Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2012., 22:00   #1
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
problem s 2 ati graficke

Pozdrav,

Krepava mi HD 4870 graficka pa sam nabavio HD 5450.

Problem je sto mi treba S-video konektor s HD 4870 ... pa sam 5450 gurnuo u glavni slot (x16 - valjda?! ) a 4870 ispod. Naravno stvar ne radi!

Trebao bih neki savijet kako da to proradi ako je moguce!

Htio bih 2monitora na 5450 i jedan na 4870 + prastari s-video projektor koji nemora radit kad i monitor ... do sada sam tak i radio 2 monitora + projektor i 1 monitor off/on

Hvala unaprijed
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2012., 02:00   #2
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
to su dvije razlicite grafe i nemogu raditi zajedno
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2012., 08:21   #3
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Mozda nemoze raditi u nekom CF-u ili tako nesto, ali svaka bi trebala davati sliku bez problema.
Imao sam vise puta vise grafickih kartica u kompu, cak i razlicitih proizvodjaca i vise monitora i sve je radilo najnormalnije.

Za pocetak provjeri jos jednom tu HD4870 dali radi, posto kazes da krepava.
Onda vidi dali ti komp vidi obje graficke kartice i jesu li za obje instalirani drajveri.
Posto je to P45, vjerojatno ti nece oba PCI-E raditi na 16/16, nego 16/4 ili 8/8.
Mozda moras u biosu ili negdje na ploci pomocu djampera ukljuciti taj drugi utor.
Jesi li spojio sve potrebne konektore za struju na HD4870.
A mozda jednostavno treba samo ukljuciti dodatno spojene monitore u CCC-u ili sta li vec koristis.

Malo bolje pojasni to "stvar ne radi"
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2012., 20:33   #4
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Za pocetak provjeri jos jednom tu HD4870 dali radi, posto kazes da krepava.
Radi 100% ali krepava Rusi se u jedinoj igrici koju igram (TF2), pa display driver not responding (friski win7 gore) pa neke crtice u windowsima ... veselje uglavnom!

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Onda vidi dali ti komp vidi obje graficke kartice i jesu li za obje instalirani drajveri.
Vidi ih samo kad je 4870 gore a 5450 dole ... ali nisam uspio natjerat da radi ... drajveri ... sim tam ...nikak nisam mogao dobit sliku na 5450 ...

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Posto je to P45, vjerojatno ti nece oba PCI-E raditi na 16/16, nego 16/4 ili 8/8.
Mozda moras u biosu ili negdje na ploci pomocu djampera ukljuciti taj drugi utor.
Jesi li spojio sve potrebne konektore za struju na HD4870.
A mozda jednostavno treba samo ukljuciti dodatno spojene monitore u CCC-u ili sta li vec koristis.
Neznam sta treba u biosu il na ploci!? Nesto sam googlo IRQ al nisam skuzio sta i kako ...
Konektore sam sve posteko u 4870 ...
Koristim CCC i nema monitora ni kad stisnem Detect Displays ...

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Malo bolje pojasni to "stvar ne radi"
Evo pojesnio sam malo ... ako imas volje ... pa mi objasni sta bih trebao ...
Htio bih 5450 gore i 4870 dole samo za 3monitor i s-video off/on ...
Sta, kojim redosljedom, gdje, koji driveri ... i to!?

I skuzio da sam dobio kinesku 5450 s HDMI i nemogu 3 monitora od jednom spojit ... a mislio cijelo vrijeme da mogu :S

Za s-video sam si sad isfuro ovo
http://www.ebay.com/itm/220964338361...84.m1439.l2649

A htio bih i 3 monitor da ne skuplja prasinu bezveze

Thx
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2012., 06:05   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,406
Hoćeš sva 3 monitora? Onda si kupi neku Sapphire FleX karticu koja po defaultu podržava 3 monitora. Daleko najjednostavnije rješenje u odnosu na razne CF i zahebancije s driverima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2012., 12:04   #6
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Ma netreba flex.
Neznam sta bih ti vise predlozio, jedino totalno pobrisati sve drajvere pa ih nanovo instalirati. I probaj da imas samo graficku u doljnjem utoru, a gore nista, bilo koju.
Da si mi blize ponudio bi se da dodjes do mene s grafickim karticama, da ih isprobamo kod mene

Jedno vrijeme sam imao HD4850 i GTS640MB i 4 monitora, 2 na svaku. Doslovno i video sam mogao razvuci preko svih monitora i gledati.
A zadnja gluparija je bila da sam imao projektor preko HDMI spojen na GTX550Ti, a u kompu su jos bile 2*GTX480 u SLi. I igre vrtim na SLi-ju, a slika se prikazuje na projektoru preko GTX550Ti.

Tako da bi ovo njegovo cudo moralo raditi, samo nesto koci.

E da, ima li ta ploca mozda kakavo dodatno napajanje u obliku kakvog molexa, mozda nema dosta struje da upogoni i karticu u drugom utoru.

I koliko sam nabrzaka vidio na slici ploce, mozes li drugu graficku staviti u onaj manji PCI-E utor (u jedan od ona dva izmedju dugackog plavog i narandjastog PCI-E utora), mislim da iza nisu zatvoreni i da bi trebala moci stati.

Nepada mi za sad nista na pamet, ako padne (a da nije nesto tesko) javit cu
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2012., 00:30   #7
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
RAAAAADI!!! uff koje veselje


LG 19" + DELL 24" + Samsung 22" + HP 17"


Maknuo sam drivere. 4870 sam upiknuo gore, 5450 odmah ispod u onih "pola" slota ... insataliro drivere i radi!!
UltraMon radi savrseno ...

Hvala na pomoci ... sad sam miran jedno vrijeme


Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 30.07.2012. u 14:14. Razlog: sliku u thumb
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2012., 01:46   #8
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hoćeš sva 3 monitora? Onda si kupi neku Sapphire FleX karticu koja po defaultu podržava 3 monitora. Daleko najjednostavnije rješenje u odnosu na razne CF i zahebancije s driverima.
Svaka ati grafa serije 5xxx moze prikazivat sliku na 3 monitora a flex verzije I na vise.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2012., 14:04   #9
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Isplati li se takvo nešto za igranje napraviti?
Znam da je solucija projektor, ali oni su prilično skupi.
Phylip je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2012., 14:24   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,406
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Svaka ati grafa serije 5xxx moze prikazivat sliku na 3 monitora a flex verzije I na vise.
Istina, ali jedan monitor MORA biti na DP-ju, većina monitora nema taj priključak, a aktivni DP->DVI konverteri imaju paprenu cijenu. Kod FleX verzije, slika na sva 3 monitora ide preko DVI-ja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2012., 01:02   #11
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Phylip Pregled postova
Isplati li se takvo nešto za igranje napraviti?
Znam da je solucija projektor, ali oni su prilično skupi.
Ja se slabo igram od kad imam 5450 jos i manje ... nis ne vrti kaj sam probo
A skupo ti je uzet i 3-4 jednaka monitora ... svako ima svoje veselje ... po meni se to ne isplati

Projektor mi je 800X600 ...koristim ga samo za filmove ... igrao sam par puta s frendovima PES prije 4-5 godina ... ok zajebancija... al sad neku pucacinu il slicno... neznam bas na projektoru
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 13:58   #12
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Da upadnem malo u temu.
Prvo da se nadovežem na razmišljanje o eyefinity-u: Nema tog jednog ekrana (koliki god bio) koji može zamijeniti tri ekrana (koliki god bili) u pucačinama i vožnjama. Za ostale igre nije bitno toliko jer se dobije skoro ista stvar. Ima i tamo prednosti ali ne toliko.
Tu je manje bitna stvar rezolucije. Bitno je vidno polje. Može se i to mijenjati u igrama (do neke mjere), ali onda se dobije kvazi riješenje. Kad imaš 3 3 ili više monitora u eyefinity-u, vidiš puno više na ekranu jer igre prepoznaju (ili ih natjeraš da prepoznaju ) setup i pokažu ti više. Npr: u D3 vidim mobove prije nego me skuže uopće, pa ih mogu izbjegavati ako čekam cooldown ili regeneration.

On topic:
Imam problem sa navedenim kompom (pod moj komp). Tražio me frend da mu nešto snimim sa TV-a i ja se sjetio da imam VIVO x600 radeonku. Ubacio ja nju u komp u srednji pciex16 slot i ništa. Komp radi normalno ali ne vidi karticu nigdje. Kartica je ispravna (testirano). Ne treba mi niti jedan izlas, samo video in da radi. Karticu ne mogu staviti u donji slot jer je tamo raid kontroler, ali taj slot ionako nije za grafu namijenjen. On dijeli BW sa usb-ovima, e-satom i ostalim điđa-miđama.
Jel sama reinstalacija drivera riješava stvar ili se može i nešto drugo napraviti? Ako se jedino tako može upogoniti druga kartica, instalirat ću nov edrivere, ali želim izbjeći reinstalaciju drivera jer će mi pobrkat custom monitor drivere kao i uvijek .
Unaprijed zahvalan za svaku ideju i/ili pomoć.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 15:10   #13
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
najvjerojatnije su driveri, za tu x600 nema podrske u novijim driverima kolko ja znam...

evo ti driveri za x600

http://support.amd.com/us/gpudownloa...3&lang=English
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 15:35   #14
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Nema u novima, znam. Skinuo sam drivere sa AMD-ovog site-a. Problem je što sistem uopće ne vidi grafu. Nema standard display adaptera, unknown hardware-a ili sličnih u device manageru.
Mislio sam, reko', moram instalirat drivere sa bi proradila, al ne mogu jer moram onda rušat trenutno instalirane. Napravio bih ja i to, samo da barem imam neki novi device u sistemu. Malo mi je to čudno. Jedino mi pada napamet da grafa nije kompatibilna sa slotom. Imao sam slučaj da je 5670 haltala boot na p5gd1 ploči, pa je možda i ovo obrnuto nekompatibilan dvojac. Nadam se da sam u krivu i nadam se da netko ima riješenje.
Ne bih htio rasturat sistem ako mi kartica ionako neće raditi.
Treba mi samo za capture, pa i nije greda ako ne radi. Ima drugi komp za to. Samo sam htio imat sve na jednom mjestu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 17:17   #15
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
mozda nije kompatibilna s ovim utorom PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) ak si u njega ubo x600 ...
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 17:53   #16
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
U crnom je raid kontroler, kao što sam i naveo. Grafa je u bijelom (srednjem) pci-e x8 slotu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 21:34   #17
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
lx,le,pro...
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 21:45   #18
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Nema ništa nastavaka. Napisao sam vulgaris .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 21:57   #19
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
mozda bi mogo probat updatetat bios mozda pomogne, kolko vidim nemas najnoviji...eda ne rzumijem latinski
http://www.asus.com/Motherboards/Int...Z68V/#download
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na