Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2011., 22:56   #241
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
griješiš u odnosu snage 2t i 4t.
Opet, ne griješim. Lijepo sam napisao da je 2t vs 4t u istoj kubikaži jači, i to dosta.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
I da, na koliko se vrti rsv250 (tj na koliko okretaja razvija max snagu).
Na 12500 o/min.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kakve veze ima na koliko se vrti, to je samo tehnološko savršenstvo od strane honde dobiti te okretaje. Hoćeš reć da je bolje to što cvajo ne može radit ispod 5-6k okretaja normalno, uopće? Da ne govorim o nelinearnom razvijanju snage, što za 90% vozača završi padom, itd itd...
Pa ima veze na koliko se vrti, o trajnosti na prvom mjestu, o rotacijskoj masi (krajnje nepovoljna stvar na motociklu), informiraj se o power valve na cvaji. Ne linearno je to što ima istu snagu kao i 4t do 6-7k o/min, a nakon toga podivlja, dok 4t nastavlja mnogo blažim porastom snage.
90% vozača? Pa jel vozač drži ručicu gasa ili motor?

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Možemo mi o za i protiv do preksutra.
Grub ne trebaš biti. Niti bezobrazan.
Svatko nešto voli i to je to.
S tobom se očito može i neko dulje vrijeme.
Tebi sam grub, nekome realan.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ja radije volim linearno razvijanje snage i okretaje do neba, s time i stabilnije ponašanje motora pri ekstremnom naganjanju, nego eksplozije snage u malom rasponu kod cvaje, i nekontroliranost vožnje motora pri tim eksplozijama snage.
Probaj suzu rg gammu....
Čemu okretaju ako nisu potrebni? Samo opterećuju mehaničke komponente motora, a i sami veći okretaji stvaraju veće žiroskopske sile koje su krajno nepoželjne na motociklu.
Stabilniji je motor koji ima manju masu rotirajućih dijelova (definitivno 2t).
To što ti nisi sposoban kontrolirati taj stroj ne znači da je lošiji.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
@kasko: ispričavam se na tvom mišljenju.

mislim da će najbolje pokazati slijedeća sezona moto3 klase, pa ćese moći uspoređivati vremena starog 250 2t motora i nove klase na istim stazama.
samo uz napomenu da će moto3 agregati trebati izdržati više utrka (8 motora po sezoni, nisam siguran), a kod 2t toga nije bilo...
cijena agregata također ne smije prelaziti 12.000 € itd...
Naravno da će snaga biti upola ako ne i više manja radi pravilnika moto3.
Ali to je nemjerljivo samim time što će moto3 imati toliko slabe motore, ali naspram "starih" 250ccm 2t motora će imati napredniji ovijes, i druge komponente ciklistike, jedno od najbitnijih su gume.

Ali svejedno nemoguće da će oboriti 2t rekord.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 23:04   #242
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Da, može se sa mnom debatirat, satima i danima, ali ne pada mi na pamet jer si mi dovoljno rekao;
Kvazi bajker koji napiše 'čemu okretaji ako nisu potrebni', to nije bajker, to je internet pametnjaković.
Hvala, ali dovoljno znam o NElinearnosti snage kod cvaji.
Da, znam ja na koliko se vrti rsv 250, tj na koliko ostvaruje max snagu, ali vidim da tebi i dalje nije baš najbistrije u glavi u vezi onog dijela kad uspoređuješ ni manje ni više nego 40 godina stariji motor sa apriliom.
O tome jesam li sposoban ili nisam ja osobno kontrolirati takav motor, uopće ne želim preko interneta iliti foruma raspravljati, suludo je.
Ne da mi se više, jer nema smisla.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 09:15   #243
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kvazi bajker koji napiše 'čemu okretaji ako nisu potrebni', to nije bajker, to je internet pametnjaković.
Kažeš da si veći biker ako imaš više okretaja ?
Nisam nigdje napisao da sam biker.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Hvala, ali dovoljno znam o NElinearnosti snage kod cvaji.
Da, znam ja na koliko se vrti rsv 250, tj na koliko ostvaruje max snagu, ali vidim da tebi i dalje nije baš najbistrije u glavi u vezi onog dijela kad uspoređuješ ni manje ni više nego 40 godina stariji motor sa apriliom.
Možeš ti neznam kako novi 4t motor probati usporediti, kad 2t ima 2x manje takta. Dan danas 800ccm ducati 4t GP motor ima oko 230HP, a pred 14 godina 500ccm 2t oko 180HP.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
O tome jesam li sposoban ili nisam ja osobno kontrolirati takav motor, uopće ne želim preko interneta iliti foruma raspravljati, suludo je.
Ne da mi se više, jer nema smisla.
Upravo si rekao da je i forum sulud, forum i je tu da se preko interneta raspravlja, zato forum i ima smisla. Tako da (upravo suprotno) nemoraš se vidjeti s osobom da ideš s njome o nečemu raspravljati, što bi bilo suludo, kad možeš komunicirati i na ovaj način.

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 17.10.2011. u 09:33.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 10:58   #244
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
2t je za žage, lakserice, itd,......
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 12:08   #245
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
2t je za žage, lakserice, itd,......
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 12:50   #246
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).
mene opće ne pale okretaji, recimo trenutno mi je san uzet yamahu MT01 (1700 ccm na 2 cilindra i samo 75ks) uparit je s 2 akrapovića. Da vidiš grmljavine.....
Dok to ne realiziram bit će dobra i stara aprilia rsv....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:01   #247
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,698
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
bit će dobra i stara aprilia rsv....
A ona kao ne grmi?
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:11   #248
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).
Nije sve u ubrizgavanju, kompjuterima, čipovima, vragovima i sotonama.
Kako su stvari savršeno funkcionirale dok je bilo sve na dobre stare mehaničke karburatore
I vrtit se kolko treba i kako treba....
A ti sad sam sebe poklapaš - 10k i više? Pa jesmo li već razjasnili za one koji ne znaju da rsv-ka ostvaruje max snagu na 12500 o/min (a koliko sam vidio, 2007a na dalje, čak i na 13500 o/min....)

Evo da i gospon Kasko vidi malo bolje da nisam općenito pisao
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 18.10.2011. u 15:22.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:17   #249
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
Ovo ja hoću jednog dana, auspusi smiju bit drugačiji

__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 13:25   #250
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo ja hoću jednog dana, auspusi smiju bit drugačiji

Zašto se upalio alarm na golfu (0:37) ?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 14:31   #251
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Zato jer "golf" ima senzor za vibracije valjda, a pošto ovaj tak jako grmi on je dobio dovoljan "podražaj" da detektira "kretanje" golfa.

Ducati je moj favorit isto, manje cilindara, moment veliki, ZVUK.

@josip
SVE govoriš općenito, ništa ne potkrijepiš ničime, tako da moja rasprava s tobom završava ovdje.

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 18.10.2011. u 14:51.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 14:59   #252
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Don Pregled postova
A ona kao ne grmi?
grmi ona još i jače Ali MT01 je ono što mi se već pri najavi modela uvuklo pod kožu....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 16:11   #253
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Problem je kaj nema (valjda, to je moja pretpostavka) tak dobrog injektora za 2t da se ubrizgavanje složi za veće okretaje. Jer kompjuterska snaga nije problem, mogu se kalkulacije tak brzo izračunati.

Ali valjda će doći takva tehnologija da će i 2t imatu ubrizgavanje (za gp motore ili cestovne samo s viskoim okretajima 10k o/min i više).

rs 125 i 250 su se vrtile preko 14t okretaja. znam iz prve ruke jer sam imao obje.
problem okretaja nema veze sa ubrizgavanjem, nego sa 100 drugih stvari, spomenimo samo nemogućnost ubrzavanja usisa smjese sistemom klasičnih lamela na usisu koje se ne zatvaraju dovoljno brzo za više okretaje. klasičan karburator sa plovkom je vrhunski odrađivao pripremu smjese, kako je jopis rekao...

problem se rješavao usisom preko rotacione usisne ploče (diska) gdje su okretaji išli do nekih 16-17t okretaja (gp vjerovatno i više) poput npr. agregata TM iz 90-tih kojeg imam i sada na svom kartingu... ti agregati su zabranjeni u svim prvenstvima zbog prevelike snage.

drugi poprilično bitan problem je pražnjenje cilindara sagorene smjese (i nesagorene ) koje se donekle rješava rezonantnim ispuhom, koji pak funkcionira u relativno uskom rasponu okretaja.

kada sam već spomenuo nesagorenu smjesu, recimo samo da je to ogroman problem dvotaktaša jer enormno povećava potrošnju. izbacivanjem goriva i ulja kroz ispuh zagađuje okoliš, zbog čega se i gasi njihova proizvodnja za cestovnu upotrebu.
moja 250-ica je trošila od 12-14l plus tts prilikom brze vožnje...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 16:33   #254
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
rs 125 i 250 su se vrtile preko 14t okretaja. znam
kada sam već spomenuo nesagorenu smjesu, recimo samo da je to ogroman problem dvotaktaša jer enormno povećava potrošnju. izbacivanjem goriva i ulja kroz ispuh zagađuje okoliš, zbog čega se i gasi njihova proizvodnja za cestovnu upotrebu.
moja 250-ica je trošila od 12-14l plus tts prilikom brze vožnje...
ooo da, 10l je bio meni i burazu prosjek na af1 125; a tts je koštao 90kn/L, a u mješalici je nestajao kao da je curila
Pa nakon još par 'čuda' između (recimo gsxr 400), kad je kupljen zx6r, ajme kakav je to preporod za novčanik bio....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 16:41   #255
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
Fala bogu, TTS se opet spustio na razumnu cijenu na oko 100kn. Neznam što im je jedno vrijeme bilo kad su ga prodavali za 140kn
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 17:03   #256
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
rs 125 i 250 su se vrtile preko 14t okretaja. znam iz prve ruke jer sam imao obje.
U leru da. Efektivno u vožnji? Ne. I samo da razjasnimo, ja sam dosad spominjao samo Apriliu RSW 125 (to je gp model), i RS 250 V isto gp model, da nebi bilo zabune. Dok su cestovne inačice RS125 i RS250.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
problem okretaja nema veze sa ubrizgavanjem, nego sa 100 drugih stvari, spomenimo samo nemogućnost ubrzavanja usisa smjese sistemom klasičnih lamela na usisu koje se ne zatvaraju dovoljno brzo za više okretaje. klasičan karburator sa plovkom je vrhunski odrađivao pripremu smjese, kako je jopis rekao...
Pa josip očito ima znanja koliko i ti, a ako on misli da je tako kako priča, onda je dobro jer ste oba u zabludi, jer u suprotnom lažete.

Nego da vam objasnim; 2t motori s ubrizgavanjem rade na princip da na glavi imaju injektor goriva, dok kroz "karter" (radilicu) prolazi samo smjesa ZRAKA i ULJA.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
problem se rješavao usisom preko rotacione usisne ploče (diska) gdje su okretaji išli do nekih 16-17t okretaja (gp vjerovatno i više) poput npr. agregata TM iz 90-tih kojeg imam i sada na svom kartingu... ti agregati su zabranjeni u svim prvenstvima zbog prevelike snage.
Sad neznam uopće na kakav ti problem se osvrćeš. Ja govorim da se s ubrizgavanjem nemogu postići veliki okretaji, dok se klasično fergazerom mogu vjerovatno i preko 20 000 o/min jer znam za 17 000 o/min iz kućne radionice.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
drugi poprilično bitan problem je pražnjenje cilindara sagorene smjese (i nesagorene ) koje se donekle rješava rezonantnim ispuhom, koji pak funkcionira u relativno uskom rasponu okretaja.
Sad uopće više neznam na što ti ciljaš. Jer si fulal cijelu temtiku, koja je odnos snage i ubrizgavanje na 2t motoru.
Ali ako ciljaš na odnos snage 2t/4t onda je problem kod 2t što se dosta smjese izbaci nesagorene kroz auspuh (što znači da ostane nesagorenog ulja u auspuhu koji zapravo dimi jer se to ulje "cmolji"). A uloga aupuha je i da zaštopa smjesu plinova koji izlaze u njega jer upravo s tim plinovima on zaštopa kolko tolko svježu smjesu da ne izlazi van iz cilindra.

Ako mislis na 2t ubrizgavanje, onda to uopće više nije problem jer auspuh će imati ulogu samo da što prije izbaci sve plinove iz cilindra.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
kada sam već spomenuo nesagorenu smjesu, recimo samo da je to ogroman problem dvotaktaša jer enormno povećava potrošnju. izbacivanjem goriva i ulja kroz ispuh zagađuje okoliš, zbog čega se i gasi njihova proizvodnja za cestovnu upotrebu.
moja 250-ica je trošila od 12-14l plus tts prilikom brze vožnje...
S ubrizgavanjem potrošnja pada za oko 50% (na 50ccm), što je vjerujem i pravilo slično za veću kubikažu.
Nema više zagađivanja okoliša, štoviše zagađuje dosta manje nego 4t mašine (benzinske naravno). Št znači da bi se proizvodnja trebala preporoditi na 2t kad se ubrizgavanje složi kako treba, a tvoja 250-ica bi jednako išla a trošila bi oko 7-8 litara.

Imam doma 2t mašinu s ubrizgavanjem, koju sam vidio raskopanu nekoliko puta i znam kako se ponaša i koje su joj mane i prednosti.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 17:10   #257
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,019
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Sad uopće više neznam na što ti ciljaš. Jer si fulal cijelu temtiku, koja je odnos snage i ubrizgavanje na 2t motoru.
Ali ako ciljaš na odnos snage 2t/4t onda je problem kod 2t što se dosta smjese izbaci nesagorene kroz auspuh (što znači da ostane nesagorenog ulja u auspuhu koji zapravo dimi jer se to ulje "cmolji"). A uloga aupuha je i da zaštopa smjesu plinova koji izlaze u njega jer upravo s tim plinovima on zaštopa kolko tolko svježu smjesu da ne izlazi van iz cilindra.
Nezaštopa auspuh ništa, već se dio smjese vrati nazad iz auspuha u kompresioni prostor.

Ovo ti je lijepa skica koja sve lijepo pokazuje

pogledaj gif
Pohrani.com

ovak to nekak ide

1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)

1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)

1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)

1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 18.10.2011. u 17:16.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 17:23   #258
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
@kasko - mogao si odma reć da žlabraš o 50ccm mašini, pa bi shvatili scooter teorije....
Druga stvar, opetovano nastavljaš internet teoretizirati o racing motorima, koji nemaju baš puno dodirnih točaka sa cestovnim verzijama istih, ako govorimo i dalje o rs250 (a ti o rsv ili rsw250)....
Mi lažemo, hrabre riječi.
Rastavi jedno 10 nsr-ki, af1, cbr125, pa ćemo razgovarat o principu rada i prednosti karburatora u odnosu na ubrizgavanje.
A prvo si nadrobio kako se nadaš da će biti moguće s razvojem tehnologije dobit više od 10k okretaja na 2t motorima, a sve i jedan race motor o kojima ti teoretiziraš svoju snagu ostvaruje TEK NA 12-13000 okretaja, I TREBA GA DRŽATI U VISOKIM OKRETAJIMA KAKO BI TU MAX SNAGU OSTVARIO. Prvo pročitaj šta pišeš ranije, pa onda postaj sasvim oprečne teorije.
Stvarno si lik.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 18:51   #259
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nezaštopa auspuh ništa, već se dio smjese vrati nazad iz auspuha u kompresioni prostor.

Ovo ti je lijepa skica koja sve lijepo pokazuje

pogledaj gif


ovak to nekak ide

1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)
1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)
1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)
1. TAKT – izmjena medija i kompresija
2. TAKT – izgaranje i ekspanzija (radni takt)
Zaustavi/zaštopa/zadrži/ublaži/smanji kako god hoćeš izlaženje smjese iz cilindra van, zar ne? Nadam se da si sad shvatio da mislimo na istu stvar, bez ljutnje.


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
@kasko - mogao si odma reć da žlabraš o 50ccm mašini, pa bi shvatili scooter teorije....
Druga stvar, opetovano nastavljaš internet teoretizirati o racing motorima, koji nemaju baš puno dodirnih točaka sa cestovnim verzijama istih, ako govorimo i dalje o rs250 (a ti o rsv ili rsw250)....
Mi lažemo, hrabre riječi.
Rastavi jedno 10 nsr-ki, af1, cbr125, pa ćemo razgovarat o principu rada i prednosti karburatora u odnosu na ubrizgavanje.
A prvo si nadrobio kako se nadaš da će biti moguće s razvojem tehnologije dobit više od 10k okretaja na 2t motorima, a sve i jedan race motor o kojima ti teoretiziraš svoju snagu ostvaruje TEK NA 12-13000 okretaja, I TREBA GA DRŽATI U VISOKIM OKRETAJIMA KAKO BI TU MAX SNAGU OSTVARIO. Prvo pročitaj šta pišeš ranije, pa onda postaj sasvim oprečne teorije.
Stvarno si lik.
Pa po tvojem je ovo žlabranje o 50ccm, a po čemu se to razlikuje od 250ccm ili o nekoj drugoj kubikaži, svodi samo na razliku u kubikaži zar ne?

TVOJ je problem što ti NE čitaš postove. Svaki put sam upotrijebio točne nazive motora/mašine, nije moj problem što ne čitaš.
Znam i princip rada s fergazerom i s ubrizgavanjem na 2t mašini jer sam vidio rastavljenih mašina.

Nisam nikakvu teoriju iznio, osim svog mišljenja zašto se ne primjenjuje ubrizgavanje na svim 2t mašinama.

2t mašine su na tim okretajima (12k o/min cca) jer tada imaju naviše snage, bile one na ubrizgavanju ili na fergazeru. Samo na ubrizgavanju će snaga biti totalno iskorištena u svim okretajima jer tada nemora "probiti" ventil, ili kako već želiš nazvati proces otvaranja ventila, koji je tu SAMO zato jer je auspuh napravljen za određen broj okretaja, što kod ubrizgavanja nema apsolutno nikakve veze, jer se mapa paljenja može mijenjati dinamično tokom ubrzavanja.

Žao mi je samo što ti baljezgaš bezveze bez ikakvog potrkijepljenja osim, 2t visoki okretaji (što nemora biti, to je tako ako želiš najveću peak snagu, pa je takav porting kanala i auspuh).

Ništa ne potvrdiš nego samo "pričaš" kako ja trkeljam, a ti ništa konkretno ne kažeš.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 19:20   #260
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
14t u leru?
zaboga zašto bi to netko pokušavao?

rs125 je imala crveno područje na 11t o/min (ili 11500, nisam siguran), a rs250 nije niti imala crvenog područja (gravirano do 14t), broj okretaja je ovisio o tipu svijećice koja se stavljala (bile su 3 vrste).
vjerovao ili ne, ali taj motor se vrtio i preko prikazanih 14t okretaja u vožnji. a ti slobodno opet reci da lažem...
kada se održava kako treba i kada je sve na njemu ispravno, to je normalno i očekivano, nije nikakvo čudo.

jedno ne znam da li slučajno govorimo o drugačijim dobavljačima agregata. nisam pratio zadnje serije rs-a i ne znam da li se nešto tu mijenjalo. ova na 250-ici je bio malo dorađen suzukijev rg gama agregat. imao je 6 prelivnih kanala kroz cilindar i nešto drugačiji oblik glave i par sitnica.

Citiraj:
2t mašine su na tim okretajima (12k o/min cca) jer tada imaju naviše snage, bile one na ubrizgavanju ili na fergazeru.
ovo nema veze sa ničim, svi agregati (i 2t i 4t i wankel) daju snagu nešto prije najvećih okretaja.
pitanje je samo na koji način se ta snaga razvija, koliko je iskoristiva, u kojem rasponu okretaja.

pred malo vremena sam vozio rsv1000factory (2 cilindra). taj motor poteže od "nule" (cca 3500-4000 o/min) i vuče gotovo jednoliko do 10t na tako strahovit i sirov način da je to nevjerovatno. motor doslovno ubaciš u četvrtu i voziš se od opatije do plomina bez potrebe za mijenjanjem brzina a strahovito si brz u svim situacijama. mislim da don sa foruma to dobro zna, ima isti agregat na tuonu. uglavnom dosadan motor.
toliko je dosadan da vjerovatno poslije z750 kupijem tuona.
rsv je prebrz i previše daje samopouzdanja, nije za svakog. ohlinsov racing ovjes je priča iz druge galaksije prema većini današnjih r tisućica. volio bi ga imati samo za stazu...

Citiraj:
Zaustavi/zaštopa/zadrži/ublaži/smanji kako god hoćeš izlaženje smjese iz cilindra van, zar ne? Nadam se da si sad shvatio da mislimo na istu stvar, bez ljutnje.
oprosti, ali ti ne znaš o čemu govoriš ili ne znaš to napisati. rezonancija vraća dio ispušnih plinova natrag u cilindar, ali služi prvenstveno tome da izgorenu smjesu čim prije i brže izbaci van, na način da radi podtlak koji isisuje plinove iz cilindra... ništa on ne prigušuje ili zaštopava.

Citiraj:
Samo na ubrizgavanju će snaga biti totalno iskorištena u svim okretajima jer tada nemora "probiti" ventil, ili kako već želiš nazvati proces otvaranja ventila, koji je tu SAMO zato jer je auspuh napravljen za određen broj okretaja, što kod ubrizgavanja nema apsolutno nikakve veze, jer se mapa paljenja može mijenjati dinamično tokom ubrzavanja.
uff... što reći nakon ovog?

p.s.: što se tiče baljezganja i laganja etc. prestani trolati jer po tvojim zadnjim postovima stvarno ne znaš osnove rada 2t motora, a dižeš ih u nebesa. vrijeđanjem i ruganjem bez pokrića nećeš ništa naučiti niti nakon toga biti pametniji.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 19:50   #261
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
rs250 nije niti imala crvenog područja (gravirano do 14t), broj okretaja je ovisio o tipu svijećice koja se stavljala (bile su 3 vrste).
Ne želim raspravljati više, kad ću htjeti više okretaja samo ću si ubaciti drugu svijećicu
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 20:41   #262
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
o da.. ovisno o načinu korištenja rs250 su se koristila 3 tipa svijećice sa različitim toplinskim vrijednostima.

NGK BR8ECM, BR9ECM, BR10ECM

guglaj malo ako ne znaš, ne lolaj bez veze.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 21:20   #263
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Ne želim raspravljati više, kad ću htjeti više okretaja samo ću si ubaciti drugu svijećicu
Da svijećica.

Čitam tvoje postove i nevjerujem, a nije mi se dalo pisat.
Lijepo ti vele da 2T ima rezonanciju zbog povrata plinova u cilindar, a ne štopanja. Da ti pojednostavnim. Ako bi 2T imao otvoren auspuh poput 4T zaribo bi motor.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 21:45   #264
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
o da.. ovisno o načinu korištenja rs250 su se koristila 3 tipa svijećice sa različitim toplinskim vrijednostima.

NGK BR8ECM, BR9ECM, BR10ECM

guglaj malo ako ne znaš, ne lolaj bez veze.
Daj mi video od RS-a 250 koji se vrti do efektivnih 14k rpm.
Nebitno s kojom sviječicom, ali da nije diran porting, ispušni sistem te pretpaljenje motora.

Kad mi to daš, onda možeš dalje potkrijepljivati svoje tvrdnje.
Do tada nema smisla da nastaviš s rekla-kazala.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 23:17   #265
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
kolke teorije o 2t motorima...jao!

Ne zelim ulazit u rasprave, sto kako i gdje kada i sa cim kim! Koristim se 2T motorima malo vise godina, od motora, kartinga i aviona, i jako dobro poznajem rad 2t motora, tako da ima tu nekoliko netocnih stvari...

Nego, je li tko probao vozit 2T motor na metanol? Posto vecina trkacih 2T masina su vozili na metanol...?
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 00:28   #266
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
@kasko - odšetah ti do profila pa vidjeh da imaš 20 godina.
Meni dovoljno, pogotovo nakon što ti troje ljudi objašnjava neke stvari, a vjerovatno smo sva trojica rastavljali i sastavljali cvaje dok se ti nisi ni rodio, a u mom slučaju, dok si ti još pišao u pijesak i nosio pelene.
Dijete drago, mani se interneta i jubitoa, malo prakse ne bi škodilo, al na pravim mašinama. Prerasti skutere, nemaš više 14 godina....
I shvati da je zbilja glupo 'prijetiti' nekome (mymoon-u) da nećeš više raspravljati dok ti ne da jubito link na nešto što je vozio dok je tebi krajnji domet bio burago igračka, pa možda shvatiš da mi koji smo vozili cvaju na 12-13k okretaja, to pričamo iz iskustva pod vlastitim nogama i rukama, a ne sa jubitoa i interneta, ili kako ti kažeš, sa svog stola.....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 03:15   #267
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
@kasko - odšetah ti do profila pa vidjeh da imaš 20 godina.
Meni dovoljno, pogotovo nakon što ti troje ljudi objašnjava neke stvari, a vjerovatno smo sva trojica rastavljali i sastavljali cvaje dok se ti nisi ni rodio, a u mom slučaju, dok si ti još pišao u pijesak i nosio pelene.
Dijete drago, mani se interneta i jubitoa, malo prakse ne bi škodilo, al na pravim mašinama. Prerasti skutere, nemaš više 14 godina....
I shvati da je zbilja glupo 'prijetiti' nekome (mymoon-u) da nećeš više raspravljati dok ti ne da jubito link na nešto što je vozio dok je tebi krajnji domet bio burago igračka, pa možda shvatiš da mi koji smo vozili cvaju na 12-13k okretaja, to pričamo iz iskustva pod vlastitim nogama i rukama, a ne sa jubitoa i interneta, ili kako ti kažeš, sa svog stola.....
E pa sad bez uvrede još više griješiš, to što sam ja naveo skuter od 50ccm ( točnije ditech ) radi posebnosti svoje izvedbe i nepostojanja sličnog 2t MOTOCIKLA, pošto je to tek "novo" razvijena tehnologija i agregati veće zapremnine su se prvo uglavili u vanbrodske motore i tamo se pokazali kao savršen odabir, prešli su na motorne sanjke po kojih 800ccm 2t, također već su u planovima ugradnje takvih agregata u automobile i motocikle, jer ima mnogobrojne prednosti naspram 4t, a VIŠE niti jednu njegovu (2t) manu (dakle nema "neugodnih" mirisa iz ispuha, nema emisija, velike potrošnje ( i potrošnje ulja ), "nepovoljnog" razvoja snage, "mala" izdržljivost ) . Dok opet ima sve prednosti kao što su veoma lagan agregat, jednostavnost izrade i održavanja, pa tako i manje pomičnih dijelova, također puno više snage iz iste zapremnine.
Googlaj e-tec ( od Evinrude-a ) ili neki drugi ( ima na netu sigurno tko koristi tu tehnologiju ), naime poslje njega sve više ih počinje izbacivat 4t i samo taj sistem 2t motora proizvoditi.

Skutera se čak i nisam previše našarafao, od 50ccm možda kojih 10-ak izuzevši par veće zapremnine.

Ali zato sam se tomosića ( inače stariji ljudi koji su ih slagali dok sam ja vukao kantice po pijesku su ih bez problema natjerali na 100-tku ili preko i to sa poznatim prevrtavanjem dizne i "otvaranjem" auspuha, to mi čisto govori o tim "pričama" i koliko treba slušat starije ljude dok pričaju nešto - bez uvrede ) puno našerafao i svašta prošao s njima, također imam i neke snimikice da to potvrdim.
A da tek ne počinjem o pričama sa 125-icama, to je već nešto posebno, svi cestovni motori su išli 200 bez problema (ako ne onda barem 185) , vrtili se 15000 rpm bez ikakvog problema, najvažnije- preboraj glavnu dizu u karburatoru je da onda troši al ide ko sotona. Generalka je potrebna svakih 5000km itd. - gore nego djeca....

Pa nije niti čudno koliko sam dizni u fergazeru našao preboranih baš na tim motorima i stavljao manje, ne bih li vratio performanse koje trebaju biti (bolje nego sa većom dizom naravno) te snizio potrošnju na nekih normalnih 3-7 maksimalno 8L jer sve preko toga je samo znak loše karburacije ili nekog drugog kvara motora, neovisno o "tjeranju", "ganjanju", "vađenju duše" itd.
Također o "nabrijavanju" uljne pumpe da daje više ulja ne bi li se motor sačuvao od cvikanja - koje se ne može dogoditi ukoliko je motor pravilno sastavljen i naštelan...

Eto odmah tvrdnje gore:
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
ooo da, 10l je bio meni i burazu prosjek na af1 125; a tts je koštao 90kn/L, a u mješalici je nestajao kao da je curila

Također ukoliko ti je potreban neki dokaz da sam "šerafio" motore nije uopće problem pošto već imam pola "projekta" reparacije i slaganja motora pokvačenih po raznim forumima, barem one koji su bili moji.

To da se serijska ikoja 125-ica može EFEKTIVNO ( nadam se da znate što znači ta riječ pošto ju uporno ponavljam ) voziti na 14k rpm ( ili rs 250 ) možete i dalje pričat okolo klincima koji se ne razumiju u mehaniku i principe kao i ograničenja rada klipnih motora.

A da ste upola majstor kao što se predstavljate znali bi da svaki serijski ispušni sistem, porting i ostale postavke motora ne dopuštaju da se motor efikasno vozi u tim obrtajima baš radi "divljih" vozača, upravo radi konstrukcije motora koja je dovedena do maksimuma, a daljnjim povećanjem obrtaja na serijskoj mašini možete samo napravit havariju iste ( doduše neke tolerancije za daljnji tunning postoje ali niti upola koliko se ovdje priča, i kao dodatno pričamo o serijskim motorima ).

Neki od razloga su što serijski klip i klipni prstenovi ( aka karike ) jednostavno ne dopuštaju te obrtaje jer kao serijska ugradnja na većini 125-ica dolaze karike debljine, koje radi svoje težine jednostavno ne dopuštaju te obrtaje iz razloga što dolazi o "zvonjave" tj plivanja ili tkz. "fluttering" prstenova koji se dogada radi debljine samih prstenova ( oni imaju svoju masu ) te radi toliko snažnik akceleracija/deakceleracija klipa ne mogu biti u stalnom kontaktu sa doljnjim rubom kanalića za kariku u samom klipu, a kada se to desi dolazi do velikih problema.
A da ne krenemo pričat o samom opterećenju klipnjače ili ležaja ( iako su oni relativno rijetki kao ograničavajuči faktor jer su često napravljeni sa dosta "rezerve" )

O ispušnom sistemu nemamo šta niti započinjat, pošto za proračun jednog je potrebno puno više nego što vi možete zamisliti. A na to da ne znam kako jedan radi nemam ništa drugo nego se slatko nasmijati.

Logično je tražiti snimku sa "youtuba" iz razloga što 90% motora tamo je serijski sa eventualno par "poboljšanja" ili upgrade-a, pa samim time snimke vožnje se mogu relativno sigurno koristiti za usporedbe, uvijek postoje izuzetci ( da motor ide lošije ili bolje ) ali manje više su rijetki i između ostalog, nije ih problem detektirati.


Prodati skuter neću, jer naime DiTech je pa troši 2-2,5L goriva a ide 80kmh što za serijsi 50ccm skuterčić uopće nije malo, pogotovo kad ga vozi 55-godišnjak ( otac ) na posao i do dućana.

Vozio sam ja i na više obrtaja od toga, bez brige, i 4t motore veće zapremnine, jače, i one par konjića manje od okruglih 200.

Ah sad, sa interneta, možda sam ja u krivu, ali danas 90% informacija se može naći na internetu ako ne i više. Samo treba znati gdje tražiti i isto provjeriti na više mjesta radi istinitosti istog. Ukoliko vas stvarno nešto više zanima o 2t motorima i njihovom friziranju kao ili čak uklanjanja nekih tvorničkih grešaka imam par zanimljivih štiva, evo jedno od njih.

http://www.vintagesleds.com/library/manuals/misc/Two-stroke%20Tuner's%20Handbook.pdf

Također ukoliko se misli ić u daljnju raspravu ja bih samo molio da iako ovdje ima "starijih" članova i ne mislim to kao uvredu, bilo bi lijepo kad bi išta od onoga što navode i tvrde - dokažu, video isječcima bi bilo najljepše, ali ako ništa može i teorijom ako znaju dobro baratat forumala ili slično.

Malo je kasno treba sutra radit.
kasko je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 08:38   #268
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386


a niš, idem se onda vratiti boranju dizni i snimanju istoga za jutub.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 09:02   #269
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova


a niš, idem se onda vratiti boranju dizni i snimanju istoga za jutub.
Šta se prije nisi odlučio za taj poso?
Prije koji tjedan dao sam predihtati bosch pumpu i mogao sam te snimati za "Jubito".

Čovjek je do 3 ujutro skupljao informacije po internetu.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro

Zadnje izmijenjeno od: Amdejac. 19.10.2011. u 09:22.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 09:05   #270
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
A ja sastavit ono govno od Di-techa koje je krepalo.
"E pa sad bez uvrede još više griješiš, to što sam ja naveo skuter od 50ccm ( točnije ditech ) radi posebnosti svoje izvedbe i nepostojanja sličnog 2t MOTOCIKLA, pošto je to tek "novo" razvijena tehnologija" ahahahhahahahahha, my asss, ovo je već 5.-o apriliino govno od ditecha ove godine u radioni (a ima ih čak 6 ili 7 u gradu), dakle ima još....

Za sve ove prepiske s interneta - EOD, vidim da se i dalje sipaju informacije s interneta i jubito-a, a ja o praksi, real life-u i o činjenici VOŽNJE,POSJEDOVANJA i ODRŽAVANJA tih i takvih motora, a ne prikupljanja znanja s jubitoa.
So, for this discussion - EOD for ME!
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na