Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2012., 15:08   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Cloud storage...

Sve je vise i vise stranica/servera/servisa koji nude ovu vrstu usluge... Obzirom da sam i ja u potrazi za necim gdje cu moci sigurno/povoljno pohraniti neke stvari za koje bas jako zelim da ostanu sacuvane, malo sam prosurfao po forumu ali nisam bas nasao previse informacija... povremene teme koje se bave s nekoliko opcepoznatih, tipa dropboxa i gdrivea i jedan neuspjeli pokusaj pokretanja "cloud" podforuma...

Mene zanimaju misljenja ljudi ovdje koji tehnologiju/usluge koriste redovno...

Meni treba:

- prostor od cca 250 GB pa na vise (slike i video, obiteljska arhiva, bez piratluka tipa filmova, mp3, imagea igri i ostalog)
- "My documents" backup i sync (podrazumijevam i automatski sync recimo slika s mobitela, odredjenih foldera na mobu i kompu, itd)
- Mogućnost pristupa datotekama s razlicitih platformi (win, linux, web, android, iphone)
- ne previse stroga ogranicenja glede velicine file-a (ako hocu uploadati recimo snimku djetetovog krstenja, da me ne trazi da ju raskupusam na fragmente od 100 MB)
- bulk upload i download na i sa servera
- ne prevelika cijena (bolje da se nesto placa pa da sam ziher da se za te podatke i brinu)
- mogucnost share-anja pojedinih foldera/fileova sa svekolikim pucanstvom koje ne mora biti user doticne stranice (ali ne na nacin da sve sto shaream moram kopirati u poseban folder, vec da mogu "staviti kvacicu" na nesto i odabrati da bude dostuno public/restricted/private)
- mogucnost synca/backupa vise racunala/uredjaja
- mogucnost dodatne zastite pojedinih foldera passwordom (ovo nije nuzno ali bilo bi pozeljno)
- dobra enkripcija i zastita pohranjenih podataka

Nekakva kolaboracija, online office alati i slicno nisu uvjet ali eto, ako su u paketu, zasto ne...

Prijedlozi?

Citao sam puno o dostupnima, iCloud, Amazon, GDrive, JustCloud, SugarSync, Box, Dropbox, iDrive, SkyDrive, Mozy.... aaaaaaaaa!!!

napominjem da me zanima jedino online/cloud-based storage... NAS, eksterni diskovi, DVD-ovi, trake, stickovi i slicno nisu opcija zbog rizika (koliko god mali bio) od havarije... zato je bitna dislokacija od mene doma (jer koje sam ja srece, iz vedra neba ce mi pas klavir direktno na komp 5 minuta prije nego napravim backup podataka)...

EDIT: po OVOM reviewu, JustClud prednjaci i po usluzi i po cijeni, gdje ispada da je cca $10 mjesecno cijena za unlimited storage... Ima li tko s njim aiskustva kakvog?

Zadnje izmijenjeno od: perich. 07.08.2012. u 15:26.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 15:13   #2
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
dobri stari FTP server i "mirna Bosna". Sinhronizacija sa norton(windows) commanderom i piči.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2012., 15:17   #3
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Sve je vise i vise stranica/servera/servisa koji nude ovu vrstu usluge... Obzirom da sam i ja u potrazi za necim gdje cu moci sigurno/povoljno pohraniti neke stvari za koje bas jako zelim da ostanu sacuvane, malo sam prosurfao po forumu ali nisam bas nasao previse informacija... povremene teme koje se bave s nekoliko opcepoznatih, tipa dropboxa i gdrivea i jedan neuspjeli pokusaj pokretanja "cloud" podforuma...

Mene zanimaju misljenja ljudi ovdje koji tehnologiju/usluge koriste redovno...

Meni treba:
...

Prijedlozi?

napominjem da me zanima jedino online/cloud-based storage... NAS, eksterni diskovi, DVD-ovi, trake, stickovi i slicno nisu opcija zbog rizika (koliko god mali bio) od havarije...
250 GB kod bilo koga ozbiljnog je poprilično skupo. Ja bi za ti išao na Mozy ili nekog sličnog.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 15:19   #4
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
dobri stari FTP server i "mirna Bosna". Sinhronizacija sa norton(windows) commanderom i piči.
gdje? cijena?

Htio bi i malo ergonomije po pitanju pristupa podacima recimo s mobitela a ne da se grbačim kroz commander-like sučelje...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 15:35   #5
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
eh da ,onda ti je cloud bolje riješenje , jer su ozbiljnija ftp rješenja dosta skuplja.
Ja sam mislio na lagani backup "negdje na netu"
  Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 20:06   #6
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
NAS od synologya, naravno sve ovisi o brzini tvog uploada, oni imaju aplikaciju za iphone/android pa ti moze sluziti kao cloud.
http://www.synology.com/products/pro...S212j&lang=enu

Jedan od boljih interfaca za NAS-ove: http://www.synology.com/products/dsm...o.php?lang=enu
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 09:11   #7
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
dropbox

200gb 200dolara mjesecno peri deri.

imho uzimati vise od 50gb za cloud backup je bacanje para al eto.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 09:38   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
dropbox

200gb 200dolara mjesecno peri deri.
To mi je blago rečeno skupo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 10:03   #9
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Google Drive, $10 mjesecno za 200Gb.
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 11:31   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
kad smo već kod toga, nije li skydrive ipak daleko najjeftiniji?



Ili ovo što ti je Bono predložio.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2012., 11:53   #11
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Kada sam gledao cloud storage rješenja, najbolji mi se činio CrashPlan.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 16:32   #12
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
dropbox

200gb 200dolara mjesecno peri deri.

imho uzimati vise od 50gb za cloud backup je bacanje para al eto.
Imaš jednu nulu viška.
200$ (17% popusta) godišnje, 20$ mjesečno za 200GB.
https://www.dropbox.com/upgrade
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 08.08.2012. u 16:43.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 17:28   #13
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To mi je blago rečeno skupo.

ispravak 200 dolara godisnje.

onda nije skupo
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 20:58   #14
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ako se ne ljutis sto me zanima, kolka ti je upload brzina?

http://iosafe.com/products-solo
http://iosafe.com/products-soloPRO-overview

Zatiplaš ga u zid i ne bude ga ni lopov odnio. Uz tu cijenu dobiješ soma dolara bonusa za vađenje podataka sa diska ako faila kuciste. Uz PRO dobijes novo i podatke na njemu.

Moras znati da ni u "oblaku" podaci nisu 100% sigurni...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 08.08.2012. u 21:26.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 02:23   #15
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ako se ne ljutis sto me zanima, kolka ti je upload brzina?

http://iosafe.com/products-solo
http://iosafe.com/products-soloPRO-overview

Zatiplaš ga u zid i ne bude ga ni lopov odnio. Uz tu cijenu dobiješ soma dolara bonusa za vađenje podataka sa diska ako faila kuciste. Uz PRO dobijes novo i podatke na njemu.

Moras znati da ni u "oblaku" podaci nisu 100% sigurni...
U principu ista stvar ovaj disk ili cloud storage, pitanje je komocije, potreba, okruženja i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 07:56   #16
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,526
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ako se ne ljutis sto me zanima, kolka ti je upload brzina?

http://iosafe.com/products-solo
http://iosafe.com/products-soloPRO-overview

Zatiplaš ga u zid i ne bude ga ni lopov odnio. Uz tu cijenu dobiješ soma dolara bonusa za vađenje podataka sa diska ako faila kuciste. Uz PRO dobijes novo i podatke na njemu.

Moras znati da ni u "oblaku" podaci nisu 100% sigurni...
Ja sam doma na ADSL-u obicnom od T-com-a, ali bi inicijalno dizanje svih datoteka odradio na mjestu gdje je upload kvalitetan za tako nesto...

Sto se tice ovog navedenog kucista, iako izgleda zanimljivo, htio bih napomenuti da je padanje klavira iz vedra neba bilo samo karikiranje... ono čega se ja najvise bojim je fail-anje diskovlja, bez obzira u single ili RAID okruzenju... jer onda se mogu ye**t... A da sam sebi slazem nesto (ili u krajnjoj liniji kupujem nesto dovoljno kvalitetno) da na to pohranjujem spomenute stvari, mislim da bi uz sami inicijalni trosak i potrosnju struje ako radi 24/7, mogao placati bilo kakav unlimited cloud koji mi padne na pamet...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 09:57   #17
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Sto se tice ovog navedenog kucista, iako izgleda zanimljivo, htio bih napomenuti da je padanje klavira iz vedra neba bilo samo karikiranje... ono čega se ja najvise bojim je fail-anje diskovlja, bez obzira u single ili RAID okruzenju... jer onda se mogu ye**t... A da sam sebi slazem nesto (ili u krajnjoj liniji kupujem nesto dovoljno kvalitetno) da na to pohranjujem spomenute stvari, mislim da bi uz sami inicijalni trosak i potrosnju struje ako radi 24/7, mogao placati bilo kakav unlimited cloud koji mi padne na pamet...
Otprilike. Plus što nemaš nikakav backup (RADI ipak nije backup), da se izvesti nekakav versioning (ali samo na nivou nekih OS-ava ali ne i za iPhone, Android i slično) te je ipak brzina pristupa izvana manja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 14:54   #18
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
svasta se danas naziva cloudom i svako danas misli da ima cloud, pa i T-com.

ali jedina 2 ozbiljna ponudjaca usluga s pravim i dokazanim cloudom su amazon i google.
e sad jesi li spreman platiti za pravu stvar...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:15   #19
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
svasta se danas naziva cloudom i svako danas misli da ima cloud, pa i T-com.
Relativno je jednostavno definirati cloud kao i kreirati ga. Ali i T-com ga ima, ne jedan.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:24   #20
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
svasta se danas naziva cloudom i svako danas misli da ima cloud, pa i T-com.

ali jedina 2 ozbiljna ponudjaca usluga s pravim i dokazanim cloudom su amazon i google.
e sad jesi li spreman platiti za pravu stvar...
dropbox koristi amazonove servere...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:26   #21
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Relativno je jednostavno definirati cloud kao i kreirati ga. Ali i T-com ga ima, ne jedan.
pa to sam i mislio, svatko ga ima jer mozes svasta brandirati kao cloud.
cak i T-comovo "rjesenje"

Codiace, cloud nije u serverima nego u uslugama. a tu nitko nije ni blizu AWS-u i Google Cloudu.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:31   #22
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
pa to sam i mislio, svatko ga ima jer mozes svasta brandirati kao cloud.
cak i T-comovo "rjesenje"

Codiace, cloud nije u serverima nego u uslugama. a tu nitko nije ni blizu AWS-u i Google Cloudu.
T-comovo rješenje jest cloud. I je ideja u usluzi.
A na čemu se vrte oni?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:40   #23
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
T-comovo rješenje jest cloud. I je ideja u usluzi.
A na čemu se vrte oni?
svatko moze uzeti server u data centru i glumiti da nudi usluge u cloudu.
e sad kakve su te usluge i sto ti pruzaju, to varira od besmislene katastrofe (t-cloud i razni sfusani email hostinzi) do onoga sto koriste najvece svjetske firme (AWS, google apps/google cloud platform).

eto sad je rijec "cloud" "in" kao sto je donedavno bio prefiks "i" po uzoru na appleove proizvode. a razlika kao onaj ikurac od auta sto su u garazi slozili jeremy, james i richard iz top geara i iphonea.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:44   #24
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
svatko moze uzeti server u data centru i glumiti da nudi usluge u cloudu.
e sad kakve su te usluge i sto ti pruzaju, to varira od besmislene katastrofe (t-cloud i razni sfusani email hostinzi) do onoga sto koriste najvece svjetske firme (AWS, google apps/google cloud platform).
Konkretno, to je klasični VDI / VPS i to je standardna usluga kakvu daju i drugi. Ništa posebno i, dapače, dobro izvedeno (za razliku od mnogih, čak i u nekim varijantama ovih koje si naveo).

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
eto sad je rijec "cloud" "in" kao sto je donedavno bio prefiks "i" po uzoru na appleove proizvode. a razlika kao onaj ikurac od auta sto su u garazi slozili jeremy, james i richard iz top geara i iphonea.
Cloud je jako jednostavno i definirati i objasniti, napraviti i raditi s njim. Na kraju krajeva i Veyron u Yugo su auti. pitanje je samo što trebaš i koliko para imaš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 18:41   #25
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
Vjerovatno postoji caka ali 500GB free daju filefactory.com i jumbofiles.com
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 09:01   #26
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Cloud je jako jednostavno i definirati i objasniti, napraviti i raditi s njim. Na kraju krajeva i Veyron u Yugo su auti. pitanje je samo što trebaš i koliko para imaš.

sumirao si sto hocu reci.
a ja bi ipak vrijednosti prije povjerio bugattiju nego zastavi.

gledao sam na brzinu cijene za google drive za "obicne" korisnike, 10 usd mjesecno iliti 120 usd godisnje za 200gb i nije neka lova ako uzmes u obzir sto dobijas.
naravno, to nije za pohranu hd filmova, ali dokumenti, slike i slicno sto ne zelis izgubiti je definitivno bolje staviti u googleov cloud nego riskirati s havarijama diska. ovaj topic mi je zapravo dao poticaj da se ne zajebavam s nekim stvarima koje cuvam preko 10 godina i samim cudom ih nisam popusio u mnogobrojnim epic sranjima koja su se u medjuvremenu dogodila diskovima, windowsima, plocama itd.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 10:21   #27
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
da, ali uzmi u obzir i M$ kao što gore napisah - za 50 USD godišnje dobiješ 100 GB
Ja sam si ubo za sad 20 GB na ovih osnovih 25 i uz ostale backupve mislim da je to to za neko vrijeme.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 12:28   #28
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Hm, ja imam samo 7GB besplatno na SkyDrive
Odakle tebi 25GB besplatno?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 13:14   #29
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
A uletio u onom nekom trenutku u proljeće ili tako nešto, kad su imali nekakvu akciju, stvarno se više ne sjećam što je bilo. Uglavnom je bilo, klikni za 25
edit, evo http://forum.pcekspert.com/showthrea...=228927&page=3

Zadnje izmijenjeno od: tor. 14.08.2012. u 13:19.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 13:37   #30
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova

sumirao si sto hocu reci.
a ja bi ipak vrijednosti prije povjerio bugattiju nego zastavi.
Jako je teško definirati što je Bugatti, a što Zastava.

Konkretno, znam detaljno kako neki od tih clouda rade jer sam ih radio ili sam radio s njima. Nekim jako poznatim ne bi dao da mi čuvaju dvije nacrtane ovce, nekima bih dao sve. Zato je jako teško reći tko valja a tko ne ako nemaš insiderske informacije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na