Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2011., 12:06   #1
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Problem s internet kladjenjem i kradja novca s racuna

Dakle problem je zanimljiv...

Imam otvoren racun za internet kladjenje u Supersport kladionici

Jucer sam uplatio 200 kn na racun da se nesto odigra kada mi je dosasdno...

I sve je bilo super od jucer do danas u 10:03


Jutros oko pola 10 odem na svoj racun i gore 200 kn, sve po propisu.

Odem ja opet na svoj rcun oko 10:20 a kada ono, 200 kn vise nema!

Odem pod transakcije i tamo pise da mi je novac, 200 kn, isplacen s racuna u 10:03.

Naravno, ja nisam nikakav novac podigao niti trazio isto.

Posto SS nema nikakvu sluzbu za korisnike lijepo se ja uputio do jedne poslovnice u Ilici. Objasnim problem djelatnici i ona nekoga nazove i njemu preprica moj problem.

Dobije odgovor da je taj moj novac uistinu podignut (Do tada sam smatrao da se radi o nekoj gresci).

Na moje pitanje kome kada i gdje je taj novac isplacen, jer mora postojat neki pisani (digitalni) trag isplate odgovorila mi je da mi to nemoze tehnicar preko telefona odgovorit vec da im posaljem upit s svo maila, jer jedino tako mogu dobit podatke o isplati.

Posto nikada nisam dizao novac s racuna iz kladionice, zanima me kakav je postupak ako netko zna? Jel onaj koji podize novac mora pokazat osobnu ili nesto, i ima li nacina da se udje u trag toj osobi?

Jer ako nema, svatko u kladionici tko ima pristup racunima moze dizat novac kako zeli i onda rec vlasnivcima racuna da su sami podigli novac
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:11   #2
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Tvoj novac može podići bilo tko vjerovao ili ne jer ne treba pokazati osobnu u kladionici, na tvoj account se može spojiti bilo koja ip adresa (to nikako ne reguliraju), naravno netko ti zna username i password i to mu je bilo dovoljno. Mjenjaj pass i zaboravi da je tih 200kn ikad postojalo jer nečeš moći dokazati da ti sam nisi podigao taj novac
Lud76 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2011., 12:30   #3
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Tipovi u SS su panjevi, i to teži. Ja sam imao jedan show s njima, jer su stornirali jedan par protivno pravilima. Na kraju su mi uplatiti lovu, ali sam ih morao upozoriti da cu ih prijaviti u DI, i to sa točno navedenim dijelovima Zakona o igrama na sreću koje su prekršili.

Tako da su gamad po defaultu, i imaju jasno sve podatke. Samo trebaš biti ustrajan, javi se na mail i traži neki broj od odgovornog, jer tamo što odgovaraju na mailove nisu baš...tj nemaju nikakve ovlasti.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:46   #4
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Tipovi u SS su panjevi, i to teži. Ja sam imao jedan show s njima, jer su stornirali jedan par protivno pravilima. Na kraju su mi uplatiti lovu, ali sam ih morao upozoriti da cu ih prijaviti u DI, i to sa točno navedenim dijelovima Zakona o igrama na sreću koje su prekršili.

Tako da su gamad po defaultu, i imaju jasno sve podatke. Samo trebaš biti ustrajan, javi se na mail i traži neki broj od odgovornog, jer tamo što odgovaraju na mailove nisu baš...tj nemaju nikakve ovlasti.
Prvo cu vidjet sta ce mi odgovorit...

Ali situacija je besmislena, prakticno, oni sami mogu dizat novac i rec da da ga je netko drugi podignuo...

Posto vidim da su upoznat s tematikom, i s obzirom na opis moga problema, znas li na koji clanak zakona bi se mogao pozvat?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:48   #5
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
U tvom slučaju ne znam, ali ako je lik tražio isplatu u poslovnici, možeš se hebat. Stavi kapu da mu kamera ne može snimiti lice, potpiše se kako god želi na onaj listic i podigne novac.

A da je išao prebaciti na racun u banci, brijem da nitko nije toliko glup.

Kako god, sretno ti bilo.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:59   #6
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Dobio sa odgovor

Novac je podignut u Zagrebu, u poslovnici na adresi Miroslava Milića 1

Receno mi je da ce pokusat preko nadzornih kamera pokusat ustvrdit tko je podigao novac

Pa ja nevjerujem sta ljudi rade radi 200 kn


A sada meni ostaje pitanje i problem, od kuda njemu moji podaci i sifta... J

...jer osobno te podatke nisam nikome dao niti su ikoga zanimali
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 13:02   #7
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Možda ti je mail provalio, ne znam. Ali nažalost nema pomoći. Eventualno da ga prepozna žena kaj radi u toj poslovnici, ali lopov nije glup da diže lovu di ga znaju. Vjerujem da oni imaju iskustva s time, ne bi bilo loše policiji prijaviti, ako ti se da zezati.

Da, za 200 kn što ljudi rade...
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 13:06   #8
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Ma bas to, 200 kn...

Ajde da te olaksa za neku vecu lovu, pa riskira za nesto

Ali za 200 kn riskirat...

Nije stvar u 200 kn, brzo bi ja njih ostavio u kladionici vako ili onako....

...nego se osjecas ko budala

Dobio sam jos jedan mail od SS, receno mi je da ce pogledat s koje je IP adrese poslan zahtjev za isplatom, pa ako nije s moga racunala da cemo se dogovorit kako rijesit problem
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 13:13   #9
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
A sada meni ostaje pitanje i problem, od kuda njemu moji podaci i sifta... J

...jer osobno te podatke nisam nikome dao niti su ikoga zanimali
Dali si se prijavljivao sa bilo kojeg drugog-tuđeg računala ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 15:04   #10
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Da, zna se to dogoditi, npr po internet caffeima/cornerima ljudi ostanu ulogirani na mail/drustvene mreze i slicno pa se onda krste kako je netko provalio mail
cyclone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2011., 12:57   #11
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
A sada meni ostaje pitanje i problem, od kuda njemu moji podaci i sifta... J

...jer osobno te podatke nisam nikome dao niti su ikoga zanimali
Moguće da si pokupio keylogger negdje.
"Očisti" komp i promijeni sve passworde na svim accountima.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 19:22   #12
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Netko je "saznao" tvoj username i pass. I za to nikako ne mozes krivit SS, nego sam sebe.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 19:36   #13
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Slazem se sa gore navedenim sto je "jucca" rekao, no opet stoji pitanje kako netko samo sa tvojim userom i passwordom bez ikakve druge identifikacije moze podici lovu. Definitivno bi ovi u SS trebali postroziti sigurnosne kriterije vezane uz isplatu novca sa internet kladionice, neka s