Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2011., 13:20   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Network TV tuneri > zadnji sumrak TV kartice

...

Odnedavno, pomisao na karticu/usb pri spomenu TV tunera sve manje ima smisla u nadolazecem trendu network škatulja.

Dobro, svi bolje upuceni znaju da stvar nije tako nova postojanjem. Postojala je odredjene ponuda hardvera, kao i razne soft streaming serverije. Nisam pretjerano pratio, ali cak i besplatne aplikacije mogu (uz postojecu karticu) nahraniti ostale masine na mrezi. Kombinacija vidjena u raznim kutijama i potpomognuta adekvatnim softom.

No, vratimo na se obicnog Jocu kupca, koji ne mari za nikakvim angaziranjem i zeli samo gledati omiljene programe na kompovima, ukljucujuci i onaj od omiljene umrezene susjede, dok mu je supruga na poslovnom putu. Ali sve zapakirano u jednu pristupacnu kutijicu i blagoslovljeno sto jednostavnijim setupom. Dosadasnja Tuner karta ili stick, samo zapakirani u jednu elegantniju kutijicu koja je pametnija prema vani i postedjuje nas iritantne antenske lijane, koja ionako nikad nije skladno virila iz kompa. Posebno ne u slucaju sticka.



Prvi mi je upao AverMedia, jer medju prvima je poceo zaokruzivati ponudu s vise modela. Nisam stvarno gledao sto drugi trenutno nude, ali uopce ne sumnjam da ce HauPapa i ostali imati slicne kutijice u ponudi - moguce vec sada.

Zanimljivo da je Bug 12/2010 (stranica 44) vec spominjao prvi Duet u nekom kracem osvrtu. Ali iskreno, uopce nisam obracao paznju jer ponudom gotovo da i nije postojao. I trenutno je vrlo sramezljiv izvorom nabave kod nas, pa nije cudno zasto je mnogima promasio radar interesa.

Prijatelj iz Osterreicha mi kaze da je nekih 30-tak jureka povoljniji kod njih. No evo, moram priznati da mi je od jucer pala kruska na glavu i progledah koliko su kartice i USB stickovi zapravo besmislena davez koja vise uopce nema nikakvog smisla. Ajde dobro, stick moze posluziti i dalje za laptop izvan hiže, ali shvacate poantu... Uglavnom, za mene je prica gotova po pitanju IT TV suzivota.

Modeli ce samo biti povoljniji a ponuda sve veca. Pa evo nam teme za osvrte i komentare. Pisite sto mozda vec imate ili planirate dograbiti kupovinom.

...




Cini se da je proizvodjacima razumljivo iPad populacija posebno interesantna. Pa time donekle rade i zbrku manje upucenim kupcima pri buducem izboru modela, buduci da u oznake modela nafiksavaju Ipad prepoznavanje

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 08.07.2011. u 13:35. Razlog: peglanje linkova
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2011., 14:26   #2
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
900 kn se zapravo i ne čini tako puno. Pogotovo ako netko ima u svim sobama kompove a ne želi trošiti na kupovinu TV-a. Problem je što su to samo ovi besplatni programi koje se može uloviti iz zraka, a i pitanje je koliko će taj promet opteretiti wlan mrežu. Dva kompa bežično cuclaju sliku sa uređaja a treći ne može na net
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2011., 15:34   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
900 kn se zapravo i ne čini tako puno. Pogotovo ako netko ima u svim sobama kompove a ne želi trošiti na kupovinu TV-a. Problem je što su to samo ovi besplatni programi koje se može uloviti iz zraka, a i pitanje je koliko će taj promet opteretiti wlan mrežu. Dva kompa bežično cuclaju sliku sa uređaja a treći ne može na net
A po čemu je to inače bolje od HTPC-a koji sam složio za 1300kn, a koji može čuda raditi preko XBMC-a
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2011., 16:16   #4
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Po tome što ne zna svatko složiti HTPC Ovo je plug and play.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na