Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2011., 17:01   #1
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,994
Mrežna kartica gecrkt ili problem iskona?

Evo ovako,zadnja 2 tjedna se natežem s iskonom oko promjene routera albisovog u neki drugi,jer veza stalno puca,ili telefon ne radi ili nešto treće ili kombinirano malo po svega,imam iskon duo carnet uslugu,uglavnom,danas su mi promjenili router u speedtoch thomsonov i radilo mi je prvih 20 minuta i nakon toga prekid,niti telefon ne radi niti ništa...

Sad mene zanima dali problem može biti u mojoj mrežnoj kartici?kako da je detektiram da ne radi dobro,jer se lampica na routeru pali kako joj se sprdne a ima i lampica iza na mrežnoj koja se isto kako kad pali,instalirao sam windowse nanovo i drivere al ništa..Spaja se preko ppoe konekcije..ne radi niti wirelless na laptopu da se spojim ništa...
Njih više nemam snage zvat iskreno...


Pitanje dal može bit problem do mene(mrežna kartica) ili do iskona?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 21:42   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Sve je moguće, možda je mrežna dobila kakav "ošamut" i sad radi kako joj se ćefne.
Neovisno o funkcioniranju adsl konekcije u svakom momentu trebaš moći otvorit web konfig routera, ako to zapinje onda je mrežna (hw i/ili drajver) u pitanju, ako to radi bez problema onda problem traži na drugom mjestu.
Vidi savjete u 1. postu ADSL Biblije, saznaj ip adresu routera pa postavi manualne postavke mrežne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2011., 22:29   #3
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Evo ovako,zadnja 2 tjedna se natežem s iskonom oko promjene routera albisovog u neki drugi,jer veza stalno puca,ili telefon ne radi ili nešto treće ili kombinirano malo po svega,imam iskon duo carnet uslugu,uglavnom,danas su mi promjenili router u speedtoch thomsonov i radilo mi je prvih 20 minuta i nakon toga prekid,niti telefon ne radi niti ništa...

Sad mene zanima dali problem može biti u mojoj mrežnoj kartici?kako da je detektiram da ne radi dobro,jer se lampica na routeru pali kako joj se sprdne a ima i lampica iza na mrežnoj koja se isto kako kad pali,instalirao sam windowse nanovo i drivere al ništa..Spaja se preko ppoe konekcije..ne radi niti wirelless na laptopu da se spojim ništa...
Njih više nemam snage zvat iskreno...


Pitanje dal može bit problem do mene(mrežna kartica) ili do iskona?
Ako ti se ne diže voice, a adsl konstantno svijetli onda obavezno nazovi iskon. Pošto ti se neda s njima razgovarat onda prije zvanja probaj napraviti fizički freset i to tako što ćeš čačkalicu držat 10-15sek i onda pustit i kad se čuje "škljoc" onda ćeš znati da je fizički reset prošao pa probaj onda.

IP adresa od routera (default gateway) za iskon.carnet 192.168.5.1

Što se tiče dal je otišla mrežna ili cpe?

Prvo spoji oba kraja ispravnog UTP(LAN) kabla na npr. eth1 i eth2 portove i ukoliko eth lampica zasvijetli i nakon toga tako ostane na kratko ksvijetlit onda znaš da napon do eth portova dolazi.

Sad dal ping s kompa do routera dolazi to moš istestirat na dva načina. Prvo upišeš fiksne ip adrese u mrežnu preko kabla i ako ping ne prolazi probaj onda preko wifi mrežne i ako ni tada neće onda budi siguran da je DHCP od routera dobio i zovi iskon.

IP:
192.168.5.100
255.255.255.0
192.168.5.1
DNS:
213.191.128.8
213.191.128.9

Još jedna opaska za speed touch thomsone, a to je da znaju biti osjetljivi na napon pa bilo dobro ponekad ih testirat na drugoj strujnoj utičnici od produžnog ili spojit ih direktno u zid.
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 12:37   #4
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,994


Evo riješeno,problem je ponovo bio u routeru,dobio sam speedtouch novi...
Al sada imam ovu vrhunsku brzinu

Ajde barem imam net...
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 13:54   #5
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova


Evo riješeno,problem je ponovo bio u routeru,dobio sam speedtouch novi...
Al sada imam ovu vrhunsku brzinu

Ajde barem imam net...
Ovo je vjerojatno do parice problem. Ajde, molim te se spoji na CPE (192.168.5.1 - user i pass su: Administrator) i onda ces imat opciju DSL broadband connection na lijevoj strani, te kad tamo klikneš onda klikni na detalje pa da ti vidimo margine i zagušenja na linij.

Samo pošalji printscreen od toga.

Inače kad su loši parametri, onda odspojit paralele u stanu tj. samo 1 tel. utičnica neka bude aktivna, te naravno probat s drugim dsl (telefonskim) kablom i provjerit da su na tel. utičnici spojevi fiksni i čisti.

Ukoliko je unutar tvoja 4 zida sve ok, odma nazvat iskon t.d. ti kažu na čisto dal moš normalno koristit njihovu uslugu ili ne, a ako ne onda ćeš moći raskinut uslugu bez penala.

Inače buš ako ništa ne poduzmeš...
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 22:05   #6
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,994
http://www.pohrani.com/f/3N/13Z/2b2QFxP0/untitled.png

Evo print screen,poslije podne kad sam otišao na posao,javljeno mi je da je internet ok i sve štima..brzina je


Meni zadovoljavajuće,samo da tako ostane

Kada se spajam laptopom u isto vrijeme i na kompjuteru iskače mi poruka da je netko s istom IP adresom se pokušava spojit,živcira me malo pa kako bi to mogao maknut?

I zahvala unaprijed dečki,svaka vam čast na volji objasnit sve i potrudit se oko problema!Moj naklon.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 22:36   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Na lapu u mrežnim postavkama za wireless promjeni ip, samo zadnju brojku,
ako je sada 192.168.5.10 u 192.168.5.11.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 01:00   #8
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
ako imaš "iste" windowse i na laptopu i na kompu, na jednom promjeni ime kompijutera
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na