Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.08.2013., 20:01   #1471
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Moze malo pomoci novom potencijalnom vlasniku kineskog mobitela?

Kako vidim onaj Hayer 910 je najbolji od ovih mobova koji su oko 120$ a da ima dual core i da je solidan. Ima jos kakav prijedlog u tom cjenovnom rangu? i koliko to na kraju tocno ispadne u kunama? I kolike su sanse za pdv ako narucim preko banggooda?
gaggo je offline  
Staro 21.08.2013., 20:15   #1472
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 410
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova

možeš molim te reći zakaj ?

tnx
Ja sam cilo vrime mislija da mu je procesor S3.
Preporuka svima haiera, za cca 720kn dobijete mobitel koji je identican sa HTC One S sa S4 procesorom. Koga vise zanima neka u google upise Qualcomm S3 vs S4 krait i vidi razliku.
A sa verzijom 4.1.2 dobija je 3.4.0 kernel, opet google...


"MT6589 MediaTek’s new chip is essentially a slightly faster dual core Qualcomm Snapdragon S4. Now we know what you’re thinking, how can this be? It’s because ARM’s Cortex A7 core isn’t as fast as Qualcomm’s Krait core. Despite lumping four of them together on a piece of silicon, they’re barely faster than the two cores we’ve seen inside devices since the beginning of the year."

Zadnje izmijenjeno od: antebr. 21.08.2013. u 20:21.
antebr je offline  
Staro 21.08.2013., 20:16   #1473
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Samo Haier nema fizičke tipke već su one smještene na dno ekrana kada je uključen što je po meni veliki minus jer to smanjuje veličinu ekrana i dovodi do toga da ih lako stisneš.
Osim toga mobitel nije loš
Btw ima neko Antutu rezultate Haiera na Androidu 4.0 koji dolazi s mobitelom i gdje ima veće rezultate te one na novijoj verziji Androida
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 21.08.2013., 20:21   #1474
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
Kad si u aplikaciji tipke nestanu i imaš samo crnu traku, tako da nećeš slučajno kliknuti, ima i nekih fullscreen modova, mob treba bit rootan.
flajpan je online  
Staro 21.08.2013., 20:25   #1475
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo Haier nema fizičke tipke već su one smještene na dno ekrana kada je uključen što je po meni veliki minus jer to smanjuje veličinu ekrana i dovodi do toga da ih lako stisneš.
Osim toga mobitel nije loš
Btw ima neko Antutu rezultate Haiera na Androidu 4.0 koji dolazi s mobitelom i gdje ima veće rezultate te one na novijoj verziji Androida
Nakon koristenja Xperie S sa kapacitivnim tipkama i trenutno Nexusa 4 bez njih, mogu reci da nikad vise nebi kupija mobitel sa kapacitivnim tipkama.
Medutim ne misle svi isto.
antebr je offline  
Staro 21.08.2013., 20:26   #1476
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
meni osobno te tipke na ekranu uopće ne smetaju, ekran je sasvim dovoljno velik
a sutra budem odvrtio antutu pa stavim ovdje rezultate.
chief_wolfinjo je online  
Staro 21.08.2013., 20:27   #1477
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
xperia s je sve samo ne ogledan primjer kapacitivnih tipki... to su masno falšali na njemu.
syss je offline  
Staro 21.08.2013., 20:30   #1478
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 410
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
xperia s je sve samo ne ogledan primjer kapacitivnih tipki... to su masno falšali na njemu.
Pricam o onome sta sam koristija...
Btw nisu bas puno bolje na zeninom HTC One V-u.
antebr je offline  
Staro 21.08.2013., 20:35   #1479
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa velim i ne treba generalizirati nakon što se proba dva modela
syss je offline  
Staro 21.08.2013., 20:42   #1480
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Kako stoji garancija s tim mobitelima? Treba u slucaju neceg slati njima nazad u kinu ili?
I ako netko ima Haiera i zeli ga se rijesiti za nabavnu cijenu nek mi posalje pm. Ne zelim ga uzet na njuskalu za 1300kn -.-"
gaggo je offline  
Staro 21.08.2013., 20:44   #1481
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo Haier nema fizičke tipke već su one smještene na dno ekrana kada je uključen što je po meni veliki minus jer to smanjuje veličinu ekrana i dovodi do toga da ih lako stisneš.
Osim toga mobitel nije loš
Btw ima neko Antutu rezultate Haiera na Androidu 4.0 koji dolazi s mobitelom i gdje ima veće rezultate te one na novijoj verziji Androida

Da mob je apsolutno neupotrebljiv do te mjere da to normalnim riječnikom nije uopće moguće opisati. Tipke su toliko velike da zauzimaju preko pola ekrana te se od njih gotovo ništa drugo i ne vidi...

Ajde bogati ohladi sa svojim lupetanjima. Koji si ti to takav mobitel koristio da si relevantan pričati gluparije?
I nebi ti falilo da malo uđeš u terminologiju tih tvojih fizičkih tipaka te vidiš o čemu se radi...

Osobno sam i sam bio malo skeptičan tom rješenju ali je na kraju ispalo toliko bolje da se kao što je kolega gore napisao ne bi vraćao mobu sa kapacitivnim tipkama ispod ekrana. Ovo toliko bolje reagira na dodir i jednostavnije je za korištenje.
__________________
Necronomicon je offline  
Staro 21.08.2013., 20:48   #1482
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
lakše malo...
syss je offline  
Staro 21.08.2013., 20:50   #1483
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Kako stoji garancija s tim mobitelima? Treba u slucaju neceg slati njima nazad u kinu ili?
I ako netko ima Haiera i zeli ga se rijesiti za nabavnu cijenu nek mi posalje pm. Ne zelim ga uzet na njuskalu za 1300kn -.-"
Treba. Ja se vec 2 tjedna natezem sa pandawillom oko toga tko placa povratne troskove jer je mobitel bio DOA.
Takodjer slanje sa trackingom skroz do kine je ultra skupo, cca 300kn.
Po nekoj logici, ako ti dodje mrtav mobitel, oni plate slanje gore dole, a ako se pokvari unutar 1g. onda ti placas slanje do njih, a oni nazad tebi.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 21.08.2013., 20:51   #1484
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A da mi ovu temu preimenujemo u Cubot GT99, a otvorimo novu za kineske mobitele ?
Brko je offline  
Staro 21.08.2013., 20:55   #1485
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A da mi ovu temu preimenujemo u Cubot GT99, a otvorimo novu za kineske mobitele ?
Nemoj zaboraviti i STA ZNACI OVAJ STATUS TRACKINGA i JEL OVO ZNACI DA SAM ZAOBISAO CARINU i ZASHTO MOJ PAKET NIJE POSLAN :X
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 21.08.2013., 20:56   #1486
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
lakše malo...
Istina, moje isprike.

Inače Cubot mi je krenuo prije 8 dana, tracking na ips.posta nije još proradio...
Valjda će brzo
Kada stigne malo ću ga usporediti sa Haierom, ako stignem možda stavit kakav video usporednog loadanja stranica, aplikacija i tako to...

A možda i Haier malo isproba svoje "battleship" funkcije, nisam se još odvažio ali mislim pomalo
__________________
Necronomicon je offline  
Staro 21.08.2013., 20:58   #1487
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,075
Pogledaj si na stranicama švedske pošte tracking
robimarko-bug je offline  
Staro 21.08.2013., 21:15   #1488
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Treba. Ja se vec 2 tjedna natezem sa pandawillom oko toga tko placa povratne troskove jer je mobitel bio DOA.
Takodjer slanje sa trackingom skroz do kine je ultra skupo, cca 300kn.
Po nekoj logici, ako ti dodje mrtav mobitel, oni plate slanje gore dole, a ako se pokvari unutar 1g. onda ti placas slanje do njih, a oni nazad tebi.

Ja platio 46 kune sa trackingom do Kine. Mobitel od 5.3 incha. Preko pošte vulgaris.

http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_even...&Submit=Submit

Evo tackinga ako netko hoće pogledati
Superior je offline  
Staro 21.08.2013., 21:20   #1489
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Ja platio 46 kune sa trackingom do Kine. Mobitel od 5.3 incha. Preko pošte vulgaris.

http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_even...&Submit=Submit

Evo tackinga ako netko hoće pogledati
Ja sam zvao postu da mi potvrde cijenu slanja za PAKETE, znaci ne pisma. 180kn je minimalna i tracking je samo za HR, a ako hocu full tracking onda moram slati hp expressom shta koshta masno.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 21.08.2013., 21:21   #1490
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Ja sam zvao postu da mi potvrde cijenu slanja za PAKETE, znaci ne pisma. 180kn je minimalna i tracking je samo za HR, a ako hocu full tracking onda moram slati hp expressom shta koshta masno.

Jel tebi ovo liči na semi tracking?
Superior je offline  
Staro 21.08.2013., 21:22   #1491
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor vlovrec Pregled postova
Ja sam naručio FAEA F1
164$ je bio. Trenutno mi je na carini, ako ti nije hitno kroz par dana dok mi stigne budem napravio neki review
predobro uredaj izgleda, vidim i svoju stranicu imaju, zanimljivo, bas cu ga istrazit malo po webu

btw : Jiayu s1 bestija od moba
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 21.08.2013. u 21:27.
JuiceBox je offline  
Staro 21.08.2013., 21:24   #1492
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Jel tebi ovo liči na semi tracking?
Jel to poslano kao paket ili pismo?
Na stranici poste pise cijena od 180+ kn za pakete i tu cijenu su mi potvrdili, nisam ju izmislio pobogu.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 21.08.2013., 21:28   #1493
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ako šalješ samo mobitel, šalji ga u kutiji u kojoj si dobio po mogućnosti bez teških stvari da je čim manje gramaže ali obvezno u nekom pismu.
Vidiš i sam da bg šalje u pismu jer je tako jeftinije
Ako mobitel s kutijom ima 250g onda je 47kn, ako ima do 500g onda je 75kn. Imaš tracking koji radi kao i superioru, stalno vidiš status
http://prntscr.com/1mlh99
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 21.08.2013., 21:37   #1494
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako šalješ samo mobitel, šalji ga u kutiji u kojoj si dobio po mogućnosti bez teških stvari da je čim manje gramaže ali obvezno u nekom pismu.
Vidiš i sam da bg šalje u pismu jer je tako jeftinije
Ako mobitel s kutijom ima 250g onda je 47kn, ako ima do 500g onda je 75kn. Imaš tracking koji radi kao i superioru, stalno vidiš status
http://prntscr.com/1mlh99
Ako pandawiill placa slanje onda cu ga poslati kao paket, em jer oni placaju em jer je tako IMO manja sansa da se paket zdrobi. Uzasno mi je glupa tolika razlika u cijeni izmedju slanja paketa i pisma.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 21.08.2013., 21:44   #1495
gerund
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 28
@ vlovrec1 od kud si narucio faeaf1, kak je prosao carinu, kolko si ga cekao? veselim se nekom reviewu

za one koji imaju jiayu g3s - kak u praksi radi gps? i kolko traje baterija? jel i jiayu "frizira" kapacitet baterije? najveca mana moba?

za one koji imaju haier w910- sta se desi sa "virtualnim inace kapacitativnim tipkama" kod tipkanja poruka i surfanja?
gerund je offline  
Staro 21.08.2013., 21:55   #1496
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Ako pandawiill placa slanje onda cu ga poslati kao paket, em jer oni placaju em jer je tako IMO manja sansa da se paket zdrobi. Uzasno mi je glupa tolika razlika u cijeni izmedju slanja paketa i pisma.
Zasto bi bila manja sansa? Sansa prvenstveno ovisi o tome kako ga ti zapakiras, nece se manje zdrobiti ako formalno stoji da se radi o paketu. Nevezano jel ga saljes u kutiji ili koverti, mozes ga poslati preporuceno kao pismo ili kao paket. Kao i u domacem prometu, gramaza odredjuje koji ti se nacin vise isplati te sukladno tome koji ces izabrat.
Tek je HP ekspres medjunarodni/domaci druga prica...

Mogao bi indirektno stvoriti drugima probleme ako budes pandawillu nepotrebno nabijao troskove jer cemo potencijalno doci na zao glas kako je vec bilo kod sellera na ebayu i drugdje iz drugih pobuda.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je online  
Staro 21.08.2013., 22:03   #1497
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
predobro uredaj izgleda, vidim i svoju stranicu imaju, zanimljivo, bas cu ga istrazit malo po webu
Sve je na tom modelu Faea F1 odlično, osim što ima katastrofa GPU, i teško se skida zadnji poklopac. Inače recimo za surfanje i sve ostalo super duper. Pročitaj ovdje malo više.http://forum.faeamobile.com/thread-850-1-1.html
Mali je community al očita da proizvođač i sluša to malo ljudi koji pišu po forumu.
rodriguez je offline  
Staro 21.08.2013., 22:06   #1498
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Zasto bi bila manja sansa? Sansa prvenstveno ovisi o tome kako ga ti zapakiras, nece se manje zdrobiti ako formalno stoji da se radi o paketu. Nevezano jel ga saljes u kutiji ili koverti, mozes ga poslati preporuceno kao pismo ili kao paket. Kao i u domacem prometu, gramaza odredjuje koji ti se nacin vise isplati te sukladno tome koji ces izabrat.
Tek je HP ekspres medjunarodni/domaci druga prica...

Mogao bi indirektno stvoriti drugima probleme ako budes pandawillu nepotrebno nabijao troskove jer cemo potencijalno doci na zao glas kako je vec bilo kod sellera na ebayu i drugdje iz drugih pobuda.
Pandawill je svjesno poslao ljudima par stotina pokvarenih primjeraka tog mobitela, jos su dodatno ljudima lagali da ih testiraju na ispravnost prije slanja, pa se pokusavaju jos od svega izvuci i prave se glupi. Kutija je rigidnija i mozes bolje zapakirati predmet unutra, po meni barem.

Iako, ovo sa slanjem paketa kao pisma u osnovi stoji i slazem se sa time, ali trenutno sam pissed na njih i hocu da plate
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 21.08.2013. u 22:28.
brandon je offline  
Staro 21.08.2013., 22:33   #1499
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Koji mobitel si dobio da je tako bio mrtav? Svašta, samo im stvarno nemoj nabijati troškove, isto ti je slao li paket ili pismo jer taj paket samo staviš u veće pismo i dođe te puno jeftinije. Nelogično ali tako je. Ništa ti brže neće doći ako ga šalješ kao paket
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 21.08.2013., 22:57   #1500
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
To je stvarno specifican slucaj, ali kuzis i sam da generalno taj modus nije dobar. Brijem da ti se ni sada nece isplatit, da ce te samo zavlacit, pogotovo ako skuze da ih ti "muljas" za visinu troskova.
Vratio sam se u postove, radi se o Tengda T94 mobu koji je zvucao predobro
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je online  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na