Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2012., 09:38   #1291
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,380
Nije. Reci ti nama čemu će ti služiti laptop. Sve drugo nije toliko bitno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 13:43   #1292
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 213
Većina office programa 2010 na Win7, photoshop, net, velike datoteke, filmovi ništa, igranje skoro ništa.
Ja samo tražim računalo koje neće biti sporije od postojećeg, ali da bude grafički dovoljno jako za odličan prikaz na novom monitoru.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 14:55   #1293
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
http://www.hgshop.hr/shop.aspx?lid=179533
+keks od jos 2gb ili 1 od 4

ili neki b9xx ako mislis da ce proc bit slab, ali mislim da bi i ovaj celeron to trebao odraditi, ako ne zelis davat 500-600kn vise
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 15:53   #1294
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,380
Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
Većina office programa 2010 na Win7, photoshop, net, velike datoteke, filmovi ništa, igranje skoro ništa.
Ja samo tražim računalo koje neće biti sporije od postojećeg, ali da bude grafički dovoljno jako za odličan prikaz na novom monitoru.
I za to misliš potrošiti 5k kn? Svaki laptop koji ćeš danas naći na tržištu je sposoban isporučiti HD rezu. Ako baš želiš biti 100% sigurna da nećeš imati problema, uzmi laptop sa dediciranom grafom koja je jača od integrirane.
Evo ti jedan u ženskoj boji. Dodaj još 2Gb rama i to je to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 16:43   #1295
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 213
Objasnila sam već zašto se post našao u kategoriji 5000.
Važna mi je informacija da će mi integrirana grafika biti dovoljna. Thanks. Možda pričekam veći izbor s HD 4000.
A brand će vjerojatno opet biti Fujitsu (klinac ima jedan već godinu dana i radi super) ili možda Lenovo ako se odlučim za manji ekran.
Hvala još jednom.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 17:08   #1296
Dupin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
Objasnila sam već zašto se post našao u kategoriji 5000.
Važna mi je informacija da će mi integrirana grafika biti dovoljna. Thanks. Možda pričekam veći izbor s HD 4000.
A brand će vjerojatno opet biti Fujitsu (klinac ima jedan već godinu dana i radi super) ili možda Lenovo ako se odlučim za manji ekran.
Hvala još jednom.
I ja bih volio znati jesu li integrirane grafike dovoljne za nesmetanu reprodukciju raznih komprimiranih fajlova u full hd kvaliteti i nikako dobiti odgovor. Po dućanima su odgovori, tipa: svi današnji su dobri za to, ali možete kupiti i model s odvojenom grafom. Znam da mogu kupiti s odvojenom grafom, ali ne baca mi se novac ako mi to ne treba, a odvojena grafa znači veče zagrijavanje i kraće vrijeme baterije. Kupio sam jednog acera prije 6 mjeseci koji trza sliku i koji sam poklonio. Igranje igrica me ne interesira. Dakle ne radi se da li ću lap platiti 500 kuna više ili manje nego želim onakav kakav mi treba.
Dupin je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 17:57   #1297
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
pa eto, od ovih asusa sa bxx celeronima pa nadalje sve moze vrtit hd bez problema, barem su tako pisali ljudi
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 22:44   #1298
bobonja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Bok ljudi! Tražeći savjete za kupiti laptop sam nabasao na vaš forum. Molim vas pomozite mi jer sam noob što se tiče svih tih konfiguracija, grafičkih, procesora i kak to sve pomiješano daje dobar ili loš rezultat .

Tražim laptop do 5000kn, filmovi, igrice( nisam josš igrao Skyrim i grize me to! ). Znam da je problem ako se zagrijava (ipak nesto znam :P ), pa da mi se bas ne zapali tijekom cijelonoćne seanse Skyrima ili takog nečega.

I da, mislim ga furat na faks često, pa ako imate za preporucit dobar ruksak? Ili da to pitam u drugoj temi?

Hvala puno!
bobonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 22:59   #1299
Edge330
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Ja sam neki dan kupio Dell N5520 s i3 procesorom i ATI 7670 grafuljom koja je dosta dobra. Kostalo me 4200 kn.

Posto si ti spreman izdvojiti nesto vise preporucam ti da uzmes isti laptop, ali samo s i5 procesorom. Recenziju dell-a n5520 s i5 procesorom mozes naci na pcekspert sajtu.

Uglavnom, iz prve mogu reci da je laptop vizualno privlacan, tih u radu (tisi je na Windows 8 nego na Ubuntu sustavu) i hladan.
Edge330 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 23:47   #1300
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
moja preporuka isto za navedeni laptop,cak nebi ni i5 uzimo
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 08:52   #1301
mariobo11
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: IG
Postovi: 10
Pozdrav svima!

Potreban mi je kvalitetni laptop u rasponu cijena od 3000-4500 kn na koji ću moći staviti dual boot opciju, dakle i xp i sedmicu.

Trenutno imam Toshibu L750-1MX, ali ne mogu staviti XP na njega jer nema drivera za hard disk i ne trza na ništa. XP mod u sedmici NE DOLAZI U OBZIR. Dakle, isključivo dual boot sa oba OS.

Na njemu bi se koristio programima kao što su: AutoCAD, Simatic Step7, WinCC, RsLogix5k, FactoryTalk, CorelDraw, AltiumDesigner itd. Uglavnom su to sve programi koje korisitm poslovno, a tiću se programiranja PLC uređaja i izrada Scada sustava.

Minimalno 8GB Rama u njemu da ima, a ostalo po volji.

Slušam sve prijedloge i unaprijed hvala.
mariobo11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 09:06   #1302
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,380
Citiraj:
Autor mariobo11 Pregled postova
Trenutno imam Toshibu L750-1MX, ali ne mogu staviti XP na njega jer nema drivera za hard disk i ne trza na ništa.
O rješenju se pisalo jedno milijun puta. Pogledaj ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 09:14   #1303
mariobo11
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: IG
Postovi: 10
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
O rješenju se pisalo jedno milijun puta. Pogledaj ovdje.
Ok, ajmo onda ovako.

Pozdrav svima!

Potreban mi je kvalitetni laptop u rasponu cijena od 3000-4500 kn na koji ću moći staviti dual boot opciju, dakle i xp i sedmicu. XP mod u sedmici NE DOLAZI U OBZIR. Dakle, isključivo dual boot sa oba OS.

Na njemu bi se koristio programima kao što su: AutoCAD, Simatic Step7, WinCC, RsLogix5k, FactoryTalk, CorelDraw, AltiumDesigner itd. Uglavnom su to sve programi koje korisitm poslovno, a tiću se programiranja PLC uređaja i izrada Scada sustava.

Minimalno 8GB Rama u njemu da ima, a ostalo po volji.

Slušam sve prijedloge i unaprijed hvala.
mariobo11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 09:16   #1304
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,380
Jesi ti uopće kliknuo na moj link?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 09:18   #1305
mariobo11
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: IG
Postovi: 10
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jesi ti uopće kliknuo na moj link?
Kolega, da kliknuo sam.

A jeste li vi pročitali moj post? Da li ja postavljam pitanje: Kako instalirati dual boot ili molim preporuku za novi laptop?

No hard feelings! Samo mi treba preporuka za laptop i to je to. Imam svoje razloge.

mariobo11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 09:49   #1306
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,380
1. ako ne integriraš SATA drivere nećeš ni moći instalirati XP na lap
2. za dual boot moraš prvo instalirati stariji/slabiji OS, a onda noviji, ali kao novu instalaciju, a nikako upgrade postojećeg OSa

Što se tiče laptopa imaš par postova više preporuku za Dell N5520.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 00:04   #1307
ProxyZero
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 4
Pozdrav,
trebao bih neki laptop koji cu primarno koristi za programiranje, ali buduci da povremenom igram uzeo bih sad što je moguće bolje budući da ga gotovo sigurno necu mjenat u iduce 2-3 godi. Cijena do 5000kn ako je moguce ali mogu i prijedlozi do maksimalno 5500
ProxyZero je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 12:54   #1308
Edge330
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor ProxyZero Pregled postova
Pozdrav,
trebao bih neki laptop koji cu primarno koristi za programiranje, ali buduci da povremenom igram uzeo bih sad što je moguće bolje budući da ga gotovo sigurno necu mjenat u iduce 2-3 godi. Cijena do 5000kn ako je moguce ali mogu i prijedlozi do maksimalno 5500
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=11728

Posjedujem isti takav ali samo s i3 procesorom i diskom od 500 Gb, odlican laptop!

Dolazi s 3 godine jamstva.
Edge330 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 16:56   #1309
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Za programiranje mu ne bih baš preporučio laptop bez numeričke tipkovnice. Dakle bolje ovakvo nešto ili čak i 17.3" verzija.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 20:53   #1310
ProxyZero
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 4
Hvala na dosadašnjim prijedlozima, za sad bih uzeo ovu toshibu. Što se igara tiče volio bih da može pokrenuti gw2, ima netko toshibu da mi može reći kako igra radi na njoj? Volio bih da može pokrenuti i solidno fps na high detaljima, ali i medium može proć .
ProxyZero je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2012., 09:07   #1311
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Ovdje možeš vidjeti rezultate 7670M u nekim igrama
http://www.notebookcheck.net/AMD-Rad...M.69483.0.html
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2012., 15:15   #1312
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Ja sam nedavno kupio della koji ima istu konfiguraciju kao ta toshiba (samo 2gb manje ram-a) i jedino što sam do sad probao je GTA IV koji fino ide na med-high postavkama. Vjerujem da bi gw2 išao bez ikakvih problema
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 15:47   #1313
Togapyy
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Nova Gradiska
Postovi: 2
Pozdrav ljudi, trebala bi pomoc.
Dvoumim se u vezi ova dva laptopa:
http://www.ekupi.hr/Toshiba-prijenos...Y4-249871.aspx
http://www.ekupi.hr/Lenovo-prijenosn...01-250116.aspx

Relativno jeftini a dobre performanse. Imali tu neka caka? Jeli neko ima iskustva? Ne bi da uzmem pa da mi se kvare ili slicno. Trebace mi za malo jace programe (masinski fakultet).
Rekli su mi na drugom forumu da probam sa ovim
http://www.centro.hr/detalji_proizvo...2BAE7789D.aspx

Jer navodno ovi su sa integriranom grafickom (? ) i onda bi to bilo slabo za CAD i slicne programe... Tako da ako mi moze neko pojasnit to ili predloziti i ako se sluzi slicnim stvarima. Hvala svima Pozdrav.
Togapyy je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 00:45   #1314
Dupin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Nakon dugog pretraživanja čitanja gomile testova i pregleda strojeva uživo evo vam mog savjeta, u ovom času, za dobru kupovinu lapa od 17.3 in s Windowsima uz kratki komentar:
http://www.centro.hr/detalji_proizvo...e-jamstva.aspx - lap za malo više od 4000 kuna za sve potrebe osim nekog velikog igranja, 1Tb diska, sve lijepo radi i dobro izgleda, ne grije se a baterija traje jako dugo
http://www.centro.hr/detalji_proizvo...-00100ly4.aspx - razumna cijena, cca 5000 kuna za uravnoteženu konfiguraciju za ljude kojima igranje nije na prvom mjestu, ali poigrali bi se i zahtjevnijim igricama
http://www.centro.hr/detalji_proizvo...ga630w-09.aspx - fino složen lap za 6000 kuna najnovije generacije procesora, prilično jak u igrama, a i sve ostalo radi odlično, dugo će biti svjež i imat će cijenu ako ga budete prodavali kasnije, a dotle će vas lijepo služiti.
Dupin je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 09:53   #1315
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
Kupnja laptopa

Pozdrav,

kupujem laptop za multimediju... znači igranje igrica mi nije prioritet, ali tu i tamo ću zaigrati nešto što nema na PS3, poput Diabla ili neke strategije.

Htio bi da je ekran 17,3 incha.

Cjenovni rang je 5000 kuna.

Imam ponudu za dole navedeni laptop... cijena bi mu bila točno 5000 kn, novi.

http://www8.hp.com/hr/hr/products/la...01_title_r0009

Šta mislite, da li je dobar ? Ili možda na tržisštu ima bolji za tu cijenu ?


BTW, imam ponudu za ovaj laptop po cijeni 4000 kuna, rabljen , bez garancije.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...name=c02879378

Ali bez garancije mi je malo riskantno kupovati...


Hvala unaprijed !!!
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 10:06   #1316
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Taj prvi je ok, ali mana je samo 1g. jamstva. Ipak ne vidim puno drugih laptopa s 17.3", i5 i ok grafičkom (jer igrao ti neku zahtjevnu igru 15min mjesečno ili 15h dnevno grafički zahtjevi su jednaki). Možda bi bolji bio ovaj Acer uz produljenje jamstva na 3g., to bi bilo tu oko 5k.

Taj rabljeni zaboravi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 16:54   #1317
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
Hvala na prijedlogu...
Dosta ljudi govori da Acer ne koristi baš kvalitetne materijal u izradi komponenti... da li tu ima istine ?
I što na kraju...

Jel mi se može onda preporučiti neki laptop... 17.3 incha, 750 GB, 4-6 RAMA, i5 procesor... do 5000 kuna.

Hvala unaprijed
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 18:32   #1318
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Dupin;2244774[URL
http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.286998d3279c41afa81cb9f4b7842521.dell-inspiron-n5720-di5720i5-4-500vga630w-09.aspx[/URL] - fino složen lap za 6000 kuna najnovije generacije procesora, prilično jak u igrama, a i sve ostalo radi odlično, dugo će biti svjež i imat će cijenu ako ga budete prodavali kasnije, a dotle će vas lijepo služiti.
Da li se ovome mogu mijenjati boje poklopca?

Naime, trazim dobar laptop za zenu.

ono sto je od laptopa trazim je da ima Ivy Bridge Core i3 ili i5 procesor i da ima originalne Windowse. RAM-a da je 4GB ili vise, ali kako je RAM jeftin danas to i nije ono bitno.

Ono sto ona trazi je da je - crveni.

Sta god da nadjem dobro nema u crvenoj boji. Nadje se crvenih okolo sa SB-om, ali kada sada kupuje neako mi logicno da idem na Ivy Bridge.

Ima li netko nekakav prijedlog?
Ovaj Dell iz linka mi se cini dobar i ako mu se moze mijenjati boja poklopca - taman.
Jedino joj moram razbiti u tome slucaju averziju prema Dellu jer ima neki prastari Dell na poslu, pa kako je to kanta automatski su svi Dellovi kante
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 23:57   #1319
Dupin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Da li se ovome mogu mijenjati boje poklopca?

Naime, trazim dobar laptop za zenu.

ono sto je od laptopa trazim je da ima Ivy Bridge Core i3 ili i5 procesor i da ima originalne Windowse. RAM-a da je 4GB ili vise, ali kako je RAM jeftin danas to i nije ono bitno.

Ono sto ona trazi je da je - crveni.

Sta god da nadjem dobro nema u crvenoj boji. Nadje se crvenih okolo sa SB-om, ali kada sada kupuje neako mi logicno da idem na Ivy Bridge.

Ima li netko nekakav prijedlog?
Ovaj Dell iz linka mi se cini dobar i ako mu se moze mijenjati boja poklopca - taman.
Jedino joj moram razbiti u tome slucaju averziju prema Dellu jer ima neki prastari Dell na poslu, pa kako je to kanta automatski su svi Dellovi kante
Nisam našao u 17.3, ima u 15.6 pa ako nije bitno da je veliki ekran lakše ćeš naći.
Dupin je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 00:26   #1320
djozaa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Edge330 Pregled postova
Ja sam neki dan kupio Dell N5520 s i3 procesorom i ATI 7670 grafuljom koja je dosta dobra. Kostalo me 4200 kn.

Posto si ti spreman izdvojiti nesto vise preporucam ti da uzmes isti laptop, ali samo s i5 procesorom. Recenziju dell-a n5520 s i5 procesorom mozes naci na pcekspert sajtu.

Uglavnom, iz prve mogu reci da je laptop vizualno privlacan, tih u radu (tisi je na Windows 8 nego na Ubuntu sustavu) i hladan.
mi mozes reci gdje si ga platio 4200 kuna, jako sam zagrijan za taj laptop
djozaa je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na