Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2012., 20:58   #1
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
problem sa spajanjem

Uglavnom, imam projektor, dvbt, i dvd player koje treba povezat.
Dvbt i projektor su spojeni HDMI-em, tv slika je tu i taj dio priče je uredu. Ali imam problema sa zvukom, dvd player (dva zvucnika su spojena na njega) i dvbt sam spojio putem scarta (jedna strana scart druga dva chinca crveni i bijeli u dvd) ... No zvuk se ne čuje tamo di bi trebao, neg na projektoru...

Pa ako mi netko može reći di sam pogriješio i kako ispraviti stvar..... hvala!

p.s. na tom scartu koji ide u dvbt ima switch za output i input, stavio sam na output, a na strani dvd playera sam ušteko crveni i bijeli chinch u audio input (outputa ni nema). Tak da mislim da je to ok.. Također, ako u opcijama od projektora za audio source maknem hdmi i stavim na "crveni i bijeli" niš se ne dogodi, zato kaj bi izvor za zvuk trebao biti taj dvd player, a takve stavke kroz menije od projektora nisam vidio... Neznam kaj da radim...

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 07.06.2012. u 21:04.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2012., 21:01   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Dvb-t preko hdmi salje sliku i zvuk prema projektoru. Imas li kakvu opciju kod dvb-t uredjaja vezanu za izvor zvuka.

Koji projektor i dvb-t su u pitanju?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2012., 21:11   #3
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Tako je, dvb-t preko hdmia šalje sliku i zvuk prema projektoru, samo što bi zvuk trebao slati prema dvd playera, tj preko njega... Na dvbtu nisam naišao na tu opciju....

Projektor je neki Vivitek (3600 ANSI, 1024 reza), novo kupljen, dvbt neki telefunken... Stvar je ustvari za jednu pizzeriju, prijatelj me zamolio ako mu mogu pomoć, ali evo zapeo sam..

edit: osim ako na dvbtu nisam previdio tu opciju za izvor zvuka, iako sam dva tri put prošao kroz meni-e...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2012., 12:10   #4
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,869
baci oko na projektor da nema na njemu izlaza za zvuk pa iz njega spojiti na DVD (ukoliko se nebude moglo rijesit kroz settings)
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2012., 23:58   #5
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Moram priznat da mi nije baš jednostavno smotat zaključak o čemu se uopče radi a kamoli o riješenju...

Citiraj:
...ako u opcijama od projektora za audio source maknem hdmi i stavim na "crveni i bijeli" niš se ne dogodi, zato kaj bi izvor za zvuk trebao biti taj dvd player...
Citiraj:
...samo što bi zvuk trebao slati prema dvd playera, tj preko njega...
nije mi baš najasnije na koji način šalješ zvuk preko DVD playera u projektor?
Pošto si spomenuo da isti nema LR out pretpostavljam da se radi o nekoj vezi scart -> LR u projektor...ali mi nije jasno čemu ?
Drugačije rečeno , nije mi jasno što nevalja s DVDom za DVD zvuk dok je isti dobar za dvbt zvuk? Bar pretpostavljam da je ...jer s jedne strane mi izgleda da nije s obzirom da šalješ zvuk preko dvd playera a s druge strane na DVD playeru bi htio zvuk od dvb-t prijemnika ...
Uglavnom ,s obzirom da je rečeno kako je DVD player izvor zvuka pretpostavljam da se isti želi dobiti na projektoru kad je riječ o DVDu jer inače zbog čega bi mijenjao audio source na projektoru ?





Da nije toga ,

na brzinu bi rekao da je....
dvb-t prijemnik spojen s projektorom preko HDMIja (zbog slike) te s DVDom ( pretpostavljam na nekakvo kučno kinu zbog boljeg zvuka) na nekakav aux L-R ulaz / iz skarta na dvb-t prijemniku ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na