Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2011., 11:43   #1
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Samo local , a ne i Internet

Ovako , uzeo laptop od tati s posla i doveo ga kuci , normalno se spojio na svoju wireless mrezu , zatim otputovao gdje nemam nikakav ADSL i probao ga spojiti preko iPhone kad napravim Osobni Hotspot i tu mi je prvi put javljao neku gresku ( uglavnom samo mi local spajalo i kada ocu repair-at javlja mi nesto za ip i stisnem to i nece ) , onda sam se spajao preko neke nokije i OVI suita i normalno radilo. E , sada dode tata na posao i spoji zicom na poslu i nece , pise samo local , a ne i Internet . Nadam se da sam objasnio , ja sam otisao tamo i pokusavao popraviti nesto ali nista nece , spojio sam ga na neku wireless mrezu tek toliko da ima dok ja moram to popraviti. Sad ima ko nekakvo rijesenje ?
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:00   #2
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Na laptopu je bila sigurno manualno stavljena IP adresa iz IP range-a firme, a kada si ti postavljao wireless si stavio da kupi dinamicki IP adresu i tu je nastao problem.

neka pozove nekog IT tehnicara da mu to sloze nazad i problem rijesen
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2011., 12:01   #3
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Zvuci mi kao problemi sa IP adresama, najvjerojatnije na poslu ima staticke IP adrese, a ne dinamicke. A kako si ti sa "repair" maknuo postavke IP adresa, tako se on vise i nemoze spojiti na mrezu i internet. Trebao bi vidjeti IP postavke, te ako su stavljene na "automatic" pogledati u mreznoj dokumentaciji koje IP adrese bi trebao imati. Ili okvirno pogledati na jednom drugom racunalu u mrezi ukoliko je neka mala mreza i prema njima podesiti trenutni prijenosnik, ali to nikako ne preporucujem.
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:05   #4
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Nisam ja trenutno tamo al uglavnom imaju za Internet Protocol Version 6 cini mi se zadane IP postavke a za Version 4 da imaju automatski , dali tu trebam sta podesiti ?

EDIT:Nemaju nikakvog tamo tehnicara u tome jest i problem nebi ja isao to raditi :/
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:07   #5
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Onda neka se jave onome koji im je slozio mrezu. kaj ne postoji nikakva dokumentacija o mrezi pa da tamo pogledaju postavke?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:10   #6
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
ma nemaju oni pojma tamo , porezni strucnjaci xD , neznam , znaci ako ja iskopiram te IP adrese sa drugoga racunala koji je u istoj mrezi oce upaliti ?
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:20   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
hoće, ako mu ne dodijeliš baš isti IP kao i na tom drugom računalu. U tom slučaju, winsi će ti javiti da postoji "duplikat" na mreži.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:29   #8
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Dovest ce laptop doma , pa ja vidim kakve su postavke pa stavim pa da pomognete sta tocno trebam iskopirati , usput jel trebaju iste infromacija biti u verziji 4 i 6 ?

EDIT: Jel ikako mogu preko toga saznati providera koja je tvrtka ? Pa da kontaktiram sluzbu za korisnike ?
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 12:39   #9
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
za lokalnu mrezu ti provajder ne moze reci podatke

A ti i ak uzmes doma lap neces vidjeti na njemu postavke zato kaj si ih obrisao, jedino da odes do ureda i vidis koje IP adrese imaju drugi kompovi pa rucno pikas adresu za lap dok ne pogodis neku koja je slobodna
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na