Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2001., 22:52   #1
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Exclamation 3 nevjerojatna problema u Win XP

Jos prije sluzbenog izlaska XP-a instalirao sam ih na poslu i rade manje-vise dobro. Nedavno sam ih stavio i doma, te sad kad hocu fino sredit sistem iz dana u dan imam samo sve vece pizdarije i mogu reci da sam skroz promijenio misljenje o XP - nagore. Evo samo jedan dio problema:

1. Imam externi modem i ako je ugasen XP ga izbace iz Device Managera pa ako idem na net moram par puta refreshat devices dok ga ne pronade, rjesenje - imati modem stalno upaljen.

2. Napravio sam RAMdisk i tamo prebacio Temporary Internet Files. Nakon restarta sistema jos uvijek tamo pronalazim cookije koje je on izvukao tko zna otkud ???????

3. E, ovo je najopasnije. Vec dva puta se dogodilo da windowsi, pazi sad, linkaju neke fajlove s HD-a i prikazu ih na CDROM-u i pise kao da su spremni za arhiviranje na CD. Ako to obrisem odu pravi fajlovi k vragu.

I naravno svako malo ako duze drzim shift ukljucuje se ono smece accessability makar sam to iskopcao.
I za kraj problem firewall-a. Mislim da trenutno ne postoji niti jedan dobar firewall (koji bi radio fino i precizno kao nekad AtGuard). ZoneAlarm sam prije koristio, fale mu napredne opcije. McAffee i Norton su iskljuceni zbog svog imena (ovaj prvi - sjecam se njihovog loseg antivirusa koji mi je u rangu s Sophosom) i glomaznosti (Norton - otisao u K, (mislim i na drugi njihov softver) makar su otkupili AtGuard). Najvise obecava Outpost ali je u vjecnoj beti, zbagiran i nisam bas uvjeren da sve radi sto oni kazu ali trenutno nemam alternative pa njega koristim.
Eto, nadam se da ce biti dosta replaya na ovaj thread
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2001., 20:48   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Cini se da si ti dosao ravno s Win9x/ME, barem sto se kucne upotrebe tice.
1. WinXP (zbog svoje NT jezgre, bas kao i Win2k) pri boot-anju pronalazi hardware koji postoji, ako je neki novi, doda ga, ako nema postojeceg, nema ga. I to je to.
2. U TIF postoji skriveni folder za cookije.
3. Neki razlog za to mora postojati, cini mi se da XP nije za to samostalno kriv (iako se ne bih zacudio).

Sto se tice firewall-a, cuj, ajmo pricati ili o jednom ili o drugom. Cak si samo iznio svoje misljenje na koje ti moram samo odgovoriti: I kaj onda? To moze samo zavrsiti besciljnim prepucavanjem u nedogled.
ILI
Ili daj neki detalj ili neko iskustvo, a ne ovako opcenito nikakvo.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2001., 22:37   #3
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Da sad ne quotam idem ovako...

Eto ja onako otvoreno izasao s nekim svojim problemima a covjek odmah dzonom na mene...eh.. Dobro i ja sam malo puko' nakon 4 mjeseca upotrebe XP-a jer su me sad konacno totalno razocarali a ne zelim da zavrse kao Me koje sam imao desetak dana na disku u ljeto 2000.

1. Bili XP-i NT ili ne, ja hocu da zapamte moj serijski modem! Zar sad svi trebamo imati interne modeme ili pokupovati USB? I nije istina cega kod bootanja nema - nema. Stave ga oni u svoju bazu jer nakon par refresanja device managera pojavi se na popisu.

2. Da to mi je poznato. No zar ti nije cudno (a to sam prvo i pitao, u biti nije uopce vazno i sam mogu okriti te cudne relacije unutar windowsa, ali necu, jer ne zelim vise gubiti svaki dan na proucavanje njihovih pizdarija) da cookieji ostaju nakon reboota na ramdisku (bez backupa).

3. Ja tu vise necu imati problema, jednostavno sam iskopcao za CD (CDR) mogucnost snimanja (to je ono interno od M$).
BTW da li si znao da ako u Services diseblas IMAPI CD-Burning COM Service - NERO ce se brze ucitavat!

Kaj se tice firewall ja sam konkretno rekao zasto mi se ne svidaju. Kaj bih ja sad trebao pisat strucne elaborate. Mozda si ti citao u Mrezi, ja nisam!
Ja nikoga ne napadam niti se hvalim a sad se trebam braniti da nisam neki lamer. Pa dobro, evo npr. koristio sam AVP i a4p i @Guard i mnogo toga mjesecima pa i godinama prije nego je itko spomenuo te programe u npr. Bugu i sl. ZoneAlarm je dobar u "nezahtjevnim" okolinama, 2-3 klika, podesi se IP range i gotovo.
sorry, firewall mi je obrisao sve slicice ostao mi samo

Ljudi evo 3 svjetska linka sa scene prije nego ih objave u Bugu

www.zor.org
www.cdfreaks.com
www.cdrsoft.cc
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2001., 00:28   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Oprosti ako si dobio dojam da te djonom (sori, danas su me posteno raspizdili na poslu), ali zapravo ti se divim. Da, divim ti se sto koristis XP vec 4 mjeseca, i jos si uporan. Osobno sam si u ta 4 mjeseca 5 puta instalirao XP, a najduze instalacije su bile 10-tak dana na poslu (raspad sistema) i 4 dana kod kuce (cetvrti dan sam izgubio nesto podataka i 3 NTFS particije na 2 diska). Iako me privlace mogucnosti XPa (obecane, doduse, i za sada nista vise), obecao sam si da necu dirati XP do SP1, jednostavno se ne isplati.

Da ne drvim po ostalim temama, evo ti jedna informacija: u w2k (a trebalo bi raditi i u XPu) postoji finta kako za externi modem definirati da je stalno prisutan, bez obzira sto nije upaljen pri boot-anju. Problem je u tome sto imam link, ali trenutno ne radi, izgleda da je netko ugasio taj server (http://www.rojakpot.com/Other_Articl...Win2k_Tips.htm).

To sto nakon refreshanja Divace Manager ipak vidi externi modem je zato sto su Win zapamtili da je na tom portu bio instaliran taj modem. Nisu ga odmah prijavili jer nije postojao (bio je ugasen) pri boot-anju. Prihvati to. Ja jesam. Jednostavno upali modem kad upalis stroj.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2001., 18:28   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Svi pljujete po windosima uopce a ja skoro nikad nisam imao problema sa njima presao sam sve windose jedino nisam xp ali budem i to isprobao...jednostavno w2000 nisu za obicne korisnike zato se zovu pro.. ako znate manje nemojte se svrstavati u pro grupaciju i uzimte home ili sta vec.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2001., 18:33   #6
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Da zaboravio sam reci probleme sa windosima koje sam do sad imao. Znaci prvo kao obicno sa mrezom nekad se zele filovi slati nekad ne. i sada uzivam sa radeonom drajverima da kazu da to nije radeon graficka kartica pa moram koristit drajvere koji su zadnji na windows update.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2001., 21:49   #7
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Ne pljujem, samo zelim stvari imati pod kontrolom. Ako je nesto nelogicno, glupo ili iritantno izvedeno onda me to malo zivcira.
Koliko ja znam niti jedni windowsi prije nisu imali ugradenu mogucnost snimanja CD-a. U redu za Home Edition ali u Pro verziji to nema sto trazit jer:
a) software od Roxia je bloatware
b) radi sranja drugim CDR programima
c) tko vec extra placa XP Pro platit ce i Neru ili ga dobiti s przilicom

Vjerujem da ce puno ljudi ostati na 2000-ci. Evo jedan frend je jos uvijek na NT 4. Ja ne zelim imati dual boot s 98SE koji ce mi sluziti samo za igre tako da cu se i dalje "boriti" s XP-om do konacne pobjede...
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2002., 20:28   #8
gvidas
Obelix
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 41
A da mi svi sad lijepo odemo u Redmond i "operemo" Billa zbog gluposti koje nam svima prodaje :-)))), jos nijedni windowsi nisu kaj bi trebali bit, al zato imaju puno "funkcija" koje nikome ne trebaju...

Ma zezam se naravno...
gvidas je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2002., 18:33   #9
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by evilstoy
Ne pljujem, samo zelim stvari imati pod kontrolom. Ako je nesto nelogicno, glupo ili iritantno izvedeno onda me to malo zivcira.
Koliko ja znam niti jedni windowsi prije nisu imali ugradenu mogucnost snimanja CD-a. U redu za Home Edition ali u Pro verziji to nema sto trazit jer:
a) software od Roxia je bloatware
b) radi sranja drugim CDR programima
c) tko vec extra placa XP Pro platit ce i Neru ili ga dobiti s przilicom

Vjerujem da ce puno ljudi ostati na 2000-ci. Evo jedan frend je jos uvijek na NT 4. Ja ne zelim imati dual boot s 98SE koji ce mi sluziti samo za igre tako da cu se i dalje "boriti" s XP-om do konacne pobjede...
Tako sam i ja mislio.. Znas ono, dobijes original doze za djabe, i sad mislis da si osiguran od njihovih (pre-sve-obuhvatnih) bugova.. E, ali nije bas tako bilo.. Uglavnom, da ne duljim, tolko su me raspizdili da sam se nakon nekog (citaj - mjesec dana) vremena fino s gustom vratio na w2k i sad vrtim w2k server i *mljac* milina kako slusaju!! Cak i igre rade kak se spada..

BJEZTE OD XP-a! (osim ako imate celicne zivce - al necete dugo!!)

Sh.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2002., 21:57   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by shimpa
BJEZTE OD XP-a! (osim ako imate celicne zivce - al necete dugo!!).
TO! TO! buahahahahahahahahhahahahaha!
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2002., 00:02   #11
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Ne treba bježati od XP-a. Treba imati stroj za to.

"600@1000" ili 600 ili 1000. i 256 Mb RAM-a. Brzi HDD i ostalo u skladu.

Treba se boriti jedino sa driverima, kojih još nema u izobilju. Ako se riješi taj problem, XP će postati nešto što se neće bez dobrog razloga skidati sa kompa.

U stvari nisam čuo da je netko imao problema sa kompom koji je dobro opremljen za taj OS.

Sada možete otvoriti sezonu lova, ali ja ću ivijek reći da mi je XP bolji od W2000 jer je ipak bliži onome što meni treba. I još je uz to stabilan kao i W2000.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2002., 11:38   #12
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ne treba bježati od XP-a. Treba imati stroj za to.

"600@1000" ili 600 ili 1000. i 256 Mb RAM-a. Brzi HDD i ostalo u skladu.

Treba se boriti jedino sa driverima, kojih još nema u izobilju. Ako se riješi taj problem, XP će postati nešto što se neće bez dobrog razloga skidati sa kompa.

U stvari nisam čuo da je netko imao problema sa kompom koji je dobro opremljen za taj OS.

Sada možete otvoriti sezonu lova, ali ja ću ivijek reći da mi je XP bolji od W2000 jer je ipak bliži onome što meni treba. I još je uz to stabilan kao i W2000.
AXP1600, 640MB RAM, GF2 GTS itd.. mislim da mi je stroj sasvim dovoljan za doze XP, al nije stvar u brzini nego bas u stabilnosti. Ruse se (barem 1* dnevno), i imaju abnormalan skup novih(mozda po M$-u korisnih) rutina koje covjeku pojedu zivce, kao npr jedna kada smo na jednom laptopu imali doze xp i 80 CD-a punih MP3-ja, nazalost u ZIP-u. XP je to sve fino skuzio i odmah po umetanju cd-a u komp ponudio da pokrene winamp i pusti mjuzu. WOW reko ja, bas guba, pametan XP.. NO on je, po pritisku na yes, pokrenuo 400 i kusur instanci Winampa, koje su se jedna po jedna palile (za svaku od stvari) kako bi ih ja gasio. Dakle on nije napunio playlistu winampa sa 400+ stvari, nego je za svaku od njih pokrenuo po jedan winamp. Doduse ne odjednom, nego jedan po jedan, ali je zbog sporog stroja trebalo po 30 sekundi (!) da ugasim po jednu instancu winampa.... itd itd itd.. Ovaj primjer je najgori koji sam vidio, ali ima jos gomila manjih koji su svi na jednoj hrpi NEVJEROJATNI.. Da, ljut sam ko pas jos uvijek, mozda me prodje, al za sada, ostajem pri onoj: BJEZTE OD XP-a KO OD VRAGA!

moja 2 centa..

Sh.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2002., 15:27   #13
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Korisno je da ti otvara zip fileove sa CD-a pri autorun-u. Naravno ako se pokreće neki uzipani file, a ne muzika. Tu opciju, ako ti smeta, lijepo isključi. Možeš namjestiti i da te svaki put pita da li želiš otvoriti. Sve prema tvojim potrebama. Ja sam osobno to isljučio, ali iz potpuno drugih razloga.

Samo me zanima tko još uzipava mp3. Valjda si dobio jako puno mjesta na CD-u.:confused:
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2002., 11:54   #14
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Svi o Xp pa cu i ja

Kad ste već načeli temu oko vražjeg XP-a evo i mojih komentara.
Kao prvo ja do jučer nisam uopće mogao spojiti internet jer govno od XP-a ne zna driver za modem.
2. Komp je tako spor da ću poludit( Cely 1.1GHz,400 Rame,GF2) i gomila programa mi pravi pizdarije(3D Max....)
Nazalost situacija je takva da ih ne mogu prebrisati bez formatiranja a to ne dolazi u obzir,tako da cu se morati priviknuti na njih.
P.S Bas mi je drago sto nisam kupio original he he
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2002., 14:13   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by RAK
Samo me zanima tko još uzipava mp3. Valjda si dobio jako puno mjesta na CD-u.:confused:
nemoj tako rak,pa zasigurno se3 radi o 20 Kb na 400 MB a to nije za baciti
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2002., 15:24   #16
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by RAK
Korisno je da ti otvara zip fileove sa CD-a pri autorun-u. Naravno ako se pokreće neki uzipani file, a ne muzika. Tu opciju, ako ti smeta, lijepo isključi. Možeš namjestiti i da te svaki put pita da li želiš otvoriti. Sve prema tvojim potrebama. Ja sam osobno to isljučio, ali iz potpuno drugih razloga.

Samo me zanima tko još uzipava mp3. Valjda si dobio jako puno mjesta na CD-u.:confused:
Sve je to OK sto ti kazes, i on je stvarno pitao da li to zelim ili ne uciniti, to je samo jedna od kapi u skoro-pa-prepunoj casi. Najvise me raspizdilo to sto su doticni dozi original i sto moras zvat M$ u Irsku (!) i potrosit dotdatnih 200+ kunicha da ti daju novi serial kojim mozes ponovo aktivirat te fakin doze, sve zbog njihove fakin paranoje.

Zgoda sa zipanim MP3-jevima ima jos jedan parametar, da si malo podignem rejting. Naime, nisam ja zipo te fajlove i nisu doticni CD-ji bili moje vlasnistvo Ja dijelim vase misljenje po pitanju zipanja MP3-ja (WTF?!?). Samo sam naveo zanimljivu zgodu..

Sh.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2002., 16:37   #17
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by shimpa


... i on je stvarno pitao da li to zelim ili ne uciniti, ...
Sa svim novim stvarima je tako. A kada se navikneš, nećeš znati bez toga raditi.

Autorun bilo kojeg CD-a je normalna stvar i na to se nitko ne buni.

Sjeti se prelaska sa 3.11 na 95. Svi su siktali na 95. Te šareni, te spori, te driveri, te se ruše... Mogao bi tako nabrajati do prekosutra. A danas više nitko to niti ne spominje, osim da su savršeni. Kako to da su danas savršeni, a tada nisu bili. Ista stvar sa 98, pa sa 2000, pa sa ME.

Jedini OS koji je meni digao tlak je 98 SE. Disao je u mom kompu 3 dana i onda preminuo u vidu vječitog plavog ekrana. Napominjem da je to jedini OS koji nije radio onako kako bi ja htio. Znam da svakom OS-u radim kojekakve bedastoče, ali mi je zato visok prag tolerancije.

XP sam dočekao na nož, probao i zaključio da je dobio počasno mjesto primarnog OS-a u mom kompu.

I, da. 3D studio max stvarno ne radi OK pod XP, ali za takve slučajeve imam drugi OS, pa ću pričekati drugu verziju da ga instaliram pod XP.

Bilo je primjera da ne rade kojekakve druge aplikacije, ali meni je sve to radilo savršeno. Znaći da je nešto i u korisniku. Nitko nije najpametniji na svijetu, pa niti ja, jadan mali.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2002., 17:47   #18
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by RAK


Sa svim novim stvarima je tako. A kada se navikneš, nećeš znati bez toga raditi.

Autorun bilo kojeg CD-a je normalna stvar i na to se nitko ne buni.

Sjeti se prelaska sa 3.11 na 95. Svi su siktali na 95. Te šareni, te spori, te driveri, te se ruše... Mogao bi tako nabrajati do prekosutra. A danas više nitko to niti ne spominje, osim da su savršeni. Kako to da su danas savršeni, a tada nisu bili. Ista stvar sa 98, pa sa 2000, pa sa ME.

Jedini OS koji je meni digao tlak je 98 SE. Disao je u mom kompu 3 dana i onda preminuo u vidu vječitog plavog ekrana. Napominjem da je to jedini OS koji nije radio onako kako bi ja htio. Znam da svakom OS-u radim kojekakve bedastoče, ali mi je zato visok prag tolerancije.

XP sam dočekao na nož, probao i zaključio da je dobio počasno mjesto primarnog OS-a u mom kompu.

I, da. 3D studio max stvarno ne radi OK pod XP, ali za takve slučajeve imam drugi OS, pa ću pričekati drugu verziju da ga instaliram pod XP.

Bilo je primjera da ne rade kojekakve druge aplikacije, ali meni je sve to radilo savršeno. Znaći da je nešto i u korisniku. Nitko nije najpametniji na svijetu, pa niti ja, jadan mali.
AMEN TO THAT, BROTHER!
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2002., 04:40   #19
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
2 i 15 je ujutro i xp napokon radi, do kad, ne zna se. Tv tuner je odavno vani. Nakon dvije reinstalacije uspio sam dobiti normalnu stabilnost sa kakvim takvim performansama.
Via4in1 nisam instalirao jer se ni jedna verzija ne voli sa nvidia driverima na xp-u. Na kraju sam odustao od detonatora xp 23.11 i nasao na visiontekovom site-u whql detonatore 3 koji daju pristojne performanse, ver 15.70.
Driveri za live-icu su zadnji xp driveri.
Ne znam samo koga treba kriviti, nvidiu, microsoft ili via-u ???
Zanimljivo je da su se windoze rusile u prozorima, a ne u nekakvim 3d aplikacijama. Covjek pusti 3dmark2001 da se vrti 20 puta za redom i ocekuje da je stroj stabilan ako to izdrzi, ali nes bosanca...zavrsi zadnji test, odes malo na internet da odahnes , pustis si neku mjuzicu kad smrz, za popizdit.
Katkad stvarno zalim sto nemam intelov procesor i intelovu plocu da se ne moram zivicirat radi ovakvih stvari.
Btw, system u 3dmarku2000 sve default daje cca 5300, meni je malo posto sam u win 98 isao do 5900, ali sta je tu je.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2002., 11:11   #20
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Nije niti s Intelom stvar mnogo bolja. Na poslu imam Intelovu plocu s i815, Celeron 950 i TNT2 16MB Vanta. Niti na toj platformi se nije XP pokazao kao najstabilniji. Probali smo ga i na PII 400, BX chipset, 192MB, pa je i na tome pokazivao zankove nestabilnosti.

XP je jednostavno izbacen pola godine prerano, i zbog toga je to poluproizvod koji na nekim kantama radi i stabilno. Da nije tako, ne bi se toliko raspravljalo o njima.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2002., 09:07   #21
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Evo Copy/Paste s www.gameguru.box.sk:

NTFS chkdsk.exe XP Patch - This update resolves an issue that prevents chkdsk.exe from running at system boot. The issue can occur on systems with an IDE drive and is discussed in Microsoft Knowledge Base (KB) Article Q315403.

To je ono sto je meni sje_alo 3 NTFS particije.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2002., 12:36   #22
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Evo jos jedan Copy/Paste s www.gameguru.box.sk:

Microsoft under fire over 'DVD lookup' - Microsoft came under fire from privacy advocates and security watchers yesterday when it emerged that Windows Media Player (WMP) for XP was capable of tracking which DVD movies were being watched and sending the information back to Redmond. Using a packet sniffer, Smith discovered that WMP queried a Microsoft server via the internet protocol HTTP every time a DVD was played.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2002., 19:56   #23
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Zlo
2 i 15 je ujutro i xp napokon radi, do kad, ne zna se. Tv tuner je odavno vani. Nakon dvije reinstalacije uspio sam dobiti normalnu stabilnost sa kakvim takvim performansama.
Via4in1 nisam instalirao jer se ni jedna verzija ne voli sa nvidia driverima na xp-u. Na kraju sam odustao od detonatora xp 23.11 i nasao na visiontekovom site-u whql detonatore 3 koji daju pristojne performanse, ver 15.70.
Driveri za live-icu su zadnji xp driveri.
Ne znam samo koga treba kriviti, nvidiu, microsoft ili via-u ???
Zanimljivo je da su se windoze rusile u prozorima, a ne u nekakvim 3d aplikacijama. Covjek pusti 3dmark2001 da se vrti 20 puta za redom i ocekuje da je stroj stabilan ako to izdrzi, ali nes bosanca...zavrsi zadnji test, odes malo na internet da odahnes , pustis si neku mjuzicu kad smrz, za popizdit.
Katkad stvarno zalim sto nemam intelov procesor i intelovu plocu da se ne moram zivicirat radi ovakvih stvari.
Btw, system u 3dmarku2000 sve default daje cca 5300, meni je malo posto sam u win 98 isao do 5900, ali sta je tu je.
postoji neka via-ina zakrpa za win2k i znam da se u readme-u spominjala live-ica i i neke druge kartice koje u kombinaciji s via chipsetomi duron/athlon procesorom i win2k stvaraju frku
neznam jel se to odnosi i na winXP ali posto zadovoljavas sve uvjete za trouble potrazi na netu nesto takvo
stavio bi ga ovdje ali imam samo onaj za w2k a i on je na cd-u od maticne a gje je taj zna samo On (ne,ne franjo ...... Bog )
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2002., 10:04   #24
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ne nije bed, sve sam slozio. 23.11 driveri imaju ozbiljnih problema, ali sad koristim 27.20 beta leaked (za geforce4) i via4in1 4.37a.
I mogu ti rec da mi je promjena od win98se jako dobra...
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2002., 17:34   #25
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Zlo
Ne nije bed, sve sam slozio. 23.11 driveri imaju ozbiljnih problema, ali sad koristim 27.20 beta leaked (za geforce4) i via4in1 4.37a.
I mogu ti rec da mi je promjena od win98se jako dobra...
ejjjjjjj,nemoj hvaliti winXP (u to spada i stabilan rad) ukoliko nezelis da te netko uhvati u nekom mracnom prolazu i ***** **** ***** mater
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2002., 18:02   #26
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Cuj, ja ih imam zbog cega hvalit tako da opce nije bed. Ja ti samo kazem kakva su moja iskustva, mislio sam teze smece, ali sad kad rade kako treba stvarno sam zadovoljan.
Komplatibilnost super, stabilnost super, prepoznavanje hardware-a super, kaj bi vise...jos se nisam opekao, kad se opecem, ak se opecem, razglasit cu
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na