Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2011., 15:04   #691
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Goa, psy, trance, rave, techno, hardcore, hardstyle, eurodance, house, aggrotech, electro i sve ostalo je bilo aktualno još kad sam ja bil klinac u osnovnoj i srednjoj, jer sam u to vrijeme slušal ovo nabrojano i derivate. Niti sam znal za bolje, niti je bilo tak velikog izvora informacija ko sad, ali sve to je već onda bilo na dobrom putu ka komercijalizaciji.
Nisan ni govorio za tebe. Izvrtio san tih dosta žanrova, i trenutno mi najbolje paše Trance i varijacije na isti. Dubstep i D&B jednostavno ne volin, jer generalno ne volin to silovanje s basom. Opet ukus je diskutabilan.

Komercijalizacija mi ne smeta toliko koliko štampanje albuma. OK prodaješ se good for you, ali nemoj svaki dan 3 pisme izbacivat.
Citiraj:
Fejsbuk publika se automatski priklonila cajkama, a elektronska muzika im dobro dođe da se uklope, jer prek ljeta svi sele iz narodnjačkih klubova na Zrće, pa tam čuju za Tiesta i Armina i nakon toga misle da su otkrili toplu vodu. Kasnije se opet vrate u narodnjačke klubove u kojima se vrte "remixirane cajke" i njima je to šou bez premca.
PPogodio si u srž
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2011., 22:55   #692
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Što se tiće naslova teme mogla bi se i dopuniti npr. techno, trance, house i sl., slažem se sa McG-om da tema obuhvati ostatak elektronske glazbe (bar glavni dio ).
Tu se javlja mogućnost da se tema razvodni ali pravinim usmjeravanjem to se sredi a tema se dodatno oplemeni.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2011., 17:24   #693
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Zanimljiv peview

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 13:34   #694
pizdun
d(O.o)b
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: -
Postovi: 223
<3

pizdun je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 20:56   #695
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor pizdun Pregled postova
<3
Super8 & Tab odlična kombinacija
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2011., 20:25   #696
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Jedva čekam tu GO ON AIR kompilaciju, cover i najave su čudne, a Giuseppe u njima ispada ko budala.
Tracklista ipak djeluje dobro, a neke nove stvari koje su po prvi puta pojavljuju tu zvučaju odlično (posebno ove koje sam Ottaviani potpisuje).



doky je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 11:10   #697
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Jedva čekam tu GO ON AIR kompilaciju, cover i najave su čudne, a Giuseppe u njima ispada ko budala.
Tracklista ipak djeluje dobro, a neke nove stvari koje su po prvi puta pojavljuju tu zvučaju odlično (posebno ove koje sam Ottaviani potpisuje).
Iskreno uvik izgleda kao HC Gay iz nekog filma, ali šta si reka ima zanimljivih stvari, i ja isto čekan kompliaciju

Ovaj novi Paul Oakenfold - Never Mind the Bollocks...here’s Paul Oakenfold [Perfecto] isto izgleda zanimljivo
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 18:15   #698
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 571
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 19:54   #699
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Daniel Kandi pres. Timmus - Symphonica
http://www.youtube.com/watch?v=-NsMw...5wUE&index=180


Aly & Fila feat. Sue McLaren - I Can Hear You (Den Rize & Mark Andrez Remix)
http://www.youtube.com/watch?v=Yg4WT...182&playnext=0
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2011., 16:03   #700
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
Trance je prvi elektronski oblik glazbe koji se odvojia od same glazbe i prevea neke subkulturne osobine u glazbu...posta je svojevrsni pokret.
Kao hip-hop početkom 90-tih sa Wu-tangom,Dr.Dreom ili Ruff Rydersima,pa i Cypresom...

Kao šta je takav hip-hop danas neprimjetan tako je i pravi trance sveden na hebeno Zrće,koje s trance glazbom ima veze koliko ja sa Ivanom Meštrovićem...

Čak ni House iz kasnih 90-tih nije toliko snažno bia povezan s publikom kao trance..
Trance je obilježia elektronsku eru,ali je daleko najlošiji (glazbeno) pravac elektronske glazbe...neka se ne uvrijede štovatelji
__________________
Puno judi,a nigdi čovika
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2011., 17:39   #701
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Splitsko dite Pregled postova
Kao šta je takav hip-hop danas neprimjetan tako je i pravi trance sveden na hebeno Zrće,koje s trance glazbom ima veze koliko ja sa Ivanom Meštrovićem...
Pa normalno da Zrće nema veze s trance glazbom kad je orijentirano pretežno na na house, jedini "trance" su tamo svjetski poznati DJ-i poput Emeryja, PVD-a, Armina i sl. koji su došli jedino iz razloga što su na DJMag TOP10 listi, nitko njih ne pita kakvu glazbu rade i što puštaju na nastupima.

Citiraj:
Autor Splitsko dite Pregled postova
Trance je obilježia elektronsku eru,ali je daleko najlošiji (glazbeno) pravac elektronske glazbe...neka se ne uvrijede štovatelji
Ajde molim te elaboriraj mi ovo! Po čemu je najlošiji?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2011., 19:20   #702
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Splitsko dite Pregled postova
Kao šta je takav hip-hop danas neprimjetan tako je i pravi trance sveden na hebeno Zrće,koje s trance glazbom ima veze koliko ja sa Ivanom Meštrovićem...
Čak ni House iz kasnih 90-tih nije toliko snažno bia povezan s publikom kao trance..
Trance je obilježia elektronsku eru,ali je daleko najlošiji (glazbeno) pravac elektronske glazbe...neka se ne uvrijede štovatelji
Citiraj:
Ajde molim te elaboriraj mi ovo! Po čemu je najlošiji?
Vjerovatno je tio reć da je minimal/house kompleksinij

Pa ako trance (classic/GOA) nije kompleksan i dosta težak za producirat onda neznan šta je u EDMu.
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Pa normalno da Zrće nema veze s trance glazbom kad je orijentirano pretežno na na house, jedini "trance" su tamo svjetski poznati DJ-i poput Emeryja, PVD-a, Armina i sl. koji su došli jedino iz razloga što su na DJMag TOP10 listi, nitko njih ne pita kakvu glazbu rade i što puštaju na nastupima.
Da stave Guettu i napišu trance spektakl išlo bi, jer naravno ekipa koja dođe tamo (90%, ja i McG smo elaborirali) su DJ iVAS / Gallardo...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2011., 19:39   #703
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pa ako trance (classic/GOA) nije kompleksan i dosta težak za producirat onda neznan šta je u EDMu.
Pošto imam dosta znanja iz Abletona i FL-a i dosta petljam po njima (čisto amaterski za sada) sa lakoćom zaključujem da mi je trance najteži za produkciju u usporedbi s housom i technom.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 04:30   #704
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Anphonic Pregled postova
Pošto imam dosta znanja iz Abletona i FL-a i dosta petljam po njima (čisto amaterski za sada) sa lakoćom zaključujem da mi je trance najteži za produkciju u usporedbi s housom i technom.
I ja san počeo malo tin vodama plivati

Uglavnom kod trenca je dosta teško sve uštimat, kod housea i sl gluposti je dosta lakše jer i nema neke duge kompozicije, udri po basu i to je to (osim ako nećemo radit ovaj mass production trance).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 15:28   #705
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
Loše sam se izrazio..

Sigurno je kompleksan ni manje ni više od ostalih žanrova...

Mislio sam na to da je baš zbog te sinteze glazbe i kulture koja se dogodila trance-u,produkcija dobila neke nove barijere,smanjila se ajmo tako reć inovativnost pojedinog Dj-a..
Trance-u se ne može dogodit Laurent Garnier ako me kontate...

Ili na primjer kad je Jeff Mills odsvirao svoj Purpose Maker sa orkestrom u Montpellier-u
Također Garnier je u Rex Clubu prije par godina odsvirao set od 9 sati,u kojem skoro da i Tajči nije utrpana...

Ima jedan intervju sa Dave Clarkom,u njegovoj ogroooomnoj kući,di on priča o elektronskoj glazbi,čovik je apsolutni znalac..guglajte,oduševit će vas,na nekoj nizozemskoj tviziji...

Stvarno ne mislim da je trance manje vrijedan,ali kako reće narod nemoš i jare i pare,tj. trance ima aduta u odnosu na ostale žanrove ali ima i mana..
__________________
Puno judi,a nigdi čovika

Zadnje izmijenjeno od: Splitsko dite. 28.07.2011. u 15:39.
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 17:24   #706
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Splitsko dite Pregled postova
Ili na primjer kad je Jeff Mills odsvirao svoj Purpose Maker sa orkestrom u Montpellier-u
Been there, done that:
http://www.youtube.com/watch?v=UVGAX57JRFc
http://www.youtube.com/watch?v=gAKy_R1XUBI
http://www.youtube.com/watch?v=LYUeXKVH-Tc

Osim toga, zbog melodike i harmonike u trance-u, produkcija je definitivno kompleksnija. Vecina trance producera je na neki nacin muzicki obrazovana sto se ne moze cesto reci za druge grane EDM-a gdje ima puno vise "padobranaca". Sam zanr naravno da ne vrijedi vise zbog toga ali se meni vise svidja
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 22:28   #707
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 22:39   #708
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 22:43   #709
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 13:06   #710
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Been there, done that:
http://www.youtube.com/watch?v=UVGAX57JRFc
http://www.youtube.com/watch?v=gAKy_R1XUBI
http://www.youtube.com/watch?v=LYUeXKVH-Tc

Osim toga, zbog melodike i harmonike u trance-u, produkcija je definitivno kompleksnija. Vecina trance producera je na neki nacin muzicki obrazovana sto se ne moze cesto reci za druge grane EDM-a gdje ima puno vise "padobranaca". Sam zanr naravno da ne vrijedi vise zbog toga ali se meni vise svidja
Generalno meni su svi žanrovi podjednaki, ali Trance kao podskupina EDMa ima daleko najjaču kompleksnost (kreativnu/materijalnu) jer kako san već reka padobranci za par minuta mogu napravit hit u DAWu uz loopove iz poznatih paketa. Kod pravih trance umjetnika (Lieb je primjer) čovik napravi umjetničko dijelo za koje ipak triba vrime. Sada će se neki možda pozvat na ukus, nema ništa ukus s kvalitetom, triba bit objektivan i prepoznat kvalitetu.

Proba san u par navrata nekima objasnit zašto je trance (pojedine stvari tipa Energy 52 Nalin & Kane/Three n One i sl, Netherworld...) bolji od npr. Don Omar - Danza Kuduro ft. Lucenzo ali uglavnom reakcije nisu očekivan. To je sigurno iz više razloga:
  • kritična masa (1M+ viewa)
  • shake ass ritam
  • opće nepoznavanje glazbe

Ljudi odma zaključe na osnovu poplarnosti šta je kvaliteta , pašu im bassovi, i ako ima neki glupi lyrics još bolje. Ja samo na to kažen, bezveze nam je boj prijatelji.
Citiraj:
Sigurno je kompleksan ni manje ni više od ostalih žanrova...
U EDMu ili ? U EDMu definitivno ne vidin jače konkurente...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 14:00   #711
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Edit: meh nwm...

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 29.07.2011. u 16:52.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 21:25   #712
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
E sad...previše spominjete EDM...šta je to u stvari? Electronic Dance Music ?????

Ne postoji EDM...to je neka komercijalna podjela,neka vertikala,ne razumin...

Prosvijetlite me..
__________________
Puno judi,a nigdi čovika
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 21:34   #713
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 400
To je generalna grupa, kao da kažeš metal ili rock ili... you got the pičkr EDM iliti jednostavno elektronska glazba, elektronika...

http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_dance_music
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 21:38   #714
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
Što se tiče produkcije,produkcija je kompleksnija tim što ima više različitih ZVUKOVA a ne melodikom i harmonikom (što god to bilo),a ako mislite na melodije ili teme one se u "komadima" spajaju s pismom,ne radi se svaki tilu-lilu za sebe...

Konačno,ako ćemo o produkciji,svaka trance stvar ima svoje faze ka ruski klasici...ima uvod,pa zaplet,pa rasplet pa kraj...i TO JE ONO što sam ranije spominjao što je nastalo kao posljedica spajanja kulture i glazbe..

TO JE FAKTOR koji ograničava trance produkciju u odnosu na tehno,house,drum ili šta već..

Ali,ka šta sam reka,time na kažem da je trance manje vrijedan od nekog drugog žanra...
__________________
Puno judi,a nigdi čovika
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 21:40   #715
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Thorax Pregled postova
To je generalna grupa, kao da kažeš metal ili rock ili... you got the pičkr EDM iliti jednostavno elektronska glazba, elektronika...

http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_dance_music
Dragi,uz dužno poštovanje,to je goli ...urac...to ne postoji.
Na svaku glazbu neko pleše..
__________________
Puno judi,a nigdi čovika
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 00:08   #716
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Splitsko dite Pregled postova
Konačno,ako ćemo o produkciji,svaka trance stvar ima svoje faze ka ruski klasici...ima uvod,pa zaplet,pa rasplet pa kraj...i TO JE ONO što sam ranije spominjao što je nastalo kao posljedica spajanja kulture i glazbe..

TO JE FAKTOR koji ograničava trance produkciju u odnosu na tehno,house,drum ili šta već..
Imam dva pitanja. Kao prvo, kako spoj spoj kulture i glazbe može izazvat to da svaka stvar mora imati uvod>zaplet>rasplet što je opet samo djelomično točno jer mnogi se igraju breakdown-om i buildup-om pa svašta može ispast?

Te drugo pitanje, na koji to točno način ograničava trance naspram ostalih žanrova jer autorska sloboda dopušta producentu slobodu da napravi što hoće i kako god hoće te ako npr. neko hoće stavit dva buildup-a te imati dva raličita main synth-a kroz pjesmu te joj tako nabiti minutažu na cca 12 min nitko ne mora producirati po tom redosljedu?

Ne znam jel su to samo tvoja mišljenja ili si to izvukao i nekih "pametnih" intervjua no nemaju ti baš logike te tvoje činjenice.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 16:19   #717
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
1.
Izaziva...i te kako izaziva.
Evo na primjer uzmimo blues...sve blues stvari se može utrpat u jedan naoko jednostavan i plitak okvir.."your girl my womannn,streeets,memphis,lousiana,i am so sad,me and my guitar" itd.To naravno ne smi bit generalizacija ili etiketiranje,pa zaključit kako je blues za glupane i luzere iako bi se s ovim zadnjim 90% blues glazbenika složilo
Blues preko spoja emocija i glazbe zrači više nego ijedna glazba na svitu..

Ili opet hip-hop,ali ne ova new age s*anja...svi klasici iz ove glazbe također trube jedno te isto "girls,cars,money,hoods,west coast kita coast" itd ali to je u početku oslikalo cijelu jednu populaciju ili subkulturu kako oćeš koja je s tom glazbom potakla ogroman bunt i razvijanje alternativnih umjetnosti...od grafita do raznih dance jamova

U trance-u,brakdown i buildup su samo tehnike mišanja iste stvari,možeš ti imat i 5 main synthova,ali si osta u istom okviru..

2.
Ograničava na isti način ka i kod gore navedenih...autorska sloboda dopušta producentu da radi šta oće ali AKO on digne bpm malo više zaplovit će prema nekakvom techhouse izrodu,AKO drži plesni ritam konstantno ide u house,AKO počme preskakat ide u breakbeat,AKO nasere vokala ide u hebeni synth pop...dakle trance producenti NE MOGU izać iz nastalih okvira jer će ih publika odkantat...
Paul van Dyk neće pustit Man with the red face od Garniera ili Strings of life od Derick Maya ili Seven nation army od White Stripes-a ili čak Dr.Green Thumb od Cypressa....
Trance ne ide dalje od trance-a,i sam je sebi ograničenje,to je poanta...

Naravno da nisam "izvukao" iz intervjua ili siteova...ali dugogodišnje čitanje i praćenje istih je sigurno ostavilo traga
__________________
Puno judi,a nigdi čovika
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 16:28   #718
Splitsko dite
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: u kući kamenoooj...
Postovi: 31
Da budem konkretniji..
S Drum n bass-om je ista situacija kao i sa trance-om,ali strogo glazbeno gledano,jer Drum nema takvu raju ka šta ima trance...

Pa pogledajte malo...na PC EKSPERT forumu ste otvorili TRANCE temu i ima vas ko mravi,a u Hrvatskoj trance scena uopće ne postoji!!!To je dokaz da je trance publika najprivrženija svojoj glazbi od svih ostalih elektronskih oblika,analogno tome mora postojat i povratna veza od producenata/glazbenika

Da ste otvorili temu Tehno glazba ili House ili bilo šta nebi bilo ni upola ovoliko postova i zbog toga respect!

Ali....hehehe
__________________
Puno judi,a nigdi čovika
Splitsko dite je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 16:53   #719
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ok, ajmo reć da shvaćam što želiš reći no po tome svaki žanr je na isti način ograničen, a ne samo trance jer čim se dodaje nešto novo djelomično se kroći u drugi stil, bilo ti house>synthpop, trance>dubstep itd. Iako to po meni nije ograničenje jer daje puno više mogučnosti u produciranju, e sad hoće li neka šira publika zapustiti nekog producenta radi njegovog eksperimentiranja? Hoće, no to nije ni važno jer je profit ionako minimalan i svi producenti koji se ne bave dj-ingov u isto vrijeme moraju raditi normalan svakodnevni posao kako bi uopće mogli imati dosta novaca za normalan život.

I u vezi termina "EDM" koji se spomenuo, također mislim da bi se ovo D (dance) moglo komotno izbaciti. Nego, evo ako nekoga zanima jedan jako dobar vodič kroz sve stilove u EM-u, dosta je opširan i ima za sve sample-ove: http://techno.org/electronic-music-guide/
doky je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 18:59   #720
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,193
Pozz, jel zna netko kakav je ovo tip muzike, ili gdje se moze naći tj što da potražim da dobijem sate ovakve mjuze... mozda neki setovi itd ?
http://www.youtube.com/watch?v=SQIWZ...eature=related

bio bih jako zahvalan ako netko ima ovakve muzike.. ili gdje naći.. može i na private messege..

HVALA!!!
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na