Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2012., 21:32   #871
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 220
Prestigio 9.7Ultra 16gb

pozdrav svima, nov sam u svijetu tableta, pa Vas molim ako mi možete pomoći....još se dvoumim što i za koliko novca da kupim. Kao neki srednji segment mislio sam ići na taj Prestigio 9.7 Ultra model za vidim oko 2100kn, samo ne znam je li dobar i vrijedi li tih novaca. Inače tablet mi treba za surfanje, rad sa torrent klijentom, da podržava vanjski hdd ili stick, za prijenos videa na TV, te poneko igranje sina na njemu. Bilo bi super kada bi imao bluetooth, g senzor, 3g mrežu...uglavnom prodao sam laptop, pa sada tražim neku praktičniju zamjenu....molim >Vaša mišljenja, Hvala!
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 22:14   #872
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
za nešto manje novaca pogledaj point of view protab 3 10" IPS. jedino još nisam uspio doznati da li PoV podržava vanjske 3g stickove (i ostale usb periferije). ima dva usb-a, pa valjda jedan je master.
uglavnom, dvojezgreni proc i mal400 grafika. jači je od prestiga. barem na papiru.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 22:26   #873
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,246
@ Wiz - Da dajem 2000 i nešto milje kn za tablet, uzeo bi polovni Galaxy Tab..

EDIT: npr http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238816
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 08.10.2012. u 09:03.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2012., 19:35   #874
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
Tablet 10 inča, da se može na amex uzet na rate i čitanje PDF-ova jedina zadaća.cca 1600-1700kn. Može i njuškalo.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 09:01   #875
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 220
vidim da nema feedbacka, nov je tablet, pa neću žuriti sa kupnjom, radije pričekam do božića bude možda i kakvih akcijskih cijena...hvala na savjetima, LP
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 15:11   #876
Smith
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: home
Postovi: 27
Pozdrav svima,

trebam savjet o kupnji tableta, polovnog za oko 600kn. Dobio sam informaciju da uzmem nekakav Prestigio, pošto su svi uređaji manje više slični u ovom cjenovnom rangu, a Prestigio ima dobru servisnu mrežu

Nemam nikakva iskustva sa tabletima, ne znam koja mi veličina ekrana više odgovara.
Tablet bi mi najviše služio kao čitač knjiga u PDF formatu, ponekad i za pogledati kakav kratki film/seriju na kraćem putovanju, poželjno je da može na wireless internet, no to neću previše koristiti u smislu da zahtjevam puno od toga.
Dosta je da otvara portale i mail eventualno.
Od aplikacija mi također ništa posebno ne treba, poželjno bi bilo da prepoznaje vanjske titlove prilikom reproduciranja filmova, no nije nužno.
Ne trebaju mi dodatne memorijske kartice u paketu i slično.
Evo što se nudi, pa molim vaše mišljenje i kratak opis pojedinih artikala. Već sam čitao tu neke recenzije ovih uređaja no ne i usporedni test. Hvala unaprijed.

PRESTIGIO PMP 3074B

PRESTIGIO PMP 3084B

Prestigio MultiPad PMP5070C


Prestigio multipad PMP 7070c

Zadnje izmijenjeno od: Smith. 10.10.2012. u 15:19.
Smith je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 15:49   #877
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
sve ti je to low-end klasa. s time da ti 7070 ima 256mb rama, pa bih ga ja izbjegao, a od ovih ostalih - gle, što je jeftinije i što ima dulju garanciju. ne očekuješ previše, pa se nećeš previše ni razočarati.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 16:09   #878
Smith
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: home
Postovi: 27
Pa neću se sigurno razočarati, osim u slučaju da se uređaj pokvari.

Hvala ti na odgovoru, molim još nekoga sa nešto detaljnijim opisom da se javi.

LP

Što kažete na ovo?

http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/pre...-oglas-6116925
Smith je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 21:03   #879
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
TAJ kojeg si linkao inače košta 699kn, pa na dalje. zašto rabljeno, kad možeš ganz novo?
pogledaj, uostalom na nabava.net.

i da, ok za te novce, ništa posebno. koliko traje-traje.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 21:53   #880
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2012., 15:36   #881
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
što se amexa tiče, tu ne vidim neki posebni problem. jedino ako kupuješ preko weba, ali i tih trgovina je sve više (mislim na te koje daju kredit na kartice).

što se cijene tiče, odnosno mali zahtjevi, mislim da 10" kyros (ali na 2.3 androidu, BEZ dizanja na ICS) može biti ok izbor.

e, sad, njuškalo, pa na rate...
no:
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/sam...-oglas-6175169

http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/pro...-oglas-4845784

mada nisam pobornik PoV tableta, ovo je za tvoje potrebe ok, no, ako ideš na rate, onda daj radije još 300kn i kupi si ovaj zadnji 10" model-protab3, ips, mal400, a9 dual core @1.6ghz. mislim da će ti ponekad poslužiti i za nešto više od pdf-a.

ili čak ovo: http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/ene...-oglas-6024499

mada ti tableti NEMAJU google play, nemaju tako česte updatee firmvera, no, kao nekakav čitač/svirač/povremeni gledač videa će poslužiti. nije brz, nije nov, ali ako ne očekuješ previše... ali tu opet dolazi pitanje cijene. oglas traži 1500, a za, 'ajmo zaokružiti, 2000kn dobiješ onog PoV protab3.

pa sad.... nisam ti nešto puno pomogao jer si sa cijenom tu na granici slabijih i manje slabijih (neću napisati loših) uređaja.

ti malo usporedi, pa još možemo štogod iskristalizirati.

pozZ!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2012., 11:10   #882
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Počela i mene pucati želja za tabletom pa gledam:
Kindle Fire te od kineskih Ainol i Onda
Gledao sam da svi imaju IPS ekran, dual core te ICS na ovaj ili onaj način.
Bilo bi lijepo kada bi se našao takav za istu cijenu koji može služiti i kao mobitel.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2012., 11:52   #883
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Kindle Fire ima specifičan OS i nema pristupa Google Playu što je poveliki minus.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2012., 14:05   #884
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,246
Je i i nije, kako se uzme.. App se skine preko PC-a i ubaci u tablet, naravno.. Ali slažem se da bi svakako bilo bolje da je gore Play..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2012., 23:29   #885
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Razmišljam da li ga naručiti s Ebay-a.
Da li ih je netko uzimao? Koliki postotak prođe carinu bez davanja?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 19:10   #886
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,472
Trebam prijedlog za sto jeftiniji 10'' tablet. Sluzio bi mi za citanje knjiga, pdf casopisa i internet. Mislio sam uzeti iPad 1, ali ako se za te (ili manje) novce moze uzeti nesto bolje, rado cu saslusati prijedlog.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 22:35   #887
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Razmišljam da li ga naručiti s Ebay-a.
Da li ih je netko uzimao? Koliki postotak prođe carinu bez davanja?
Ja sam uzimao tablet vrijednosti 220$, carine nema nego samo PDV. Sto na ovaj tvoj iznosi sve skupa 198$, dakle racunaj 1200kn da ce te sve skupa izici.

Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Trebam prijedlog za sto jeftiniji 10'' tablet. Sluzio bi mi za citanje knjiga, pdf casopisa i internet. Mislio sam uzeti iPad 1, ali ako se za te (ili manje) novce moze uzeti nesto bolje, rado cu saslusati prijedlog.
Po meni uzmes Yuandao N101, izadje te cca 1600kn. Ili nesto u tom rangu, ima ih sad vec dosta.
Wrbex je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 00:13   #888
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,472
Citiraj:
Autor Wrbex Pregled postova
Po meni uzmes Yuandao N101, izadje te cca 1600kn. Ili nesto u tom rangu, ima ih sad vec dosta.
Nema nista jeftinije? Toliko i iPad 1 kosta (polovni)
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 15:20   #889
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 220
Pozdrav, Prestigio sam maknuo sa liste definitivno, sada imam pitanje za znalce je li kupovina POV Tegra 10" pametna investicija....čitao sam negdje kako nema android market (mada ni ne znam tpčno šta to znači i koliko mi treba, te probleme sa spajanjem na wifi), je li dosta 512mb rama i sl. Hvala unaprijed....
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 15:29   #890
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
POV sa Tegra čipsetom je zastario uređaj, a 512MB rama je knap za 'teže' aplikacije. Ako će ti služiti za čitanje, surf i druge jednostavnije stvari, može proći. Za više od toga je hardverski slab.
Android Market više ne postoji tj. sada se zove Google Play i to je mjesto na kojem se nalaze aplikacije, muzika, knjige, videa,... za sve uređaje upogonjene Android OS-om. Kupiti tablet bez pristupa Playu je neisplativo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2012., 15:52   #891
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 220
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
POV sa Tegra čipsetom je zastario uređaj, a 512MB rama je knap za 'teže' aplikacije. Ako će ti služiti za čitanje, surf i druge jednostavnije stvari, može proći. Za više od toga je hardverski slab.
Android Market više ne postoji tj. sada se zove Google Play i to je mjesto na kojem se nalaze aplikacije, muzika, knjige, videa,... za sve uređaje upogonjene Android OS-om. Kupiti tablet bez pristupa Playu je neisplativo.
Hvala na odgovoru, to me je zanimalo....onda se ipak moram rastegnut na 3000+ kn i uzeti ili acera 510 ili asus tf300....nadam se da to bude uredu
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 06:20   #892
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
I ja sam bio u istoj dilemi i odlučio da bi radije Acera. Asus jest kvalitetniji, ali ima veliku manu - nema nikakvog usb utora. Jedini usb utori se nalaze na posebnom docku koji extra košta, a baš mi nije neophodan. Acer ima mini USB na doljnjoj strani. Hardverski su jednaki.
btw, svi Acerovi modeli koji završavaju na 0, nemaju 3G modem u sebi. Njega imaju modeli sa zadnjiim 1 (A501, A511).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 12:59   #893
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
coconut, što je sa onim nexusom kojeg sam vidio na tržnici? je to kupljeno kod nas (pitam zbog računa). da li je uopće još aktuelan oglas?

THX!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 13:16   #894
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,854
Mene više interesira (ne zbog coconutovog oglasa nego općenito) kakva je to internacionalna Asus garancija i vrijedi li kod nas provjereno ili "provjereno"? Imam neke prijatelje koji gledaju N7, a na njuškalu su još uvijek pretežno uvezeni modeli bez papira.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 13:27   #895
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ja do sada nikada ni na što nisam uspio "odraditi" internacionalnu garanciju. ne samo od asusa nego bilo koga. vani je npr. garancija 5 godina, naši skrešu na 1 ili 2 godine. javiš sa sa upitom kako kod nas godina, divje, a vani 5 i lijepo te otkanta - kupite onda vani. tako da ja više ne trzam na te garancije. valjda će se promjeniti kada uđemo u EU.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 13:33   #896
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,854
Zar nema npr. Apple takvu garanciju, zato pitam? Moguće da sam zabrijao, nisam u njihovim proizvodima pa neka me netko ispravi...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 14:00   #897
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Asus i Apple imaju internacionalnu garanciju i to je provjereno i primjenjivo kod nas za obje firme. Nexus 7 kojeg sam nudio (i dalje nudim) je kupljen u Italiji i imam i račun i garanciju za njega. U konkretnom slučaju, gara je 12 mjeseci što sam provjerio i na Googleovoj stranici.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 19.10.2012. u 14:07.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 18:08   #898
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,854
Hvala za info. Budem onda frendu rekao neka spremi negdje tu garanciju kada se vrati iz Amerike, budem vidio kroz tjedan-dva kako to izgleda za model kupljen izravno od Googlea.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 18:55   #899
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Garantni list je u kutiji. U njemu je zalijepljena naljepnica na kojoj gore desno stoji broj koji označava mjesece garancije. U mom slučaju piše 12.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 23:48   #900
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Uzeo sam ja u USA N7 (jbga za 250$ je predobar deal) i dobijes isto garantni list sa naljepnicom. I meni pise 12, znaci 12 mjeseci.

Unutra pise jos da je garanciju moguce ostvariti i bez racuna ali da se onda ne gleda datum kupnje nego datum proizvodnje. Isto tako pise da garancija vrijedi Worldwide (Europe, North America, Asia, Africa, Australia/Oceania, iako naravno uz neke opaske:

* Service procedures may vary by country
* Some service and/or spare parts may not be available in all countries
* Localized spare parts (eg keyboard/key mats) may be replaced with the version customary in the country where the repair is requested
* Some countries may have fees and restrictions that apply at the time of service
* Certain countries may require additional documentatio , such as proof of purchase or prof of proper importation, prior to performing international Warranty and Support

Eto, ja se nadam da ce sve bit OK, da se ne moram *ebavat sa servisima kod nas
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na