Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2013., 05:21   #151
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Te skuplje grafe su manji dio prodaje, pogotovo najskuplje koje su vise u marketinske svrhe. Nvidia ocito ima sposobnije menadzere i ljude koji trpaju njihove proizvode po brandiranim strojevima i sl. mada je Nvidia jos uvijek jako konkurentna sa srednjim i slabijim grafama. Za OEM kompove je vjerojatno i efikasnost dosta bitna stavka pa driveri itd a to je isto jako velik dio kolaca.

Nebitno koliko su dobri ili losi. Bitno je kaj se prica vec godinama a to je da AMDovi driveri ne valjaju i da su Nvidjini bolji. Moze imat AMD bolje drivere ali ce ta prica i dalje trajat ko zna do kad. Kolko ljudi tu dode pa napisu da hoce Nvidiju zbog drivera i sl. Ista stvar je u trgovinama u kojima 90% trgovaca nema poima o gamingu i o grafama ali ih dio zna da Nvidia ima bolje drivere a mozda koji zna kak je jer ima doma komp za igranje itd.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.10.2013. u 10:57.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 09:50   #152
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Te skuplje grafe su manji dio prodaje, pogotovo najskuplje koje su vise u marketinske svrhe. Nvidia ocito ima sposobnije menadzere i ljude koji trpaju njihove proizvode po brandiranim strojevima i sl. mada je Nvidia jos uvijek jako konkurentna sa srednjim i slabijim grafama. Za OEM kompove je vjerojatno i efikasnost dosta bitna stavka pa driveri itd a to je isto jako velik dio kolaca.
Opet ta priča o driverima...koliko su Nvidia driveri dobri, vidjelo se kad je izašla Vista:

http://www.engadget.com/2008/03/27/n...crashes-in-20/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 12:00   #153
BrainDamage
Banned
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: ST
Postovi: 259
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Te skuplje grafe su manji dio prodaje, pogotovo najskuplje koje su vise u marketinske svrhe. Nvidia ocito ima sposobnije menadzere i ljude koji trpaju njihove proizvode po brandiranim strojevima i sl. mada je Nvidia jos uvijek jako konkurentna sa srednjim i slabijim grafama. Za OEM kompove je vjerojatno i efikasnost dosta bitna stavka pa driveri itd a to je isto jako velik dio kolaca.

Nebitno koliko su dobri ili losi. Bitno je kaj se prica vec godinama a to je da AMDovi driveri ne valjaju i da su Nvidjini bolji. Moze imat AMD bolje drivere ali ce ta prica i dalje trajat ko zna do kad. Kolko ljudi tu dode pa napisu da hoce Nvidiju zbog drivera i sl. Ista stvar je u trgovinama u kojima 90% trgovaca nema poima o gamingu i o grafama ali ih dio zna da Nvidia ima bolje drivere a mozda koji zna kak je jer ima doma komp za igranje itd.
Pretjeruješ i nisi nimalo objektivan, problema imaju jedni i drugi, ATi možda malo više.
ATi koristim dugo i nisam imao problema ni sa njima ni sa Nvidiom.
To što ljudi čitaju gluposti po forumima kao što je ovaj tvoj post pa misli da je ATi nikakav je drugi par postola.
Naravno, oni koji neznaju misle da znaš što pričaš, ajd ti dalje propagiraj Nvidiu.
Neznam što uopće radiš u ovoj temi, trollaš i hejtaš.
BrainDamage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 12:25   #154
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor BrainDamage Pregled postova
Pretjeruješ i nisi nimalo objektivan, problema imaju jedni i drugi, ATi možda malo više.
ATi koristim dugo i nisam imao problema ni sa njima ni sa Nvidiom.
To što ljudi čitaju gluposti po forumima kao što je ovaj tvoj post pa misli da je ATi nikakav je drugi par postola.
Naravno, oni koji neznaju misle da znaš što pričaš, ajd ti dalje propagiraj Nvidiu.
Neznam što uopće radiš u ovoj temi, trollaš i hejtaš.
WTF... Ne sirim ja glasine i nisam ja kriv sto jos uvijek ljudi misle da su AMDovi driveri losi. To sto ti iz nekog razloga zbog toga osjecas ugrozen, napadnut ili ne znam sta ja nemrem probavit niti ne zelim. Isto je i kao Nvidie su bolje jer su skuplje pa kao kvaltetnije itd. Te se price vrte godinama, svugdje i to sigurno djelomicno utjece na prodaju. Ljudi se tu cude kak je AMD u banani kak Nvidia prodaje vise grafi. Jedan od razloga su i takve glasine za AMD kojih ima puno vise nego za ostale. Ukratko, imidz im ne stima. Fanboyi i entuzijasti ili oni kaj to prate i sl. su manjina a ostali kaj kupuju rade promet.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.10.2013. u 12:36.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 12:29   #155
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@segregator i posebno BrainDamage

Čitajte s razumijevanjem.
Nije MAGARAC napisao da je njegovo mišljenje da su AMD driveri loši, nego da je takav (krivi) stav neuke većine.
To je isto k'o s AMD procesorima koji se pregrijavaju, Dacia autima koji ne vrijede nježnika, itd...
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 12:37   #156
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Mada ali je crveno u avataru pa onda je drugaciji stav a ja se dam,..

Moze Dacia radit odlicne aute, kao sto ih radi zadnjih godina ali spike su jos uvijek tu iako se kod njih to popravilo ali im je i trebalo dosta vremena. Popravio se AMD ali los glas bu trajal jos neko vrijeme sigurno. Cak su i za Daciju skuzili ljudi da valjda, sve manje je ovih drugih tak bu i za AMD ak ne zajebu. Svima je u interesu da bude konkurencija zato su sve spike o hejtanju i gluposti besmislene. Ak 290 bude kak si ja zamisljam kupujem ju 100%, ovisno o situaciji prije ili malo kasnije. Moze bit i od AMD i od Nvidie, svjedno je. Trenutno mi se gade i jedni i drugi a sad je AMD na redu da napravi iskorak i da nam konacno neko da postenu novu high end grafu po ovozemaljskoj cijeni.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.10.2013. u 13:07.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 12:53   #157
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
@segregator i posebno BrainDamage

Čitajte s razumijevanjem.
Nije MAGARAC napisao da je njegovo mišljenje da su AMD driveri loši, nego da je takav (krivi) stav neuke većine.
To je isto k'o s AMD procesorima koji se pregrijavaju, Dacia autima koji ne vrijede nježnika, itd...
Sorry, ali napisao je " Za OEM kompove je vjerojatno i efikasnost dosta bitna stavka pa driveri itd a to je isto jako velik dio kolaca.", nije napisao "ATI ima nezasluženo loš image da su im driveri loši"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 13:09   #158
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Te skuplje grafe su manji dio prodaje, pogotovo najskuplje koje su vise u marketinske svrhe.

Nebitno koliko su dobri ili losi. Bitno je kaj se prica vec godinama a to je da AMDovi driveri ne valjaju i da su Nvidjini bolji. Moze imat AMD bolje drivere ali ce ta prica i dalje trajat ko zna do kad.

Nebitno koliki dio tržišta ide na te "jače" grafe. To sam spomenuo čisto kao protutezu onome postu u kojemu je rečeno da AMD nema što ponuditi po pitanju VGA kartica. Iako, ako pogledamo malo konfe aktivnijih forumaša na PCE, barem 50% njih ima grafike iz višeg srednjeg ili visokog razreda tako da...ne bih rekao da je prodaja u tom segmentu tako slaba, čak i u ovakvoj banana državi poput naše.

A po pitanju drivera, da, Segregator je krivo shvatio. Sve rečeno se odnosilo na mišljenje koje, nažalost, i dalje prevladava među, rekao bih - poprilično neukim "konzumentima".
Baš na temi o GTX 7XX seriji kartica se JC Denton (čini mi se) također osvrnuo na to tragikomično mišljenje nekih kako su AMD grafički driveri i dalje zaqurac.
Ljudi bi stvarno trebali početi razmišljati vlastitom glavom a ne kao ovce vjerovati nekom tudumu koji prije 4 godine nije znao testirati grafiku s 3-4 varijante drivera već je odmah nakon prvih loših automatski proglasio sve ATi/AMD grafe ultimativnim zlom.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 13:23   #159
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Mi samo manjina a ovi kaj najvise kupuju nemaju vremena bavit se takvim "glupostima" tak da mislim da su nase konfe dosta nebitne u tom kontekstu. Cuo sam da je Nvidia bolja i 90% prodavaca ce se slozit sa kupcem jer se tak prodaju stvari, kupac je u pravu i to je to. Dal se kupjue OEM stroj ili komponenta itd. je nebitno jer ce vecina kupaca bit opet ista.

Xulos, najvise Intel vidam a staroga ima sve manje a tu je AMD mozda i cesci. Nije tesko vidit plavo bijele naljepnice. To se sve uredske pile ali zbog takvih je Intel na vrhu i grafi i procesora. Neke radne stanice ili slicne spec. kompove ili gamerske ne vidam bas.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.10.2013. u 14:48.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 13:36   #160
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Te skuplje grafe su manji dio prodaje, pogotovo najskuplje koje su vise u marketinske svrhe. Nvidia ocito ima sposobnije menadzere i ljude koji trpaju njihove proizvode po brandiranim strojevima i sl. mada je Nvidia jos uvijek jako konkurentna sa srednjim i slabijim grafama. Za OEM kompove je vjerojatno i efikasnost dosta bitna stavka pa driveri itd a to je isto jako velik dio kolaca.

U OEM strojevima ( barem s kojima ja radim, dell ili HP ) su u 90 % slucajeva amdove grafe tako da tu nisi u pravu nikako. Od x300 pa sve do APU , sve AMD. Zaleti su tu i tamo koja nvidia ali je to sica.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 17:56   #161
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Kako mogu AMD driveri valjati kad i dalje imaju problema s frametime-om u crossfire-u ?? lol

Dobro aj nes su s beta driverima poboljsali ali to su i dalje beta driveri.. AMD se popravio i samo neuki misle da su AMD driveri losi?
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 23:09   #162
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410
Malo sam čitao njihovo godišnje izvješće za 2012. Prolaze fazu restrukturiranja (smanjili zaposlene za 14%), a u novoj strategiji žele se odmaknut od PC-a kojem bi ostavili do 50% ukupnog poslovanja (na procesorima najviše padaju).

Što se tiče 2013., ukupni prihodi su im pali 14% u odnosu na isto razdoblje 2012., u 3. kvartalu su u plusu (zbog smanjenja zaposlenih prošle godine i vjerojatno konzola), ali zbog loša prva dva kvartala, u prvih 9. mjeseci još su uvijek u minusu i to 172 milijuna $. Čak su u operativnom gubitku (osim ako se gleda samo 3. kvartal), a to je najgora opcija (iz prihoda pokriju troškove proizvodnje ali onda troškovi razvoja i istraživanja te marketinga otjeraju rezultat u minus čak i prije troškova kamata).

IMO godinu će završit u minusu, jer da pokriju minuse iz prvih 6 mjeseci, u 4. kvartalu bi morali ostvarit 3 puta veću zaradu nego u profitabilnom 3. kvartalu. Osim ako ne prodaju nešto od imovine, pa na taj umjetan način završe u plusu.

Al svejedno, vidljiv je velik napredak u smanjenju gubitka uslijed restrukturiranja, pa bi 2014., sa konzolama i uz posao s ARM-om za servere, mogla završit u plusu.

Kao dio nove strategije smanjenja ulaganja u sve što nije core business, u 2013. su počeli sa sale and lease back transakcijama u kojima prodaju nekretnine i tvornice, dobiju potreban keš a i dalje ih koriste kroz dugoročne ugovore o namu. Primjeri su lone star campus, i tvornica u Singapuru.

Za pronalaženje novca za nova financiranja mogli bi imat problema zbog raznih ograničenja u ugovorima s Bankama (covenants), a zbog cross default klauzula, zbog najmanjeg problema u otplati kredita bi u teoriji mogli ključ u bravu. Bit će zanimljiva 2014.

Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova
vidim da nitko od vas nije spomenuo kako AMD doslovno grca u dugovima
-2 miljrd. dugova sa prosjecnom kamatom od 10%
Je, dosta su zaduženi, al puno je bitniji rok u kojem ih moraju vratiti. Jel imaš neki izvor za kamatne stope? To mi izgleda previsoko.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 00:37   #163
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova

Je, dosta su zaduženi, al puno je bitniji rok u kojem ih moraju vratiti. Jel imaš neki izvor za kamatne stope? To mi izgleda previsoko.
I meni, pa Hrvatska kao zemlja u totalnoj banani se jeftinije zadužuje
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 01:22   #164
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
@listerstorm

Možda nisu toliko izdavali novih proizvoda u 2013 kao u 2012. Dosta je ošlo vjerojatno i u istraživanje i razvoj. U sljedećoj godini bi onda trebali malo pobrati vrhnja od toga (konzola, dolazi steamroller i sl.)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:01   #165
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
jebem ti amd/ati sjebo me, sad moram čekat nvidiu i njihovo sranje da izadje da kupim komp.. pošto je sad 780 k od ofce..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:10   #166
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
jebem ti amd/ati sjebo me, sad moram čekat nvidiu i njihovo sranje da izadje da kupim komp.. pošto je sad 780 k od ofce..
Što je ovdje pjesnik htio reći?
Misliš na 780 Ti?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:30   #167
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Što je ovdje pjesnik htio reći?
Misliš na 780 Ti?
da ili ako pojeftine 780 u sli
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:33   #168
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
jebem ti amd/ati sjebo me, sad moram čekat nvidiu i njihovo sranje da izadje da kupim komp.. pošto je sad 780 k od ofce..
kako to da je 780 kuratz od ofce

šta ti igraš i na kojoj rezi čovjeće?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:35   #169
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
kako to da je 780 kuratz od ofce

šta ti igraš i na kojoj rezi čovjeće?
ma sraćkam htio si uzet 780 dcuII na 1440p i sad jbga..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:41   #170
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Ma uzmi dva Titana i miran si
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 02:42   #171
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma uzmi dva Titana i miran si
i ja kazem
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 08:16   #172
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma uzmi dva Titana i miran si
Ali onda ima microlag !
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 08:22   #173
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
jebem ti amd/ati sjebo me, sad moram čekat nvidiu i njihovo sranje da izadje da kupim komp.. pošto je sad 780 k od ofce..
Ne kužim, ATI je "kriv" što će 780-tka morat pojeftiniti 500kn?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 12:49   #174
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Citiraj:
Ali onda ima microlag ! :P
Slažem se, i mene bi stutter konstantno ubadao u oči sa recimo dvije 7970


Citiraj:
Ne kužim, ATI je "kriv" što će 780-tka morat pojeftiniti 500kn?
Pa kak ne kužiš, sad je 780 ku*a* od ofce i prejeftina, pa će se morat do Titana protegnut, vrlo jednostavno
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 12:58   #175
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Zadnja stranica kao bug.hr
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 15:11   #176
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 22:18   #177
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Mantle je po meni glavna stvar koja će ili spasiti ili pokopati AMD...strah me samo da ne izdrže dovoljno dugo financijski prije nego se stvar zahukta
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 22:42   #178
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
ma kakav mantle, ne ovise o tome, njihove grafe će se uvijek dobro prodavati, imaju odličan odnos performanse/cijena
Više od toga im ovisi npr. koliki će hit biti steamroller cpu-i, a i namaknit će nešto i kad se konzole krenu prodavat
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 23:05   #179
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
ma kakav mantle, ne ovise o tome, njihove grafe će se uvijek dobro prodavati, imaju odličan odnos performanse/cijena
Više od toga im ovisi npr. koliki će hit biti steamroller cpu-i, a i namaknit će nešto i kad se konzole krenu prodavat
Da, zato su 2 milijarde dolara u minusu...s druge strane u poziciji su da izbace Nvidiju sa grafičkog tržišta i uzdrmaju Intel ako budu imali brzinsku prednost samo na račun toga što se software optimizira za njihov hardware
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 23:51   #180
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Mantle je po meni glavna stvar koja će ili spasiti ili pokopati AMD...strah me samo da ne izdrže dovoljno dugo financijski prije nego se stvar zahukta
Ja se isto bojim. Primarno zbog x86 i APU marketa (odnosno tog tipa). Jer ako AMD stavi ključ u bravu (ne direkt, ali skoro) onda ostaje samo Intel na tržištu relevantnih x86 proceva.
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na