Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2012., 19:40   #2221
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Prvo sve pohvale Fundowsky-om na rom-u. Brz je i fluidan jedina mala zamjerka po meni je sta je malo pretrpan sa aplikacijama ali nista sto Titanium ne moze rijesit.

Nego mene zanima ima i tko problema sa Gps-om? Koristim zadnju verziju 3.0 i Gps ne radi tj uhvati poziciju na 5 sec pa prekine i tako u krug. ponekad bude ikone gore kod baterije i sata a ponekad ne.

Prije dok sam bio na benru-ovom cynogenu nisam imao nikakvih problema sa gps-om
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 20:17   #2222
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor RS4 Pregled postova
Prvo sve pohvale Fundowsky-om na rom-u. Brz je i fluidan jedina mala zamjerka po meni je sta je malo pretrpan sa aplikacijama ali nista sto Titanium ne moze rijesit.

Nego mene zanima ima i tko problema sa Gps-om? Koristim zadnju verziju 3.0 i Gps ne radi tj uhvati poziciju na 5 sec pa prekine i tako u krug. ponekad bude ikone gore kod baterije i sata a ponekad ne.

Prije dok sam bio na benru-ovom cynogenu nisam imao nikakvih problema sa gps-om
Moram misliti na sve, nekome će aplikacije dobro doći, nekome ne. Zato se i većina može deinstalirati. Osobno želim rom s programima koji dobro dođu, ne da imam clean i sve stavljaj gore...

S GPS-om nemam problema, bez aGPS uhvati poziciju za 20ak sec i drži normalno. Ona ikona ti se pokazuje samo kad je uključen neki program koji koristi GPS.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 20:48   #2223
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
S GPS-om nemam problema, bez aGPS uhvati poziciju za 20ak sec i drži normalno. Ona ikona ti se pokazuje samo kad je uključen neki program koji koristi GPS.
tnx Fundowsky.... je upalim ja programa za snimanje gps podataka, cak sam probao i sa drugim programiima ali gps ne hvata. hm onda nesto kod mene ne stima.... probat cu tvoj cisti rom da nisam slucajno nesto pobriso.
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 21:41   #2224
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor RS4 Pregled postova
tnx Fundowsky.... je upalim ja programa za snimanje gps podataka, cak sam probao i sa drugim programiima ali gps ne hvata. hm onda nesto kod mene ne stima.... probat cu tvoj cisti rom da nisam slucajno nesto pobriso.
Jedino ako nije neka tvornička greška u tvom GPS-u. ROM bi trebao imati iste funkcionalnosti kod svakog. Makar uvijek preporučam u recovery format boot, cache, data, system, sd-ext i wipe dalvik.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 21:43   #2225
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
gps mi radi normalno
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 21:49   #2226
huaweifun
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Najprije pohvala Fundowskom na odlicnom romu, on je prvi koji me natjerao da se skinem sa Ciana al sad mi od tamo fali jedna funkcija. Unlock screen se mogao napravit sa tipkom volume minus a ne da moras stiskat power tipku kako je uobicajeno. Navodno postoji i neki posebni program za to, koji ?

Zadnje izmijenjeno od: huaweifun. 20.03.2012. u 22:25.
huaweifun je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 22:10   #2227
dannyboy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Slavonija
Postovi: 8
Jel mi može, molim vas, netko reći kako na verziji 3.0 dobiti onaj prikaz prekidača podatkovnog prijenosa koji se, uz prekidače za GPS, Wi-Fi i još nešto, inače nalazi kada sa vrha povučete prozor obavijesti prema dolje. Na verziji 2.1 sam ga imao, a na 3.0 nikako ga dobiti.

Ne mislim tu na widget Nadzor nad napajanjem (na njemu nema tog prekidača), ali je nešto jako slično tome. Nadam se da sam bio kolko-tolko jasan.

Nakon stavljanja navedenog ROM-a ne mogu nikako na internet, iako sam kroz Postavke za bežični prijenos i mrežu već uključio podatkovni pristup. Ne znam u čemu se sad caka.

Molim pomoć ako netko zna.

Hvala!
dannyboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 22:34   #2228
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor dannyboy Pregled postova
Jel mi može, molim vas, netko reći kako na verziji 3.0 dobiti onaj prikaz prekidača podatkovnog prijenosa koji se, uz prekidače za GPS, Wi-Fi i još nešto, inače nalazi kada sa vrha povučete prozor obavijesti prema dolje. Na verziji 2.1 sam ga imao, a na 3.0 nikako ga dobiti.

Ne mislim tu na widget Nadzor nad napajanjem (na njemu nema tog prekidača), ali je nešto jako slično tome. Nadam se da sam bio kolko-tolko jasan.

Nakon stavljanja navedenog ROM-a ne mogu nikako na internet, iako sam kroz Postavke za bežični prijenos i mrežu već uključio podatkovni pristup. Ne znam u čemu se sad caka.

Molim pomoć ako netko zna.

Hvala!
Ne znam točno na što misliš, evo ti par mojih screenshotova od prije par minuta.

Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 22:49   #2229
dannyboy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Slavonija
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
Ne znam točno na što misliš, evo ti par mojih screenshotova od prije par minuta.

Baš na to mislim! Al ne mogu nikako dobiti te swichere u notifications baru. Kako njih dobiješ? No bez obzira na to imam isto tako uključen podatkovni prijenos u postavkama mobilne mreže, i APN-ove konfigurirane, al opet ne radi net.

Stavljao sam ponovno sve od nule i tu mi se nešto poje...., pa se izgubilo...
dannyboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 23:01   #2230
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Meni na 3.0 sve radi i postoji - od prekidača, do data prometa i GPS-a.

Jako sam zadovoljan sa Fundowskyjevim ROM-om. Tipkovnica je super, SMS aplikacija malo promjenjena (fontovi) što je super, radi brzo i App2SD preko GUI-a radi odlično, ne usporava rad mobitela kao na nekim prijašnjim ROM-ovima.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 23:06   #2231
dannyboy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Slavonija
Postovi: 8
Gledam sad da mi aplikacija Toolbox nije aktivna, a ne mogu nju ni aktivirati, ili ne znam... Dal to možda ima veze?
dannyboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 23:18   #2232
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor dannyboy Pregled postova
Gledam sad da mi aplikacija Toolbox nije aktivna, a ne mogu nju ni aktivirati, ili ne znam... Dal to možda ima veze?
Toolbox je to što ti fali... ne znam što si krivo napravio, evo, opet ponavljam, kod stavljanja roma, format boot, cache, data, system, sd-ext i wipe dalvik i onda instalirati.

Za one koji žele paliti ekran tipkom za glasnoću, evo fixeve, po želji stavite:
Volume wake IMA
Volume wake NEMA
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 23:45   #2233
F00-F1ght3r
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
Scenarij:

Isključite mobitel preko noći ili ste trenutno na nekom području gdje nema signala pa ste nedostupni; nekoliko osoba u tom periodu vam pošalje nekoliko SMS poruka.

Kad uključite mobitel (postanete dostupni), sve pristigle SMS poruke imaju vrijeme kad ste ih dobili i ne možete vidjeti točno vrijeme kad su vam poslane, nešto što se podrazumijeva na dumb mobitelima, katastrofa!

Sva sreća da postoji neki pametni Austrijanac koji je doskočio ovom problemu!

Na Google Playu (Marketu) potražite aplikaciju koja se zove SMS Sent Time!

Isprobano na stock Tele2 ROM-u, default Messaging aplikacija, radi bez problema!

Ne znam da li je o ovome već bilo govora (ova tema ima previše stranica), ako je, onda zanemarite ovu poruku!
F00-F1ght3r je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 00:04   #2234
huaweifun
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Za one koji žele paliti ekran tipkom za glasnoću, evo fixeve, po želji stavite:
Volume wake IMA
Volume wake NEMA[/QUOTE]

Hvala Care, radi ....
huaweifun je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 00:39   #2235
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Ako nekog zanima, napravio sam blog sa svim svojim dosad izdanim romovima, fixevima, uputama... sve na jednom mjestu...

EDIT:
Sad ima i v3.0 international edition koji ima sve jezike sučelja, ne samo hrvatski.

Zadnje izmijenjeno od: Fundowsky. 21.03.2012. u 05:13.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 07:34   #2236
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor huaweifun Pregled postova
Najprije pohvala Fundowskom na odlicnom romu, on je prvi koji me natjerao da se skinem sa Ciana al sad mi od tamo fali jedna funkcija. Unlock screen se mogao napravit sa tipkom volume minus a ne da moras stiskat power tipku kako je uobicajeno. Navodno postoji i neki posebni program za to, koji ?

go unlocker . meni najbolji .
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 10:45   #2237
xcvb
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: trogir
Postovi: 27
Fundowsky,
svaka ti čast, rom je odličan.
Izludio sam se dok sam uspija instalirati rom.

Prethodna dva roma su išla bez problema sa clockmod-om verzije 4 i još neke brojke,
ovaj rom 3.0 nije htio na telefon za gospu blaženu dok nisam stavija Clockmod 5.0.2.6.

Bilo je tu i nespavanja, vraćanja original roma, rutanja i neznam čega sve, zamalo je
nastrada laptop ni kriv ni dužan, sve zbog clokwordmoda-a 5.0.2.6.
Sve pohvale na fluidnosti rom-a
xcvb je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 11:18   #2238
mrleri
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 34
Ja sam danas narucio telefon,mislim da bolji smartfone na nasem trzistu ne postoji (uloženo-dobiveno) a sa rom od Fundowsky bi mu u vip-u (da ga ima) cijena bila sigurno na razini slicnog htc wildfire od 1600kn sa produzenjem ugovora.....sad samo treba pricekati da stigne pa onda sve ispocetka sa instalacijama.....


Citiraj:
imam samo pitanjce na benchu,vidim da je svima dosta bolje od mojeg podatak za 2D graphics..duplo bolje od moga a sve ostalo je tu negdje,u cemu je kvaka..??
gledam pitanjce od spidera i ja imam na bench 2D graphic puno manji nego vi a inace mi je bench sa sd karticom 1522 po defaultu 600mhz...ima li to kakve veze sa postavkama ili...
mrleri je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 11:59   #2239
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor mrleri Pregled postova
gledam pitanjce od spidera i ja imam na bench 2D graphic puno manji nego vi a inace mi je bench sa sd karticom 1522 po defaultu 600mhz...ima li to kakve veze sa postavkama ili...
Antutu benchmark verija 2.6 i 2.7 prikazuju različite vrijednosti za 2D. V2.7 prikazuje manje.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 12:17   #2240
androidfan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Fundowsky Pregled postova
Antutu benchmark verija 2.6 i 2.7 prikazuju različite vrijednosti za 2D. V2.7 prikazuje manje.
pa ja sam benchmarke radio sa 2.7.2, tako da ne znam jel do toga...
androidfan je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 12:31   #2241
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor androidfan Pregled postova
pa ja sam benchmarke radio sa 2.7.2, tako da ne znam jel do toga...
je, do toga je
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 17:03   #2242
Uzemljivac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Đakovo
Postovi: 29
fundowsky, imam problem sa onim streamovima. znaci kad podesim facebook on mi ga pokaze tamo kao stream i uvijek mi otvara tako. ali u tom stream nacinu ne mogu pristupiti porukama a facebook.apk nece pokrenuti. probao sam onda maknuti taj stream preko titaniuma ali nakon restarta se pojavi neki zaslon i zablokira tu, ostavio sam ga 15 min i nista se nije dogodilo. rom je inace super fluidan al treba mi normalan fejs bas zbog poruka. sta predlazes?
Uzemljivac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 18:06   #2243
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
radi toga sam ja izbrisao streams, SNS, integrirani fejs, twiter i te šeme.. jer ne radi kak se spada.. drugo, događa mi se jedna stvar koja nije tolko vezana za ROM..

stavim si widget od cpu master pro na desktop, i onda si poštelam unutra sve postavke, i nakon dan dva, više ne pokazuje brzinu proca ni ništa, pišu upitnici.. maknem taj widget, i idem ga opet dodat i više ga nema izlistanog

eh da si barem sam znam iskuhat ROM...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 21:39   #2244
Fundowsky
Registered User
 
Fundowsky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Uzemljivac Pregled postova
fundowsky, imam problem sa onim streamovima. znaci kad podesim facebook on mi ga pokaze tamo kao stream i uvijek mi otvara tako. ali u tom stream nacinu ne mogu pristupiti porukama a facebook.apk nece pokrenuti. probao sam onda maknuti taj stream preko titaniuma ali nakon restarta se pojavi neki zaslon i zablokira tu, ostavio sam ga 15 min i nista se nije dogodilo. rom je inace super fluidan al treba mi normalan fejs bas zbog poruka. sta predlazes?
Ja imam gore i face od streamova i običan, oba rade normalno. Probaj opet stavit rom, po uputama.
Fundowsky je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 07:52   #2245
barrba
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 2
Vidim da ste svi na nekom 16.nivou za razliku od mene a ja muku mučim s najelmentarnijim stvarima s ovim uređajem,dakle (ne smijte se) kako gad dem da stavim u alarm svoj sound s sd kartice?
barrba je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 08:06   #2246
mrleri
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 34
Citiraj:
Postoji li neka app da mogu zakljucavati pojedine igre ili aplikacije na telefonu,tj. da bez lozinke nitko nemoze uci u te aplikacije,a da nije cijeli telefon zakljucan...hvala
Inace opet moram pohvaliti rom .....jucer sam malo vrsio experimente..i bench je isao na 1799 sa 245-729MHz

Citiraj:
netko je pitao za navigaciju...iGO radi savrseno..samo onaj Hr glas je u banani...a Copilot Live je jako dobar sa automatskim update poi tocaka i karta
mrleri je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 08:41   #2247
barrba
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 2
Može i na pm da ne remetim raspravu:-)
barrba je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 16:41   #2248
xcvb
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: trogir
Postovi: 27
Ajmo grupo! Što je sad?
Znači, ako je Fundowsky napravio perfect rom, grupa će umrit?
Fundowsky još jednom hvala na trudu.

Danas sam doživio komentare sa strane, tipa : "Pa to je brže od iPhone-a" zatim : "Jebem ti moj Defy (Motorola), zatim : "Ovaj moj Ace ima veći lag"

Reka sam im : "Nemate vi Fundowsky-og"

Eto čovik pohvalio sam te, a zaslužio si puno više.

Keep on good working!
xcvb je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 17:23   #2249
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
Reka sam im : "Nemate vi Fundowsky-og"

hahaha, meni frend ima isti mob al ga bas nezanimaju romovi, jos je na originalnom teletu, njemu cijeli zapinje u tranzicijama a moj fluidan hehehe...
goranszd je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 17:36   #2250
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
fundowsky stvarno evo moram te i ja pohvaliti stvarno rom radi perfektno . trazim neki bug i trazim li trazim ali nikako da ga iskopam . stvarno si si dao truda nemam teksta . hvala .
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na