Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2013., 13:21   #1351
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
Rade0n , neznam da li radiš u linksu pa imaš ovakve odgovore ili koji je tvoj problem, nauči se ponašanju malo. Jel bi se ja trebao podrediti linksu ? Jel tebi normalno da se u 2013. godini ram "testira" dva tjedna i da je netko bez računala dva tjedna ? Što bi si trebao kupovati dodatni ram i diskove za svaki slučaj da rikne ? Da si kupim i rezervni macbook ?
SaleFFS, slažem se s tobom, nisam bio "agresivan" nego sam ga normalno pitao jer se nemam namjeru svađati, a pogotovo oko pločice rama Tjedan dva je previše za nešto što se ni ne popravlja nego mijenja. Vjerujem da će to links srediti u najkraćem roku.
inače, Apple genius kod kojeg sam bio (u jednoj eu državi) mi je rekao da oni odma mijenjaju ram nakon pola sata što traje testiranje, a i sve druge trgovine, a za hrvatsku mi je rekao "I've heard stories".
Je, je, vani je sve puno bolje.

Ne vjeruj svemu što čuješ. Sve navedeno je i potpuno normalno i identično vani. Problem je tko i kako testira, tko odobrava zamjenu i slično, a ako želiš imati opremu 24/7, to košta izvedeno na bilo koji način.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 13:26   #1352
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako nisu "kit" pakiranje, morat ce ti izaći u susret da zamjene obje pločice.

A za shvatiti je da mora proći kroz servis, pa moraš pričekati. Ja sam reklamirao SSD u telebitu, mrtav, a čekam 25 dana za koju radnju? Tak je kak je.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 13:43   #1353
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
Rade0n , neznam da li radiš u linksu pa imaš ovakve odgovore ili koji je tvoj problem, nauči se ponašanju malo.
Ne bi bilo loše da se ti naučiš zakonima i koja su tvoja prava kao kupca, pa onda sigurno nećeš ispitivat nekoga ko radi u trgovini 'šta ću ja staviti u laptop dok je moje na reklamaciji'?
Jer takva pitanja su prilično bahata, pogotovo kad ne razumiješ proces reklamacije.

Citiraj:
Jel bi se ja trebao podrediti linksu ?
Nemaš se ti njima šta podređivat, tvoje je da doneseš na reklamaciju, a njihovo je da to riješe - u razumnom roku, a to može biti i 4 tjedna.

Citiraj:
Jel tebi normalno da se u 2013. godini ram "testira" dva tjedna i da je netko bez računala dva tjedna ? Što bi si trebao kupovati dodatni ram i diskove za svaki slučaj da rikne ? Da si kupim i rezervni macbook ?
To su isključivo tvoji problemi, a ne problemi trgovine, i nema veze što je to 'samo memorija', nije tvoja komponenta prva na redu za ispitivanje.
Žališ se na dva tjedna, a ljudi znaju čekati i više od mjesec dana.

Trgovac nekada može izaći u susret kod nekih sitnica i odobriti zamjenu na licu mjesta, npr. za usb stick, ali memorija ide na servis.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 13:48   #1354
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
A gledaj, ne volim ni braniti ni hvaliti previše trgovine. Ali meni je Links iz RI u roku od 3 radna dana reklamirao SSD. Poslali su u ZG i nakon ukupno 3 radna dana su javili da odem u RI poslovnicu po novi SSD. Tako da vjerujem da bi i kod tebe isti slučaj bio i da bi se riješilo u roku jednog radnog tjedna max.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 15:00   #1355
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ja imam jednu zamjerku na Links u RI. Pošto većinom uzimam sve u PU, tamo i vršim reklamaciju, ali sada sam bio odnio jednu tastaturu u RI i tek nakon jednog tjedna su poslali. To je 7 dana, 5 radnih. To je po meni jednostavno nedopustivo, i baš me zanima razlog toga.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 19:28   #1356
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Da, ma normalno da treba to istestirati inače bi svakakvih pacijenata došlo i tražilo zamjene. Ok bi bilo da mi kaže ostavite ram da testiramo i sutra popodne dodjite, jedan dan bez laptopa nije problem, ali 7 - 15 dana ipak nije prihvatljivo. Isto tako ta tipkovnica, testiraj je jedan dan, ako ne valja daj čovjeku drugu i doći će ti opet nešto kupiti jer zna da nema gubljenja vremena oko gluposti.

EDIT: Jel se može kako staviti da mi ne prikazuje poruke ovog radeona ?
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 19:52   #1357
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ja imam jednu zamjerku na Links u RI. Pošto većinom uzimam sve u PU, tamo i vršim reklamaciju, ali sada sam bio odnio jednu tastaturu u RI i tek nakon jednog tjedna su poslali. To je 7 dana, 5 radnih. To je po meni jednostavno nedopustivo, i baš me zanima razlog toga.
Možda ne šalju kako im dolaze stvari na reklamaciju nego čekaju da se nakupi i jednom tjedno pošalju za ZG.

Citiraj:
Autor tuljan Pregled postova
EDIT: Jel se može kako staviti da mi ne prikazuje poruke ovog radeona ?
Klikneš na nick - vidi profil - korisnička lista - dodaj na listu ignoriranih.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 20:05   #1358
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,027
Sreća pa se roba iz poslovnice teleportira u ovlašteni servis instantno, i da ovlašteni servis čeka baš vašu memoriju/tipkovnicu da je odmah prvu istestira da bi tamo neki pupo il radeon il Gilbert dobio novu UltraSuperGejmer Genius tipkovnicu s reklamacije. Budite realni
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 20:07   #1359
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Možda ne šalju kako im dolaze stvari na reklamaciju nego čekaju da se nakupi i jednom tjedno pošalju za ZG.
Gledaj, to je neprofesionalno. Neprofesionalno je da jedan stvarno poznati i kvalitetan lanac IT trgovina čeka jedan tjedan da pošalje nešto. U bilo kojem poslu zbog toga se gubi mušterije. Imao sam do sada par reklamacija s Linksom, i uvijek se slalo u roku 3 dana, e ne u roku 7 dana. To je neprofesionalno.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 20:14   #1360
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ako ti je hitno onda možeš i sam poslati na servis, ja osobno tako radim, a Links to i preporučuje:

Citiraj:
Ukoliko roba ima jamstveni list od ovlaštenog servisa kupcu se preporuča da robu preda u ovlašteni servis na rješavanje jamstva. To je brži i efikasniji način rješavanja jamstva obzirom da Links d.o.o. samo prosljeđuje u ovlaštene servise. Links d.o.o. zaprimiti će svu robu, ali je vrlo vjerojatno da će u slučaju predaje robe u ovlašteni servis, reklamacija biti riješena u kraćem roku.
http://www.links.hr/?option=jamstva
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 22:53   #1361
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Gledaj, to je neprofesionalno. Neprofesionalno je da jedan stvarno poznati i kvalitetan lanac IT trgovina čeka jedan tjedan da pošalje nešto. U bilo kojem poslu zbog toga se gubi mušterije. Imao sam do sada par reklamacija s Linksom, i uvijek se slalo u roku 3 dana, e ne u roku 7 dana. To je neprofesionalno.
Ti si malo previše obijesan.
Što bi tek rekao da ti se dogodilo kao i meni, da kupiš nešto od 5000 kn u extreme digitalu, dobiješ neispravno i onda pola godine nakon reklamacije dobiješ povrat novca (uz natezanje i prijave svim postojećim inspekcijama), nakon što si potrošio dane zivkajući brojeve na koje se nitko ne javlja i šaljući mailove na adresu gdje dobiješ odgovor samo ako nešto trebaš kupit/platit

A opet vidim da oni ne gube mušterije, pa zaključujem da je profesionalnije guzit ljude 6 mjeseci nego samo 7 dana?
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 23:19   #1362
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sreća pa se roba iz poslovnice teleportira u ovlašteni servis instantno, i da ovlašteni servis čeka baš vašu memoriju/tipkovnicu da je odmah prvu istestira da bi tamo neki pupo il radeon il Gilbert dobio novu UltraSuperGejmer Genius tipkovnicu s reklamacije. Budite realni
zar se roba ne bi trebala prilikom trenutka pojave kvara, ako je u jamstvenom roku, instantno warp10 brzinom sama zamijeniti za ispravnu te transportirati nazad u racunalo ?


__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 23:40   #1363
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ja imam jednu zamjerku na Links u RI. Pošto većinom uzimam sve u PU, tamo i vršim reklamaciju, ali sada sam bio odnio jednu tastaturu u RI i tek nakon jednog tjedna su poslali. To je 7 dana, 5 radnih. To je po meni jednostavno nedopustivo, i baš me zanima razlog toga.
Razlog je bila inventura koju su imali, i blokiranje slanja bilokakvih paketa u zg nekoliko dana. Jos dodaj tome vikend koji se poklopio i eto zasto je tako kasno poslano.
Inside info
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 01:23   #1364
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Ti si malo previše obijesan.
Što bi tek rekao da ti se dogodilo kao i meni, da kupiš nešto od 5000 kn u extreme digitalu, dobiješ neispravno i onda pola godine nakon reklamacije dobiješ povrat novca (uz natezanje i prijave svim postojećim inspekcijama), nakon što si potrošio dane zivkajući brojeve na koje se nitko ne javlja i šaljući mailove na adresu gdje dobiješ odgovor samo ako nešto trebaš kupit/platit

A opet vidim da oni ne gube mušterije, pa zaključujem da je profesionalnije guzit ljude 6 mjeseci nego samo 7 dana?

Popizdio bih iskreno, a onda mi nije jasno zašto inspekcije nisu to sredile striktno i brzo.

Citiraj:
Autor Boky Bestbuy Pregled postova
Razlog je bila inventura koju su imali, i blokiranje slanja bilokakvih paketa u zg nekoliko dana. Jos dodaj tome vikend koji se poklopio i eto zasto je tako kasno poslano.
Inside info
Heh, thanks. Ako je zbog toga, onda mi je čak OK, samo da znam zašto, jer da je to stajalo s strane bezveze jer je netko lijen poslati, to bi bilo kako već rekoh neprofesionalno. Koristim tu riječ dosta često jer je meni Links n.1 u Hrvatskoj, baš zbog toga što koliko god imao problema uvijek su bili najbrži.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 07:26   #1365
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
zar se roba ne bi trebala prilikom trenutka pojave kvara, ako je u jamstvenom roku, instantno warp10 brzinom sama zamijeniti za ispravnu te transportirati nazad u racunalo ?


Da a koliko ljudi želi uvaliti ispravno uvaliti warp brzinom trgovini da dobije drugo jer toga više nema u prodaji?
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 08:33   #1366
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ja stvarno ne znam od kud ovi ljudi dolaze s idejama "pa moj RAM ne boota, nema se tu šta testirat 2 tjedna, to je 10sec posla".. ili tastatura koja se odmah mijenja jer HELLOU, pričamo o tastaturi!
Šta NIKOME ne pada na pamet da možda nisu jedini na svijetu? Da možda pored vaše reklamacije postoji još 1000 drugih u tom tjednu? A jel vam pada na pamet čekanje u redu? Neeee... tvoj RAM se brzo riješi, pa onih 100 ljudi prije tebe što je stiglo taj dan, će čekat da gospon ne bi morao igrat igre sa samo 4GB RAMa... i to u laptopu, GG.

BTW, tebi Links garantira? lol.. daj ajdeeeee... ne znaš očito niti što je garancija, što pokriva, što garantira, kako se koristi, koji su uvjeti (da, pazi ovo: postoje UVJETI)...
I šlag na vrhu kolača: on ima 2 iste pločice, i sad će njemu Links "morat" zamjenit obje jer on "ne želi" 2 različite pločice ))))) haha svaka ti dala majstore .. joj da mi je vidjeti reakciju ljudi u Linksu kad im to kažeš .. ili tvoju facu kad te s čuđenjem pogledaju, a ne smiju ništa reći, te ti probaju objasnit no naravno bezuspješno jer..... let's face it, Ure hopeless
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 08:49   #1367
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Gle, neću nikoga braniti, ali je činjenica da je sustav spor i podložan ljudskim greškama.
Možemo mi sad pričati kako dućan nije dužan voziti reklamacije nego da je za to ovlašten servisni centar, no činjenica je da dućani NUDE opcije rješavanja reklamacija, a kad već nešto nudiš, onda to napraviš kako se spada.

Zamisli situaciju, imaš vozilo koje si kupio u XYZ dućanu. Nešto se pokvari npr getriba i ti vraćaš vozilo k njima. Oni kreću na rješavanje problema ili proslijeđuju specijalistima za getribe. To je stvar koja je gotova za tri dana, za tri dana ti imaš operativno vozilo. Ista stvar je s dućanom informatičke opreme. Nude mogućnost reklamacije, ok, super, odme tamo, donesem matičnu i onda čekam tjedan dana da uopće netko vidi taj item na podu. Sorry al čekanje tjedan dana da uopće nešto krene na servis nije dopustivo. Onda nemoj nuditi tu uslugu ako ju ne možeš ispuniti.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 08:54   #1368
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
dat ću vam ja inside info pošto sam radio u linksu... pola ovakvih slučaja i osoba iza njih su irl apsolutni drkoši (ne mislim na nikog ponaosob iz threada nego generaliziram) koji ulete u servis ko inspekcija u slastičarnu i ni dobar dan nego narodne novine u zrak i urlat TO SU MOJA PRAVA i ja ću vama inspekciju, mamu, baku, psa etc.

stara i poznata je da lijepa riječ sva vrata otvara i ne kažem sada da je to ovdje slučaj konkretno sa ovim ramom, ali morate znati da monitor trpi sve i svaka priča (obično) ima dvije medalje.

ram, garu u ruke, kupit kolu dečkima iz servisa i lijepo zamoliti ako mogu što prije istestirati jer tebi treba komp za pron surfing.

naravno uvijek postoji i druga opcija ako računalo služi za neki ozbiljniji rad, ostaviš ram na servisu (ako si uvjeren u svoje dijagnostičke sposobnosti), odeš u dućan i daš parsto kn za novi ram, pa kada se otkloni kvar i dobije novi ram isti se iskoristi ili proda, nije sada da ti je getriba krepala na autu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 14:33   #1369
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Gledaj, to je neprofesionalno. Neprofesionalno je da jedan stvarno poznati i kvalitetan lanac IT trgovina čeka jedan tjedan da pošalje nešto. U bilo kojem poslu zbog toga se gubi mušterije. Imao sam do sada par reklamacija s Linksom, i uvijek se slalo u roku 3 dana, e ne u roku 7 dana. To je neprofesionalno.
Nje tu ništa neprofesionalno, dapače.
Prema viđenom, ovakvu mušteriju je zgodno izgubiti.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dat ću vam ja inside info pošto sam radio u linksu... pola ovakvih slučaja i osoba iza njih su irl apsolutni drkoši (ne mislim na nikog ponaosob iz threada nego generaliziram) koji ulete u servis ko inspekcija u slastičarnu i ni dobar dan nego narodne novine u zrak i urlat TO SU MOJA PRAVA i ja ću vama inspekciju, mamu, baku, psa etc.
Ne želiš znati koliko sam takvih izbacio van.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 14:41   #1370
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma dobro direkno smo mi rijetko za pult dolazili, osim na inzistiranje tih i takvih te održavanja lekcija iz servisiranja inf. opreme... najjakija su klinčadija koji su syebali nešto, onda lagali starcima o tome da mi ispadnemo krivi (pošto smo bili prilično jaki dijagnostičari) i onda dolazili urlat na nas, e pa kada ispričaš šta je mali tard napravio neugodni izraz lica roditelja i bijes je bio priceless

da ne kažem kako je u to doba brijem i prije links foruma vamo se vodili ratovi oko reklamacija i bilo je ono maltene da smo čovjeku babu priklali koja priča nastane, pa narod popizdi kolektivno i onda ubit servis i šta sve ne, pa se javio netko od nas i razjasnio o čemu se radilo a da vidiš onda kuku-lele
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 14:54   #1371
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Slažem se da postoje nervozni pojedinci i tako tome svašta, no u mom slučaju su me npr zavlačili 40 dana za matičnu ploču što je po meni nedopustivo. Prvo vele ploča se testira, pa zatim ploča nije ispravna, pa nakon tjedan dana vele da je nema nigdje na lageru, pa se mora naručiti iz Poljske, pa dok ploča dođe i onda muk dok osobno nisam zvao da pitam u kojem je to statusu.

OK, to sve može biti istina, ali onda sustav u firmi ne štima. Mi također imamo sustav u našoj firmi, zaprimanje - obrada - popravak/zamjena - isporuka. To je proces koji ne traje dulje od tri dana. Osim ako se naručuje izvana, tada je max tjedan dana. Govorim o pumpama/injektorima, imamo zbilja veliki promet, nije da dobivamo tri artikla dnevno. To je sve automatizirano. Tu i tamo se zalomi ljudski faktor da popravak nije uspješan ili dijagnostika zataji, no to su vrlo rijetke pojave. Zaprimanje i dijagnostika traje jedan dan max, popravak/zamjena se obavlja drugi dan (većinom prvi dan), isporuka je drugi dan, šalje se sms obavijest i zove se klijent da je roba spremna, želi li besplatnu dostavu ili dolazi sam po to. S artiklom se isporučuje detaljan opis kvara, rezultati testiranja i faktura (ako nije garancija u pitanju).

Hoću reći, ako se stvar dobro organizira i ljudi bi bili zadovoljniji. Nisu ljudi na+rkani zato kaj to njima padne na pamet. Neki jesu, ali većina nije. Naravno da nije kriv dečko za pultom kaj radi za minimalac. Kriv je onaj kaj se guzi u uredu i očekuje da će imati odlične rezultate uz minimalna ulaganja, a to rijetko kad polazi za rukom. Treba uložiti nešto love u sustav, angažirati čovjeka koji će implementirati pametan sustav (makar ne mora biti certificiran, kvalitetni ljudi koštaju 20ak tisuća kuna nadalje) i imaš riješeno 95% problema (ovo je napamet procjena). Ne znam da li se slažete, ali mislim da u tome leži problem.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 14:54   #1372
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma dobro direkno smo mi rijetko za pult dolazili, osim na inzistiranje tih i takvih te održavanja lekcija iz servisiranja inf. opreme... najjakija su klinčadija koji su syebali nešto, onda lagali starcima o tome da mi ispadnemo krivi (pošto smo bili prilično jaki dijagnostičari) i onda dolazili urlat na nas, e pa kada ispričaš šta je mali tard napravio neugodni izraz lica roditelja i bijes je bio priceless

da ne kažem kako je u to doba brijem i prije links foruma vamo se vodili ratovi oko reklamacija i bilo je ono maltene da smo čovjeku babu priklali koja priča nastane, pa narod popizdi kolektivno i onda ubit servis i šta sve ne, pa se javio netko od nas i razjasnio o čemu se radilo a da vidiš onda kuku-lele
Mah, dala bi se knjiga napisati o tome, bukvalno.
Zato su neke firme i prestale raditi s fizičkim osobama.

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Hoću reći, ako se stvar dobro organizira i ljudi bi bili zadovoljniji. Nisu ljudi na+rkani zato kaj to njima padne na pamet. Neki jesu, ali većina nije. Naravno da nije kriv dečko za pultom kaj radi za minimalac. Kriv je onaj kaj se guzi u uredu i očekuje da će imati odlične rezultate uz minimalna ulaganja, a to rijetko kad polazi za rukom. Treba uložiti nešto love u sustav, angažirati čovjeka koji će implementirati pametan sustav (makar ne mora biti certificiran, kvalitetni ljudi koštaju 20ak tisuća kuna nadalje) i imaš riješeno 95% problema (ovo je napamet procjena). Ne znam da li se slažete, ali mislim da u tome leži problem.
99% problema ne leži u tome, nažalost.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:07   #1373
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
99% problema ne leži u tome, nažalost.
Misliš da možda leži u isfrustriranosti hrvatskih poštenih građana koji vjeruju u sveto trojstvo?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:11   #1374
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mah, dala bi se knjiga napisati o tome, bukvalno.
Zato su neke firme i prestale raditi s fizičkim osobama.



99% problema ne leži u tome, nažalost.
Vjerojatno cu požaliti ali svejedno.....nego što mislis u čemu leži?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:20   #1375
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Misliš da možda leži u isfrustriranosti hrvatskih poštenih građana koji vjeruju u sveto trojstvo?
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vjerojatno cu požaliti ali svejedno.....nego što mislis u čemu leži?
Problem leži u IT prodaji fizičkim i malim pravnim korisnicima u cjelini - male marže, nepostojeći lageri rez. dijelova, specifičan način rješavanja reklamacija prema vanjskim dobavljačima, cjelokupni unutarnjotrgovački proces (distributer / dealer / trgovina), problemi dijagnostike i rješavanja reklamacija i još brdo toga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:40   #1376
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Hmm...nisi apsolutno ništa konkretno rekao, kao u većini svojih postova...
Ali preformulirat cu svoju gornju izjavu....da li misliš da je normalno čekati recimo 45 dana na zamjenu artikla? I ako mislis da je mozes mi molim te po tvojem misljenju/iskustvu napisati koji dio u tom cijelom procesu se ne bi mogao bolje automatizirati kako se to ne bi događalo.

Jer sam misljenja da je problem točno u ovome kaj Guls kaže...

Isto tako tu imamo dvije struje....kupce koji nose artikle na reklamaciju i ljude koji rade u tim servisima....znači neko je vec spomenuo kako svaka medalja ima dvije strane...samo ovisi o kojoj strani ovdje pričamo...

Imam feeling da se često misli da je poštivanje garancije i odobravanje reklamacije dobra volja trgovca i da mi kupci moramo biti sretni s tim.....(namjerno ne spominjem nerealna očekivanja od kolege gore da se u pol sata isproba i zamijeni artikl jer je to nerealno), jer links dobro stoji i u krizi je jedan od boljih shopova upravo zbog prihvacanja reklamacija...

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 15.10.2013. u 15:46.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:42   #1377
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
dok god ja čekam mjesec dana da mi se dijagnosticira, preuzme, zamijeni mbo u poslovnom lapu i dostavi za firmu koja ih kupuje maltene na lopate problem definitivno leži... e sada to primjeni na acer drlju od 2000kn za privatnog korisnika

dijagnostika i nestručnost ljudi je isto tako ogroman problem pošto su danas svi sa internet vezom serviseri računalne opreme, doktori i automehaničari.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:47   #1378
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Hmm...nisi apsolutno ništa konkretno rekao, kao u većini svojih postova...
To radim 20+ godina. I iskreno mi je smiješno čitati ove postove i gledati kako neki stvarno misle "to je sat vremena posla". U ogromnoj većini slučajeva i robi koju kupuje većina ovdje, ne ide to tako jednostavno.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ali preformulirat cu svoju gornju izjavu....da li misliš da je normalno čekati recimo 45 dana na zamjenu artikla? I ako mislis da je mozes mi molim te po tvojem misljenju/iskustvu napisati koji dio u tom cijelom procesu se ne bi mogao bolje automatizirati kako se to ne bi događalo.

Jer sam misljenja da je problem točno u ovome kaj Guls kaže...
To o "organizaciji" je za većinu firmi na tržištu - besmislica.

Recimo ovako: kupiš prijenosnik, rikne memorijski modul. Kupio si u DamDaProdam d.o.o. - odneseš - on ne smije zamijeniti (jer mu to distributer ne da / nema na lageru / ne snosi troškove). Par dana da odnese distributeru.
Distributer preuzme - par dana da testira - vidi da je neispravna i krene u narudžbu. No, baš prije neki dan stigla zbirna isporuka - čekaj sljedeću (par tjedana).
Roba stigne, par dana da se pošalje prodavaču - par dana da se dovede kupcu.
I ode mjesec dana samo tako.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dok god ja čekam mjesec dana da mi se dijagnosticira, preuzme, zamijeni mbo u poslovnom lapu i dostavi za firmu koja ih kupuje maltene na lopate problem definitivno leži... e sada to primjeni na acer drlju od 2000kn za privatnog korisnika
E, trebate bolji ugovor potpisati.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: Old Iggy. 15.10.2013. u 15:53.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:56   #1379
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To radim 20+ godina. I iskreno mi je smiješno čitati ove postove i gledati kako neki stvarno misle "to je sat vremena posla". U ogromnoj većini slučajeva i robi koju kupuje većina ovdje, ne ide to tako jednostavno.

....
Nemoj se odmah ljutiti....nisam nigdje napisao da mislim da je to sat vremena posla..jer i sam radim u IT-u i sam popizdim kad čujem takvu propagandu.

Ovo za 40 dana se nebi smjelo događati osim u vrlo rijetkim situacijama a u zadnje vrijeme malo malo se događa da ekipa čeka i više od 40 dana na zamjenu/dijagnostiku. Pa ja kad sam naručio auto tek su kretali u njegovu proizvodnju (hehe nije neko čudo od milje kuna koje se posebno naručuje već model koji je bio na zalasku ) i napravili su ga za malo vise od 50 dana.....

Ovaj postupak koji si opisao pri kupnji lapa u DamDaProdam d.o.o je tipična situacija o kojoj je Guls pričao......znači neorganiziranost, ekipa na minimalcu i tipična rvacka direktorčina....

Fala kaj si se složio sa nama
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 16:00   #1380
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nemoj se odmah ljutiti....nisam nigdje napisao da mislim da je to sat vremena posla..jer i sam radim u IT-u i sam popizdim kad čujem takvu propagandu.

Ovo za 40 dana se nebi smjelo događati osim u vrlo rijetkim situacijama a u zadnje vrijeme malo malo se događa da ekipa čeka i više od 40 dana na zamjenu/dijagnostiku. Pa ja kad sam naručio auto tek su kretali u njegovu proizvodnju (hehe nije neko čudo od milje kuna koje se posebno naručuje već model koji je bio na zalasku ) i napravili su ga za malo vise od 50 dana.....

Ovaj postupak koji si opisao pri kupnji lapa u DamDaProdam d.o.o je tipična situacija o kojoj je Guls pričao......znači neorganiziranost, ekipa na minimalcu i tipična rvacka direktorčina....

Fala kaj si se složio sa nama
Vidi malo bolje - nigdje nema nikakve priče o neorganiziranosti (ne vidim apsolutno nijedan razlog i način zašto bi netko odmah primio robu na dijagnostiku, odmah poslao distributeru, distributer odmah slao rezervni dio prodavaču i ovaj odmah kupcu). A dio "par tjedana čekam izvana" je dosta čest - nažalost, troškovi su veliki kod velike količine vendora.

Servis i rezervni dijelovi su trošak, taj trošak firme žele smanjiti na najmanju moguću mjeru, a da su u skladu sa zakonom. Kupac pak ima varijante kako da uptime bude čim veći, ali svaka ta varijanta košta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na