Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2013., 21:40   #1
tomoos
Registered User
 
tomoos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Red face Tiho napajanje za stariji komp

Pozz svima,

Cijeli dan rondam po forumu i netu i nikako nemogu pronaci odgovarajuce napajanje. U recenzijama pronasao dosta zanimljivih napajanja kao sto su Fortron 350W PNF ali nigdje ne mogu pronaci trgovinu koja ga ima u ponudi.

Imam stariji komp koji bih htio iskoristit kao fiskalnu blagajnu:
- proc: AMD Sempron 2800
- mbo: Gigabyte 754
GA-K8NS (link)
- graf: Ati radeon 9600 pro
- ram: 1gb ddr 400

Nije Bog zna sto ali sasvim dovoljno za normalan rad sa POS programom.

Eh sad, problem mi je bucno napajanje.
Trenutno je u njemu Neon PL-400 napajanje - malo progooglo i moram priznat da se slazem sa apsolutno svim kritikama... Napajanje je nevjerojatno glasno, kao da avion polijece... a meni bi to trebalo biti ispod pulta, ne punih 1m od kupca i prodavaca...

Zanima me sta mislite o Napajanje 420W, LC POWER Office Series, ATX2, 120mm vent. PFC - znam da je to jeftino i lose napajanje, ali me zanima (ako neko ima tu informaciju) koliko je glasno i dali bi to bilo dovoljno za za moju konfiguraciju.

Trenutno mi je najvaznije da nije glasno i da nije skupo - kvaliteta mi nije pri vrhu ali ako se isplati dodati jos 100-njak kuna za nesto bolje...

Svaka informacija bi mi bila od velike pomoci - zato unaprijed Veliko HVALA!

Note: Ocistio sam komp od prasine i provjerio ostale ventilatore (ostao sam iznenaden koliko su tihi)... znaci 99% sam siguran da je napajanje.
tomoos je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 21:56   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Moj savjet ti je. Rastegni malo više, ulovi polovno neko bolje i jače napajanje. Možda ti ne treba sada, ali ako ćeš ići na nekaj bolje jednog dana (to samo ti možeš znati jelte) onda bi bilo to oke. Osobno, OK napajanje bude u najviše slučajeva oke delalo. Također, veliš da buš ga koristio za fiskalnu, bolje nekaj mrvu bolje pa da ti ne potegne neš drugo ako rikne.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2013., 22:18   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
A vidi ovo > http://www.chipoteka.hr/artikl/83261...rlownoise-bulk
piše da ima u Os, baš sam se iznenadio koliko je jeftino, još je Sisa i modularno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 22:20   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Wow. Ovo mene iznenadilo!
  Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 22:25   #5
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Nije to baš to napajanje koje je na slici, a i specifikacije ne odgovaraju. No tih 277 kn vrijedi. Bilo je već govora o tome u temi "Koje napajanje kupiti..."
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 22:42   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
Onda sam propustio taj detalj. Nedavno je goli Fortron 400W bio oko 350 Kn u Chipoteci.
Kakav je Corsair TX 450 ?
Ostale opcije:
http://www.nabava.net/napajanja__310...450-w__1192071
http://www.nabava.net/napajanja__310...-vent__1753941
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 06:56   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,406
Neka nađe polovni Fortron 350PNF. LC Office serija nije baš dobra.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 08:32   #8
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
a da samo promijeniš ventilator na napajanju ako imas doma neki viška?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 09:16   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
neon...... mah, ne isplati se zezati sa njim, kao niti sa ms-om ili codegenom ili stajaznam. glupo mi je uzimati novo za 250-300 kuna jer koji ce mu vrag za blagajnu takvo napajanje? ok, sigurnost u slucaju krepavanja, no ono, svaki brand kada krepa - najcesce samo krepa i ne povuce nista sa sobom. cak niti srot nije toliko "ubio sam sve oko sebe, ha, ha!" kada krepa, iako je postotak puno veci.

tako da se slazem sa cocom, fortron ili aopen cak (jer ih ima od 250-300W) ce biti vise nego dovoljan i dobar za ovakvu konfu. jednostavno jer ne treba bolje niti jace, to su konfice koje vuku 80-100W uvrh glave. ja imam doma jedan aopen od 300W, super napajanje i stvarno dovoljno jako i ne cujes ga. naponi odlicni i ima sta podici, daleko je to od kineza.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 12:29   #10
tomoos
Registered User
 
tomoos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Hvala svima na preporuci!

Moram se slozit sa Burkom, stvarno mi se ne isplati stavljat napajanje od 300-400 kn u komp koji vrijedi mozda 600 kn. Probat cu pronac polovni Fortron 350PNF ili nesto slicno.

Medutim, sada mi napajanje vise nije glavni problem... Za windowse bi trebao iskesirat 1000-1500 kn... a pronasao sam komp iste konfiguracije ko moj zajedno sa windowsima za 750 kn + jos dobijem jamstvo 12 mjeseci...

Edit: konfiguracija za sitne pare + windowsi xp

Ne znam, stvarno vise nisam pametan sta napravit...

Zadnje izmijenjeno od: tomoos. 12.02.2013. u 12:36. Razlog: Link za konfiguraciju/ typo
tomoos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2013., 14:53   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
S obzirom na namjenu (fiskalna kasa), sasvim zadovoljava, eventualno ram dignit na 1 GB ukupno.
Prije kupnje provjeri jeli os (XP) legalan i ako se odlučiš neka je račun izdan na budućeg poslovnog subjekta / firmu gdje će se koristiti. Detalje imaš u onoj temi o legalizaciji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na