Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2013., 21:00   #1
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
(riješeno) Win XP, kratki blue screen kod bootanja, pa bootloop

Problem je ovakav..Stari mi ima Acer Revo sa dual atomcem, 2GB ram i HDD od 320Gb..ne znam detalje, ali mogu provjerit ako bude potrebno..na njemu su Win XP..danas je htio nešto isprintat, upalio je komp i dođe do boot screna od XP-a i nakon nekoliko sekundi se pojavi blue screen, ali tako kratko da ne stignem pročitat šta piše i nakon toga se resetira sam od sebe i opet sve ispočetka..neće uć ni u Safe mode niti bilo šta drugo..u BIOS-u sve izgleda kako treba..zna li itko što bi moglo bit? i prilično je hitno

EDIT: backup važnih podataka normalno nema, iako sam mu bar 150 puta rekao da počne koristit neki cloud servis i da je onda miran..pa bi izbjegao sve što uključuje format diska, iako ja sumnjam na njega..također sam mislio otvorit to malo čudo i spojit hard na svoj komp,barem da prekopiram podatke ako mogu, ali ne znam dal se gubi garancija ako ga otvorim :/
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 21:38   #2
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
prije ulaska u windowse stisni F8 pa pokusaj uci u safe mode. Ako podize, znaci da neki od servisa koji se boota sa windowsima radi problem.
Ako nece, napravi ponovo ali umjesto safe mode-a biraj "disable auto restart on system failure" pa ces vidjeti koju gresku javi BSOD i kreni od nje
Digitron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2013., 23:51   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Neki lapovi iz cista mira prebace hard iz ide moda u sata mod. Provjeri postavku u biosu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 08.06.2013. u 12:36.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2013., 12:31   #4
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
samo da javim..pojavio se bad sector na disku pa je zato prekidao boot u bilo kojem načinu rada windowsa..sredit ću to sad..nije problem kad znam šta je..samo se nadam da osim windowsa nisu corruptani i neki drugi bitni podatci
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2013., 12:36   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Dos promp i udri chkdsk /r/f i trebao bi dic windowse.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na