Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2012., 19:54   #1
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
2 notebooka - isplati li se dati 100 EUR vise za 17inch ekran?

Imam mogucnost nabaviti dva notebooka s i5 procesorom. Radi se o

Citiraj:
HP Pavilion g6-1225sm
CPU: Intel® Core™ i5-2430M (2,4GHz), DISPLAY: 15,6" High-Definition LED, VGA: AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 dedicated), RAM: 6 GB, HDD: 750 GB, WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth®, OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI, GARANCIJA: 1g
i
Citiraj:
Acer Aspire 7750G
CPU: Intel Core i5-2410M Processor 2,30 GHz, DISPLAY: 17.3" High-Definition LED, VGA:ATI Mobility Radeon HD 6650 sa 1 GB DDR3, RAM: 6 GB, HDD: 640 GB, WLAN: 802.11b/g/n, Bluetooth®, 10/100/1000 NIC, OSTALO: Card Reader, webcam, HDMI, USB 3.0, GARANCIJA: 1g
Acer je skuplji za 100EUR radi dijagonale ekrana.

Je li doista Acer notebook toliko bolji da bi se isplatilo dati vise za 17-ku?

Racunar uzimam zeni, ali cu i ja na njemu navecer odgovarati na mailove te kad sam van ureda raditi neke prepravke na programima koje pravim (mobilne aplikacije, nisu web ili desktop).
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 22:04   #2
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Ako ti je bitna mobilnost onda ne. Ako želiš komfor u radu onda definitivno 17". Dobiješ i dosta jaču grafiku gore.

Inače od kad sam počeo raditi na 18,3" lapu 15,6" mi sada izgleda kao igračka, tako da svakao preporučam 17"
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2012., 22:48   #3
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Pa nije sam stvar u dijagonali i grafici. Ovaj acer ima numpad. To je poprilično korisno, ako ne koristiš usb tipkovnicu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 06:46   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,438
Imaš problem - HP je neusporedivo kvalitetniji od Acera tj. Acer je u rangu smeća kad su laptopi u pitanju. Bez produženja garancije na 3g. ni ne pomišljaj na kupnju istog.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 07:12   #5
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš problem - HP je neusporedivo kvalitetniji od Acera tj. Acer je u rangu smeća kad su laptopi u pitanju. Bez produženja garancije na 3g. ni ne pomišljaj na kupnju istog.
Tu se ne bi slozio skroz. Vidio sam puno vise hp-ova na servisima nego acera. A i kroz ruke mi je proslo puno njih kojima su riknule maticne dok aceri uredno rade a i ja imam jednog vec 4 godine i nikakvih problema. No to je samo moje iskustvo
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 07:25   #6
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,686
Po mom iskustvu, ni hp nije nista posebno kvalitetniji, naravno to ovisi o kojem cjenovnom rangu pricamo.. U ovoj situaciji bi radije isa na veci ekran definitivno, no preporuka za produzeno jamstvo stoji (ako je moguce).
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 07:59   #7
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
A kako ide to produzeno jamstvo? Je li ja moram ista nadoplatiti ili sto?
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 08:04   #8
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
A da si uzmeš ovakav Dell sa 3 godine jamstva?

Uglavnom pregledaj si malo Adm imaju akciju na Dellove , meni je uvijek bio nekak kvalitetniji i draži nego HP i Acer.

Ide tak da moraš nadoplatiti.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 28.02.2012. u 08:10.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 08:21   #9
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
A da si uzmeš ovakav Dell sa 3 godine jamstva?

Uglavnom pregledaj si malo Adm imaju akciju na Dellove , meni je uvijek bio nekak kvalitetniji i draži nego HP i Acer.

Ide tak da moraš nadoplatiti.
Gledao sam Dell ali sam onda citao da su proslu godinu zavrsili u minusu u pogledu notebookova sto je vjerojatno znak da nisu korisnici zadovoljni njihovim proizvodima. Tako da sam odustao od njega.
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 08:35   #10
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
To može biti svašta, od krize pa do toga o kojim se laptopima točno radi u kojem cjenovnom segmentu, itd itd ... ovaj Dell bi ja ipak uzeo u obzir jer je sličnih performansa kao i navedena dva gore, a i nebi ti bilo loše da ih odeš u dučan pogledat svu trojicu tak ćeš se najlakše odlučit koji ti najviše odgovara.

Ne vidim da ćeš radit neke zahtjevne operacije na laptopu tak da bi na tvom mjestu ciljao ove performanse (ako se radi o laptopu za duže vrijeme) + što jeftinija cijena + veća garancija.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2012., 09:57   #11
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš problem - HP je neusporedivo kvalitetniji od Acera tj. Acer je u rangu smeća kad su laptopi u pitanju. Bez produženja garancije na 3g. ni ne pomišljaj na kupnju istog.

Al kad ga provalis , provalis vrhunski. HP je mozda od pavillon na gore serije kvalitetan , a i to je upitno jer sam vidio i pavilione da su sranje i ne kvalitetni.HP 6735s, i dva komada 4510s su krepala u roku godinu dana. Acer 5610, dva komada, imaju 3 godine i radi vrhunski.

Sto se pitanja tice, ja bi isao na acer i produzio garu cisto zbog svog ega.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 11:00   #12
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Ne vidim da ćeš radit neke zahtjevne operacije na laptopu tak da bi na tvom mjestu ciljao ove performanse (ako se radi o laptopu za duže vrijeme) + što jeftinija cijena + veća garancija.
Znaci i ovaj gore Acer i HP su dobri, ali mi ovaj preporucas radi bolje cijene?
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 11:53   #13
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Preporucuje ti HP jer ti ne treba graficka te jacine i ocigledno neces nista zahtjevno raditi (jer bi logicno isao na veci ekran radi komforta).
seno je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 12:42   #14
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Nisam ti nijedan preporučio samo sam ti rekao da uzmeš i Dell u obzir i odeš u Notebook centar i usporediš si ta 3 laptopa. Ovi laptopi su svi cjenovno u istom rangu.

Gledaj po ovak nekim stvarima: DELL ima jači procesor pa je to + ako se laptop uzima na duži period, pošto ga uzimaš za ženu vjerujem da joj je i bitan dizajn laptopa pa po meni i tu DELL odnosi pobjedu, po onome što nude su svi tu negdje, osim Acera koji ima veći ekran ali je i zato i teži i skuplji, HP i Acer imaju bolje grafičke u smislu ak misliš nešto zaigrat na laptopu, ali to je kolko vidim nebitna stavka u tvom slučaju, dalje što se tiče kvalitete izrade Dell bi mogao imati bolji sistem hlađenja, ali ništa strašno.

Kao što rekoh da ja biram uzeo bi DELL-a zbog 3 godine jamstva,provjereno dobar proizvođač, i ne moraš nadoplačivat još novaca za jamstvo koje si mogao dobiti kupnjom drugog laptopa. Na tebi je da izabereš, i možeš si još malo pronjuškat ovu temu za više informacija o drugim laptopima u tom rangu.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 12:43   #15
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor seno Pregled postova
Preporucuje ti HP jer ti ne treba graficka te jacine i ocigledno neces nista zahtjevno raditi (jer bi logicno isao na veci ekran radi komforta).
Preporuca mi Dell .

A iskreno, imam i ja djecu te cisto sumnjam da se graficka nece iskoristiti.

Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Nisam ti nijedan preporučio samo sam ti rekao da uzmeš i Dell u obzir i odeš u Notebook centar i usporediš si ta 3 laptopa. Ovi laptopi su svi cjenovno u istom rangu.

Gledaj po ovak nekim stvarima: DELL ima jači procesor pa je to + ako se laptop uzima na duži period, pošto ga uzimaš za ženu vjerujem da joj je i bitan dizajn laptopa pa po meni i tu DELL odnosi pobjedu, po onome što nude su svi tu negdje, osim Acera koji ima veći ekran ali je i zato i teži i skuplji, HP i Acer imaju bolje grafičke u smislu ak misliš nešto zaigrat na laptopu, ali to je kolko vidim nebitna stavka u tvom slučaju, dalje što se tiče kvalitete izrade Dell bi mogao imati bolji sistem hlađenja, ali ništa strašno.

Kao što rekoh da ja biram uzeo bi DELL-a zbog 3 godine jamstva,provjereno dobar proizvođač, i ne moraš nadoplačivat još novaca za jamstvo koje si mogao dobiti kupnjom drugog laptopa. Na tebi je da izabereš, i možeš si još malo pronjuškat ovu temu za više informacija o drugim laptopima u tom rangu.
OK! Hvala mnogo na pojasnjenu.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 08.03.2012. u 12:47.
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 14:42   #16
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
ja danas kad biram ili preporučujm laptope do nekih 5000kn uvijek kažem uzmi onaj što ima najdužu garanciju i koji ima mogućnost laganog skidanja donjeg poklopca da možeš očisiti prašinu sa coolera. po meni je to najbitnija stvar. laptop mora biti čist, tj. sistem hlađenja i kad se prenosi da se ne prima samo za uglove jer se savija. ako poštuješ te dvije stvari lap će raditi godinam bio on acer il hp. Naravno uvijek postoji mogućnost neke tvorničke greške al zato onda imaš jamstvo na 3 godine. Gledajući napredak u izradi laptopa za 3 godine je ionako zastario i vjerovatno se otplatio. Što se tiče ovog poklopca sa donje strane i micanja da bi se očistila prašina, dodala radna memorija ili zamijenio hdd, vidio sam dosta acera, fujitsu-a, asusa koj iimaju takav dizajn i nemaju nikakvu "sigurnosnu" nalju da bi te spriječila u tome da ne izgubiš jamstvo
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 14:51   #17
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Manje više svaki proizvođač nudi doplatu za produženo jamstvo.
Realno zašto bi prosječan korisnik uopče otvarao laptop ako je pod jamstvom? Pa zato ga i ima ako nešto ne radi kako treba da ima osiguranje da će se to riješiti.

Kupiš novi auto i onda mu doma skineš usisnu i ispušnu granu tek tak da malo počistiš jel?

Hoću reći da se ne razumiju svi u računala pa ti probaj objasniti nekome od takvih kako se rastavlja i čisti.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 14:57   #18
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Nema potrebe za tim kod laptopa sa garancijom, svaki mjesec sa onim malim usisavaćem usišeš po rupama od ventova i tipkovnicu malo i prebrišeš ekran i ostatak laptopa sa suhom maramicom.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 20:23   #19
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
o da itekako treba, da samo vidite šta prašina napravi u laptpu koji je u funkciji cijeli dan, usisavač ne može iz "pajpa i radijatora" tj. hladanjaka koji je u dodiru sa ventilatorom izvuć prašinu
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 20:46   #20
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Daj ne laprdaj gluposti, novi laptop i da mu je uključen cijeli dan i da će on pokupit hrpu prašine pa ne živi čovjek na tepihu u prašnjavom podrumu

Nitko nije rekao da se može očistiti s usisavaćem iz radijatora i iz cijelog laptopa prašina, nego se može počistiti dio prašine koji se nakuplja na ispuhu od laptopa.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 28.02.2012. u 21:09.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 22:16   #21
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
  1. HP u nižoj klasi je nekvlitetan ali većini privtljivo dobar.
  2. Dotični DELL ima premalu rezoluciju i katastrofalnu tipkovnicu ineče sve ok.
  3. Acera probaj izbjeć čisto preventive radi.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 09:53   #22
duuh
Premium
 
duuh's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Što se tiče konfiguracija (procesor, disk, memorija) mislim da oba zadovoljavaju potrebe svakog normalnog korisnika.

Ja bi obratio pozornost više na kvalitetu izrade, tipkovnicu i kvalitetu ekrana. U prve dvije kategorije dere HP. A s obzirom da se radi o 16:9 dimenzijama laptopa, 15.6" nije toliko manje od 17.3" bar meni http://www.displaywars.com/15,6-inch...17,3-inch-16x9.

Ovaj HP je dosta nahvaljen vani kao best value laptop, evo npr. jedna recenzija http://www.laptopmag.com/review/lapt...lion-dv6t.aspx. Tako da +1 HP.
duuh je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 18:44   #23
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 913
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Daj ne laprdaj gluposti, novi laptop i da mu je uključen cijeli dan i da će on pokupit hrpu prašine pa ne živi čovjek na tepihu u prašnjavom podrumu

Nitko nije rekao da se može očistiti s usisavaćem iz radijatora i iz cijelog laptopa prašina, nego se može počistiti dio prašine koji se nakuplja na ispuhu od laptopa.
laprdaj??? aj smiri se malo, biraj riječi jer otvaram ih nekoliko mjesečno i da vidiš šta se povuče sa stoljnjaka i deka, ne kažem da nema likova koji paze al ima i indijanaca koji ga zaštopaju za mjesec dana surfajući u krevetu
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 10:01   #24
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Evo poslusao sam vas o poceo sam ozbiljno razmatrati Dellove notebookove. Doista je zanimljivo da nikada prije nisam ni pogledao garanciju. Sada kada vidim da HP i Acer daju 1-2 god, a Dell cak 5 godina (60 mjeseci), nema sanse da uzmem bilo koji osim Della.

Jedno pitanje:
U istom cjenovnom rangu su Dell i5 17inch i Dell i7 15inch. Ja bih radije imao 17inch ekran, ali i7 je ipak i7. Sto vi kazete? Je li i7 toliko brzi od i5 da se isplati uzeti 15inch ekran radi ovog procesora?

========================================
Evo ih i detaljno:

Citiraj:
DELL INSPIRON N7110
Processor : Intel Core i5-2430M (2.4Ghz, 3M cache)
Display : 17.3in High Definition+ (1600X900) WLED TrueLife
LCD Back Cover : Diamond Black Cover with matching palm rest
Memory : 4096MB (1x4096) 1333MHz DDR3 Dual Channel
Hard Drive : 500GB Serial ATA (5400RPM)
Graphics : 1 GB nVidia GeForce GT 525M - Dual Core
Citiraj:
DELL INSPIRON N5110
Processor : Intel Core i7-2670QM (2.20 Ghz, 6MB, 4C)
Display : 15.6in High Definition (1366X768) WLED
LCD Back Cover : Diamond Black Switch Cover (N-Series) w Colour Box
Memory : 4096MB (1x4096) 1333MHz DDR3 Dual Channel
Hard Drive : 500GB Serial ATA (5400RPM)
Graphics : 1 GB nVidia GeForce GT 525M (Quad Core)
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 11:19   #25
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
onaj tko mora pitati,njemu vjerojatno ni ne treba jače generalno pravilo
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 11:56   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,438
i7 ti je nepotreban
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 12:45   #27
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor matijapetr Pregled postova
Evo poslusao sam vas o poceo sam ozbiljno razmatrati Dellove notebookove. Doista je zanimljivo da nikada prije nisam ni pogledao garanciju. Sada kada vidim da HP i Acer daju 1-2 god, a Dell cak 5 godina (60 mjeseci), nema sanse da uzmem bilo koji osim Della.

Jedno pitanje:
U istom cjenovnom rangu su Dell i5 17inch i Dell i7 15inch. Ja bih radije imao 17inch ekran, ali i7 je ipak i7. Sto vi kazete? Je li i7 toliko brzi od i5 da se isplati uzeti 15inch ekran radi ovog procesora?

========================================
Evo ih i detaljno:
Čemu dilema, 17" ekran ti daje daleko više nego i7 u odnosu na i5. U 99% aplikacija nećeš niti primjetiti razliku između ta dva proca, a u onih 1% biće zanemariva.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 16:01   #28
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Cudi me da nitko nije spomenuo, pogledaj Asusove modele, ima ih 17' sa i3 i i5 procesorima za ispod 4500 kn...
Toncek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na