Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2012., 00:55   #151
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Lega @Ordem da ne skrecemo puno sa teme i da admin ne mora puno postova brisat, ja cu ti rac da se ne slazem sa tobom tj tvojim viđenjem svijeta, ali imas pravo na svoje viđenje pa dobro, nije paralela ovdi bila sta je funkcionalno ili ne, nego sta su ljudi spremni platit, a da im ustvari to bas i ne treba (ja prvi)
Mogu ja sad pocet pricat kako je jednostavnije imat jednu grafu nego dvi, pa kao zbog toga bi kupija ovu, pa se kao manje PC grije pa majne zica, pa ovo pa ono.
Istina je da ocu osjetit dasak nove tehnologije, da se mogu igrat ka car (kad vec radim 24h - 6 dana u tjednu i drustveni zivot mi je mrtav ko dinosauri), + jos malo ljecenje komplekasa, frustracija itd... a i naravno zato sta to sebi (jos neko vrijeme) mogu prijustiti.
Iskreno pricekat cu da se cijene malo normaliziraju (padnu, nadam se da dolar nece skocit) eventualno da dojde kakav model sa dva venta, pa ako bude srice i novaca kupit grafu.
Sta se tice same grafe vidim da je svi hvale, da je tiha i da nema musica ka sta znaju imat prve verzije, mislim na GPU, a ne na verzije po proizvođacima jer ce sigurno bit musicavih samo je pitanje cija ce bit.
Zato bi mi bilo drago da vidim i koju kritiku na racun rada a ne samo pohvale
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 01:52   #152
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Temeljito izlaganje gtx680 link
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 08:32   #153
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 09:03   #154
Aramengo
Lurker
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sali
Postovi: 33
Ja cu pricekati da izbace jos koju serijicu, pa se nadam pojeftinjenju ovih starijih generacija. Mozda i na trznici ubosti koju kad krene rasprodaja .
Aramengo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 09:06   #155
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Za sada se 560Ti i 560 nastavljaju prodavati, kako stvari sada stoje do kraja godine. Trebali bi izbaciti 670Ti i eventualno 670 ne-Ti, obje srezane verzije 680.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 09:10   #156
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Najdebilnija usporedba ikad... Neznam tko forsira takvu uspredbu, al ona nema smisla. Isto kao ni takva usporedba procesora.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 12:00   #157
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
zasto, to je dosta kvalitetna procjena efikasnosti arhitekture. Barem za cpu-e. Sjeti se samo usporedbi x2 6000+ sa e6400, pa amdjac je brzi, radi na 50% vecem taktu. Ili?

Kod grafickih kartica usko grlo nerjetko bude nesto drugo osim samog procesora na kartici pa to pada u vodu doduse jer nitko nece mjerit samo sirove performanse chipa nego cjele kartice i kompletnog sustava za razliku od testiranja procesora koji vecinom solo obavljaju posao.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 12:42   #158
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,889
680 SLI vs 7970 CF vs 580 1.5gb SLI

2gb nista ne smeta za SLI ili 7970 sa 3gb nisu nista bolje, cesto losije.

Nije vise 7970 najnovija grafa pa da u svakoj recenziji treba bit Metro i Crysis 2. I jedna i druga i igra su nebitne za vecinu ne treba objesanjavat zasto. BF3 i Skyrim su dve daleko najprodavanje igre u zadnje vrijeme. Batman je jedana od najboljih igri ak ne i nabolja te vrtse u zadnje vrijeme. Mass Efect 3 je potencijalni megahit sa velikom publikom. DeusX je jedina igra u usporedbi koja nije megahit iako daleko od toga da nije hit a inace vise lezi Radeonkama. Takav izbor igri nije naklonjen nikom nego je realan. Po meni fali jos jedna voznja i strategija ali tek onda bi pocelo pravo prigovaranje jer sve idu ionak bolje na Nvidji.
Sve price oko vrama i clock per clock su plasirane da se skrene paznja sa onog najbitnijeg a to je da Nvidija ima brzu grafu, efikasnijiu i to sve skupa za osjetno manje novaca. Nije prvi put a ni zadnji da se to radi.


ZOTAC GeForce GTX 680 Extreme Edition Pictured
EVGA Announces Availability of Superclock​ed GeForce GTX 680

Navodno da gtx 670ti dolazi krajem iduceg mjeseca po cijeni od 380 eura o perf. boljim od 7950.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 29.03.2012. u 15:39.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 13:21   #159
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Najdebilnija usporedba ikad... Neznam tko forsira takvu uspredbu, al ona nema smisla. Isto kao ni takva usporedba procesora.
Zbog čega? Referentna GTX 680 je ocana rekao bih do kraja,treba čekat nereferentne tipa MSI TF ili Gainward Phantom.
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
680 SLI vs 7970 CF vs 580 1.5gb SLI

2gb nista ne smeta za SLI ili 7970 sa 3gb nisu nista bolje, cesto losije.
Meni te usporedbe baš i ne igraju neku ulogu,testirane na igrama koje odgovaraju nvidia i uz to različite postavke.
GTX 680 pobjeđuje samo radi visokog takta ali generalno mislim da je bilo koja nereferentna HD7970 bolja grafička od GTX 680 ipak
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 13:47   #160
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
PA to pitanje postavljamo već godinama pa uvijek kupe novu
Prijatelju moj, ja sada kad si kupim novu grafičku, i proc vjerojatno i 5-2550K i matičnu neću mjenjat ništa najmanje 5 godina, uopće me ne zanima šta će u međuvremenu izać na tržište.

Pa nisu oni ni ludi, svake godine novic procesori i grafičke i matične izlaze na tržište, pitaju se neki zašto? Pa zato da Intel AMD-R Nvidia Gigabyte AsRock i tome slične kompanije obrnu što više love.

A naravno da za takvo nešto nema potrebe, realno procesori grafičke matične to su sve stvari koje bi se komotno moglo jednu ako ne i dvije godine preskočit u smislu izbacivanja novog proizvoda. Al želja tih kompanija, da zarade dodatnu lovu preko naših leđa je neutaživa! A kako izgleda, nismo ni mi puno bolji jer se pecamo na njihove fore.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 14:58   #161
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Prijatelju moj, ja sada kad si kupim novu grafičku, i proc vjerojatno i 5-2550K i matičnu neću mjenjat ništa najmanje 5 godina, uopće me ne zanima šta će u međuvremenu izać na tržište.

Pa nisu oni ni ludi, svake godine novic procesori i grafičke i matične izlaze na tržište, pitaju se neki zašto? Pa zato da Intel AMD-R Nvidia Gigabyte AsRock i tome slične kompanije obrnu što više love.

A naravno da za takvo nešto nema potrebe, realno procesori grafičke matične to su sve stvari koje bi se komotno moglo jednu ako ne i dvije godine preskočit u smislu izbacivanja novog proizvoda. Al želja tih kompanija, da zarade dodatnu lovu preko naših leđa je neutaživa! A kako izgleda, nismo ni mi puno bolji jer se pecamo na njihove fore.
No shit, mr. obvious.
Kako će ljudi zarađivati?

@sapunko:
A ljudi koji rade u tvornicama, prodaju, prenose, itd...nemoj na njih zaboraviti, nije da volontiraju.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 29.03.2012. u 15:46.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 15:34   #162
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
No shit, mr. obvious.
Kako će ljudi zarađivati?
Ne ljudi,pojedinci
Može neki prodavač prodat 1000 keplera ali ne vjerujem da će mu plaća rast. OTisprike,slobodno briši
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 17:05   #163
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Zbog čega? Referentna GTX 680 je ocana rekao bih do kraja,treba čekat nereferentne tipa MSI TF ili Gainward Phantom.
Takve usporedbe je napustio čak i intel koji se kunio prije u takt čipa. Uostalom, meni je najbitnije ovo "Money per money" iliti "money/fps". Sad, dali će nvidia radit na 650mhz za (karikiram) 60fpsa u nečemu, i da će ati raditi na 1100mhz za tih 60fps-a ili obrnuto, meni je tako svejedno.

Blesavo mi je forsirat "Clocks per clocks" kad arhitekture nisu iste ni približno, nit se ikad gledalo na takt kartice kao jednog od faktora kod kupnje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 18:05   #164
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Zbog čega? Referentna GTX 680 je ocana rekao bih do kraja,treba čekat nereferentne tipa MSI TF ili Gainward Phantom.


Meni te usporedbe baš i ne igraju neku ulogu,testirane na igrama koje odgovaraju nvidia i uz to različite postavke.
GTX 680 pobjeđuje samo radi visokog takta ali generalno mislim da je bilo koja nereferentna HD7970 bolja grafička od GTX 680 ipak
A koje onda igre bi se trebale koristiti? Nabroji par...

Isto tako će i nereferentna HD7970 bolja od nereferentne GTX 680 ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 18:55   #165
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
može pitanjce .Vidim danova grafa gtx680 ide na pci 3.0 utor pa me sad zanima da li može ići i na pci 2.0 i da li to utječe na pad performansi ?
Hvala lipa
poker je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 18:59   #166
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor poker Pregled postova
može pitanjce .Vidim danova grafa gtx680 ide na pci 3.0 utor pa me sad zanima da li može ići i na pci 2.0 i da li to utječe na pad performansi ?
Hvala lipa
za sad po pričama kao ne, zavisno od igre do igre..u većini slučajeva nema neki utjecaj
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 21:15   #167
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
A koliko ja shvaćam stvari pravi boost performansi na pcie 3.0 treba tek doći sa ivy bridgeom.
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 22:16   #168
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
IMO, pci 3.0 vs 2.0 i nebi trebalo biti neke razlike.
Sve texture su u memoriji graficke, te u principu samo komande prolazi kroz sabirnicu.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 14:39   #169
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
No shit, mr. obvious.
Kako će ljudi zarađivati?

@sapunko:
A ljudi koji rade u tvornicama, prodaju, prenose, itd...nemoj na njih zaboraviti, nije da volontiraju.
Možda je tebi to sprdnja, da netko gomila svoje bogatstvo, a da ti nemaš ni pošteno plaću. Meni vidiš nije, naravno ne očekujem da ti djeliš moje mišljenje, al hvala bogu ja imam pravo iznest svoje. Kao što sam reko, sad kad kupim grafičku novu, ne mjenjam je najmanje pet godina, i toga ću se držat. A poprilično sam siguran, da za to vrijeme neće doć nijedna igrica koja će zahtijevat jače specifikacije, jer igrice realno nemaju potrebu za nekim puno jačim kapacitetima nego što ih trenutno koriste. Jedino gdje vidim da bi moglo doć do jačanja potražnje, je to da Nvidia i AMD-R nabrijaju kompanije prije svega Bllizard i te veće firme da izdaju igrice koje će zahtjevat jače grafičke, a čisto da bi oni natjerali nas korisnike da kupujemo novi proizvod. Opet tipična kapitalistička posla, al stvarno ja osobno ne vidim smisao u tome, i neću ih financirat jer nije baš da mi pare-euri ispadaju iz džepa.

Kako će ljudi zarađivat, tako da proizvode jednu seriju dvije tri godine i prodaju je po istoj cijeni, eto kako. Al bolje je ovako, prodavat muda pod bubrege, srećom nisu svi budale.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 15:51   #170
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Možda je tebi to sprdnja, da netko gomila svoje bogatstvo, a da ti nemaš ni pošteno plaću. Meni vidiš nije, naravno ne očekujem da ti djeliš moje mišljenje, al hvala bogu ja imam pravo iznest svoje. Kao što sam reko, sad kad kupim grafičku novu, ne mjenjam je najmanje pet godina, i toga ću se držat. A poprilično sam siguran, da za to vrijeme neće doć nijedna igrica koja će zahtijevat jače specifikacije, jer igrice realno nemaju potrebu za nekim puno jačim kapacitetima nego što ih trenutno koriste. Jedino gdje vidim da bi moglo doć do jačanja potražnje, je to da Nvidia i AMD-R nabrijaju kompanije prije svega Bllizard i te veće firme da izdaju igrice koje će zahtjevat jače grafičke, a čisto da bi oni natjerali nas korisnike da kupujemo novi proizvod. Opet tipična kapitalistička posla, al stvarno ja osobno ne vidim smisao u tome, i neću ih financirat jer nije baš da mi pare-euri ispadaju iz džepa.

Kako će ljudi zarađivat, tako da proizvode jednu seriju dvije tri godine i prodaju je po istoj cijeni, eto kako. Al bolje je ovako, prodavat muda pod bubrege, srećom nisu svi budale.
čuj nije nitko nama kriv što živimo u retardiranoj državi.. što imamo male plaće.. kod njih je tehnika prejeftina za njihov standard i njima nije problem kupit.. i što je najbolje mogu kupit u istoj trgovini grafu starije generacije 2 mjeseca prije izlaska nove generacije i može vratit staru i uz nadoplatu kupit novu uz popust.. tako da ta tvoja plakanja nemaju smisla..bogu smo iza nogu, malo tržište, te se naši trgovci ponašaju kao da su na crnom tržištu jer mogu.. tako da se bezveze živciraš..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 16:56   #171
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,150
Osim toga, nitko ga ne tjera da kupi novu grafičku, i to još high end. Ja u svom životu u kompu nisam imao grafičku skuplju od 1000 kn, a svaka je bila kod mene bar 3-4 godine... Za moje potrebe je to čisto dosta

Nove grafičke jesu skupe (posebno high end) ali ih zato ne kupujem.
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 18:51   #172
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Možda je tebi to sprdnja, da netko gomila svoje bogatstvo, a da ti nemaš ni pošteno plaću. Meni vidiš nije, naravno ne očekujem da ti djeliš moje mišljenje, al hvala bogu ja imam pravo iznest svoje. Kao što sam reko, sad kad kupim grafičku novu, ne mjenjam je najmanje pet godina, i toga ću se držat. A poprilično sam siguran, da za to vrijeme neće doć nijedna igrica koja će zahtijevat jače specifikacije, jer igrice realno nemaju potrebu za nekim puno jačim kapacitetima nego što ih trenutno koriste. Jedino gdje vidim da bi moglo doć do jačanja potražnje, je to da Nvidia i AMD-R nabrijaju kompanije prije svega Bllizard i te veće firme da izdaju igrice koje će zahtjevat jače grafičke, a čisto da bi oni natjerali nas korisnike da kupujemo novi proizvod. Opet tipična kapitalistička posla, al stvarno ja osobno ne vidim smisao u tome, i neću ih financirat jer nije baš da mi pare-euri ispadaju iz džepa.

Kako će ljudi zarađivat, tako da proizvode jednu seriju dvije tri godine i prodaju je po istoj cijeni, eto kako. Al bolje je ovako, prodavat muda pod bubrege, srećom nisu svi budale.
ako ti smeta što netko gomila bogatstvo dok ti nemaš ni pošteno plaću, napravi ti.. i smisli nešto da zgrćeš bogatstvo. Upotrijebi poduzetnički duh ko što su i oni upotrijebili kad su započinjali kao male tvrtke. LJudi rade kako bi zaradili. Cilj poduzeća je profit ali i opstanak.

kad kažeš da ih nećeš financirat jer ti se gade ....pa i ne trebaš ...drugi će kupovat . TO ti je ko da kažeš ja neću financirat ovu pekaru i kupovat kruh u njoj zbog toga i toga . Drugi možda hoće


To što danas igre i ne zahtjevaju iznimno jak hardver ( čast iznimkama), najviše su krive konzole. Najviše igara se radi za njih jer ih se i najviše prodaje te više nije prvenstveno igraća industrija orjentirana na računala kao što je to bio slučaj prije 15-ak godina. Ideš tamo gdje ćeš najviše prodat i zaradit.
klem je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 02:29   #173
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
čuj nije nitko nama kriv što živimo u retardiranoj državi.. što imamo male plaće.. kod njih je tehnika prejeftina za njihov standard i njima nije problem kupit.. i što je najbolje mogu kupit u istoj trgovini grafu starije generacije 2 mjeseca prije izlaska nove generacije i može vratit staru i uz nadoplatu kupit novu uz popust.. tako da ta tvoja plakanja nemaju smisla..bogu smo iza nogu, malo tržište, te se naši trgovci ponašaju kao da su na crnom tržištu jer mogu.. tako da se bezveze živciraš..
Ma frende ne živciram se uopće, već samo govorim da ne vidim smisao u tome da nam svake godine izbacuju novu seriju grafičkih. I onda naravno, u nama bude onu znatiželju kakva je ta nova serija, a pošto znaju dobro psihologiju gamera znaju da je šansa da velika većina ne ubode novu grafičku, jako jako mala. Tako da igraju na tu kartu, kartu naše ovisnosti. Ja si sad planiram uzet malo bolji model, i stvarno dok god mi bude pogonila igre bez problema i ne daj bože da mi pregori, nemam je namjeru OC-at neću kupovat novu. Potrudit ću se, da jedno 4-5 godina zadržim istu, jer ne vidim smisao u tome da svake godine idem u dućan po novu grafičku. Lani sam bio po 560Ti, ove godine ću si uzet ili 660 ili 670, i na tome ću i ostat neko vrijeme. Jer mi je stvarno glupo, da ja ko nezaposlen žicam starce ogromne pare za nešto što bi trebalo bit osjetno jeftinije. Pa nisu te grafičke od zlata, da im je cijena tolika, mogo bi komotno u zlatarnici kupit neki nakit za pare za koje dođe GTX680.

Kažem ne ljutim se, samo gledam u kakvom sam trenutno ja stanju, a i velika većina ljudi u zemlji si to ne može priuštit. 3/4 hrvata nema para za GTX680, tako da po meni to puno govori. Naravno da nije ista situacija u EU, ili Americi, pošto su tamo prihodi tj. plaće znatno veće njima je i znatno lakše kupovat si iz godine u godinu, nove grafičke i procesore i stalno osviježavat svoj tehnološki kutak. Kažem, dok mi Hrvati moramo kalkulirat, i razmišljat da kad kupujemo nešto da kupimo na određeno vrijeme, barem na period od 2-3 godine. Al pošto nam vele da ćemo i mi živjet bolje jer ulazimo u EU, s nestrpljenjem čekam te bolje dane i najbolje grafičke modele u mom pc kućištu.

klem@

ja se ne zajebavam, nakon ove serije radim pauzu najmanje 4 godine što se tiče kupnje grafičke matične procesora, bez obzira imo ja para ili ne, dok god me "roba" bude služila, neću kupovat novu.

zado sam si zadatak, da pomrsim planove kapitalističkim megalomanima.

mali korak za čovječanstvo, ali veliki za mene.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 03:20   #174
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
ne vidim smisao u tome da nam svake godine izbacuju novu seriju grafičkih. Ja si sad planiram uzet malo bolji model, i stvarno dok god mi bude pogonila igre bez problema i ne daj bože da mi pregori, nemam je namjeru OC-at neću kupovat novu.Potrudit ću se, da jedno 4-5 godina zadržim istu, jer ne vidim smisao u tome da svake godine idem u dućan po novu grafičku.
Citiraj:
Autor KorisNick Pregled postova
Lani sam bio po 560Ti, ove godine ću si uzet ili 660 ili 670
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 09:47   #175
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Citiraj:
Autor KorisNick
ne vidim smisao u tome da nam svake godine izbacuju novu seriju grafičkih. Ja si sad planiram uzet malo bolji model, i stvarno dok god mi bude pogonila igre bez problema i ne daj bože da mi pregori, nemam je namjeru OC-at neću kupovat novu.Potrudit ću se, da jedno 4-5 godina zadržim istu, jer ne vidim smisao u tome da svake godine idem u dućan po novu grafičku.

Citiraj:
Autor KorisNick
Lani sam bio po 560Ti, ove godine ću si uzet ili 660 ili 670


novi flikoman ;D opleti ehehhe
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 11:30   #176
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Ljudi držite se teme da ne bi opet bilo fantomskog nestajanja postova i kartoniranja

A sad vezano za GF680, malo sam se poigrao tom karticomi za početak mogu reći samo da je poprilično tiha u 2D okruženju dok se pod opterećenjem ipak poprilično čuje. Naravno ref dizajn PCB-a i hladnjaka j u pitanju. No to opet nije buka protoka zraka nego vent ima neki klepetav zvuk. Može biti da je to samo do ovog primjerka. Temperature su također poprilično visoke 80+ °C, no potrošnja je začuđujuće niska za tolik čip, a posebice za nVidiju jer sam se već ''navikao'' na njihov fermi.

Perf su zbilja odlične no cijena je kod nas poprilično paprena, tako da je po tom pitanju uz bok s HD7970.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 12:51   #177
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Jesi li možda gledao koje su maksimalne frekvencije? Trebala bi biti više kad je temperatura manja, a manje kada se kartica zagrije. Nekima je 1058 maks, nekima je išla i preko 1100. Izgleda da performanse zavise o tome koliko dobar čip dobiješ, koliko dobro hlađenje i da li igraš po ljeti ili zimi. DO do 1058 bi trebao biti zagantiran.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 13:19   #178
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
EVGA Announces the EVGA GeForce GTX 680 Hydro Copper

Citiraj:
EVGA announces immediate availability of the EVGA GeForce GTX 680 Hydro Copper. This card offers a preinstalled Hydro Copper Waterblock, and reduces the GPU operating temperature by as much as 50%. Additionally, the EVGA GeForce GTX 680 is optimized for overclocking with a 5 Phase PWM Design and 8pin + 6pin power connectors. The EVGA GeForce GTX 680 Hydro Copper ships with increased clockspeeds of 1215MHz (boost clock) and 1150MHz (base clock). The memory has further been tuned with a stock frequency of 6300MHz.

Citiraj:
The EVGA Hydro Copper waterblock is also available separately.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 16:28   #179
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Jesi li možda gledao koje su maksimalne frekvencije? Trebala bi biti više kad je temperatura manja, a manje kada se kartica zagrije. Nekima je 1058 maks, nekima je išla i preko 1100. Izgleda da performanse zavise o tome koliko dobar čip dobiješ, koliko dobro hlađenje i da li igraš po ljeti ili zimi. DO do 1058 bi trebao biti zagantiran.

Nisam ali budem, a ovo vezano za temperaturu pa to je normlano.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2012., 19:36   #180
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 575
Možda mali Off topic,da li se zna (neki roadmap) kad izlazi sljedeća serija (gtx 780)?
Firecracker je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na