Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2013., 08:23   #4831
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
@ QuidZz
Forumaši su sve već odgovorili, a Gilbert 5 je iskopao u temi staru raspravu gdje je sv objašnjeno..
Pusti mail odmah pređi na dopis.

Znači šalji dopis preporučeno s povratnicom na sjedište firme. U dopisu opišeš situaciju, pozoveš se na članak 427. i zahtijevaš od njih da ti uplate novac od poštarine, a ako ne žele da ti napišu svoje tumačenje tog članka.
Čekamo odgovor i onda ovisno o rezultatu istog idemo na DI prijavu koja ne košta ništa i online je.

Ako ti je puno za dati 12 kn za poštarinu za dopis ja ti ih uplatim na račun.

Sretno.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 08:59   #4832
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
@ QuidZz
Forumaši su sve već odgovorili, a Gilbert 5 je iskopao u temi staru raspravu gdje je sv objašnjeno..
Pusti mail odmah pređi na dopis.

Znači šalji dopis preporučeno s povratnicom na sjedište firme. U dopisu opišeš situaciju, pozoveš se na članak 427. i zahtijevaš od njih da ti uplate novac od poštarine, a ako ne žele da ti napišu svoje tumačenje tog članka.
Čekamo odgovor i onda ovisno o rezultatu istog idemo na DI prijavu koja ne košta ništa i online je.

Ako ti je puno za dati 12 kn za poštarinu za dopis ja ti ih uplatim na račun.

Sretno.
Nije nikakav problem, budem to napravio danas-sutra

Hvala Alfa
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 09:01   #4833
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
@ QuidZz
Forumaši su sve već odgovorili, a Gilbert 5 je iskopao u temi staru raspravu gdje je sv objašnjeno..
Pusti mail odmah pređi na dopis.

Znači šalji dopis preporučeno s povratnicom na sjedište firme. U dopisu opišeš situaciju, pozoveš se na članak 427. i zahtijevaš od njih da ti uplate novac od poštarine, a ako ne žele da ti napišu svoje tumačenje tog članka.
Čekamo odgovor i onda ovisno o rezultatu istog idemo na DI prijavu koja ne košta ništa i online je.

Ako ti je puno za dati 12 kn za poštarinu za dopis ja ti ih uplatim na račun.

Sretno.
Moram proznati da primjenom analogije na bilo koji drugi proizvod kupljen osobno u trgovini ( perilica, tv, auto ) ne nađoh logike da bi trgovac snosio poštarinu / dopremu / dovoz pokvarenog uređaja u trgovinu gdje je prodan kao ni povrat istog do kupca.
Do sad sam uvijek neispravne naprave ( usisač, glačalo, auto ) sam dostavio trgovcu ( glačalo u Getro, gdje sam ga i preuzeo nakon popravka ). Pošto sam dosta dugo čekao na glačalo, sljedeće pokvareno sam odnio u servis i bilo je gotovo za 3 dana.
Uostalom, neispravan auto u garantnom roku odvezem sam u servis ( koji je ujedno i prodavatelj ) i ne očekujem da mi ga netko doveze doma.
Ispravite me ako griješim.
Za web prodaju očito postoji drukčije pravilo.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 09:21   #4834
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Neki prodavaci automobila nemaju servis, vec samo prodaju i ako u je auto u garanciji dobije se zamjenski.A oni sa slepom voze auto na servis, ukoliko je pravi salon nije problem poslije popravka dovesti auto slepom klijenutu ispred kuce ili stana.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 30.04.2013. u 10:29.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 09:23   #4835
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Prijavi DI. Bio si prevaren prilikom kupnje. Ti od 26.03. do 18.04. nemreš napravit 971 radni sat.

PS1. Shame on Panasonic.

PS2. A i ti isto ideš kupit izložbeni primjerak po punoj cijeni. Nebi da ih Elipso jedini ima u gradu. I moš si mislit što u mjesec dana izlaganja u dućanu napravi samo 100 sati. 30 dana x od jutra do mraka. Ja neki dan kupovao novu kuhinjsku napu i kupio izložbeni primjerak i dobio popust. A napa nikad uključena nije bila.

Ne trebaju mi prodike tipa zašto si to napravio jer ja nebi i slično. Treba mi netko tko će mi reći napravi to, to i to.
Znači mogu li ja tražit novu telku ili povrat novaca. Rađe bi novi tv jer (isti model jer sam baš taj i htio ali problem je što je to prošlogodišnji model pa se ne proizvodi a novi model iz te linije je st60 koji je neznatno bolji) nego povrat novaca.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 10:50   #4836
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Prodiku si dobio, htio nehtio. posalji im mail u kojem trazis da se ocituju o slucaju. To proslijedis sa svojom verzijom na DI. Kupio si tv po punoj cijeni a ocito je da je radio dosta duze od onog sto su ti rekli.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 11:02   #4837
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,668
Još si dobro i prošao kad čuješ ovo...

Od cure stari isto tražio određen model Panasonica i našao ga. Došao doma, upalio, malo gledao i iz čiste znatiželje išao vidjeti koliko ima radnih sati....

Na kraju se ispostavilo da je preživio cijelo EP u nogometu, a prodali su mu ga pod novi. Došao tamo bijesan kao ris, naručili mu novi, novi došao razbijen...pa još čekanja na drugi...i sad napokon ima TV koji je htio.

Da nije išao gledati radne sate, uvalili bi mu ga samo tako, a pitanje je koliko je kupaca koji su tako nešto kupili, a nisu išli provjeravati.


Što se dostave sa servisa tiče, imam pohvalu za Recro.
Nedavno mi krepao printer (A3 mrcina) i odnio sam ga osobno njima. U roku 4 dana, Overseasom stigao novi printer. Svaka čast.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 11:36   #4838
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Pozdrav , imam jedno pitanje vezanu uz reklamaciju monitora , na panelu ima frizic koji nema nikakve veze sa kvarom na monitoru i pretpostavljam da ce mi radi toga bit odbivena garancija bar su tako rekli kad su ga zaprimili , ima li netko kakav savjet i da li je sa servisove strane tu sve 100% zakonski u slucaju da me odbiju.Hvala

http://i39.tinypic.com/smle.jpg

Zadnje izmijenjeno od: Pink_Floyd. 01.05.2013. u 01:01.
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 11:44   #4839
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
A kakav je kvar monitora uopce? Ako nema veze s tim, morali bi ti priznat garu. Ne znam, nek me ispravi netko informiraniji ak grijesim.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 11:53   #4840
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,371
Na slici se ne vidi najbolje o čemu se radi, a meni osobno nije jasno što je "povrsinski frizic". Podsjeća me na riknute pixele, a tu gara ovisi o uvjetima proizvođača za takve slučajeve.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 12:28   #4841
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Kvar monitora je ova horizontalna siva debela linija koja se vidi kad je brightness ispod 70 i nastala je sama od sebe,a ovo zaokruzeno je frizic koji je nastao da ni sam neznam kako radi kojeg ce vjerovatno bit odbivena reklamacija.
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 12:37   #4842
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne kaže se odbivena nego odbijena, isto tako što je frizic??
Oštećenje? Ogrebotina?
Mislim da lako mogu odbiti radi toga i reći nestručno rukovanje.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 14:24   #4843
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Čovječe, ti stvarno nemaš pametnijeg posla od trolanja po forumu... Čovjek očito govori "odbivena". Jesi razumio što je htio reć? U čemu je problem? Nismo na jezikoslovnom forumu.

Frižić je mala ogrebotina, rez.

I ispred "nego" ide zarez
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 14:30   #4844
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Vrlo je bitno pravilno se izražavati, pogotovo kad se dođe do ovakvih tehničkih stvari gdje je monitor oštećen, treba znati objasniti kako je oštećen, toliko o tome.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 14:40   #4845
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Ja bih ipak rekao da servis donosi odluku o (ne)priznavanju jamstva na osnovu fizičkog uvida, a ne na osnovu toga kako se izražavaš
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 14:45   #4846
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Normalno da će servis reći svoje, čovjek je pitao ovdje na forumu, a ne u servisu, a ako želi pomoć ovdje onda treba dobro objasniti o čemu se radi jer se to na slici ne vidi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 15:59   #4847
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Radeon isprike na mojoj nepismenosti , ne znam sto nije jasno,na monitoru ima frizic od 2 mm duzine koji nema nikakve veze sa reklamacijom niti je uzrok kvara kojeg reklamiram a radi njega ce garancija bit odbijena..pitanje bi bilo onda je li to zakonski od servisa da mi odbaci garanciju radi neceg sto nije uzrok kvara monitora niti utjece na njegov ispravni rad?
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 16:03   #4848
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,371
Ako je ekran ogreben (p*s m*ter, objasni već jednom na hrvatski što je taj f*kin 'frizic'!), nijedna garancija ne pokriva fizička oštećenja ekrana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 16:26   #4849
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Cocount lijepo su ti gore napisali da je frizic ogrebotina,rez...je vam ljudi moji dosadno pa o svemu samo ne bitnom raspravljate..
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 16:42   #4850
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Da se nadovezem na moj slucaj, cini se da nova grafa koju su mi poslali HD 7850 XFX defektna
Raspakiram, stavim u svoj komp nema slike ( stari driveri izbrisani naravno ), prebacim na drugi DVI nece, resetiram komp - upali se. Istu tu grafu dam frendu za njegov komp, stavi je u komp i radi, danas me zove nema slike, prebacivao kablove nista, vent se vrti al slike nema..samo monitor blinka...i to se bas desi kad se svadam sa ADM-om oko postarine, ovaj put da je saljem direkt Ezy-u?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 19:01   #4851
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Adm - u, naravno. Ako nisi prođi sve kontakte s krpicom. imao sam sličan slučaj kod frenda i to je pomoglo na novoj grafi...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 19:07   #4852
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Adm - u, naravno. Ako nisi prođi sve kontakte s krpicom. imao sam sličan slučaj kod frenda i to je pomoglo na novoj grafi...
Onda kad mi opet posalju na moj racun morat cu im slat dva dopisa
Btw sa Ezy-em imam sjajna iskustva, poslat cu direkt njima pa kud puklo da puklo.
To sam provao, ista stvar -.-
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 19:12   #4853
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Nemoj slati ADM-u, šalji u EZY, imao sam 2 puta reklamaciju kod njih.
Tamo šalješ o svom trošku, a oni tebi vraćaju na njihov trošak.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 23:12   #4854
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Pa upravo je u tome štos što to pokušavamo riješiti to njihovo poslovanje...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 13:56   #4855
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
Namjeravam vratiti paket u roku 7 dana, kupljen u webshopu placen pouzecem.

Koliko sam shvatio prvo posaljem dopis preporuceno s povratnicom. Onda cekam da mi oni odgovore pa tek onda posaljem paket, ili da odmah posaljem i paket.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 14:22   #4856
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,929
svejedno. jedino sto je bitno jest da posaljes dopis SA POVRATNICOM u roku 7 dana.

Ja tako napravim I onda ih nazovem. Ako pocnu kenjat, posaljem artikl I cekam par dana I onda ak se ne jave zovem.
Kenjali su svaki put (a vracao sam LCD TV-e), ali nakon sto ponovim 2-3 puta svoja prava odustanu od kenjanja.

poz
-->
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
Namjeravam vratiti paket u roku 7 dana, kupljen u webshopu placen pouzecem.

Koliko sam shvatio prvo posaljem dopis preporuceno s povratnicom. Onda cekam da mi oni odgovore pa tek onda posaljem paket, ili da odmah posaljem i paket.
svejedno. jedino sto je bitno jest da posaljes dopis SA POVRATNICOM u roku 7 dana.

Ja tako napravim I onda ih nazovem. Ako pocnu kenjat, posaljem artikl I cekam par dana I onda ak se ne jave zovem.
Kenjali su svaki put (a vracao sam LCD TV-e), ali nakon sto ponovim 2-3 puta svoja prava odustanu od kenjanja.

poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 14:50   #4857
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
ok, poslat cu dopis postom, paket na overseas express, pa neka se misle.

hvala
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 22:41   #4858
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Pozdrav,
situacija je sljedeca:
HTC One je kupljen u T centru Savska u subotu.
Jučer sam tek primjetio neke nepravilnosti na njemu (savijen ekran, zvučnici nisu sljubljeni, malo zijevaju, te ekran nije svugdje sljubljen s plastikom.)

Danas sam ga odnio u T centar gdje su odbili napraviti zamjenu na licu mjesta, pod izgovorom da to ne rade već godinu dana, te da će ga poslati u Agram servis, ja sam to odbio, jer im ne dam mobitel, i rađe ću ga sam odnijeti.

Zakonski rok za zamjenu je kako su oni rekli 3 dana. Sutra je već 4-ti, no ženska u t comu mi je dala potvrdu nekavu napisanu da sam danas bio kod njih, znači na 3. dan.
Zvao sam HTC support i neki kinez ili šta već mi je rekao da je to hardverska greška i da imam pravo na zamijenu.

Ukoliko bi bio netko voljan pomoći i citirati neki izvadak iz zakona, ukoliko bude bilo problema sutra u servisu da se mogu na njih pozvati, bio bih zahvalan. Što prije to bolje, jer idem sutra ujutro u servis. Hvala
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 23:12   #4859
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Kako si ga kupio kad su rekli da nije još došao u centre? Mislim da ne možeš dobit zamjenu ako je kupljeno u prodavaonici, treba još pogledat u Zakonu. Možda oni imaju neki Zakon gdje im tako piše.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2013., 23:14   #4860
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Dobili su ga u petak, u subotu su bili svi rasprodani, ja sam zadnji u savskoj uzeo, danas sam pitao opet na Facebook stranici HT-a da li ga imaju, rekli su da je svugdje dostupan.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na