Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.11.2012., 12:45   #4711
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koliko vas koji se žalite na baterije zapravo nosi rezervnu sa sobom?
Ja ne nosim, nosim 2 mobitela.

@Omerta: Važno je ono ispod haube? Meni to nikako nije važno. Meni je važno ono što vidim. Želim viditi čvrstoću, eleganciju, fluidnost, izdržljivost, a ponajprije imati WOW efekt svaki put kad uzmem mobitel u ruke. Hoće li on imati 8 jezgri ili jednu, 3 gb rama ili 512 MB, boli me kupus.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 23.11.2012., 12:52   #4712
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,338
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
A jbg, ništa nije dobro što itko kaže, očito.. čime da se zadovoljimo, svatko ima svoju predodžbu..
Ma nisam na tebe mislio

Naravno da svatko ima svoju predodžbu. Nema razloga za prozivanje. Meni je bitna cjelina, od izrade do onog ispod haube. Može biti izrađen od zlata i dijamanata kao oni mobiteli od Nokie a da je neupotrebljiv. S druge strane može biti nabrijana zvijer upakirana u loše kućište s baterijom koja traje pola sata.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 23.11.2012. u 13:08.
LAcy je offline  
Staro 23.11.2012., 12:54   #4713
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Naravno da jesi

EDIT: A možda i nisi, sad skužih da je poveznica riječ "brbljanje"

@ Ivo_Maschinengewehr - Kad smo kod toga, onda mi se (neću baš generalizirati) skoro pa niti jedan Android mob ne sviđa, u tom slučaju bi uzeo iP, radi wow efekta i elegancije. No sve ostalo pripada Androidu.. Vidiš kod mene je baš suprotno, fluidnost (ovaj pojam spada u ono "pod haubom"), brzina i slično su mi na prvom mjestu..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 23.11.2012. u 13:04.
Omerta je offline  
Staro 23.11.2012., 13:17   #4714
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ja ne nosim, nosim 2 mobitela.

@Omerta: Važno je ono ispod haube? Meni to nikako nije važno. Meni je važno ono što vidim. Želim viditi čvrstoću, eleganciju, fluidnost, izdržljivost, a ponajprije imati WOW efekt svaki put kad uzmem mobitel u ruke. Hoće li on imati 8 jezgri ili jednu, 3 gb rama ili 512 MB, boli me kupus.
Ajde ne drobi gluposti. Da, važno je što ima ispod haube jer je to direktno ovisno o ovom što ti pričaš. I moj 2 godine stari model S2 leti kao svinja sa custom romom, smooth like butter što će ga značiti da apsolutno svaki android koji ima bolji hardware od mojeg će letiti. iPhone da je više ili manje smooth od mog moba, bith please.
 
Staro 23.11.2012., 13:20   #4715
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Što god ti pričao, ali može custom rom, oc i slično popravit,rad mobitela, ali možeš dubit na glavi pa nećeš dokazati da dhd s bilo kojim romom radi bolje i od jednog stock sgs3 recimo, a da ne kažem da i na njega može i custom kao i na nexusa
raliSHA je offline  
Staro 23.11.2012., 14:03   #4716
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
moj 2 godine stari model S2 leti kao svinja sa custom romom, smooth like butter što će ga značiti da apsolutno svaki android koji ima bolji hardware od mojeg će letiti.
Aj kad drobim gluposti, genije naš, pročitaj ovo jer očito nisi skužija da nemaju svi android mobiteli isti softver na njima niti imaju tu mogućnost. Custom ROM i njegova brzina ovise prvenstveno o kvaliteti developera koji ga slaže.

Galaxy S I9000 koji imam je iphone-like fluidan sa custom ROM-om, zato ne vidim potrebu uzimanja novog mobitela. Čak sam LG Optimus 2X stavio na prodaju, jer je manje fluidan od njega, a dvojezgren je mobitel.


S2 ti leti kao mrtva ptica sa stock romom, i toliko te frustira da si stavija custom ROM. Da je radija kako treba, ne bi ga minja.

Ponavljam da za fluidan OS nije važan broj jezgri, već j*bena optimiziranost koda, što je i razlog zašto si ti otiša na xda skiniti rom s kojim će ti mobitel bolje raditi.

Zato mi nemoj govoriti da drobim gluposti, jer očito nemaš pojma šta želim reći.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 23.11.2012., 14:09   #4717
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nope. Nisam proveo ni 5 minuta na stock ROM-u. Došao doma, rootao i stavio custom rom. pa da je bio najfluidniji na svijetu opet bi stavio neki AOSP ili AOKP rađe...

Optimizacija. Android je odlično optimiziran. Kaj god se prepirali.
 
Staro 23.11.2012., 14:12   #4718
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
Nije, a ako znaš programske termine, poslat ću ti na PM 1000 riječi objašnjenja zašto nije.

EDIT: Evo čisto primjera radi, zašto je izdan Jelly Bean, koji je toliko sličan ICS-u da ih nitko živ ne bi moga razdvojiti.
Project Butter, kojim se oni tako mnogo hvale...nije ništa doli podizanje prioriteta za user input. prije je user input bio na dvici, a sada je stavljen na jedinicu (na nuli je system).
Naravno, iza toga je skalamerija koda koja čini taj fensi trik kompatibilan sa aplikacijama koji nisu kompajlirani sa JB sdk-om. Zbog toga pati multitasking, ali se mobitel doima fluidniji. I ono šta je najtužnije, kod galaxy S3, koji ima 4 jezgre, zbog tog prioriteta je na ICS-u trebalo koristiti sve 4 jezgre da bi išlo fluidno, a sa JB-om, uz još veću fluidnost, koristi samo 1 jezgru za istu stvar (čime se i troši manje baterije). Naravno, GPU služi za rendanje, on se tu ne spominje, čisto govorim o jezgrama i user inputu (tapkanje, skrollanje, unos podataka...)

EDIT2: Ne, nije odlično optimiziran, no na dobrom je putu. Najveći problem su kompanije koje modificiraju kod za svoje mobitele, oni to više manje sve zaseru.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 23.11.2012. u 14:31.
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 23.11.2012., 14:27   #4719
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Drugim riječim. Android je odlično optimiziran.
 
Staro 23.11.2012., 14:58   #4720
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Nej se biti.
Svako ima svoje preferencije. Meni je npr. vanilla android užas teški. Prešao sam vanilla, touchwiz i sense, i HTC sense je meni pojam android mobitela.
Neću reći da se to nebi moglo ubrzati i optimizirati, ali kada uzmem da na vanilla android trebam zamjeniti skoro sve glavne sistemske aplikacije i još uvijek ne dođem na razinu HTC sense, meni je lakše kupiti odmah HTC i rješiti sve probleme.
Mikeyy je offline  
Staro 23.11.2012., 15:18   #4721
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,859
Koliko je Android dobro ili loše optimiziran, toliko mi isti ide na quratz, svakim danom, sve više i više Da imam izbora prodao bih sve ovo doma i uzeo xyz telefon s xyz OS-om.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 23.11.2012., 16:06   #4722
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Iznenađenje u Nexusu 4. Po defaultu N4 ne podržava LTE. Pri rastavljanju je ustanovljeno da ima ugrađen LTE čip. Jednostavnim zahvatom u izborniku LTE se može aktivirati. Za sada to važi za Kanadu.
http://www.engadget.com/2012/11/23/n...orking-canada/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.11.2012., 16:48   #4723
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Momci, kakav je Huawei? Razmisljam uzeti ocu neki, malo sam na preporukama pitao ali me bas nisu dozivili pa mozda tu dobijem konkretniji komentar.
Uglavnom neka dilema mi je izmedu Wildfire S i nekog takvog slicnog Huaweia. Da je velicinom negdje kao 3GS recimo.
bliss_zg je offline  
Staro 23.11.2012., 18:22   #4724
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Momci, kakav je Huawei? Razmisljam uzeti ocu neki, malo sam na preporukama pitao ali me bas nisu dozivili pa mozda tu dobijem konkretniji komentar.
Uglavnom neka dilema mi je izmedu Wildfire S i nekog takvog slicnog Huaweia. Da je velicinom negdje kao 3GS recimo.
Baci oko na g300. Čini se odličan za te pare. IPS ekran, ICS, 1GHz, 512MB RAM. Na žalost ga nisam imao prilike koristiti, ali sestra i frendi imaju U8650 i mob je za te novce vrhunski.
Mihael je offline  
Staro 23.11.2012., 18:54   #4725
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Do neki dan sam koristio Dolphin Browser, a zadnje dane Firefox i onda danas otkrijem Operu Mini, preporodih se.. Brz, elegantan, jednostavan za korištenje, jednostavni prečaci do raznih opcija, exit-a, bookmarksa i slično.
Dolphin je dobar zbog gesta, Firefox zbog sync-a sa desktop verzijom ali Opera mi se sviđa zbog svega drugoga..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 23.11.2012., 20:04   #4726
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Ima i Opera neku vrstu synca, tj. kako ga oni zovu Opera Link.. Ako imas Operu na kompu i vec postavljene stranice na Speed dialu, samo napravi Opera Link profil.
Zatim se logiras se na mobu s tim profilom i sve stranice se ucitaju. To koristim vec duze vrime i super radi, doduse na mobu mi je Opera mobile ali ista stvar...
Opera FTW, jos od ranih dana kad su dummy-phones bili papularni
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 23.11.2012., 21:44   #4727
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 922
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Do neki dan sam koristio Dolphin Browser, a zadnje dane Firefox i onda danas otkrijem Operu Mini, preporodih se.. Brz, elegantan, jednostavan za korištenje, jednostavni prečaci do raznih opcija, exit-a, bookmarksa i slično.
Dolphin je dobar zbog gesta, Firefox zbog sync-a sa desktop verzijom ali Opera mi se sviđa zbog svega drugoga..
Koji mobitel imas?
Ja koristim Operu Mobile na Nexus s-u. Do sada najbolji browser, a 90% sam ih probo, i bas prije neki dan probao Dolphin i ni do koljena...
dinos3 je offline  
Staro 24.11.2012., 09:25   #4728
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Imam DHD..
Da, Opera rula za sada, i ja sam ih probao dosta ali ovaj mi se sviđa jer lijepo izgleda, nisam primjetio bug-ove kao kod Firefoxa: npr. pojedini text bude ogromnog fonta dok text kraj/ispod njega bude ultra malen, užasno frustrirajuće, onda zumiranje na principu dvo"klika" šteka itd itd..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 24.11.2012., 10:35   #4729
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Nije baš telefon, ali je Android - Samsung Galaxy Camera dođe 550 EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 24.11.2012., 20:05   #4730
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Dali netko od vas vozi na DHD-u ovaj SuperGalaxy ROM 4.1.1.? Dobro izgleda na filmićima, nisam još počeo čitati temu, no sudeći po zadnjim komentarima - dosta drain-a bekteriju..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 24.11.2012., 21:21   #4731
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
kaj mislite o ovom mobitelu..ja prvi put cujem
http://www.njuskalo.hr/sony-ericsson...-oglas-5766322
znaci ko prvo to je, istrazivao sam Star x26i..krivo je napisano..kao neka kopija sonya, ali ovi na xda su zadovoljni njime..sve mi je to cudno nesto
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1680338
__________________
Accidentaly sent from my SGS i9000
Caks je offline  
Staro 24.11.2012., 21:48   #4732
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 922
Citiraj:
Autor Huawei Pregled postova
kaj mislite o ovom mobitelu..ja prvi put cujem
http://www.njuskalo.hr/sony-ericsson...-oglas-5766322
znaci ko prvo to je, istrazivao sam Star x26i..krivo je napisano..kao neka kopija sonya, ali ovi na xda su zadovoljni njime..sve mi je to cudno nesto
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1680338
To su kopije. Ni lud to kupovati!
dinos3 je offline  
Staro 24.11.2012., 21:52   #4733
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
znam da su kopije, mobitel se zove Star x26i..ali opet kazu na xda da je ok mobitel, ako si gledao drugi link..ili mislis da je to kopija kopije ovog s drugog linka
__________________
Accidentaly sent from my SGS i9000
Caks je offline  
Staro 24.11.2012., 23:57   #4734
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Dali netko od vas vozi na DHD-u ovaj SuperGalaxy ROM 4.1.1.? Dobro izgleda na filmićima, nisam još počeo čitati temu, no sudeći po zadnjim komentarima - dosta drain-a bekteriju..
Nisam mogao izdržat pa ga stavih
Lijepo izgleda, radi jako brzo i fluidno, puno dodatnih opcija za namještati, a ovo za bakteriju ćemo vidjeti kroz par dana korištenja..
Inače ROM se instalirava kroz Aroma-u, gdje se može birati koju aplikaciju instalirati ili ne.. Odmah mi je "povukao" backup (ne znam na koju foru je skužio da odabere "friški" backup, jer sam imao dva - govorim o backup-u preko CWM-a) starog ROM-a, odnosno DATA, čudno ali uštedio me jednog koraka
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 25.11.2012., 10:35   #4735
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
Jel zna itko od vas jel stigao u Hrvatsku Nexus 4 i gdje ga kupiti? Mislio sam kontaktirat neke pozanike u njemačku ali vidim da je preko playstorea rasprodan i da ne znaju kada će ih opet dobiti.
marko_zg je offline  
Staro 25.11.2012., 11:14   #4736
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Nije stigaom, a s obzirom na potražnju vjerojatno ni neće u hr još par mjeseci....najbolje ti je malo pričewkat pa ubost u De kad se ponovno pojavi.
raliSHA je offline  
Staro 25.11.2012., 13:10   #4737
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Neo-ST je offline  
Staro 25.11.2012., 13:17   #4738
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
Ništa čudno za poznatu LG-jevu 'kvalitetu'
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 26.11.2012., 13:22   #4739
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
jel moze neki android na trzistu snimati u preko 30fps, znam da je vecina high endova 1080p i 30fps, jel moze neki recimo 720p 60fps?
 
Staro 26.11.2012., 14:38   #4740
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
Meizu
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na