Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2013., 02:26   #2101
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Uzeo sam S III mini sa 4.1.1 JB pa me zanima glede nadogradnje na koji naćin se to može riješiti i kako s obzirom da mi je to novi uređaj i nikada se nisam susretao sa Samsugom i dobijam li išta tom nadogradnjom.

Hvala

za s3 mini ti je trenutno 4.1.2 - nadogradnju mozes rijesiti preko samog moba (wi-fi) ili putem Kiesa (samsung programa)...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 11:34   #2102
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jel ti update pobrkao ikakve settingse ?
Radio sam data wiping, a i pise u uputstvima da ak se dolazi sa nekog drugog roma ili stock roma da se to mora napraviti

Citiraj:
You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 13:22   #2103
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,662
Pozdrav, koristim custom recovery Philz touch...(Naravno dok kliknem na Open, veli " please insert a disk into removable storage"..

Pod my komp, prepozna ga kao samo removable disk..

Probal sam mountat system tj mount USB storage, al niš se ne događa... To mi se događa sa bilo kojim recovery-iem (cwm, twrp)

Ne znam kaj krivo radim...

Kak sad ubacit romove itd. dok je mob prištekam na komp, tj dok se nalazi u recoveryu?

S4 je u pitanju..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 13:30   #2104
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
A zasto ti mora biti prikljucen na komp? ubacis romove na sd karticu koje hoces koristiti, odes u recovery mode i izaberes kojeg hoces i install... Prije toga samo provjeris da li rom nesto posebno zahtjeva...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 13:38   #2105
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,662
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
A zasto ti mora biti prikljucen na komp? ubacis romove na sd karticu koje hoces koristiti, odes u recovery mode i izaberes kojeg hoces i install... Prije toga samo provjeris da li rom nesto posebno zahtjeva...
Neam karticu sd karticu.. Znam kaj misliš, tak i radim..

Al jel znaš odgovor na pitanje?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 18:08   #2106
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pozdrav, koristim custom recovery Philz touch...(Naravno dok kliknem na Open, veli " please insert a disk into removable storage"..

Pod my komp, prepozna ga kao samo removable disk..

Probal sam mountat system tj mount USB storage, al niš se ne događa... To mi se događa sa bilo kojim recovery-iem (cwm, twrp)

Ne znam kaj krivo radim...

Kak sad ubacit romove itd. dok je mob prištekam na komp, tj dok se nalazi u recoveryu?

S4 je u pitanju..
pa stavis ROM na internu memoriju
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 21:17   #2107
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,662
Mislim da se nismo razumjeli... Ma dogodilo mi se da sam izbrisal ROM, tj napravil format interne memorije, pa više nikak nisam mogel (radi tog kaj nemrem mountat internu memoriju) stavit rom, neg sam moral prek odina flešat stock rom, i onda opet stavljat custom recovery pa onda custom rom.. A zato me i zanima jel se da opće kak mountat interna memorija...

Dok sam imal S3 to sam mogel bez frke napravit..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 08:44   #2108
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Evo odlucio se ipak flashnut nesto, ne zato jer mi stock na S3 radi probleme nego zato sto mogu... klasika, znatizelja i dosada...

E sad, dva sitna pitanja....

1. Ako napravim kopiju onog EFS foldera i obavim Titanium backup All User Apps + system data, moram li jos ista backupirati? slike mi se automatski na dropbox dizu a sve ostalo pretpostavljam spada u ovaj Titanium backup...? osim eventualno download foldera... ili najbolje, kopiram preko Sambe sve s moba na komp za ziher

2. vidio sam da postoji neki bug sa Alarmom na CM10.1 based romovima... jel se to vrijedi samo za stock aplikaciju ili za bilo koju alarm aplikaciju?

3. Hoce li biti problema sa vracanjem aplikacija iz titaniuma ako se radi o razlicitom kernelu/romu (Ako nije sammy based)?

4. Jel titanium backupira one keyeve za mobilno bankarstvo, konkretno za hypo banku...

Na kraju, ono sto pokusavam dobit je produljeno vrijeme trajanja baterije i mogucnost customizacije te uklanjanje samsung sranja (iako sam dosta toga maknuo sa titaniumom, neke stvari se vracaju stalno)...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 20:42   #2109
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,272
Jel i sa Omegom prisutan lag na imeniku i pozivima? Nemam dugo S3 ali me nervira to neopisivo. Stock 4.1.2.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 20:45   #2110
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Probaj Chaos rom. Malo je brzi ulazak u imenik. I brzi je rom od omege opcenito.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 22:23   #2111
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Uzeo sam S III mini sa 4.1.1 JB pa me zanima glede nadogradnje na koji naćin se to može riješiti i kako s obzirom da mi je to novi uređaj i nikada se nisam susretao sa Samsugom i dobijam li išta tom nadogradnjom.

Hvala
http://gs3.wonderhowto.com/how-to/ro...ndows-0142713/

pivce i lagano
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 11:08   #2112
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Jel i sa Omegom prisutan lag na imeniku i pozivima? Nemam dugo S3 ali me nervira to neopisivo. Stock 4.1.2.
Da qoutam sam sebe

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Prekjucer stavio Revelation HD sa verzijom 4.2.2 i mobitel sa tim firmwareom leti.
Skoro pa da i nema laga kada se ode na phone i na poruke.

Totalni preporod nakon 4.1.2 kojega sam imao prije.

Za bateriju jos vidim koliko drzi ali koliko mi se cini potrosnja je odlicna.
Nocas mi je mob bio 8h u stanbyu bez ukljucenog WiFi-a i spustilo se je samo za 2%.

EDIT:

Rijec je o S3 (9300)
Ne otvara se imenik i poruke instantno ali je vidljivo poboljsanje, loada se za jedno 1sek
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 18:31   #2113
COD-fan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Ovako vidim da mi je došao update na JB za samsung s2, ali nisam ga još instalirao, pa da pitam prije da li vrijedi instalirat ili da ostanem na 4.0.3. ?

Radi se sve o službenim verzijama nemam želju ništa customize
COD-fan je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:19   #2114
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 923
Citiraj:
Autor COD-fan Pregled postova
Ovako vidim da mi je došao update na JB za samsung s2, ali nisam ga još instalirao, pa da pitam prije da li vrijedi instalirat ili da ostanem na 4.0.3. ?

Radi se sve o službenim verzijama nemam želju ništa customize
Ja sam napravio update i zadovoljan sam, preporuka.
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Evo odlucio se ipak flashnut nesto, ne zato jer mi stock na S3 radi probleme nego zato sto mogu... klasika, znatizelja i dosada...

E sad, dva sitna pitanja....

1. Ako napravim kopiju onog EFS foldera i obavim Titanium backup All User Apps + system data, moram li jos ista backupirati? slike mi se automatski na dropbox dizu a sve ostalo pretpostavljam spada u ovaj Titanium backup...? osim eventualno download foldera... ili najbolje, kopiram preko Sambe sve s moba na komp za ziher?

2. vidio sam da postoji neki bug sa Alarmom na CM10.1 based romovima... jel se to vrijedi samo za stock aplikaciju ili za bilo koju alarm aplikaciju?

3. Hoce li biti problema sa vracanjem aplikacija iz titaniuma ako se radi o razlicitom kernelu/romu (Ako nije sammy based)?


4. Jel titanium backupira one keyeve za mobilno bankarstvo, konkretno za hypo banku...

Na kraju, ono sto pokusavam dobit je produljeno vrijeme trajanja baterije i mogucnost customizacije te uklanjanje samsung sranja (iako sam dosta toga maknuo sa titaniumom, neke stvari se vracaju stalno)...
1. Ne, vecina ROMova sama backupa EFS na SD. I backupaj samo All user apps. I jedino ako hoces pokoju systemsku ako ti treba. Tipa starija verzioaj google playa ili tako nesto. Slike ti ostaju na SD i on ti to sinkronizira u galeriju nakon full wipea.

2. Ocito nitko ne koriosti cm 10.1 na S4 na forumu, pa mozes pitati na xda u temi.

3. Nikako!

4.Da, ali za svaki slucaj preko titaniuma napravi backup android ID-a
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:34   #2115
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Fino.

1. Izvučeš EFS i dumpaš u file na internom SD-u.
2. Napraviš backup svega sa titanium backupom
3. Napraviš nandroid backup.
4. kopiraš sve na komp. Tih nekoliko gigi (ne računam multimediju jerbo ti to tak ne treba u backupa) niš ne znači za čuvati na današnjim par terabajtnim diskovima.
  Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:39   #2116
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Da qoutam sam sebe



Ne otvara se imenik i poruke instantno ali je vidljivo poboljsanje, loada se za jedno 1sek
Revolution HD je drek na sibici od roma. Kao fol radjen na stock romu, enejblali gpu rendering a mob se zato grije za poludit, plus otvara isto kontakte a galerija je zbugirana (note 2) . Nazad na stock, unroot i reset counter. Jos jednom sam si potvrdio da je sve osim stocka goli k...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:47   #2117
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
slažem se s kolegom gore. Koliko god custom jest brži, ima nove funkcije, toliko ima više bugova i problema koje nosi custom rom.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:50   #2118
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
slažem se s kolegom gore. Koliko god custom jest brži, ima nove funkcije, toliko ima više bugova i problema koje nosi custom rom.
Ne kod svih ROM-ova. Samo što svi moraju imati najnovije i najbolje pa se čude bugovima, umjesto da uzmu neki malo stariji (noviji od stocka sa više opcija) ROM i uživaju u stabilnosti ako to traže.

GPU rendering se prebaci na software u developers optionsima AFAIK. (ne znam za ovaj direkt slučaj, odnosno ROM)
  Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 12:41   #2119
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Revolution HD je drek na sibici od roma. Kao fol radjen na stock romu, enejblali gpu rendering a mob se zato grije za poludit, plus otvara isto kontakte a galerija je zbugirana (note 2) . Nazad na stock, unroot i reset counter. Jos jednom sam si potvrdio da je sve osim stocka goli k...
Meni normalno radi. Mob se ne grije nista. nije instantno otvaranje kontakta ali mi je bilo brze nego na stocku.

U galeriji mi jedino koliko vidim fale onaj pregled u spirali i kao u star warsima ali to nisam niti koristio tako da nije bed.

ja sam sa tim ROMom zadovoljan
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 16:57   #2120
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Ako ikoga zanima sto flashati na sIII, preporuka za ArchiDroid rom, v1.5.3 (android 4.1.2) XXEMF1. Fantastican rom, brz, odzivan i dobro izgleda. Ima aroma-instaler tako da mozete usred instalacije izabrati razne opcije (kernel, launcher, sound-enhancement itd.)... Zajedno sa Devil kernelom v0.23.1 mob je jako brz i baterija traje dosta dugo. Obicno izvucem 4-5h screen-on tajma. Phone app i dalje ima mali lag ~1s, message app se pali brze ~0.5s... Postoji i 2.x.x verzija istoimenog roma ali ona je bazirana na CM10.1 (Temasek), nisam je jos testira...
Btw, u vezi Gpu-renderinga.. U vecini custom rom-ova ova opcija je podesena tako da gpu renda UI i 2d, bez obzira stavili vi on ili off pod "developer options -> force GPU rendering"...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 17:19   #2121
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Ma taj Force GPU rendering je napravljen da se forsira korištenje grafičke akceleracije u aplikacijama koje nisu pisane da koriste GPU rendering, tak da da, popularnije aplikacije ionako su dobro pisane i bespotrebno je.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 18:34   #2122
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
Pozdrav ekipa,

Naime ovako, nisam neki znalac što se tiće mobitela pa bih vas molio malu pomoć. Imam samsung galaxy fame i imao sam problema sa softwareom, tj na ekranu su mi se stalno pojavljivali neki kodovi koje nisam mogao maknuti. Da bi mi frend isao mijenjati software preko Odina i sada je valjda stavio krivi software i promijenio kernel, boot i te neke stvari sta su mi rekli u servisu koje nisu za taj mob, i kao da oni to ne mogu popraviti...

Ima li netko od forumasa koji bi to znao napraviti za neke cevape i pivu ili skromnu naknadu pošto ovi u servisu gdje sam nosio ne znaju...

hvala unaprijed..
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 18:40   #2123
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Ja bi ti mogao napraviti jer sam diplomirao na svome bivšem Samsungu,ali sam jbg kod SB.
Možeš mob poslati,imam taman JIG ak je hard brickan,ali vjerujem da reflash stock preko Odina rijesi
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 18:45   #2124
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
imas pm
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 21:22   #2125
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ako ikoga zanima sto flashati na sIII, preporuka za ArchiDroid rom, v1.5.3 (android 4.1.2) XXEMF1. Fantastican rom, brz, odzivan i dobro izgleda. Ima aroma-instaler tako da mozete usred instalacije izabrati razne opcije (kernel, launcher, sound-enhancement itd.)... Zajedno sa Devil kernelom v0.23.1 mob je jako brz i baterija traje dosta dugo. Obicno izvucem 4-5h screen-on tajma. Phone app i dalje ima mali lag ~1s, message app se pali brze ~0.5s... Postoji i 2.x.x verzija istoimenog roma ali ona je bazirana na CM10.1 (Temasek), nisam je jos testira...
Btw, u vezi Gpu-renderinga.. U vecini custom rom-ova ova opcija je podesena tako da gpu renda UI i 2d, bez obzira stavili vi on ili off pod "developer options -> force GPU rendering"...
Hvala za preporuku... Ovaj 270 dpi mi je mrak... Stavio sam ovaj 2.x... Sad da vidimo sta baterija moze...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 21:36   #2126
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor LUKA MX Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Naime ovako, nisam neki znalac što se tiće mobitela pa bih vas molio malu pomoć. Imam samsung galaxy fame i imao sam problema sa softwareom, tj na ekranu su mi se stalno pojavljivali neki kodovi koje nisam mogao maknuti. Da bi mi frend isao mijenjati software preko Odina i sada je valjda stavio krivi software i promijenio kernel, boot i te neke stvari sta su mi rekli u servisu koje nisu za taj mob, i kao da oni to ne mogu popraviti...

Ima li netko od forumasa koji bi to znao napraviti za neke cevape i pivu ili skromnu naknadu pošto ovi u servisu gdje sam nosio ne znaju...

hvala unaprijed..
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ja bi ti mogao napraviti jer sam diplomirao na svome bivšem Samsungu,ali sam jbg kod SB.
Možeš mob poslati,imam taman JIG ak je hard brickan,ali vjerujem da reflash stock preko Odina rijesi
U slucaju da je u telefon stavljen firmware od drugog modela,ne moze se rijesiti JIG-om. JIG rijesava samo probleme vezane za bootloadere koji ne dozvoljavaju rucni ulazak u DOWNLOAD MODE. Ako se preflesha bootloader treba sa JTAG opremom oziviti najprije bootloader pa onda cijeli firmware. U prijevodu,treba se lemiti na maticnu plocu posebna oprema koja je namijenjena za fleshanje bootloadera direktno kroz maticnu a ne kroz USB protokol.

Ne vjerujem da ce netko to raditi za cevape i pivu jer je malo veci posao u pitanju.

Recimo ovako nesto

http://i258.photobucket.com/albums/h...Picture019.jpg
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 21:49   #2127
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,024
Da,ipak nisam čitao pozorno,ja sam tako skurio svog Samsunga kad sam mu stavio deoxyed neki ROM od SII,možda hoće mob u recovery,rekao sam da provjeri ...
iako ako je krivi kernel/rom od drugog mobitela,bez jtag opreme ništa se ne moze ... a to nadilazi debelo moje mogućnosti
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 12:50   #2128
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Evo stavio novi ROM po preporuci, ali mi se ne svidja potrosnja baterije. Evo jedan screenshot, mozda ko moze dat kakav savjet sto dalje:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1373626204575.jpg‎
Views:	237
Size:	68.1 kB
ID:	12206  
perich je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 14:18   #2129
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Meni se cini to OK. Stavi sliku od partial wakelock?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2013., 23:18   #2130
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Moj S3 sa 4.1.2 strasno puno ima laga i bugova,neznam vise koji mu je k....?
Model je sa novim chipsetom koji nema opasnost od suden death-a!
Probao sam custom romove ali sa njima jos vise bugova i sranja...
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na