Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2011., 10:12   #1
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
(riješeno) Grafička/matična pišti, diskovi ne pokazuju aktivnost

idem odmah na problem, ovo pisem s moba, pa bude kratko - dva tri dana unatrag primjetih pistanje kad je neka igra uključena, kad bih otisao u menu, to bi stalo, uglavnom, danas palim komp, win se pokusava dic - stane. Restartam, sad ni HDD ledica ne radi na kanti, iznutra jako pistanje, masina vrti, nist se ne desava, monitor na standbyu. Vadim grafu van, pistanje staje, aktivnosti na diskova ni dalje nema (dal os moze radit bez graficke, mozda zato nema aktivnosti na diskovima?!). Kaj bi bilo, lud sam, pc je na servisu, cekam njihov odgovor, bilo bi mi od iznimne pomoci da netko doda rijec, dvije. tnx!
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 10:18   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Pobroji beepove pa usporedi (hint: Gb ima AWARD BIOS).
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2011., 10:37   #3
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Kod mene nema beep-a, upalim, power on led svjetli, svi ventovi rade, s grafickom pisti, bez nje ne pisti, al isto bez beep-ova
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 10:42   #4
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Zvučni signali su korisni jer nas upućuju na hardverski problem, zlo je kad nema nikavih beepova. S iznimkom da imaš garanciju možda nisi trebao komp nositi na servis nego problem riješti uz pomoć PcEksperta. Ako nije tajna javi nam koliko si perja istovario u servisu i koja je dijagnoza.
esad je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 10:54   #5
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor esad Pregled postova
zlo je kad nema nikavih beepova.
Pa onda je zlo jer je kod mene takva situacija - bez beepova. Nosio sam u servis jer imam garanciju na grafičku, s obzirom da pišti s njom, a ne pišti bez nje, od nečeg treba počet.
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:01   #6
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
napajanje,ako se culo pištanje. prvobitni probelm je bio napajanje,ali sada tko zna,mozda je jos nesto uz njega riknulo...uglavnom,novo napajanje i probaj
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:29   #7
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
ispricavam se ako u startu nisam napomenuo da se pistanje odnosi na visokofrekventi zvuk ne na beepove..neznam stvarno, ako je otisla maticna ko ce sad nac LGA 775 sa DDR2...a pred 2 tjedna sam si nabavio još 2GB DDR2..koji peh..
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:37   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Smiri se - teško će taj zvuk biti od ploče. Obično ga ispuštaju grafe i napajanja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:42   #9
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Ne vjerujem da je matična ploča a taj visokofrekventni jednolični zvuk se javlja i kod neispravnosti memorije ili ako je memorijski slot prazan. Zna se desiti da keks sam od sebe izleti iz utora a da se ne primjeti. Nekad je dovoljno memoriju izvaditi i vratiti nazad. No kod tebe je vjerovatno u banani grafa. Nisi spomenuo da li se čuje onaj osnovi jedan bip kad izvadiš grafu i da li slučajno imaš na ploči integriranu grafiku?
esad je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 11:51   #10
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Nema ta ploča integrušu.
Probaj posuditi od nekoga ispravnu grafu pa probaj.

Ako ne radi onda je ram, napajanje ili u najgorem slučaju ploča.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2011., 12:28   #11
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Kod ovih P31 cipova tj kod ove ploce jest bilo nekog govora o problemima ako se popune sva 4 memorijska slota, no u uputama stoji da moze ako su svi 4 SS sto je kod mene slucaj, odvrtio sam 8 sati (7 passova) Memtesta i sve je OK s time da mi je CPU klokan na 3Ghz i do sada nije bilo problema. Napajanje je znalo s vremenom "trokirat" s ventilatorom i bilo je u planu da se zamjeni. A što se beepova tiče, nema zvuka ni bez ni sa grafom. Svi ventovi se vrte, ledice svjetle osim što ne reagira na restart (nema aktivnosti diska)
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 19:01   #12
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
i jesi promjenio napajanje?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 19:30   #13
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Dakle, javili iz servisa da je otisao Fortron i zajedno za sobom povukao maticu..krasno :/

jedina maticna koju smo mogli naci je AsRock P5B-DE,a najapanje ce biti CoolerMaster GX 450W (prvotno mi je ponudjen Corsair CX430 koje ne zelim jer sam imao CX400 i nisam bio zadovoljan).
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 21:03   #14
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Nadam se da se nisam *ajebo s izborom napajanja (brzom intervencijom bih mozda i mogao promjeniti izbor) jer mi je ovo sve doslo sad neocekivano, da sam (EH, da sam) isao samo u nabavu napajanja uzeo bi mozda nesto bolje, al ovako, tu je sad i maticna (nova a proizvedena 2008.) i ne mogu biti previse rastrosan :/
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 06:22   #15
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Samo neka ti u servisu vrate napajanje i maticnu,tvoje staro Maticnu bi ja jos dao nekom da testira,a napajanje pretvorio da mi vrti prase na raznju

I da uzeo si krs od napajanja! Bar po meni, usparati si mogao cc 70kn da si uzeo npr LC6460GP3....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 07:40   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Kolega je u pravu glede ploče i starog napajanja. btw, mogao si navesti o kojoj je prodavaonici radi pa da ti damo savjet glede novog napajanja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 08:28   #17
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Samo neka ti u servisu vrate napajanje i maticnu,tvoje staro Maticnu bi ja jos dao nekom da testira,a napajanje pretvorio da mi vrti prase na raznju

I da uzeo si krs od napajanja! Bar po meni, usparati si mogao cc 70kn da si uzeo npr LC6460GP3....
Imao sam dugo LC power na nisanu...ipak je XFX 450W, prosao sam malo review-ove, nije da je ekstra promjena naspram CM-a, al eto, oduvijek mi je zelja nesto od XFX-a...trebala je 250GTS biti njigova pa je Gigabyte-ova, sad je red da bude nesto od XFX-a u kanti. Nemoj mi sad samo rec da je i to krs
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 08:51   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
XFX je rebrandani Seasonic, a to je ime koje garantira vrhunske performanse, kvalitetu i tišinu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 11:39   #19
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Da super ako si uzeo xfx 450! Sada si miran,pa cak i kada budes isao na jacu konfu jedan dan, slobodno mos napajanje ostaviti za novu

Samo kazem,ploču nosi doma, jer bas ne vijerujem da je krepala!
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 12:14   #20
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Novi problem...

Dakle kod svakog 1. paljenja, Windows mi stane na ovome i stoji n vremena dok ne restartam (najduže gotovo 30 min., nisam više imao živce to gledati)...



Kako je stavljena druga matična, mislio sam da je problem s windowsima pa sam stavio nove ali očito isti problem. Svaki sljedeći restart nakon ovog je normalan, tek nakon shutdowna mogu očekivat ovak nešt, naravno ne svaki put. Uključio sam OS Boot information, prođu svi driveri, no kad se ovo desi stoji na poruci:

"Microsoft (R) Windows (R) Version 6.1 (Build 7600)
2 System Processors [3500 MB Memory] Multiprocessor Kernel

Također u Boot logu nema ničeg jer tada kad restartam taj "session" uopće ne postoji u toj datoteci...Help!
__________________


Zadnje izmijenjeno od: McT.. 14.12.2011. u 09:59. Razlog: noiv problem
McT. je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 10:01   #21
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
edit prethodnog posta, novi problem i bump...
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na