Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2013., 00:18   #2161
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Za jedan uređaj (možda spy kamera) mi treba micro sd kartica, brzina uopće nije bitna, od nekih 4-8GB.. Gledam malo ovo.. Je netko kupovao? Mislim nije neka cijena, valjda bude ok..
Pa ni kod nas ti nisu skuplje.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 11:07   #2162
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Ma uzeo sam neku od 2GB za 20kn jer mi treba za jedan uređaj koji prodajem.

Evo i moj rekord danas, ovaj item iz HK došao za 7 dana. Inače tu futrolu sam uzeo za mobitel iz potpisa, odlična je.

Druga stvar, ove LED sijalice su vam također odlične, prefektno/dosta jako za moju sobu svjetle. Stavit ću ovih dana više informacija u temu RASVJETA ...

Materijal je plastika, Al i staklo.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 29.03.2013. u 17:49.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 14:01   #2163
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Prihvati, pa kad dobiješ 3$ frkni mu negativni feedback. Tada će ti se vjerojatno opet javiti.
To bi vec bilo nepristojno od njega da tako napravi, jer da bi dobio full refund MORA vratit pokvareni item. Nećeš ić nekog s*ebat za 3$. U nekih 100+ kupovina sam samo jednom dao negativni jer mi se seller nije htio uopće javit za item koji mi nikad vjerovatno nije ni poslao.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 22:01   #2164
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,027
Ima li nekoga da je narucivao sa Amazona ? Tamo ne ide placanje preko Paypala nego direkt samo treba broj kartice unijeti ?
Jel uzimaju proviziju,traze li potvrde kao onaj 4-znamenkasti broj sto Ebay trazi ?
Kako je sa postarinom,besplatna ili ?

Nasao sam jedan dio,nema ga na Ebayu,a na Amazonu je dosta povoljno i vidim dosta stvari koje nema ne Ebayu ima na Amazonu.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 22:12   #2165
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Placas direktno sa karticom, ne traze 4 znamekasti broj vec onaj troznamenkasti sa druge strane kartice.Davno sam narucivao tako da ti na ostala pitanja ne mogu dati pravi odgovor.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 22:26   #2166
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Placas direktno sa karticom, ne traze 4 znamekasti broj vec onaj troznamenkasti sa druge strane kartice.Davno sam narucivao tako da ti na ostala pitanja ne mogu dati pravi odgovor.
Thx,ako se sjecas mozda,sto u slucaju prevare/muljanja sellera ?
Ima kao ebay otvaranje caseova itd. ?
Samo mi je jos bitno kako sa postarinom,ovisi od sellera do sellera ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 22:44   #2167
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Koristi search, imaš temu o Amazonu, ukratko, selleri su trgovine tako da nema muljanja, ali većina stvari se uopće ne šalje u HR, samo knjige i CD/DVD-ovi, a ovi šta šalju nabiju poštarinu da je totalno neisplativo išta naručivat, npr. item košta 20$, a poštarina je 50$.
Ja sam pokušao razne stvari naručivat ali poštarina za HR je uvijek ogromna, tako da sam ih prekrižio.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 23:38   #2168
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nije bas tako, ja sam narucio Koss slusalice i dosle su bez problema.Prodavac je bio iz Engleske i nije bilo dodatnih troskova.Inace probaj item naruciti na http://www.everbuying.com meni osobno prvi izbor za kupovinu.U svakom slucaju ukoliko bude muljanja kada placas karticom uvijek mozes upotrijebiti instituciju chargeback kod svoje banke.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 09:58   #2169
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,557
pitanjce: jel neko radio povrat robe u UK..

moram poslat faulty bateriju od laptopa da dobijem replacement pa gledam ko prvo ko će mi uopće furat bateriju a drugo , ko mi je najpovoljniji..

thnx
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 17:53   #2170
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Evo dvije dobre kupovine ako nekog zanima. Pošto danas više manje svi imamo smartphone koji su prave mrcine što se tiče veličine, možda će nekome biti problem naći auto nosač za šoferšajbu i futrolu.

Autonosač koji se dobro/široko "rasteže" i odlično drži: link
Futrole (obje odlične) za Samsung Galaxy Note i9220 ili Prestigio pap 5000: neopren, koža
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 18:27   #2171
Quark
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 26
Nevjerojatno; do sada sam uglavnom naručivao stvari na eBay-u od Kineza, sada za promjenu dva puta naručim od Amera i dva puta problemi. Prvi put ne dođe paket poslan USPS-ovom First Class International uslugom, pa sam sada naručio kod drugog prodavača USPS-ovom Priority Mail uslugom, da bih sada vidio da mi je on to poslao FedEx-om!

Što da napravim? Ne znam koje su mi opcije, a FedEx će me oderati, zar ne?
Quark je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 15:51   #2172
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Evo ja dobio masku za dolar na aukciji, nisam mislio ni da ce poslat s obzirom da se prodaju po 11$, ali stiglo za dva tjedna u retail kutiji, sa malim sarafcigerom Preporuka!
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 14:41   #2173
Quark
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Quark Pregled postova
Nevjerojatno; do sada sam uglavnom naručivao stvari na eBay-u od Kineza, sada za promjenu dva puta naručim od Amera i dva puta problemi. Prvi put ne dođe paket poslan USPS-ovom First Class International uslugom, pa sam sada naručio kod drugog prodavača USPS-ovom Priority Mail uslugom, da bih sada vidio da mi je on to poslao FedEx-om!

Što da napravim? Ne znam koje su mi opcije, a FedEx će me oderati, zar ne?
Nitko nije imao sličan slučaj? Nitko nema nekakvu ideju što učiniti u takvom slučaju?
Quark je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 14:46   #2174
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Ako si platio šiping onda ne vidim problem.
U suprotnom ne znam, ukoliko ti dođe račun za eventualnu poštarinu jako velik, nisam siguran dal to možeš, nemoj prihvatiti paket.. Jbg, nisi ti kriv što prodavač mijenja način slanja.. Ali kažem ti, ako si platio šiping onda bi to trebalo biti to - prodavač se je trebao pobrinuti za plaćanje poštarine.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 15:35   #2175
Quark
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 26
Hvala na odgovoru. Najviše me muče dodatni troškovi koje navodno firma koja zastupa Fedex u Hrvatskoj (Rhea) naplaćuje (špedicija, skladištenje i sl.), a na koje ja, naravno, nisam računao kada sam naručivao...
Quark je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 21:44   #2176
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
pitanjce: jel neko radio povrat robe u UK..

moram poslat faulty bateriju od laptopa da dobijem replacement pa gledam ko prvo ko će mi uopće furat bateriju a drugo , ko mi je najpovoljniji..

thnx
koji shop ? daj link ? mene su preveslali tako , potrosio 50 kn za poslat, nikad nisam novu bateriju dobio natarg !
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 23:16   #2177
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Citiraj:
Autor Quark Pregled postova
Hvala na odgovoru. Najviše me muče dodatni troškovi koje navodno firma koja zastupa Fedex u Hrvatskoj (Rhea) naplaćuje (špedicija, skladištenje i sl.), a na koje ja, naravno, nisam računao kada sam naručivao...
da, bas ta firma Rhea, eto, nisam imao pojma za to, ja mislio sve ce doc normalno, kao SVAKI puta do sad, i onda me nazvali, i tako su ljubazni, tako lijepo pricaju, ja mislio sve super... ugl, racun je bio oko 900 kn, a direktno njima sam platio 150-200kn... (ako se dobro sjecam, proslo je neko vrije od tada)... jbg, nazovi pa ih pitaj, to ti je ipak najpametnije...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 07:52   #2178
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,557
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
koji shop ? daj link ? mene su preveslali tako , potrosio 50 kn za poslat, nikad nisam novu bateriju dobio natarg !
shop je http://myworld.ebay.co.uk/powercell-...:X:RTQ:GB:1181


e sad, dobro ajd ako je 50 kn ali strah me da će me poštarina izać i više..

s time da je seller poslao i formular i 2 maila odmah odgovorio tako da mi se čini da s te strane nemam brige, bar se nadam..
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 09:00   #2179
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
Primjetio sam da u zadnje vrijeme ebay ima brdo listinga koje briše i to uglavnom za neke tehnikalije tipa jeftini Android tableti i media playeri (npr. MK802 IIIS, MK808,...). Platim item, a par dana kasnije ebay izbriše listing. Jasno je meni da se ne može prodavati 10,1" tablet za 30$ niti MK808 za 20$, ali uvijek pomislim da se lik zahebo pa naručim. Upravo se natežem s jednim takvim prodavačem jer mi ni nakon 6 dana od plaćanja nije poslao item iako kaže da šalje u roku od 3 dana.
Obzirom da sam svaki put tražio refund, bojim se da ne bi dospio na neku crnu listu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 09:15   #2180
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Ono što ja mislim u vezi tog refunda, je da se nemaš zbog čega brinuti ukoliko prodavač tebi refundira direktno na tvoj PP, bez znanja eB-a. To znaš po tome što onaj znak dolara "$" (paid) bude sa nekakvom strelicom i piše "refund".
Ukoliko to nije tako, onda eBay nema pojma da si ti dobio refund a seleru ostaviš pozitivan fidbek i mirna Bosna. U tom slučaju te eB ne može niti "zezati" da često potražuješ refund.

E sad, ne znam kakva si do sada iskustva imao. Recimo meni je 90% refunda prošlo "direktno na moj PP", dok je ostalo prošlo uz znanje eB-a.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 00:10   #2181
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ebay je vlasnik Paypala tako da znaju oni sve
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 00:41   #2182
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Citiraj:
Autor Quark Pregled postova
Hvala na odgovoru. Najviše me muče dodatni troškovi koje navodno firma koja zastupa Fedex u Hrvatskoj (Rhea) naplaćuje (špedicija, skladištenje i sl.), a na koje ja, naravno, nisam računao kada sam naručivao...
Mislim da ti nema pomoći. Frend je tako naručio tenisice, cijena sa shipingom iz usa 400 kn. Isto pisalo da salje Priority Mail-om a seller mu poslao fedexom. Naravno Rhea mu naplatila cca 180 kn on se žalio, ali seller se obranio činjenicom da on nije znao da se kod nas naplaćuje taj dodatni iznos.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 13:29   #2183
Quark
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Quark Pregled postova
Nevjerojatno; do sada sam uglavnom naručivao stvari na eBay-u od Kineza, sada za promjenu dva puta naručim od Amera i dva puta problemi. Prvi put ne dođe paket poslan USPS-ovom First Class International uslugom, pa sam sada naručio kod drugog prodavača USPS-ovom Priority Mail uslugom, da bih sada vidio da mi je on to poslao FedEx-om!

Što da napravim? Ne znam koje su mi opcije, a FedEx će me oderati, zar ne?
Zna li netko mogu li ja ponuditi selleru opciju da mi on vrati svotu jednaku troškovima koje mi žele dodatno naplatiti (zbog slanja Fedex-om) kako bismo izbjegli slanje paketa nazad?
Quark je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2013., 13:31   #2184
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
pitanjce: jel neko radio povrat robe u UK..

moram poslat faulty bateriju od laptopa da dobijem replacement pa gledam ko prvo ko će mi uopće furat bateriju a drugo , ko mi je najpovoljniji..

thnx
Slao ja LCD HP-om.
Ono što mene yebe što je britanija skupa, a njihov šiping je u pola cijene od HP-ovog.
Katastrofa.
Neznam koliko ti dođe baterija, ali vidi jel ti se uopće isplati...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 14:52   #2185
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Imam jedan slučaj sa Ebay-om pa me zanima vaše mišljenje:

Prije sad već više od mjesec dana sam naručio digitizer za HTC EVO 3D od sellera koji ima 98.9% Positive feedback. Nakon više od tri tjedna stigao mi je paket, raskopao sam mobitel, složio digitizer i skužio da isti ne radi. Kad sam ga kontaktirao tražio me serial number od digitizera i mobitela, da bi mi nakon toga rekao da taj digitizer ne paše za taj mobitel (iako u oglasu i dalje piše (New Black Lcd Touch Screen Digitizer Glass Lens for Sprint HTC EVO 3D +Tools)

Tražio sam ga povrat novca, na što mi je on prvo ponudio 20% povrata, pa onda 50%
Da li da inzistiram na 100% povratu novca ili da pristanem na 50%? Cijena digitizera je 11 dolara

A najveci problem mi je u tome što je to digitizer naručen za jednog kolegu sa foruma koji me zamolio da mu zamjenim za njegov mobitel.
Marko_mk je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 16:22   #2186
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,187
Možda se verzija za Sprint razlikuje od ove koja se prodavala u EU.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2013., 17:28   #2187
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
jel tko kad narucivao vitamine, dodatke prehrani itd. Zanima me ovo i dal je to sigurno, tj da nebi dobio neku glupost?
http://www.ebay.co.uk/itm/L-Arginine...item43ba932298
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 10:53   #2188
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Ak trebam isti item al u dvije boje (znaci 2 itema) ili jednostavno trebam vise stvari od istog sellera kak onda ide procedura oko narucivanja? Add to chart ili? Tnx
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 10:58   #2189
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Kupi dva itema, kao da kupuješ od dva selera i gotovo.

Dobit ćeš vjerojatno u istom paketu oba itema.. Tako ja već par puta..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 18:18   #2190
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 982
Moze savjet oko jednog slucaja sa ebaya. Kupio sam tenisice na aukciji broj 44. (uk 10). Trazio sam sellera da mi ih posalje bez kutije i bez iceg samo u vrecici sto je i napravio i dosle su mi bez carine i pdv-a sto je odlicno.

E sad onaj drugi dio. Lijeva tenisica se razlikuje od desne, cak je i na jeziku broj 43. Znaci broj je manja, iako je to manje vidljivio ali me lagano zulja. S obzirom da nisam imao takav slucaj sto sada napraviti? Probati se lijepo dogovoriti sa sellerom da mi vrati dio love ili odma dizat claim?

Ja bi si rađe ostavio tenisice i da mi vrati dio love, nego da ih saljem nazad jer tak placam postarinu dva puta.
junkieee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na