Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2011., 15:59   #1
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 300
Thomson st780i wl otvaranje wan porta i stavljanje bridge konekcije

Pozdrav, kao sto naslov kaze htio bih na Thomsonu napraviti bridge konekciju na Motorolu Netopiu od Optime.

1. Thomson je otkljucan, gore je firmware 7.4.4.7 i ubacen neki user.ini file koji je ocito od t-coma.
2. Povezao sam Netopiu -> Thomson port 3 -> port1 komp1 -> port2 komp2

Motorola netopia default gateway je 192.168.1.253
Thomson gateway je 192.168.1.254

Sa kompa1 i 2 uredno mogu pristupiti Routeru1 (Motorolli), isto tako sa oba kompa mogu pristupiti thomsonu.

Komp1: manualno postavljene ip adrese gateway 192.168.1.253
Komp2: isto tako.

Ono sto zelim postici je da ubacim neki user.ini file kojim bih mogao napraviti bridge konekciju sa thomsona na motorollu i da mogu preko thomsona na internet i da mi radi voip preko thomsona (naravno kad prvo proradi internet na Thomsonu). A ne kao dosad da idem na net preko Motorolle.

U postavkama Thomsona nemogu nista napraviti da podesim bridge konekciju, nasao sam na drugom forumu ovo preko telneta ali nesto ne radim dobro i svaki put thomson radi reboot. Sad se Thomson ponasa kao switch, wlan uopce ne vidi internet jer naravno nije bridge napravljen kako treba.

pp relay flush
pp flush
:eth flush
:atm flush
:atm phonebook flush
:eth bridge ifdelete intf=ethport3
:eth ifadd intf=eth_wan
:eth ifconfig intf=eth_wan dest=ethif3
:eth ifattach intf=eth_wan
:ip ifadd intf=ip_wan_eth dest=eth_wan
:ip ifconfig intf=ip_wan_eth status=up
:ip ifattach intf=ip_wan_eth
:nat ifconfig intf=ip_wan_eth translation=enabled
:dhcp client ifadd intf=ip_wan_eth
:dhcp client ifconfig intf=ip_wan_eth metric=5 dnsmetric=5
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-lease-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-renewal-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-rebinding-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=subnet-mask
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classless-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=default-routers
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classfull-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=domain-name-servers
:dhcp client ifattach intf=ip_wan_eth
:saveall

Po ovome bi port 3 trebao biti wan, ali nije. Sad bilo gdje da ustekam svugdje mi je wan port i na svakom portu mogu pristupiti prvom routeru (Motorolli).
Ili ga je sjebao user.ini file koji sam digo gore. Ili nest ne radim dobro.

U prilogu stavljam user.ini file koji je gore na Thomsonu

U thomsonu vidim da mi je iptv bridgan, a internet konekcija diskonektirana. Trebalo bi biti obratno. Netreba mi uopce ip/tv nego samo internet koji je bridgan. Ali kako sloziti?

Ima li tko ideju kako prepraviti user.ini file da slozim jedan wan port i bridge na drugi router i da mogu preko Thomsona na internet?

Dhcp je iskljucen na Motorolli.
Attached Files
File Type: rar user.rar‎ (11.2 kB, 280 views)

Zadnje izmijenjeno od: brunci-vg. 01.01.2011. u 16:23.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 20:45   #2
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 300
Rijeseno, moze lock.

Thomson tg 780i wl radi na optimi preko bridge konekcije, wlan isto tako na thomsonu radi, voip bi isto tako trebao raditi.

Ako koga zanima sta i kako moze i na pm.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2011., 22:59   #3
Me5htar
Registered User
 
Me5htar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1
Za podesiti Thompsona da mu je port 3 WAN i da se on spaja na drugi ruter preko porta 3 (pppoe) trebas uci u ruter preko telneta zatim upiši slijedece redom:
Code:
:env set var=SESSIONTIMEOUT value=0
:ppp relay flush
:ppp flush
:eth flush
:atm flush
:atm phonebook flush
:saveall
:eth bridge ifdelete intf=ethport3
:eth ifadd intf=eth_wan
:eth ifconfig intf=eth_wan dest=ethif3
:eth ifattach intf=eth_wan
:ip ifadd intf=ip_wan_eth dest=eth_wan
:ip ifconfig intf=ip_wan_eth status=up
:ip ifattach intf=ip_wan_eth
:nat ifconfig intf=ip_wan_eth translation=enabled
:dhcp client ifadd intf=ip_wan_eth
:dhcp client ifconfig intf=ip_wan_eth metric=5 dnsmetric=5
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-lease-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-renewal-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-rebinding-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=subnet-mask
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classless-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=default-routers
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classfull-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=domain-name-servers
:dhcp client ifattach intf=ip_wan_eth
:atm phonebook add name=pvc_data addr=0*86
:atm ifadd intf=atm_data
:atm ifconfig intf=atm_data dest=pvc_data encaps=llc ulp=mac
:atm ifattach intf=atm_data
:eth ifadd intf=eth_data
:eth ifconfig intf=eth_data dest=eth_wan
:ppp ifadd intf=pppoe_data
:ppp ifconfig intf=pppoe_data dest=eth_wan user=username@carnet password=lozinka
:ppp rtadd dst=0.0.0.0 dstmsk=0.0.0.0 intf=pppoe_data
:ppp ifattach intf=pppoe_data
:nat ifconfig intf=pppoe_data translation=enabled
:eth bridge config vlan=enabled filter=none
:eth vlan add name=public vid=9
:saveall

:atm phonebook add name=pvc_data addr=0*86 su VPI i VCI ovisno o ISP-u
Me5htar je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2011., 10:57   #4
smallfox
Registered User
 
smallfox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 16
Pokusao sam podeseti svoj WAN port, ali nakon ove naredbe:
:eth flush
dobijam pogresku:
Some ETH interfaces are still in use. Interfaces that are in use cannot be deleted

To mi je i logicno jer se preko ethereneta i telneta i spajam na speedtouch
nakon,
:atm flush
Dobijam slicnu poruku:
Some ATM interfaces sre still in use ....
Sto nadilazi moje razumjevanuje,

tako da nakon utipkavanuje cijele skripte ne dobivam trazeno spajanje preko PPPOE s automatskim logiranjem i share-anje CARNET veze

Imea neko ideju, gdje grijesim i sto mi je ciniti?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.07.2011. u 11:23.
smallfox je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2011., 11:29   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Pa logično ako si sa tim istim uređajem spojen na net u isto vrijeme, prekini konekciju i ištekaj mu adsl liniju.
Jesi li siguran i znaš šta radiš / želiš postići ? Rekao bih da ne.
Spomenuta "akcija" služi za kreiranje WAN porta na uređaju, ako to odradiš onda neki drugi uređaj trebaš za vezu prema netu preko adsl - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2011., 12:08   #6
smallfox
Registered User
 
smallfox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa logično ako si sa tim istim uređajem spojen na net u isto vrijeme, prekini konekciju i ištekaj mu adsl liniju.
Jesi li siguran i znaš šta radiš / želiš postići ? Rekao bih da ne.
Spomenuta "akcija" služi za kreiranje WAN porta na uređaju, ako to odradiš onda neki drugi uređaj trebaš za vezu prema netu preko adsl - a.
Kod mene je slucaj ovakav. Pred godinu dana konfigurirao sam speedtouch tako da na zaprešičkom OKTV provajderu radi speedtouch s motorolinim modemom za internet preko kokasijalnog kabla. To je triple play usluga, gdje postoji telefon, tv i internet preko koaksijalnog kabela. TV radi normalno digitalni i analogni preko koaksijalnog kabela na svakoj uticnici u kuci, u jednoj sobi je spliter i modem, na modem se zakaci analogni telefon, i ethernet i imas net i telefon. Taj jedini ethernet prikljucak na kabelskom modemu spojen je na speedtouch i to na konfigurirani wan. Tako sam imao wifi i dva ethernet prikljucka na speedtouchu i share-ani internet. Sve je radilo super.

Pojavio se problem kada sam na istoj toj hardverskoj konfiguraciji promjenio providera, tj. sada za internet ne koristim providera od OKTV-a, nego carnet. Naime sada moram svoj username i password upisati za pppoe, ali ono sto ja pretpostavljam da je problem jest sto u izborniku speedtouch-a (ovaj tjedan sam stavio firmware ST780_7447) nemam mogucnosti vpi i vci postaviti na (0 i 86) prilikom pppoe konekcije koju radi speedtouch, a to je nesto sto pretpostavljam da moram napraviti jer stvar ne radi. U ovom trenu se na net spajam direktno s kablovskog modema i pppoe radim preko win7-a, a to mi ne odgovora jer mi treba wifi koji ocekujem da cu moci pogoniti sa speedtoucha kao i prije. U ovom thredu sam nasao script-u koja bi mi vjerojatno odgovarala, ali koliko shvacam posto to radim preko telneta imam problema, a ne znam kako bi to drugacije radio.

Eto toliko razumjem sto radim, ali ne vidim jasno rjesenje, ni slijedece korake, pa molim dobru dusu da naostri pero i predlozi sto dalje


Rijesio sam problem sa ETH, tako da sam resetirao speedtouch na factoroy defaout i zatim odmah telnet otisao na speedtouch, ali ostao mi je ovaj problem kada startam skriptu:

Some ATM interface are still in use. Entries that are in use cannot be deleted.

Some phonebook entries are still in use. Entries that are in use cannot be deleted.


Citiraj:
Autor smallfox Pregled postova
Kod mene je slucaj ovakav. Pred godinu dana konfigurirao sam speedtouch tako da na zaprešičkom OKTV provajderu radi speedtouch s motorolinim modemom za internet preko kokasijalnog kabla. To je triple play usluga, gdje postoji telefon, tv i internet preko koaksijalnog kabela. TV radi normalno digitalni i analogni preko koaksijalnog kabela na svakoj uticnici u kuci, u jednoj sobi je spliter i modem, na modem se zakaci analogni telefon, i ethernet i imas net i telefon. Taj jedini ethernet prikljucak na kabelskom modemu spojen je na speedtouch i to na konfigurirani wan. Tako sam imao wifi i dva ethernet prikljucka na speedtouchu i share-ani internet. Sve je radilo super.

Pojavio se problem kada sam na istoj toj hardverskoj konfiguraciji promjenio providera, tj. sada za internet ne koristim providera od OKTV-a, nego carnet. Naime sada moram svoj username i password upisati za pppoe, ali ono sto ja pretpostavljam da je problem jest sto u izborniku speedtouch-a (ovaj tjedan sam stavio firmware ST780_7447) nemam mogucnosti vpi i vci postaviti na (0 i 86) prilikom pppoe konekcije koju radi speedtouch, a to je nesto sto pretpostavljam da moram napraviti jer stvar ne radi. U ovom trenu se na net spajam direktno s kablovskog modema i pppoe radim preko win7-a, a to mi ne odgovora jer mi treba wifi koji ocekujem da cu moci pogoniti sa speedtoucha kao i prije. U ovom thredu sam nasao script-u koja bi mi vjerojatno odgovarala, ali koliko shvacam posto to radim preko telneta imam problema, a ne znam kako bi to drugacije radio.

Eto toliko razumjem sto radim, ali ne vidim jasno rjesenje, ni slijedece korake, pa molim dobru dusu da naostri pero i predlozi sto dalje

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 25.07.2011. u 12:22. Razlog: dupli post
smallfox je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2011., 13:32   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Ocke, VPI / VCI možeš izmjenit kroz CLI (Telnet) ili kroz user.ini (samo editiraš file i vratiš ga nazad u router).
Obrati pažnju na phone sekciju, trebao bi skužit.
Drugi blem je PPPoE ili PPTP (kako na kojem ISP - u) za Carnet, namjerna komplikacija upravo da sprijeće spajanje više kompova preko jednog osobnog accounta, imaš x primjera o tome na forumu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na