Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.11.2012., 13:09   #421
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
paušalno uz eksepšne tipa response tajma, garancije popravka i sl... cifre ovise o njihovim potrebama i konkurenciji u tvom kraju.
syss je offline  
Staro 02.11.2012., 13:21   #422
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Konkurencije praktički nema, ali sam fer prema njima.
O kakvim ciframa bi se okrvirno radilo ono fer cijene.
Radilo bi se tu i tamo o reinstalacijama, umreživanju, srediti što su djelatnici zeznuli i o razni računalnim posličima koje njihove tajnice ne znaju obaviti.
Dali da im ponudim satnicu možda?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline  
Staro 02.11.2012., 13:54   #423
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
hm možda najbolje jedno i drugo
neki sitni paušal + fer satnica
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline  
Staro 02.11.2012., 13:56   #424
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
neće izvuć paušal i satnicu brijem... zato velim ekskludaj stvari koje će se realno dešavati (hitnost, dostupnost zamjenskih dijelova/kompova) i to naplati extra.

edit: ne znam stvarno za cijene, ali ono mjesečni paušal negdje između soma-dva... velim ovisno koliko su zahtjevni i koliki je sistem.
syss je offline  
Staro 05.11.2012., 17:52   #425
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nešto ću iskemijati.
Hvala vam.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline  
Staro 20.11.2012., 15:15   #426
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Ako netko zna mozda..
Imamo tu na poslu jedno 7-8 kompova i isto toliko switcheva/routera/ap-ova i to je sve vrlo misticno povezano u mrezu koja random bira svaki dan koji komp nece imat pristup netu... Najvjerojatnije ce u pomoc biti pozvani b-netovci (oni nam daju net) da to sloze kako bog zapovjeda, a pitanje je kolko to od prilike kosta? Pretpostavljam da ce slozit mrezu od nule jer je ovo sve nabacano zbrda z dola, valjda sto ljudi je imalo prste u tome, a svi vele strucnjaci ala ja...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 20.11.2012., 16:14   #427
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ako netko zna mozda..
Imamo tu na poslu jedno 7-8 kompova i isto toliko switcheva/routera/ap-ova i to je sve vrlo misticno povezano u mrezu koja random bira svaki dan koji komp nece imat pristup netu... Najvjerojatnije ce u pomoc biti pozvani b-netovci (oni nam daju net) da to sloze kako bog zapovjeda, a pitanje je kolko to od prilike kosta? Pretpostavljam da ce slozit mrezu od nule jer je ovo sve nabacano zbrda z dola, valjda sto ljudi je imalo prste u tome, a svi vele strucnjaci ala ja...
Nisam siguran da će ti oni htjeti / moći pomoći...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.11.2012., 16:20   #428
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
možda i hoće, ali po iznimno nepopularnoj cijeni... to je lokalni lan u qrcu i generalno nije njihov problem.

tu treba jedan ruter, jedan ponešto bolji switch i kablovinje.
syss je offline  
Staro 20.11.2012., 16:45   #429
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 471
koja bi bila normalna cijena popravka laptopa na kojem su otišli mosfeti na matičnoj (njih 8)? serviser koji ustanovio kvara traži 160 kn po komadu = cca 1300 i da li je uopće isplativ takav popravak?

radi se o ovom laptopu HPG71-449WM
__________________
mdrla je offline  
Staro 20.11.2012., 16:50   #430
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Ima ciscov router i switch u ormaru, a ostatak je iz doba prosperiteta kad je u firmi bilo 25-30 ljudi vise, i to je nadodavano svakako... Mislim da dva switcha cak sluze iskljucivo kao spoj dva lan kabela. Ja bih to jos relativno lako postekao u jedan switch, al mislim da su u pitanju dvije lokalne mreze (za upravu i za nas crnce), brdo mreznih diskova i sranja, wireless itd... Laptopi imaju net preko wirelessa, a lan im je za lokalnu, ma svasta nesto zbunjeno, a ja ne kuzim dovoljno da desifriram...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 20.11.2012., 16:51   #431
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
koja bi bila normalna cijena popravka laptopa na kojem su otišli mosfeti na matičnoj (njih 8)? serviser koji ustanovio kvara traži 160 kn po komadu = cca 1300 i da li je uopće isplativ takav popravak?

radi se o ovom laptopu HPG71-449WM
Mozda bi ti se nekakva polovna maticna vise isplatila?
veve je offline  
Staro 20.11.2012., 16:57   #432
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ima ciscov router i switch u ormaru, a ostatak je iz doba prosperiteta kad je u firmi bilo 25-30 ljudi vise, i to je nadodavano svakako... Mislim da dva switcha cak sluze iskljucivo kao spoj dva lan kabela. Ja bih to jos relativno lako postekao u jedan switch, al mislim da su u pitanju dvije lokalne mreze (za upravu i za nas crnce), brdo mreznih diskova i sranja, wireless itd... Laptopi imaju net preko wirelessa, a lan im je za lokalnu, ma svasta nesto zbunjeno, a ja ne kuzim dovoljno da desifriram...
Moraš onda naći nekog ozbiljnijeg, 99% sam siguran da ti ISP neće htjeti to raditi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.11.2012., 17:34   #433
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Moraš onda naći nekog ozbiljnijeg, 99% sam siguran da ti ISP neće htjeti to raditi.
A nije do mene, navodno smo ih zvali (kolegica), i rekli su da ce poslat nekog. Ja sam zadnji dosao, i sad bi mi htjeli uvalit i odrzavanje tih kompova i slicno, a ja se pokusavam izborit protiv toga. Al izgleda da necu uspjet dok god ne napravim neki maestralni zaeb. Imate neku firmu/osobu za preporucit ako nas ovi odkantaju? Moze i na pm ak spada u reklamu... Bitno da moze izdat racun, i naravno, da zna i moze to odradit....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 20.11.2012., 18:40   #434
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
A nije do mene, navodno smo ih zvali (kolegica), i rekli su da ce poslat nekog. Ja sam zadnji dosao, i sad bi mi htjeli uvalit i odrzavanje tih kompova i slicno, a ja se pokusavam izborit protiv toga. Al izgleda da necu uspjet dok god ne napravim neki maestralni zaeb. Imate neku firmu/osobu za preporucit ako nas ovi odkantaju? Moze i na pm ak spada u reklamu... Bitno da moze izdat racun, i naravno, da zna i moze to odradit....
Znam dosta firmi, ali po opisu bi to trebalo srediti od nule, a to je ipak nešto kkn posla, što nisam siguran da će tvoji htjeti platiti...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 20.11.2012., 19:28   #435
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
/cut
Šta ti misliš? Jel ti isplativo? Pogledaj si po kolko se prodaju ispravni polovni laptopi sličnih ili istih karakteristika i sve ti bude jasno.
ShanTech je offline  
Staro 20.11.2012., 20:56   #436
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Mislim da je tu ipak nešto drugo u igri.
Obično svaki "regulator" napona na ploči ima 2, eventualno 4 feta.
Obično krepa jedan "regulator", i obično 1 fet ili pak driver za taj krug.
Poprilično sam upoznat s tom pločom i poprilično sam skeptičan.
Cijena fetova je otprilike 10kn, zamjena 8 komada je 1h posla pa neka realna cijena bude ajde 400kn...
Alvin je offline  
Staro 20.11.2012., 21:26   #437
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
najlakše je zamijeniti sve pa app
syss je offline  
Staro 21.11.2012., 23:21   #438
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Koliko realno/min/max. mogu traziti poznanika koji me iz vedra neba nazvao na mob da mu formatiram disk, stavim najnovije izdanje win7, office, i jos 20tak najnovijih verzija "osnovnih" programa? Znaci moram skoro svaki od tih jos i poskidati...
Dugo vremena sam radio za "prijatelje" za sok od sirupa i eventualno k-plus napolitanke pa mi evo lagano dopizdilo.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline  
Staro 22.11.2012., 10:56   #439
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Ja isto mislim da ce morati od nule netko to slozit, ali i da ce ovi
"moji" morat odrijesit kesu jer bez neta ne mozemo radit...
Svakodnevni upload/download video materijala, i jos veci promet lokalno...

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 04.12.2013., 15:13   #440
andreja-os
Registered User
 
andreja-os's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Koliko realno/min/max. mogu traziti poznanika koji me iz vedra neba nazvao na mob da mu formatiram disk, stavim najnovije izdanje win7, office, i jos 20tak najnovijih verzija "osnovnih" programa? Znaci moram skoro svaki od tih jos i poskidati...
Dugo vremena sam radio za "prijatelje" za sok od sirupa i eventualno k-plus napolitanke pa mi evo lagano dopizdilo.
teško je sad nabiti cijenu ako si istoj osobi do sad radio za vodu od kiselih krastavaca... onaj tko cijeni tvoj rad taj će ti ga i platiti, ako baš nema novaca biti će iskren i reći, čuj nemam sad ali ti neću ostati dužan.

Moj sat je 200+pdv, neke usluge imaju cjenik
NPR instalacija novog OS sa backupom i vraćanjem podataka do 30 GB je 375 kn, ostali programi po satnici potrebnoj za instaliranje (klijent donosi instalacijske datoteke) a ako ih još ja tražim i downloadam onda je odokativna cijena, kako bi sve skupa bilo relativno prihvatljiva cijena. Najboljim frendovima radim za cijenu materijala, ruke ne naplaćujem a poznanicima odobram 30% na rad i 10% na dijelove. Svi to znaju i znaju da to meni plaća režije i stavlja kruh na stol i ne pada im napamet tražiti đabe, izađem u susret za plaćaje na rate i kompenzacije. troškovi firme nisu mali stoga se vodim onom... nema đabe ni u stare babe
andreja-os je offline  
Staro 04.12.2013., 16:34   #441
DarioGTI
Registered User
Moj komp
 
DarioGTI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
200kn minimum minimuma.
DarioGTI je offline  
Staro 04.01.2014., 01:11   #442
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Onda će biti pametan i outsourcat će situaciju/uzet će 15 minuta i zguglati BSOD error, sigurno neće ići uzeti lemilicu i krpati kondiće po ploči.

Ja sam itekako ozbiljan, a vi previše i predebelo precjenjujete znanje potrebno za jednu instalaciju, i to Microsoft OS-a. Amen.
Jasno?
Ti si jedan od onih koji snižavaju svima nama cijenu rada. Zbog takvih poput tebe informatičare smatraju niškoristi/google/geekovima koji to riješe sam tak.

Iz svega ovoga vidim da nemaš nikakvo tehničko znanje(barem ne u srednjoškolskom usmjerenju i obrazovanju...ali drago mi je što si našao svoje mjesto za prodat to "znanje" koje posjeduješ.
Deamon101 je offline  
Staro 04.01.2014., 03:21   #443
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
a da se bar takve cijene kako vi cijenite mogu preselit u moj kraj, ja nebi uopće trebo radit onda.. ovak jedva imam za vikend da si popijem
T0mB1ll je offline  
Staro 04.01.2014., 08:05   #444
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Zbog takvih poput tebe informatičare smatraju niškoristi/google/geekovima koji to riješe sam tak.
ajde ne pricaj gluposti. prvo, razlika je ZG naspram ostatka nam drage drzave. cisto odokativno, koliko bi naplatio reinstalaciju laptopa koji ima samo W8 64bit i W8.1 64bit drivere, a musterija nema pojma sta jesu windowsi (ali generalno ce bilo tko znati lakse na npr W7 nego na W8), dakle svi driveri, svi programi za gledati sve/slusati sve/office/ itd itd......... da kada nesto klikne, da se to otvori sa necim .
i onda jos pentranje na tavan i kemijanje sa zicama jer sa kutije idu dva kabela, jedan prema drugoj kuci gdje je jedan telefon, druga zica prema ovoj kuci gdje je prikljucak, ali na nju se kaci dva telefona i fax? a treba spojiti svjeze dosao adsl, nema voipa.

i onda kada sve proradi (naravno, morao sam jos zvati SZK jer nije signal pusten), jos namjestiti mail, objasniti kako se koristi, otvoriti skype i njega objasniti, pokazati u cca sat i pol sta/kako/gdje?


i btw, meni nemoj ici da nemam znanja niti volje, jer se predugo zajebavam sa ovakim sranjima. unazad skoro godinu dana i ozbiljnije sa mrezama, tako da ono sto je @rodney napisao je piece of cake, ako su provucene uticnice po mjestima gdje su kompovi....... ali generalno, sve se to digne u dan-dva, osim kabeliranja.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 04.01.2014., 12:08   #445
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi vole raditi za kikiriki. Pa radije radim sebi nekaj korisnog nego gubim 2-3 sata za niš.
Neki dan, reinstal win7, update, komplet office i 10-ak programa koji im trebaju 300 kn.
Kom se to ne svida pravac servis pa ce platit duplo
Citiraj:
Autor andreja-os Pregled postova
teško je sad nabiti cijenu ako si istoj osobi do sad radio za vodu od kiselih krastavaca... onaj tko cijeni tvoj rad taj će ti ga i platiti, ako baš nema novaca biti će iskren i reći, čuj nemam sad ali ti neću ostati dužan.

Moj sat je 200+pdv, neke usluge imaju cjenik
NPR instalacija novog OS sa backupom i vraćanjem podataka do 30 GB je 375 kn, ostali programi po satnici potrebnoj za instaliranje (klijent donosi instalacijske datoteke) a ako ih još ja tražim i downloadam onda je odokativna cijena, kako bi sve skupa bilo relativno prihvatljiva cijena. Najboljim frendovima radim za cijenu materijala, ruke ne naplaćujem a poznanicima odobram 30% na rad i 10% na dijelove. Svi to znaju i znaju da to meni plaća režije i stavlja kruh na stol i ne pada im napamet tražiti đabe, izađem u susret za plaćaje na rate i kompenzacije. troškovi firme nisu mali stoga se vodim onom... nema đabe ni u stare babe

čitajući malo ovu temu, ovo su smjernice kako bi trebalo razmišljati, bar u ovoj branši. Iako neki vjeruju da je instalacija MS OS-a piece of cake (što i jest za one koji znaju), pogledajte koliko samo košta sat vremena kod auto mehaničara, pa recimo koliko košta sat vremena u frizerskom salonu, pregled kod privatnog zubara itd (gledajući samo njihov rad, bez materijala, iako i na njemu deru). Kad ti tamo uzmu 300-500 kn(za posao), to je ok, ali ako ti netko posloži komp da možeš raditi (možda i zaraditi njime), onda je sve preko 100-150 kn previše. Mislim, neću ulaziti u rasprave, kolege su gore sve lijepo napisali, daljnje trkeljanje je bespotrebno.
alengrosevic je offline  
Staro 04.01.2014., 13:43   #446
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
čitajući malo ovu temu, ovo su smjernice kako bi trebalo razmišljati, bar u ovoj branši. Iako neki vjeruju da je instalacija MS OS-a piece of cake (što i jest za one koji znaju), pogledajte koliko samo košta sat vremena kod auto mehaničara, pa recimo koliko košta sat vremena u frizerskom salonu, pregled kod privatnog zubara itd (gledajući samo njihov rad, bez materijala, iako i na njemu deru). Kad ti tamo uzmu 300-500 kn(za posao), to je ok, ali ako ti netko posloži komp da možeš raditi (možda i zaraditi njime), onda je sve preko 100-150 kn previše. Mislim, neću ulaziti u rasprave, kolege su gore sve lijepo napisali, daljnje trkeljanje je bespotrebno.
Upravo to. A ako uzmeš samo 100 kn/sat, uz neke opise poslova uredno ode na preko 1.000 kn.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.01.2014., 14:36   #447
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
I ja sam se nakon godina naucio po onoj staroj:

Nema džabe ni u stare babe.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 04.01.2014., 15:13   #448
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ajde ne pricaj gluposti. prvo, razlika je ZG naspram ostatka nam drage drzave.
Da,razlika u standardu je ogromna ali večina nikako to da shvati.

Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
čitajući malo ovu temu, ovo su smjernice kako bi trebalo razmišljati, bar u ovoj branši. Iako neki vjeruju da je instalacija MS OS-a piece of cake (što i jest za one koji znaju), pogledajte koliko samo košta sat vremena kod auto mehaničara, pa recimo koliko košta sat vremena u frizerskom salonu, pregled kod privatnog zubara itd (gledajući samo njihov rad, bez materijala, iako i na njemu deru). Kad ti tamo uzmu 300-500 kn(za posao), to je ok, ali ako ti netko posloži komp da možeš raditi (možda i zaraditi njime), onda je sve preko 100-150 kn previše. Mislim, neću ulaziti u rasprave, kolege su gore sve lijepo napisali, daljnje trkeljanje je bespotrebno.
Ne možeš uspoređivati fuš instalacije Windowsa sa privatnim zubarom koji je išao na fakultet,ima ordinaciju,plača porez,mehaničar koji ima radnju,alat i sve živo i tebe koji si skinuo Windowse s torrenta.
Veki-os je offline  
Staro 04.01.2014., 15:16   #449
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
Jep...nema đabe ni u stare babe...

Najbolje mi je kad me mater preporuči svim susjedima...i onda me svi zovu kako ovo, kako ono...kad sam uveo cjenik odjednom su svi bili pametni i svi su sve znali iz prve

p.s. za informatičare : nažalost vam je struka otišla kvragu...kao i fotografska struka kao i još par desetaka sličnih struka
Red Dwarf je offline  
Staro 04.01.2014., 15:20   #450
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Ako ne cijenis svoj rad nece te ni drugi cijeniti. 100kn sat je stvarno minimum minimuma, a vidim da i neke firme tako malo naplacuju, ocito jedan mehanicar vise vrijedi koji naplacuje 200kn sat. Zbog toga slusam sve vise ljude koji se ne kuze, ali culi su da je lako kazu samo tu malo poklikas i to je to. Zadnjoj koja mi je to rekla je satnica otisla duplo nakon sto sam se opet vratio i vise se nije bunila na cijenu.
Meni je u firmi sat od 250 do 550 neto za slozenije stvari, tako da jako rijetko radim nekome doma, a to naplatim jer znam da ce me zvati da otkad sam bio nesto drugo se pokvarilo, pa da si kompenziram za dusevne boli.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 04.01.2014. u 15:25.
Bono je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na