dobila. Nego još uvijek nemrem vjerovat da je još prekjučer baterija trajala 2h?!

Aj barem je ova info o kupovini zamjenske baterije pozitivna
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 12:24   #13
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Ako ne piše posebno koliko je trajanje jamstva za bateriju, onda bi se trebalo primjenjivati vrijeme trajanja jamstva za cijelokupni uredjaj, dakle onih 12 mjeseci, mislim da bi to jos trebalo provjeriti. Recimo trgovina Arhiteh ima na webu istaknuta uz jamstva od Acera da je na bateriju 6 mjeseci.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 12:47   #14
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Evo upravo zvala Zel-cos servis i rekli mi da je najverojatnije baterija krepala i da im donesem lap na servis, pošto je pod garancijom da budu po potrebi zamjenili bateriju. Weeee
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 12:54   #15
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Ipak se isplati raspitati i na konkretnijim odnosno odgovornijim mjestima
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 13:30   #16
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
E da i štopala sam koliko traje baterija (100% napunjena) kad stisnem F8 - točno 8 minuta! Užas!

Ljudi u Zel-cos-u su baš bili ljubazni. Sutra lap ide na servis.
Hvala im
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 17:19   #17
UneeK
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Gospic-Zagreb
Postovi: 25
Ako ti prodje da dobijes novu bateriju super!
Sretno i javi nam kak je proslo
UneeK je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:24   #18
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Evo,baš se vratila sa servisa.

Istina je,garancija na bateriju je 6. mjeseci, ali na mom garantnom listu to nigdje ne piše, pa su mi morali priznati garanciju (na njihovu štetu, ali na moju sreću).

Eto konačno da i ja imam neke sreće.

Bateriju ću najvjerojatnije morati čekati, ali na sreću lap i bez nje može raditi
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:26   #19
UneeK
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Gospic-Zagreb
Postovi: 25
Ajde neka je netko i profitirao zbog necijeg nemara

Gratz na novoj bateriji
UneeK je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:30   #20
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Thnx!
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 21:13   #21
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Hm i kaj sam danas primjerila, da mi je očito otišao konektor na laptopu, jer mi se nekad ovisno o tome kako stoji kabel, laptop ugasi (a s njim i lampica konekcije u struju).

Jel moguće da mi je zbog tog otišla i baterija?
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 23:23   #22
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Teško. Otišao ti je jack od punjača.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 23:32   #23
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Ma odnijet ću ja njima sve, pa nek vide. Bilo mi je čudno kad sam odnijela lap na servis, da su rekli da im ne treba punjač....

Sve je super dok je to sve pod garancijom :P
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 15:31   #24
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Teško. Otišao ti je jack od punjača.
Malo sutra. Prvo nisu mogli dobiti da im se laptop naglo zgasi ko i meni, a poslije mi kažu da je matična krepala

Nekak imam dojam da više nikad neću kupiti Acer laptop jer je ovo već drugi kojem je krepala matična (srećom ovom sam garanciju produžila na 3g.)

A servis je u Čakovcu (!?!??!?!)...aj bar nisam ja morala to tamo slat nego Zel-Cos

Jesam i ja neke sreće...
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 19:23   #25
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Moja agonija sa baterijom se i dalje nastavlja. Proslo je 2g od promjene baterije i opet se pojavilo upozorenje consider replacing your battery. E sad to cak i nije cudno s obzirom na vijek trajanja baterija ALI, meni vrag nije dao mira i posudila ja od susjeda njegovu bateriju (lap mlađi i baterija jos fino sljaka - isti model) i umetnem u svoj lap i opet isto upozorenje a njemu radi najnormalnije. Reinstalirala winse i opet dođe do 7% i stalno tako blinka jos sat vremena dok se baterija stvarno ne isprazni. Odnjela ga na servis jer imam produljenu garanciju (sa starom bat) i oni vele - baterija vam je neispravna, traje samo 30 min. Pokušala sam im objasniti da je lap vec jednom mjenjao matičnu zbog istog problema, i oni meni da nemaju drugu bateriju da to istestirju, da ja donesem ovu drugu s kojom sam probala?! Wtf? Pa jesu li oni servis ili ja? Uostalom nemogu posuditi bat jer čovjek od kojeg sam je posudila lap koristi za posao i treba mu. Što da sad ja radim?
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 13:15   #26
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
molim savjet u vezi baterije, radi se o HP Presario CQ62 prijenosniku. prije par mjeseci počele su se pojavljivat poruke da je baterija malog kapaciteta a evo sad prijenosnik više ne radi ili malo radi pa se ugasi. neobično mi je što uopće ne radi bez baterije dok je prištekan na struju. da li je normalno da neki prijenosnici ne mogu raditi spojeni na struju, bez baterije?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 20:21   #27
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
Citiraj:
Autor Charmed Pregled postova
Malo sutra. Prvo nisu mogli dobiti da im se laptop naglo zgasi ko i meni, a poslije mi kažu da je matična krepala

Nekak imam dojam da više nikad neću kupiti Acer laptop jer je ovo već drugi kojem je krepala matična (srećom ovom sam garanciju produžila na 3g.)

A servis je u Čakovcu (!?!??!?!)...aj bar nisam ja morala to tamo slat nego Zel-Cos

Jesam i ja neke sreće...

servis za acer je i M-San u Rugvici, predaš u trgovini di je kupljen i tvoje je da čekaš
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 20:27   #28
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
E jesi je kvotao nakon 3 god...taman
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 21:47   #29
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 347
Evo mene ko padobranac da iskoristim temu. Imam laptop iz potpisa i dosad s njim stvarno nikakvih problema. Baterija je originalno trajala po 6 h sto je bilo stvarno super. S vremenom je kapacitet opadao i sve krace i krace sam mogao raditi na laptopu samo na bateriji.

Do prije par dana je baterija uredno drzala preko 2 h (imala je sigurno preko 1/3 kapaciteta). Jucer mi se javila poruka Consider replacing your battery. Racunam ja, ok, pao je kapacitet dosta ali me boli briga sta win 7 kaze, meni je bitno da ona dura koliko dura i ne mjenjam je dok se ne istrosi totalno. Ali mos mislit, danas slucajno istekam laptop i on se instant ugasi. Mislio sam da je neka greska, ali ne, sto god napravio laptop se izgasi u istom trenutku kad ga iskopcam sa napajanja.

Je li se netko vec sreo s ovime?
Radi li se o tom predprogramiranom broju praznjenja/punjenja koje je baterija obavila i sad vise nece ni jednom, bez obzira sto ima kapaciteta za 2 h rada?
Ima li sanse da nekako pokusam to software-ski rjesiti? Update BIOS-a?

Dodatni problem je sto je laptop jos pod garancijom (3 god), a baterija se ne moze vaditi bez da se skinu određeni vijci s kucista, nije ona klasicna da se samo pomakne "kvacica" i da se baterija izvadi. Nisam je dosad vadio nikad jer je laptop jos pod garancijom.

Svaka pomoc je dobrodosla.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 01:40   #30
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 342
Ekipa ako moze jedan savjet bio bih jako zahvalan.

Naime imam Samsung laptop kupljen u 2. mjesecu ove godine i sad prije par tjedana baterija stoji na 55% na punjacu u obaveznu poruku na Windows 7 i cim ga iskopcam se gasi. Odnio ja laptop u MR servis i sad dobivam mail da je garancija na bateriju 6 mjeseci i kao ne moze pod garanciju nego mi nude novu za 680kn. E sad me zanima da li je ikako moguce da se to uzme pod garanciju pošto svugdje piše da je garancija 12 mj na uređaj i nigdje ne mogu nac to za 6 mj na bateriju.

Hvala unaprijed!

Zadnje izmijenjeno od: stops. 16.12.2013. u 01:45.
stops je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na