Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2012., 11:00   #4771
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,399
Bilo je zanimljivo gledati

__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 16:18   #4772
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Jesu to bijesna vozila ozren, ali takva vožnja, u prometu, s djetetom kao suputnikom; možda i nije najbolja ideja...
Nije sigurno dobra ideja,tako je isto radio i ovaj tip sa toyota celica šta je ubio pješake,o kojoj toyota celica se radi?
Kad se već ima novaca onda najbolje nekud otić na neku trkaću stazu pa divljaj koliko hoćeš
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 16:27   #4773
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Jel bilo sta od ovog? Neka iskustva, videi?

Zadovoljili smo se sa Grobnikom, djelomicno a Njemacku smo odgodili za drugo ljeto jer je sogic razbio svoj Caddy koji mu je must have za job pa nije bilo zgodno trosit na takve stvari. Sam ne mogu jer nemam kreditnu a i prekuspo je solo ic. Idemo sad u London iako nema veze sa autima, bitno da se ide.

btw. treba nekom 1.9tdi motor?
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 16:46   #4774
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,181
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Nije sigurno dobra ideja,tako je isto radio i ovaj tip sa toyota celica šta je ubio pješake,o kojoj toyota celica se radi?
Kad se već ima novaca onda najbolje nekud otić na neku trkaću stazu pa divljaj koliko hoćeš

Meni koliko god se ne sviđa divljanje po cesti, s takvim autom je to valjda sigurnije nego kad se moj stari vozi po ogranicenjima.
Pa on pretekne auto u 3 sekunde, stane sa 150kmh u 5-6 sekundi, neznam kakva bi to samokontrola morala bit da se po otvorenoj cesti van naselja vozi po ogranicenju.
Grad i naselja su druga prica...

Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Ja sam isto imao slično razmišlljanje ali koliko god ti mislio da van naselja u nekoj vukojebini nema nikoga ustvari uvijek netko naleti,ili živina,pijanac itd.
U zadnje vrijeme sam svaki tjedan puno vozio,doma sam dolazio poslije podne oko 22:30. a ujutro sam kretao u 5. Znao sam naletit na otvorenoj cesti van naselja na životinje i ljude i to u uvjetima u kojima misliš da nema šanse da vidiš nekoga na tom djelu ceste
Ako cemo tako, najbolje ne vozit uopce. I sa 50kmh ti moze izletit pas, lisica...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 07.12.2012. u 17:10.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 17:00   #4775
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Meni koliko god se ne sviđa divljanje po cesti, s takvim autom je to valjda sigurnije nego kad se moj stari vozi po ogranicenjima.
Pa on pretekne auto u 3 sekunde, stane sa 150kmh u 5-6 sekundi, neznam kakva bi to samokontrola morala bit da se po otvorenoj cesti van naselja vozi po ogranicenju.
Grad i naselja su druga prica...
Ja sam isto imao slično razmišlljanje ali koliko god ti mislio da van naselja u nekoj vukojebini nema nikoga ustvari uvijek netko naleti,ili živina,pijanac itd.
U zadnje vrijeme sam svaki tjedan puno vozio,doma sam dolazio poslije podne oko 22:30. a ujutro sam kretao u 5. Znao sam naletit na otvorenoj cesti van naselja na životinje i ljude i to u uvjetima u kojima misliš da nema šanse da vidiš nekoga na tom djelu ceste
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 17:30   #4776
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Meni koliko god se ne sviđa divljanje po cesti, s takvim autom je to valjda sigurnije nego kad se moj stari vozi po ogranicenjima.
Pa on pretekne auto u 3 sekunde, stane sa 150kmh u 5-6 sekundi, neznam kakva bi to samokontrola morala bit da se po otvorenoj cesti van naselja vozi po ogranicenju.
Grad i naselja su druga prica...



Ako cemo tako, najbolje ne vozit uopce. I sa 50kmh ti moze izletit pas, lisica...
Za tebe i tvoj način promišljanja prometa, bolje je da uopće ne voziš.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 17:34   #4777
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
neznam kakva bi to samokontrola morala bit da se po otvorenoj cesti van naselja vozi po ogranicenju.
Normalna.
Idi van na otvorenu cestu pa vozi preko ograničenja i javi koliku si kaznu popio, primjerice u Austriju
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 23:10   #4778
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
To kaj se desilo na Sveticama je živi užas no vući paralele između toga i moje vožnje je besmisleno - od vremenskih uvjeta i mjesta/vremena do samog auta (te njegovog održavanja - taj dan je bilo sklisko a gume su tko zna kakve) i vještine vozača. Loši vozači za sve uvijek okrivljavaju brzinu (a javnost uvijek onda tu još strpa i "bijesni auto" - sorry ali FWD Celica to nije), a problem je u gluposti i nikakvom nivou znanja.

Svaki put kad je mene neko drugi ugrozio je to bilo zbog gluposti dotičnog, a ne zbog brze vožnje moćnog auta - od krivudanja po trakama jer netko ne zna držati smjer u zavoju (pri 30-40kmh), ili na ravnom zbog mobitela ili šminkanja, ili neke biserne radnje (pišanje u tunelu na autocesti). Kad su stradale cure ispred Gjure to je bilo zbog pijanog klinca u C2 sa 65ks... Policija samo hapa zbog brzine, i to na mjestima gdje je njima lako, a ne gdje je opasno. Zakon o sigurnosti u prometu je postao zakon o naplaćivanju kazni za brzinu, a za prave opasnosti policije nema nigdje.

Što se životinja tiče, zna se točno kada se i gdje kreću, nije to nešto random za divlje životinje - postoje tu jednostavna pravila. Naravno, uvijek se može desit nešto van normale, no ako naletim na soba u 16h po ljeti na 40C na Braču, onda je karma, a auto je tak i tak totalka, na 80 ili 120kmh...

Idem i na staze, no vozim brzo i van njih... I sad bum ja bil prozvan luđakom a u životu nisam imao nikakvu nesreću niti nekog ugrozio... smiješno je to...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 23:39   #4779
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
I sad bum ja bil prozvan luđakom a u životu nisam imao nikakvu nesreću niti nekog ugrozio... smiješno je to...
Ne brini, dovoljno je samo jednom, a onda ce ti prisjeti i taj jedan puta.
Drzi se ti propisanih ogranicenja i pravila, nisu bez razloga napisana, bez obzira sta vozio i koliko bio siguran u sebe, nisi sam na cesti.

Kako je netko napisao, ako ti je do brze voznje onda fino odes na grobnik ili di vec i svi sretni.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 23:47   #4780
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne brini, dovoljno je samo jednom, a onda ce ti prisjeti i taj jedan puta.
Drzi se ti propisanih ogranicenja i pravila, nisu bez razloga napisana, bez obzira sta vozio i koliko bio siguran u sebe, nisi sam na cesti.

Kako je netko napisao, ako ti je do brze voznje onda fino odes na grobnik ili di vec i svi sretni.
Upravo tako,i ja vozim auto od 200+ks pa ne letim gdje ne treba,a do ovog sam ionako vozio aute s više od 130ks,rezultat toga je 0 ogrebanih auta,tip s svetica je kretenčina...ja stisnem auto prva,druga,treća...kad je ravnica,prazna,ne vozim slalom medju autima i ne jurim po cesti gdje ima pješaka,debil!!!!!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 00:00   #4781
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2,014
Treba takvima koji voze 130km/h tamo gdje je dopušteno 50km/h,stisnuti 5 godina uvjetne, tako da kad idući put prdne tamo gdje se ne smije u bajbokanu na 10godina i otvorit Goli otok ponovo, za gazimira i ekipu.

Kazne sa ubojstvo čovjeka s autom su premale,ljudi moji, dobiješ uvjetnu ili u najgorem slučaju godinu dvije i šta??

Onaj u Makarskoj-dvije cure na pješačkom ubio?
Pa onda onaj iz Gorice,mama sutkinja pa mu se moralo sudit u Zagrebu?
Kolike su kazne dobili?
Koliku će kaznu zatvora dobit Marin Čolak?
Koliku će dobit taj idiot sa Svetica koji je smaknuo jednu cijelu obitelj takoreč?


Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Normalna.
Idi van na otvorenu cestu pa vozi preko ograničenja i javi koliku si kaznu popio, primjerice u Austriju
Drito to, ili u Švicarskoj di ti spiče kaznu ovisno o primanjima...Pa ti radi 4 mjeseca za prekoračenje od 30km/h..Tamo nema zajebancije za Gazimire,Tomeke sa gliserom i takve mamine i tatine sinove...
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 00:19   #4782
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Visina kazne ovisi o debljini tatinog novcanika. Ovaj decko ce dobit svoje jer koliko sam skuzio radi se o mladom programeru bez nekog debelog zaleda, mozda sam u krivu...



Ovo mi je samo jedan od frendova koji je poginuo zbog jurnjave.. Druge ne mogu nac jer je bilo davno ali ima ih dosta cak i jedna od najboljih frendica. Sto se brze ide to se sansa za tak nesto povecava visestruko i to je cinjenica. Nema veze dal je motor, jugic ili tenk od 500ks. Nema opravdnja.
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...poginuli-22116

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 08.12.2012. u 00:46.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 00:51   #4783
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317


nije problem u kaznama kao takvima..... problem je u sistemu . jebes ti da povecaju i na 30 godina za 30km/h preko ogranicenja, ako imas štelu - imas štelu . mislim, stvarno se ponekad iznenadim kako su ljudi naivni...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 05:54   #4784
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
To kaj se desilo na Sveticama je živi užas no vući paralele između toga i moje vožnje je besmisleno - od vremenskih uvjeta i mjesta/vremena do samog auta (te njegovog održavanja - taj dan je bilo sklisko a gume su tko zna kakve) i vještine vozača. Loši vozači za sve uvijek okrivljavaju brzinu (a javnost uvijek onda tu još strpa i "bijesni auto" - sorry ali FWD Celica to nije), a problem je u gluposti i nikakvom nivou znanja.

Ako netko Sveticama vozi 100 na sat, zar ne bi trebalo okriviti brzinu?
Ne postoje bijesni auti već samo bijesni vozači.


Svaki put kad je mene neko drugi ugrozio je to bilo zbog gluposti dotičnog, a ne zbog brze vožnje moćnog auta - od krivudanja po trakama jer netko ne zna držati smjer u zavoju (pri 30-40kmh), ili na ravnom zbog mobitela ili šminkanja, ili neke biserne radnje (pišanje u tunelu na autocesti). Kad su stradale cure ispred Gjure to je bilo zbog pijanog klinca u C2 sa 65ks... Policija samo hapa zbog brzine, i to na mjestima gdje je njima lako, a ne gdje je opasno. Zakon o sigurnosti u prometu je postao zakon o naplaćivanju kazni za brzinu, a za prave opasnosti policije nema nigdje.

Zar nisi nikad pomislio da bi tvoja brzina mogla biti presudna u odnosu na greške sporih i neopreznih vozača. Unatoč tvojoj sposobnosti brze vožnje i stanovitom iskustvu u prometnim situacijama, ostaje vječiti problem prometa u kojem se susreću vozači različitih motoričkih i perceptivnih sposobnosti. Upravo je zato zakonodavac u svim civiliziranim zemljama nametnuo ograničenja brzine. Na taj su način, barem u fizikalnom dijelu, posjedice eventualnog sudara svedene u koliko toliko prihvatljivu mjeru.



Što se životinja tiče, zna se točno kada se i gdje kreću, nije to nešto random za divlje životinje - postoje tu jednostavna pravila. Naravno, uvijek se može desit nešto van normale, no ako naletim na soba u 16h po ljeti na 40C na Braču, onda je karma, a auto je tak i tak totalka, na 80 ili 120kmh...

Idem i na staze, no vozim brzo i van njih... I sad bum ja bil prozvan luđakom a u životu nisam imao nikakvu nesreću niti nekog ugrozio... smiješno je to...
Mojem je znancu stradalo dijete od jednog takvog koji je volio voziti brzo i van staze...

Usput, kad s legalnim oružjem pijan pucaš kroz prozor za Novu godinu, postoji velika šansa da ti murja oduzme gun.
S autom ( kojeg zakonodavac već tretira kao opasnu stvar ) možeš što god jer nema zakona koji bi bar privremeno parkirao vozilo recidiviste u težem prometnom prekršaju.

PS Pošto znaš gdje se i kad može naći divljač, daj dojavi pa da imam neki dobar srneći gulaš za Božić. Posudim od frenda starog Tamića a meso dijelimo...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 10:01   #4785
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Upravo tako,i ja vozim auto od 200+ks pa ne letim gdje ne treba,a do ovog sam ionako vozio aute s više od 130ks,rezultat toga je 0 ogrebanih auta,tip s svetica je kretenčina...ja stisnem auto prva,druga,treća...kad je ravnica,prazna,ne vozim slalom medju autima i ne jurim po cesti gdje ima pješaka,debil!!!!!
Upravo tako, ima mjesta gdje se može, no grad to svakako nije. U gradu se nema kaj jurcat, to je tak. No tvrdim da su puno opasniji oni kaj petljaju po mobitelu, šminkaju se ili (vidio na svoje oči ispred vrtića) - žena s mobitelom, cigareta u gubici, bilježnica na volanu, olovka... Vozit 65-75 i bit koncentriran je manje zlo nego uopće ne gledat promet i ići 45-50...

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Treba takvima koji voze 130km/h tamo gdje je dopušteno 50km/h,stisnuti 5 godina uvjetne, tako da kad idući put prdne tamo gdje se ne smije u bajbokanu na 10godina i otvorit Goli otok ponovo, za gazimira i ekipu.

Kazne sa ubojstvo čovjeka s autom su premale,ljudi moji, dobiješ uvjetnu ili u najgorem slučaju godinu dvije i šta??

Onaj u Makarskoj-dvije cure na pješačkom ubio?
Pa onda onaj iz Gorice,mama sutkinja pa mu se moralo sudit u Zagrebu?
Kolike su kazne dobili?
Koliku će kaznu zatvora dobit Marin Čolak?
Koliku će dobit taj idiot sa Svetica koji je smaknuo jednu cijelu obitelj
Kazne su nam žalosne... Ista stvar i sa onim kamionđijom koji je na autocesti išao u suprotnom smjeru pijan...

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Visina kazne ovisi o debljini tatinog novcanika. Ovaj decko ce dobit svoje jer koliko sam skuzio radi se o mladom programeru bez nekog debelog zaleda, mozda sam u krivu...



Ovo mi je samo jedan od frendova koji je poginuo zbog jurnjave.. Druge ne mogu nac jer je bilo davno ali ima ih dosta cak i jedna od najboljih frendica. Sto se brze ide to se sansa za tak nesto povecava visestruko i to je cinjenica. Nema veze dal je motor, jugic ili tenk od 500ks. Nema opravdnja.
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...poginuli-22116
Ja znam više slučaja gdje je osoba redovno uhvaćena zbog velikih sranja u prometu i svaki put ga sutkinja pusti. Murija nemre ništa, a ne postoji nikakva volja da se dotična sutkinja sankcionira.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova


nije problem u kaznama kao takvima..... problem je u sistemu . jebes ti da povecaju i na 30 godina za 30km/h preko ogranicenja, ako imas štelu - imas štelu . mislim, stvarno se ponekad iznenadim kako su ljudi naivni...........
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Mojem je znancu stradalo dijete od jednog takvog koji je volio voziti brzo i van staze...

Usput, kad s legalnim oružjem pijan pucaš kroz prozor za Novu godinu, postoji velika šansa da ti murja oduzme gun.
S autom ( kojeg zakonodavac već tretira kao opasnu stvar ) možeš što god jer nema zakona koji bi bar privremeno parkirao vozilo recidiviste u težem prometnom prekršaju.

PS Pošto znaš gdje se i kad može naći divljač, daj dojavi pa da imam neki dobar srneći gulaš za Božić. Posudim od frenda starog Tamića a meso dijelimo...
Usporedba vožnje cestom gdje prođeš kroz tri sela u 35km (i tam usporiš) i pucanja iz vatrenog oružja (metak negdje mora pasti...) je malo ekstremna ali dobro. Što se tiče divljači, ako voliš srnetinu ili zvekana, ja ti mogu bez greške dat koordinate i vrijeme. Nije baš kraj Zagreba ali je "uspjeh" zagarsntiran.

Meni je frendicu pokupio tip od 65 godina jer je prošao sa 50kmh kroz crveno na raskršću, tip koji nikad polagao vozački, i koji je onda kažnjen 10 mjeseci uvjetno i (pazi sad ovo) sa zabranom vađenja dozvole ili polaganja vozačkog na 24 mjeseci. Ona pak od 17-te ima umjetni kuk... a tipu je svakako jako bitno da li ima ili nema papire...

I sad dođemo do ključnog dijela, spomenutog od Burka i Rodrigueza - ako je sustav u komi, i kažnjavanje je selektivno, kako uopće možeš opravdati bilo kakvo kažnjavanje - pa nemreš jednog kaznit, a drugi se provuće za puno težu stvar... Dok god je tako nema respekta prema zakonu i grozote će se dešavati.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 11:38   #4786
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Istina,ali ima jedna sitna razlika koja očito i čini razliku statistički (jer puno više ubijenih pješaka je izazvano divljacima),50kmh i mobitel/šminka apsolutna kamikaza u prometu ali nedovoljna brzina za probiti stupiće i pobiti pola ljudi na kolniku,nije baš ni neka brzina za izgubiti kontrolu nad autom...ovaj krelac je izazivao očito svakom svojom vožnjom nekakvu težu nesreću,sudeći po njegovim komentarima na FB koji su prenjeli mediji,čak je pisao u svom "cv-"u da dok se vozi,u glavi računa nekakve parametre vožnje (!?),ponašanje auto u određenim situacijama kako bi što kvalitetnije to prenio jednog dana na video igricu (?!),da je vožnja 140kmh sasvim normalna za taj auto itd...a par dana prije je na sljemenu jurcao s kolegom koji ima istu celicu,taj je završio u stablu taj dan navodno...nevjerovatno kakvih nas sve ima...kreten i pol,ode muž i dijete,jadna žena...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 12:24   #4787
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Kakva vožnja jučer (tj. danas) do doma malo iza 4 ujutro, snijega napadalo nenormalno. Punto s cjelogodišnjim gumama, izvrtio se dobro 2 puta iako sam jebeno oprezan bio. Naravno da dio grada u kojem sam ja (Bukovac) ralica nije ni vidjela, jedva se popeo na to malo brdo, a do same kuće nisam ni uspio doć. Da sam znao oko 8 navečer šta me čeka kasnije nebih ni za dobre pare uzeo auto, na prognozi rekli do 10cm snijega za Zagreb, moš mislit.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 12:34   #4788
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,325
20 su rekli, ali je napadalo maaaaalo više

Ako uspijem očistit auto i komad svoje sporedne ulice idem napravit krug, i potegnut ručnu koji put
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 12:40   #4789
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ne znam, meni je AccuWeather na mobitelu rekao 9cm, a pošto se ravnam po njemu već neko vrijeme i uglavnom je dosta točan, vjerovao sam mu. Sad ni njemu više ne vjerujem.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 17:16   #4790
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Meni je u Remetama trebalo dvije čuke da očistim dvorište da mogu izać van. Ajd sreća što je snijeg suh i lagan pa nije težak za lopatat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 18:56   #4791
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Htio sam napravit koji krug a samo sam se razljutio.
Neka maloumna budala mi je pokidala zadnji brisač i sve rastrgala. Ostao je samo šaraf.
Ne mogu sići sa rinzola jer me je ralica zatrpala sa pol metra čvrstog snijega.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 18:57   #4792
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2,014
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ajd sreća što je snijeg suh i lagan pa nije težak za lopatat.

To sam baš i ja starom rekao, kad sam završio s lopatanjem
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 18:59   #4793
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Htio sam napravit koji krug a samo sam se razljutio.
Neka maloumna budala mi je pokidala zadnji brisač i sve rastrgala. Ostao je samo šaraf.
Ne mogu sići sa rinzola jer me je ralica zatrpala sa pol metra čvrstog snijega.
Možda si se stal na parkirno mjesto na kojem piše ime te maloumne budale
Ugl., ja očekujem težak kaos u ponedjeljak sa parkinzima po Zagrebu

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ne sjećam se da sam si sam potrgao brisač... :P
ahhh, e jbg.

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 08.12.2012. u 23:59.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 19:07   #4794
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Možda si se stal na parkirno mjesto na kojem piše ime te maloumne budale
Ne sjećam se da sam si sam potrgao brisač... :P

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 08.12.2012. u 19:16.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 19:37   #4795
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ja se maloprije odlucio provozati do lokalne birtije, malo nesto popit. 7 km u jednom smjeru, ma prestrasno kakve pacijente ja stizem i prestizem........

razumijem da je snijeg, razumijem da je bolje polako i sigurno, ali jebenih 10-15km/h gmiziti........ pa jos dolaze do zavoja, pa jos usporavaju, strah, strah!!!!!!! pa neki voze sa svim jebenim maglenkama popaljenim, neki ne skidaju duga svjetla iako blicas i trubis ko' konj, ma fuj. nesposobnih ljudi u PM u toj mojoj zupaniji, gadi mi se.

cisto o sluzbama, njima svaka pohvala. stvarno prolaze cesto ralice, cesta je ok. nije idealna jer je nemoguce dobiti idealnu cestu kada stalno pada, ali dobra je. inace, oni koji ne znaju, nemam auta sa ABS-om, sa ESP-om (jel je to za proklizavanje? uglavnom, ako nije, nemam niti to), zapravo nemam nikakve elektronske opreme osim - servo volana. dakle, vulgaris accent sa savinim zimskim gumama od prosle godine, auto ide ko' metak! doslovce, zaglavio sam na izlasku iz birtije (moja greska, nasjeo sam s ivicnjaka na cestu, zapravo u hrpu snijega), i malo potonuo sa prednjim krajem gdje je jel, motor......... rikverc nije jebao 2%, ali malo po malo na 5-6 cugova prema naprijed, eto me na cesti........
kocenje isto, zaletim se ~60km/h, i nagazim kocnicu (ali da ju ja doziram), nema bacanja, nema klizanja, stajes bez po frke!


meni snijeg uopce, ali uopce nije problem. mozda treba i znati voziti, ali ne vjerujem da ja toliko znam bolje voziti od mase drugih ljudi. no zasto toliko sporo, stvarno ne razumijem.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 19:40   #4796
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
A čuj, imaš masu ljudi koji nemaju zimske gume.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 19:47   #4797
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ma razumijem i to, donekle. cesta ta koju sam prosao, pa recimo da nije ravna . zapravo, vise je zavojita nego ravna, jer sam jednu zimu u nekih tjedan dana ja osobno nabrojao preko 30 auta po jarcima, koji su izletili. a pazi, pricamo o cca 4 km ceste, i to samo oni koje sam vidio sto sam se nasao "u prolazu".......

sta htjedoh reci..... sta onda ides na takvu cestu, ako nemas zimske gume? ne mozes reci "ah, iznenadilo me", snijeg najavljuju od pocetka tjedna. plus sto nije prvi put da je pao (barem ne u sisku), jer je prije par dana isto lagano zapadao..........

mislim, ako i imaju ljetne gume, e to je po meni za itekakvu kaznu. sta on moze da mu ista izleti osim reci jebiga? da ne kazem da indirekno ugrozava promet, jer je sporiji od traktora. samo jedno vozilo, ono, svi iza se mogu fuckat i vozit kao on.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 19:53   #4798
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Možda si se stal na parkirno mjesto na kojem piše ime te maloumne budale
Ugl., ja očekujem težak kaos u ponedjeljak sa parkinzima po Zagrebu
Da to je najbolji dio zimskih gadosti. Parkinzi i to. Ralice nemaju obaveze to cistit itd. a iz zgrade se ne moze skupit ni 10 ljudi da se pocisti.
Nije tak grdi snijeg, rahli je i idu auti sa normalnm gumama. Bit ce zanimljivo u pon u jutro kad se smrzne skroz. Ja sam se takticki sparko, izrovao stazicu taman do ceste i vjerojatno u pon idem sretan na posao.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 20:38   #4799
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Mislim da smo svi znali da bu puno palo snijega, ali baš 60cm i ne! Ja ujutro izađem iz kuće i kad sam skužio kolko ga je, skoro mi je pal mrak na oči! Trebalo mi je tri vure da očistim ispred vrata, dvorište da se mogu otvorit vrata za van i još par prolaza... Crknul sam!

Onda sam Eveka koristil ko ralicu za ostatak dvorišta i uputil se u dućkas. Onda sam skužil da ne vozi ni bus ni tramvaj ni niš, a Gračanska puna pješaka. Pa sam vozikal škvadru do doma ili na Mihaljevac, bilo mi ih je žao kad je tak puhalo, dok nisam moral na ručak. Ljudi su bili tak sretni da nemrem opisat - još mi je smajl na faci.

Ksaverska je bila ko nakon rata, sve puno granja kaj je pokidal vjetar, a Medvedgradska zrovana ko sam vrag. Prije Gliptoteke je zaglavil Mercatorov kamion pa sam se moral okrenut i vratit do Zvijezde... Najveći problem, kao i uvijek, bili su za druge vozače ležeći policajci. Svi su tam gubili trakciju i plesali a par njih se zvrtilo. S obzirom da je masa tih govana stavljena u zavoju, nije da čudi - i svake godine iste priča... Jednostavno su opasni kad je snijeg a nitko o tome ne misli - jedan se jadan zvrtil a išel je 20kmh...

I sve tak naopako ali nemre se reći dosadno! Jedino kaj me leđa bole kao da mi je King Kong skakal po njoj!
__________________
Nissan GT-R Black Edition

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 08.12.2012. u 21:05.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 20:48   #4800
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Ja sam pred dve, tri god vozal WRX od frendice po dobrih 30tak cm i osto iznenden kak to dobro ide kroz snijeg. Ne sam kaj ide neg je upravljivo i ko da je doma na snijegu. Nije STi nego sam WRX verizija. Valjda je i EVO takav.

Ja na svom Suzukicu upalim lock i preorem cijeli parking koji je prekriven sa pol metra. Nije jos tvrd pa nije problem.

U pon Zagorje i voznja po bregima. Jedva cekam..

http://www.pohrani.com/f/1k/d1/2DJHGEAB/p1010573.jpg
http://www.pohrani.com/f/2m/EV/4uU2ryL3/p1010583.jpg
http://www.pohrani.com/f/2W/J5/48r2ULOi/p1010579.jpg

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 08.12.2012. u 21:07.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na