Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2011., 18:42   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,730
HP 6830s Trebam Cooling Pad

Dobar dan,
Imam gore navedeni laptop i radi on kak treba i imam ja taj cooling pad ali neki koji ima samo 3 brzine i kostao je 250 kuna, ali on mi nekako ne hladi to prvise dobro. Taj ventilator se vrti sporo, previse sporo.

A laptop koristim 24/7 i on gotovo tako i radi, jamstvo istice uskoro i nebi volio da crkne sad, mada se on jako dovbro drzi, vruc je ali sve radi kak treba, zuji malo jace kad otvorim puno toga ali se drzi.

Mene zanima dali postoji neki taj cooling pad koji stvarno ventilira da taj zrak puse ko blesav od ispod. Mislim da je problem u ovom mom sto je spojen na USB pa nema dosta struje, jel ima neki cooler koji se spoji na 240V i da to onda puse ko klima.

Ajde mi dajte neke artikle.

P.S. laptop je 17"
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 18:46   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Dali je lap otvaran i ociscen, pasta je zamijenjena. Ako nije, nece ti nijedan pad puno pomoc.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2011., 21:11   #3
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Skini tipkovnicu da oslobodis ventic i puhni par puta sa strane da izbaci prasinu jer ti ventic hladan zrak vuce kroz tipkovnicu, evo ti i link da vidis sta se u biti dogodi izmedu ventica u coolera
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...ctID=c01657439

EDIT: na slici je neki drugi model ali ista stvar se desi, ja sam imao 6730s i na spomenuti nacin sam cistio najjednostavnije
__________________
t.ly/YLrl

Zadnje izmijenjeno od: overload. 28.08.2011. u 21:16.
overload je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 11:01   #4
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Nemoj se previše zamarat s tim, po mom mišljenju sve ti je to više marketing nego što ti stvarno može pomoć da ti laptop ne crkne nakon isteka jamstva pogotovo kad je u pitanju hp
Da malo argumentiram:
1) Kučišta su uglavnom plastična a to znači da su isto tako solidan izolator topline, dakle ako hladiš plastiku, ok spustit ćeš temperaturu za 2 stupnja al to neće spasit tvoj laptop(dao si 250kn za to i sad biš dao malo više za malo bolji izračunaj si malo)
2) 6830s nema klasični okrugli otvor za usis zraka
Hlađenje laptopa je dizajnirano da drži temperaturu na otprilike 60-70 stupnjeva, ispod imaš ventilatore od 1000w koji hlade ploču koliko toliko a hlađenje koje je ipak usmjereno da hladi strateški najtoplija mjesta (cpu nb gpu) neće aktivno radit dok temp ne dođe do svojih nešto preko 50 stupnjeva a niti jedan ventilator izvana neće moći držati tu temp
Moj savjet je i to je ono što je u biti najbitnije: čistit lap od prašine i redovito mjenjat termalnu pastu, kontrolirat razliku temp nb i cpu(pogotovo na hp-u)
S obzirom da imaš već taj cooler koristi ga a za one koji nemaju pomoći će odizanje laptopa od podloge(i nikako na dekicu kauč itd)
Da bi bilo lakše shvatit ovo što sam napisao dodat ću još jednu stvar; (ako je temp u granicama normale) nije ta "visoka" temperatura ono što vodi do kvarova matičnih ploča nego razlika u temperaturama, dakle kad se laptop pali temp je oko 20 stupnjeva te se naglo diže do na pr. 60 i tako nakon određenog broja ciklusa stradavaju kontakti ispod bga čipova i to je ono čega si ti u biti trebaš bojat na 6830s-u a neznam kako bi cooler mogao utjecati na to
Znam da nisam ovo baš sročio za divljenje al pokušao sam što razumljivije za sve koji će eventualno čitati
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 11:12   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Hlađenje laptopa je dizajnirano da drži temperaturu na otprilike 60-70 stupnjeva, ispod imaš ventilatore od 1000w koji hlade ploču koliko toliko
Da nisi malo falio?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 11:15   #6
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ma to je onako retorički
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na