Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.02.2012., 00:19   #181
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
1. Ako uočiš prašinu pod displayom, pošalji ga na servis u jamstvu. Ti ne možeš ništa učiniti protiv toga.
2. Serija displaya sa propustom.
3. Nema gorilla glass, ali ima ekvivalent drugog naziva i istih specifikacija.
WraGG je offline  
Staro 08.02.2012., 14:57   #182
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Razmiljsam se staviti custom rom na Sensation, pa me zanimaju iskustva sa custom romovima?

Za sad je sve stock, stavio bi Android 4.0.3 (ICS) + Sense UI 3.6 + Beats Audio

Ja sam nekak najbliži Revolution HD romu, ali volio bi čuti i ostala misljenja i iskustva sa ostalim romovima.
__________________

srale7 je offline  
Staro 08.02.2012., 23:27   #183
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Revolution HD ti je izvorni HTCov rom sa speed tweakovima.. Ako zelis htc sense idi na Revolution.. Probao sam otprilike sve romove, Revolution je meni najbolji.. ICS Revolution je sada bez greske.. Brz, stabilan i dugi vijek trajanja baterije. Ako si cijelo vrijeme bio na stocku, pa ti ces se tek sada zaljubit u taj mob..
__________________
dean225 je offline  
Staro 08.02.2012., 23:46   #184
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Pa dobro bas da je bez greske ICS i nije...
Ja sam imao dosta bugova na revolutionu ICS.
Ali zato ARHD 2.3.4 stable je vrhunski...
Banx je offline  
Staro 09.02.2012., 08:59   #185
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Upoznat sam sa Revolution HD-om, i on je upravo sto zelim, stock izgleda sa speed twekovima.Do sada mi stoc radi ok, ali volio bi probat nesto novo.

@Beelzeboss

Kakvi točno bugovi su se pojavili kod tebe na ICS-?

I jel ima tko iskustva sa Beats Audio driverima?
__________________

srale7 je offline  
Staro 09.02.2012., 10:24   #186
euphoria
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Može li se mob koji je otključan na sve mreže zaključati na neku mrežu?
Nisam baš upoznat sa tom temom pa me zanima onako informativno...
euphoria je offline  
Staro 09.02.2012., 10:40   #187
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova

@Beelzeboss

Kakvi točno bugovi su se pojavili kod tebe na ICS-?

I jel ima tko iskustva sa Beats Audio driverima?
Prilikom pritiska tipke power da dodjes u lock screen,on se ne pojavi. Nego moras 2-3 puta stinuti.
Smrzavao se po par sekundi ponekad.
Ali sve to je bilo dovoljno da se vratim na 2.3.4
I da, Beats Audio je radio sasvim fajn...

Dobra strana je stvarno dost dugo trajanje baterije...

Probaj pa se vrati na onaj koji ti je najbolji
Banx je offline  
Staro 09.02.2012., 12:34   #188
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ako ti mob ne pali display prilikom stiskanja power tipke, to nije bug, vjerovatno ti je minimalna frekvencija postavljena na 192mhz.. što je malo (za ICS).. Smrzavanje isto zbog min frekve.. Na 384mhz nema nikakvih problema. ICS je do kraja izrađen, nema nikakvih grešaka.. problem je jedino kernel, tu ima još dosta posla..

EDIT: Gorilla glass nema veze sa prasinom ispod ekrana.. Fora je u tom da ekran nije dobro sljepljen sa gorilla glassom.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 09.02.2012. u 13:14.
dean225 je offline  
Staro 09.02.2012., 12:59   #189
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Citiraj:
Autor euphoria Pregled postova
Može li se mob koji je otključan na sve mreže zaključati na neku mrežu?
Nisam baš upoznat sa tom temom pa me zanima onako informativno...
Misliš na hvatanje signala ili nešto drugo? Ako misliš na signal, imaš opciju za to u postavkama mreže tj. možeš si postaviti preferiranu mrežu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 09.02.2012., 16:19   #190
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ako ti mob ne pali display prilikom stiskanja power tipke, to nije bug, vjerovatno ti je minimalna frekvencija postavljena na 192mhz.. što je malo (za ICS).. Smrzavanje isto zbog min frekve.. Na 384mhz nema nikakvih problema. ICS je do kraja izrađen, nema nikakvih grešaka.. problem je jedino kernel, tu ima još dosta posla..
Oc deamon je to reguliro
min je bio 384
Nije mi nista uspjevalo da radi fluidno na ICS-u,pa sam ga vratio na stock i mjenjao za SGS2.
Banx je offline  
Staro 09.02.2012., 22:46   #191
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Oc daemon nije još uvijek za ICS.. (traži dodatne skripte)setcpu radi savršeno kod mene. Imao sam iste probleme kao ti, dok nisam stavio min. frek na 384. Moj mob radi bez laga, bez trzanja i freeza i min 48 sati sa 1 punjenjem, što je genijalno za senzaciju..
__________________
dean225 je offline  
Staro 10.02.2012., 15:39   #192
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Strpite se još malo jer vam službeni ICS za Sensation liniju stiže krajem slijedećeg mjeseca, a Evo i Desire S/HD malo kasnije
http://www.facebook.com/notes/htc-uk...62002257162595
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 11.02.2012., 00:44   #193
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
D.O.M.I. je offline  
Staro 11.02.2012., 10:21   #194
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Kratko pitanje, koja je razlika između Sensation i Sensation XE?
Vidim da na XE piše da ima 4GB interne memorije, od toga 1GB dostupno korisniku.
Kod Senzacije piše sa 1GB. Jel to znači da je korisniku dostupno tih 1GB ili pola ide na sistem?

Osim toga vidim da je i procesor isti, ali malo klokan, što mislim da nije previše bitno.

Da li ima još kojih razlika?

Inače imam SGS2, mobitel je super što se tiče hardveraja, ekrana, ali je glup do bola softwerski. Tako da nakon skoro 2 mjeseca korištenja odlučio sam se vratiti HTC-u.
Mikeyy je offline  
Staro 11.02.2012., 10:25   #195
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
Nabaci costum rom i napravi si sve kako spada.

Mozes skinut i Sense ROM za SGS2.

A ici na Sensation sa SGS2 je najgluplji potez koj mozes napravit,naprosto je dosta losiji od SGS2 i to je cinjenica.
Tomek32 je offline  
Staro 11.02.2012., 10:42   #196
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Imao sam Desire, a sad imam SGS2. Slažem se da je HTC ponekad bio jednostavniji za rukovanje, ali mi ne pada na pamet da ga mijenjam SGS2 zbog toga. Pogotovo za Sensation. S konja na magarca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 11.02.2012., 10:44   #197
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Ja ne mislim tako, molim te nađi mi Sense rom za SGS2 koji radi, ja ga nisam našao. To mi je prva misao bila.

Samsung je jednostavno kita od firme što se tiče software-a.
Npr. ne mogu poslati poruku na više od 10 brojeva, što je mi na poslu obavezno slanje poruke i na 30-tak. Nazovem službu za korisnike da im samo prijavim sa nadom da će u nekoj slijedećoj nadogradnji to popraviti, ona mi kaže skini si sa marketa aplikaciju, njih to ne zanima baš. Ma neka se nabije na k****, naravno da sam skinuo sa marketa aplikaciju kada su oni nesposobni to napraviti, ali za 20 različitih mogućnosti ja moram skidati aplikacije sa marketa kako bi krpao nesposobnost Samsunga, dok je HTC sve to riješio, i puno je bolji mobitel (software-ski) za poslovne korisnike.

Samsung ne može napraviti samo eksport jednog imenika, npr. exchange ili phone ili gmail. Nemože niti sačuvati kontakt u točno željeni imenik.
Mail aplikacija je lošija puno, dialer im je kita, ima t9 samo na prvu riječ itd...
Uglavnom sve stvari koje sam na HTC-u uzimao zdravo na gotovo, ovdje je to SF.

Volio bih ja da upucam sense u SGS2 i to bi mi bio idealan mobitel, ali kad nema...

Uglavnom, nisi mi odgovorio, koliko senzacija ima dostupno memorije korisniku?

Uostalom, jel ima koji mobitel bolji od Senzacije, da je HTC?
Mikeyy je offline  
Staro 12.02.2012., 00:57   #198
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Senzacija i senzacija XE su isti mobiteli. Razlika jedino u bateriji. Dakle, obadva imaju 4gb interne ali cca 1,2 gb slobodnog prostora za koristiti.. Coconut ne stoji ti ova usporedba konja i magarca. Po meni su obadva magarca, odn. prostora za bolje imaju obadva. Samsung plastikaner a zvijer unutra, senzacija boli glava dizajn ali zbrkan hardveraj.. S tim što sam mišljenja da su obadva izašla prerano i da sada izlaze na ICSu razlika bi bila manja u korist samsunga.. Ukratko, zavidim samsungu na bateriji, a da imam samsunga ne bi zavidio htcu na ničemu. (eventualno htc sense, meni je brutalan). To su isti mobiteli..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 12.02.2012. u 01:12.
dean225 je offline  
Staro 12.02.2012., 13:06   #199
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Kratko pitanje, koja je razlika između Sensation i Sensation XE?
Vidim da na XE piše da ima 4GB interne memorije, od toga 1GB dostupno korisniku.
Kod Senzacije piše sa 1GB. Jel to znači da je korisniku dostupno tih 1GB ili pola ide na sistem?

Osim toga vidim da je i procesor isti, ali malo klokan, što mislim da nije previše bitno.

Da li ima još kojih razlika?

Inače imam SGS2, mobitel je super što se tiče hardveraja, ekrana, ali je glup do bola softwerski. Tako da nakon skoro 2 mjeseca korištenja odlučio sam se vratiti HTC-u.
Sa XE dobiješ Beats slušalice, malo bolju bateriju a sve ostalo je isto.
Na Sensation je CPU na 1.2 Ghz, ali to je isti onaj kao na XE. Samo što na Sensation radi na manjoj frekvenciji jer je baterija slabija.
nforcerx.x je offline  
Staro 12.02.2012., 16:46   #200
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Citiraj:
Kako još uvijek čekamo prve smartphone uređaje zasnovane na Nvidijinoj Tegri 3, pojavljuju se detalji o modelima koji bi mogli biti predstavljeni na MWC-u. Jedan do njih trebao bi biti i HTC-ov Endeavour.

Uređaj će imati 4,7-inčin ekran s rezolucijom 720p, a trebao bi biti pogonjen Nvidijinim četverojezgrenim SoC-om Tegra 3. Pored toga, opremljen bi trebao biti 8-megapikselnom kamerom, a isporučivat će se s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich. Uređaj bi trebao biti značajan za HTC jer će predstavljati zaokret u strategiji – kompanija trenutno u svojim smartphoneima koristi gotovo isključivo Qualcommove čipove.

Također, mobitel će biti opremljen HTC-ovim sučeljem Sense 4.0 i Beats zvučnim sustavom.
http://www.bug.hr/vijesti/stize-htc-...ur/114045.aspx
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 12.02.2012., 17:04   #201
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
To će biti nasljednik mojoj Senzaciji.. sve 5, ali kako misle riješit bateriju za ovo sve?! Baterija će trajat 2 sata..
__________________
dean225 je offline  
Staro 12.02.2012., 17:05   #202
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ako ti mob ne pali display prilikom stiskanja power tipke, to nije bug, vjerovatno ti je minimalna frekvencija postavljena na 192mhz.. što je malo (za ICS).. Smrzavanje isto zbog min frekve.. Na 384mhz nema nikakvih problema. ICS je do kraja izrađen, nema nikakvih grešaka.. problem je jedino kernel, tu ima još dosta posla..

EDIT: Gorilla glass nema veze sa prasinom ispod ekrana.. Fora je u tom da ekran nije dobro sljepljen sa gorilla glassom.
Mozes li malo pojasniti tu frekvenciju i jel to u samom romu ili se moze podesiti? Meni se to nekad zna dogoditi s power tipkom. Doduse sad ne kad sam stavio volume wake up screen mod na njega.
NemoRS je offline  
Staro 12.02.2012., 17:49   #203
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Samo si instaliraj setcpu sa marketa ili neku crackanu verziju.. (možda može i nešto drugo, setcpu provjereno radi).. stavi si min frekvenciju na 384 (192 default) i odaberi npr ondemand skaliranje brzine cpua. Produzit će ti vijek baterije a nećeš imat problema sa paljenjem iz sleepa. ICSu je premalo 192 mhz za sleep, bar za sada dok se malo kerneli ne razviju. Ja apsolutno nemam nikakvih problema sa ICSom. Jednostavno nema greške.

EDIT: jedino što beats audio ne radi po meni kako treba, bolje je radio na 2.3.5 i equalizer uopće ne radi, ali to je do programa i čeka se update programa na ICS.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 12.02.2012. u 17:54.
dean225 je offline  
Staro 12.02.2012., 19:37   #204
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Neradi ni Viber....
NemoRS je offline  
Staro 12.02.2012., 19:58   #205
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,383
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Neradi ni Viber....
To je do Vibera, i očekuje se update uskoro
Juice je offline  
Staro 13.02.2012., 16:19   #206
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Evo vam nekoliko screenshotova službenog HTC Sensea 4.0
http://www.androidcentral.com/htc-en...0-screen-shots
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.02.2012., 15:29   #207
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,989
Jel se isplati ovaj EVO 3D za 2 i pol soma kuna? Koliki bi napredak bio sto se tice Desire-a? Mislim prvenstveno na novi softver, podrška za ICS, trajanje baterije, općenito, koliko bi bio primjetan napredak. Thx pozz
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 18.02.2012., 16:28   #208
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,752
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Jel se isplati ovaj EVO 3D za 2 i pol soma kuna? Koliki bi napredak bio sto se tice Desire-a? Mislim prvenstveno na novi softver, podrška za ICS, trajanje baterije, općenito, koliko bi bio primjetan napredak. Thx pozz
Vrijedi svake lipe, na Njuškalu imaš po 2.300 kn. Ne mogu još reći koliko traje baterija jer nisam dosta radio s njim, OS je daleko bolji nego stock verzija na Desireu, izaći će i službeni ICS, na XDA ima nešto custom ROM-ova i to dosta tweakanih...

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 18.02.2012. u 16:46.
Sinac je offline  
Staro 18.02.2012., 17:07   #209
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,993
Ma meni je malo sumnjiva tako niska cijena Evo 3d-a?:/
Tako hardverski jak mobitel a za te novce....
rodriguez je offline  
Staro 18.02.2012., 17:42   #210
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,752
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ma meni je malo sumnjiva tako niska cijena Evo 3d-a?:/
Tako hardverski jak mobitel a za te novce....
Pa glavna mana mu je relativno "slaba" kamera od "samo" 5 megapixela. Vidim da su se svi trgali za Sensationom a zapravo je ista hardverska osnova ta dva mobača.
Inače, s obzirom da su u najavi i četverojezgreni procesori i mobiteli zasnovani na njima, moraju se riješiti stare zalihe.
Sinac je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na