Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2012., 21:42   #1
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Monitor se gasi LG--Flatron w2234s

Evo dobio sam ovaj monitor ali u nekom kvaru reko bih...uglavnom do graficke i do kompa mog nije sto posto jednostavno se gasi radi 5 minuta recimo i sam se ugasi i moram ga ugasit pa upalit na njegovu tipku da bi proradio,,,probo sam mjenjat kabal isto se desava bio je na 3 razlicita kompa ista stvar i vidio sam na nekom forumu da je moguce da su kondenzatori osli,,tj iscurili i ja sam to rastavio i vidim da iz par kondica ima kao neka bijela tvrdo mekana "tvar" pa neznam dal je to iscurilo evo posliko sam
http://tinypic.com/r/w8avkg/6
http://tinypic.com/r/svq4r5/6
evo i ispod ovog velikog ima isto nesto bijelo pa dal je i on oso
http://www.zaslike.com/files/qqvm2bx06ekv52yb2907.jpg
Ako je to oslo tj da su iscurili dajte mi linkove di ih mogu online nabavit narucit po mogucnosti i kako da znam koji je tocno, hvala
negdje su mi rekli da je ovo bijelo ljepilo al opet pitam
P.S zanemarite datum na slikama fotic je mal zdrndan
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 00:23   #2
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
to ti je ljepilo
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2012., 09:40   #3
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
I ja sam skonto naknadno,,,ali zasto se gasi pobogu ? strahujem da nije osvjetljenje oslo na monitoru koji je bio upalit 2 puta u 1 godini
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 11:32   #4
nynex
Premium
Moj komp
 
nynex's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: /root/
Postovi: 42
Koliko vidim na slici ni jedan kondić ti nije napuhan, što ne znači da nisu ispravni, po iskustvu koje imam vjerovatno ti je jedan od ona dva mala trafića otišla ili odlaze, trebo bi im izmjeriti otpor na primaru i sekundaru (vrijednosti na primaru bi ti trebale biti oko cca 1-2 ohm-a, a na sekundaru oko 1000, imaš 4 sekundara pošto imaš 4 lampe), a može biti i da ti jedna lampa odlazi pa ti se zato gasi monitor pošto to napajanje ima zaštite da se gasi ako nešto ne valja.

Ovakav kvar je malo teže dijagnosticirati što je uzrok, za testiranje lampi moraš imati neku rezervnu da možeš ištekavati jednu po jednu od monitora i na njeno mjesto spajaš zamjensku pa gledaš hoće li se ponovo mon ugasiti ili ne. Trafiće moraš odlemiti da imaš pouzdane rezultate, moguće je i da jedan tranzistor ili naponski regulator probija itd.... Uglavnom ako kondići nisu problem popravak je već kompliciraniji i skuplji, u elmatisu imaš za kupiti i inverterske trafiće i skoro sve djelove, ccfl lampe idu po naruđbi.

Zadnje izmijenjeno od: nynex. 04.09.2012. u 11:39.
nynex je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 12:55   #5
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
sad sam ga ponovo spojio i reko da vidim mozda proradi i radio je jedno pola sata i onda crknio ali vidim da ima slike tj nema osvjetljenja stisnem f5 stranica se refresha,,,i onda kad se prvi puta ugasio onda sve cesce i cesce svakih par minuta

da srocim pitanja
trafic to je tranzistor ? a to je na slici ovo plavo i smedje ?
vjerovatno treba neki instrument da mjerim ja to nemam
di budu te lampe ?
kolko to kosta trafici i kondici komad 2 kn nebi to trebalo bit skupo ? najbolje sve pomjenjat je*** 20-30 kn
Hvala puno na odgovoru ful dobar monitor hocu da proradi :P
EDIT ovo crveno zaokruženo na slici http://tinypic.com/r/1g3ty/6
jel to kao neki osigurac i bijel je iznutra jel to normalno ?

Zadnje izmijenjeno od: kas0. 04.09.2012. u 13:33.
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 11:17   #6
nynex
Premium
Moj komp
 
nynex's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: /root/
Postovi: 42
trafic je transformator (zaokružio sam ti zeleno, to su inverterski transformatori, komad košta oko 45-75 kn, zavisi ne vidim na slici njihove oznake) http://tinypic.com/r/35idudz/6
Ispitivanje vršiš multimetrom kojeg postaviš da mjeri otpor.
Lampe ti se nalaze u samom lcd-u, moraš rastaviti LCD panel nalaze ti se u gornjem i donjem djelu LCD-a, pazi ako rastavljaš moraš biti jako oprezan da nešto ne polomiš, imaš hrpu youtube tutorijala kako rastaviti.
Kondići su ti oko 2 kn komad osim onoga velikog on ti je negdje oko 45 kn.
To crveno ti je osigurač i normalno je to bjelo iznutra (to je pjesak) ima raznih izvedbi tih osigurača.

To što se tebi događa je da ti se gasi pozadinsko osvjetljenje, kao što sam ti već rekako malo je hebeno napraviti dijagnostiku jer može biti par uzroka kvara. Baš se mora dio po dio ispitivati. Ali po tvojim simptomima rekao bi da je jedna lampa pri kraju, što i nemora biti baš se moraju ispitati komponente.

Probaj ovako vidi da li tu negdje kod tebe ima neki RTV servis i odfuraj im ekran da ti istestiraju što je kvar, ali uleti s spikom da nemaš s čime testirati lampe pa da ti oni provjere, upotrijebi moj post malo za neku spikicu tako da vide da imaš neko znanje da te ne oderu za popravak.
nynex je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 13:07   #7
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Ej pa Hvala ti puno na odogovru,,,nisam ja bas za monitor vise za djelove iz kucista prvi puta da sam otvaro monitor,,,


otvorio sam panel jucer i sastavio jer mi izgleda komplicirano,,,,a vidio sam to nesto na coskovima tocnije na dva coska dole i gore i iz toga idu 2 kabla koja su prikljucena na panel od napajanja moze bit da je to lampa ?
odpeljat cemo to negdje

EDIT: Jel imaju te lampe na ebayu ?
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 17:07   #8
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
da bumpam nosio sam ga danas na par mjesta i nitko to nece da servisira,,, ovaj mi reko ako ocu da salje za Zagreb u servis a to je 200 kn puno je to pa da ispadne da su lampe osle nevrjedi popravljat ne znam stacu,,,,da mogu te djelove nac jeftino na ebayu ja bih uzeo pa probo,,,,kad ne mogu u ovoj šugavoj Županji ni kondenzatore nac da kupim da probam zamjenit joj LoL
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 23:42   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,520
Ne moraju biti lampe. Evo danas smo se kolega i ja baš igrali s jednim LG-em, također se ugasi nakon par minuta i kasnije samo blica. Nekakvom dijagnostikom smo zaključili da je neispravno napajanje, tj. jedan IC na njemu jer se s drugim panelom također gasio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 08:30   #10
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 496
Probaj izmjeriti temperature djelova da se ne pregrijavaju

nema inače smisla da radi po sata pa krepa ,najčešće radi minut pa se ugasi tako da je malo čudno !

vidi dal ima paste pod naponskim djelovima koji se hlade ,da oni ne zakuhaju nakon nekog vremena

lampe nisu , jer nebi ni hladne upalile !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2012., 09:48   #11
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne moraju biti lampe. Evo danas smo se kolega i ja baš igrali s jednim LG-em, također se ugasi nakon par minuta i kasnije samo blica. Nekakvom dijagnostikom smo zaključili da je neispravno napajanje, tj. jedan IC na njemu jer se s drugim panelom također gasio.
Eh da ja mogu nac panel pa probat hehe sta je IC ? hebe me ova elektronika skroz

Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Probaj izmjeriti temperature djelova da se ne pregrijavaju

nema inače smisla da radi po sata pa krepa ,najčešće radi minut pa se ugasi tako da je malo čudno !

vidi dal ima paste pod naponskim djelovima koji se hlade ,da oni ne zakuhaju nakon nekog vremena

lampe nisu , jer nebi ni hladne upalile !
ma nema ni meni smisla radi pola sata pa se svjetlo zagasi i onda se tak gasi sve cesce u razmaku pola minuta,,

hmmm ne vidim pastu nikakvu

EDIT

ja sam to rasstavio jucer do srzi i lampe odvojio i htjeo sam probat ga upalit sa samo spojenim lapama na njegovom napajanju dal bi tak vidio koja se ugasi dal bi sta dobio ? i dal to smije napravit spojit samo lampe ? (u biti kako vidim samo su one i spojene na napajanje

Zadnje izmijenjeno od: kas0. 06.09.2012. u 09:55.
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 10:36   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,520
Ili se ostavi toga da te ne bi struja otresla ili daj nekome tko zna što radi. Na kraju krajeva, kad već ideš raditi nešto što ne znaš, valjda se prvo skine odgovarajuća dokumentacija...

http://monitor.espec.ws/download.php?id=88944
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 10:44   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,858
Jasno je da te lokacija frustrira jer nemožeš naći ili nema servisa koji to može možda popraviti. To pak znači da u startu imaš trošak slanja negdje bez da znaš jel se može napraviti. Možda da dobaciš nekako do Os, vjerojatno bi se tamo našao netko tko može pogledat / napraviti.
Obzirom da nemaš dovoljno znanja / iskustva sa elektronikom, pazi da ti nebi prosvjetlio umjesto tih lampi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 11:01   #14
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Jako je frustirajuce ! ajd da je neki od 17" bacio bih ga ali vako nema sanse ! bit ce nabavit nove kondice i odnjet da se zaleme a mozda cak i invertore zamjenit ako je moguce
i da btw sta je IC ?

Zadnje izmijenjeno od: kas0. 06.09.2012. u 11:13.
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 11:11   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,520
Nemoj trošili lovu bezveze jer možda nije u tome problem. Pogledaj gore manual, posebno 18. stranicu. Sve je lijepo objašnjeno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 11:19   #16
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Ma gledo sam ali đabe kad ja nemam opreme da to ispitam nit išta
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 11:22   #17
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,520
Samo da si u Google upisao, na prvom je mjestu.

https://www.google.com/search?q=ic&i...ient=firefox-a
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 11:27   #18
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Samo da si u Google upisao, na prvom je mjestu.

https://www.google.com/search?q=ic&i...ient=firefox-a
Ej jesam i mislim da to nije stvar jer di to ode lcd podvilja i gasi se i pali sam od sebe,,,,kod mene je nesto skroz ljevo !
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 12:23   #19
nynex
Premium
Moj komp
 
nynex's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: /root/
Postovi: 42
Kao što sam rekao u nekoliko postova da uzroka gašenja može biti mnogo, komponente se moraju ispitati i metodom eliminacije se traži i riješava kvar. Imao sam jedan monitor koji je imao slićne simptome samo je nekad radio i po dva dana pa se krene gasiti, sve je bilo ok i inverter i kondići i lampe dok na samom kraju uz pomoć jednog kolege smo našli jedan tranzistor da probija pukom slučajnosti. Tako kad ne vidite napuhnute kondiće kad vam krepa monitor pripremite se na malo žešći troublrshooting. U popravak nemojte kretati bez multimetra on vam je glavni alat, naravno poslje lemilice.
nynex je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 15:39   #20
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Multimetra nemam to je 400-500 kn Jel znas koji je tocno model trafica da ih probam naci na ebayu ? imam jos nekih 6-7 dolara na kartici
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 16:03   #21
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Pa ne mora instrument imati natpis Fluke. Možeš kupiti i nekog običnog, poslužit će. Istotako nekad i zatreba u domaćinstvu, a nema ga.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2012., 16:22   #22
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
http://www.ebay.com/itm/VICTOR-VC921...item2321fa3d07 ???
al svedno nemam dosta para na kartici imam taman da kupim koji trafick i kondic pa napamet mjenjam i sta bog da da

Edit: vid nadje jos jeftiniji http://www.ebay.com/itm/Digital-LCD-...item23202d5dfc

ko zna jel to valja

Zadnje izmijenjeno od: kas0. 06.09.2012. u 16:30.
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 14:37   #23
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Zuti sam koristio, nista posebno ali ce posluziti.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 14:53   #24
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=6022003304
Ili s automatskim odabirom mjer. područja
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=6022006001
Neznam isplati li se to s ebaya uzimat, tu imaš i neku garanciju
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 16:48   #25
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Bog ga ubio i multimetar, ima ih po 50-tak Kn po trgovačkim centrima, i biti će sasvim zadovoljavajući za njegove potrebe. Pa vidite da čovjek ne zna šta je IC.

Uzmi si nešto pristupačno, preciznost takvog uređaja je sasvim dovoljna za to što trebaš. Popravljaš monitor, ne tražiš Higgsov bozon.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 14:04   #26
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
ajde kad ste aktivni vec tu koji znate oko toga bacite mi neki s ebaya do 10 dolara s free shipingom ako nije problem,,,,natocio sam karticu a ne znam koji da kupim
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 15:45   #27
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
http://www.ebay.com/itm/H620-New-19R...item25724d0c6d

Imam 2 takva, koristim iz za djelove po izgledu istog takvog ali dosta boljeg, ali koliko sam vidio da i ovi rade dosta dobro.

Nisam pobornik digitalnih instrumenata ali imam i ovakav dosta sličan:
http://www.ebay.com/itm/LCD-Digital-...item2a1037d9d4

Može dati ruke

Uglavnom za te sitnice što tražiš će ti biti zadovoljavajuči.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 16:21   #28
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
ovaj prvi m ise nesvidja neznam zasto
a drugi je dobar al se placa i shiphing još
ja bi s besplatnim shiphingom
nesto slicno http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Digi...item4165ab1c0a
kas0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 16:35   #29
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Rekao si cijenom do $10 a taj što sam stavio link je i sa shippingom ispod $10 stoga ne vidim opravdani razlog zašto tražiš sa free shippingom.

Inače taj multimetar koji si linko kupiš u Brčkom u "Bingo" trgovini za 10 KM (40kn)
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 16:37   #30
kas0
Premium
Moj komp
 
kas0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Županja
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Rekao si cijenom do $10 a taj što sam stavio link je i sa shippingom ispod $10 stoga ne vidim opravdani razlog zašto tražiš sa free shippingom.

Inače taj multimetar koji si linko kupiš u Brčkom u "Bingo" trgovini za 10 KM (40kn)
pa da nemoram placat postarinu kad dode kuci nego sta skine s kartice skine a vako moram još naknadno placat postarine

u brckom jel ima u Orašju možda ? daleko mi do brčkog ici ?
kas0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na