Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2011., 17:29   #1
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Question Cviljenje-zujanje trafo-napajanja na novoj audio komponenti

Da li je to cviljenje pokriveno jamstvom odnosno da li se to tretira kao kvar uređaja? Ostale stvari na uređaju rade normalno.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 18:19   #2
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Znam da se kod racunalnih komponenti to obicno ne uzima kao greska. Mada bi trebalo, pogotovo kad se radi o komponentama koje su deklarirane kao SILENT.
O kakvoj audio komponenti se radi kod tebe? Ukoliko je npr. pojacalo, i jasno mozes cuti to sviljenje sa mjesta slusanja pri recimo tihom slusanju navecer, onda bi ja to reklamirao. Nisi kupio pojacalo ili cd player ili sto vec, da bi slusao kako mu trafo cvili,ne?
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2011., 20:36   #3
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Sony risiver STR-DH510, kupio ga prije par dana iz Svijeta medija i došlo dostavom. Stvarno nevjerojatno u početku sam mislio da cvili iz zvučnika
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 23:37   #4
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 903
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
Sony risiver STR-DH510, kupio ga prije par dana iz Svijeta medija i došlo dostavom. Stvarno nevjerojatno u početku sam mislio da cvili iz zvučnika
Vracaj to odmah nazad...i kupi si recimo Yamah, Onkyo ili Denon...bjezi od Sonya sto dalje...
i da, to je kvar/greska na uredjaju i moraju ti to priznati i to bez da ti prodaju pricu kako uredjaj mora na servis
u roku od tjedan dana imas pravo vratiti robu ako je neispravna, traziti povrat novca ili zamjenu za isti ili drugi uredjaj
robee je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:11   #5
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Vracaj to odmah nazad...i kupi si recimo Yamah, Onkyo ili Denon...bjezi od Sonya sto dalje...
i da, to je kvar/greska na uredjaju i moraju ti to priznati i to bez da ti prodaju pricu kako uredjaj mora na servis
u roku od tjedan dana imas pravo vratiti robu ako je neispravna, traziti povrat novca ili zamjenu za isti ili drugi uredjaj
Da na papiru imam sva prava ali u praksi ih je teško ostvariti kod nas, tko mi garantira da ostale firme nemaju isto nekih problema uostalom sve se radi u Kini i Maleziji za naše tržište i vjerojatno nije isti kriterij kod proizvodnje kao za kupce na zapadu tako da je to sve isto. Ovog Sonya svugdje u svijetu hvale gdje sam uspio pročitati recenzije od kupaca ali ja očito nemam sreće ali u svakom slučaju uređaj ide u servis jedino se nadam da to budu riješili u nekom razumnom roku iako sam imao već i dosta loših iskustava nažalost u ovoj našoj banana državi.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:41   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,652
Pa gore su ti već napisali, kupio si na daljinu i imaš pravo na povrat love, u startu se postavi da tražiš lovu ili drugi primjerak a ne servisiranje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 01:47   #7
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
eh da...

samo oko yamahe te moram ispravit, došlo je iz Taiwana!

imam doma finu yamahicu... radi ko podmazana

evo pa baci oko

http://usa.yamaha.com/products/audio...u/?mode=modelx

zvuk je fantastičan

A što se tiče povrata robe... hm... zbog dostave imaš pravo, no pokušaj svakako ako budu kenjali, malo budi ono... KORISNIK usluga jel... radim u službi za korisnike i slušam što sve ljudi rade i kako rade i sa čime te napadaju pa probaj ovako, udruga za zaštitu potrošaća, opći uvjeti korištenja koji ti moraju pisati na ambalaži od ovlaštenog servisa znači rok isporuke, onda uvjeti povrata robe itd...

no još svakako probaj na slušalice, ili neke druge zvučnike spojit, možda impedancija zvučnika ne paše pojačalu itd... puno faktora može biti kad zuji... meni je recimo zujao jedan zvučnik... ne na yami nego na starom technicsu... (Technics SU-V 560) stari matori tranzistorac od 17.5 kg... i ugl... ja stavim druge zvučnike i radi sve 5... da bi skonto da sam u ručnom radu zvučne kutije ubio skretnicu :S ... dan danas ju nisam popravio jer mi je skretnica 100€ ... tako da... moram se trenutno zadovoljit s malim monitorima od pioonera...

probaj... znaš staru APP... ak prođe prođe...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: djohum. 03.04.2011. u 02:07.
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 12:16   #8
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Odmah nazovi trgovinu i traži ili povrat love ili novi uređaj.
Servisiranje odmah odbaci iako mislim da će ti ponuditi novi uređaj bez ikakve rasprave.
Nemoj zamjerit, al nije mi jasno zašto uopće kupovati bilo šta sonyjevo ako nije TV.
Odavno su prestali proizvodit kvalitetne audio komponente, reciveri su im daleko najlošiji od svih...
Ako postoji mogućnost pokušaj uzeti nešto tipa Onkyo, Yamaha, low end Marantz il tako nešta.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 12:18   #9
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
ma radi i ovaj risiver sasvim dobro samo trafo cvili, ništa drugo nije problem i nema veze sa zvučnicima, probao sam ga uključiti bez njih i ista stvar. Probao i slušalice i ne cvili ništa cvili baš sam trafo u unutrašnjosti uređaja i kada je glasnija glazba nije toliko primjetno ali na tišim tonovima se čuje. Te priče sa raznim firmama ova je bolja a ona druga je lošija mislim da ne drže vodu i već sam to rekao jer hiperprodukcija je u svemu i uvijek se može naletiti na problem a u Svijetu medija su me odmah uputili na servis bez ikakve rasprave i vjerojatno ako oni u servisu ništa ne riješe onda tek slijedi zamjena za drugi uređaj. Ali ne izgleda veliki kvar, zamjeni se trafo i sve dobro.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64

Zadnje izmijenjeno od: max111. 03.04.2011. u 12:39.
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 12:21   #10
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Nemoj zamjerit, al nije mi jasno zašto uopće kupovati bilo šta sonyjevo ako nije TV.
Odavno su prestali proizvodit kvalitetne audio komponente, reciveri su im daleko najlošiji od svih...
lošiji u kojem smislu? ne razumijem što yamaha ili onkyo ima a sony nema u smislu zvuka ili broja priključaka ili nešto treće?
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2011., 14:32   #11
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Dobro, dosta toga u audio/video segmentu je subjektivno.
Meni SONY zvuči loše, tanko, presvijetlo, resko i popriličan manjak snage u odnosu na deklarirano.
Same funkcije nemogu komentirat, vjerujem da ima sve potrebno za gledat filmove..al AUDIO segment je po meni lošiji od konkurencije.
Ne mora nužno i tebi biti isti dojam..
I Yamaha je skoro isti par cipela, al Onkyo, Denon, Marantz..mmmm.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 17:31   #12
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Točno si rekao da tebi zvuči loše i sve može biti subjektivno ali dosta ovisi i kakve zvučnike imaš spojene ali ovo više nije tema za raspravu ovdje jer to nisam ni tražio a odgovor na pitanje sam dobio odmah na početku od forumaša wireless_os i ovo dalje više nema smisla.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 03:19   #13
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
čekaj samo malo, trafo ti cvili ok. ti nemoj mijenjat...

al mi odgovori na pitanje jel znaš čemu služi trafo u pojačalu?

ugl. trafo ti je najbitniji, ako zuji, možda su krivo namotali namotaje, možda je probila izolacija, možda se rasipava magnetsko polje, možda su limovi neizolirani i zato ti zuji.

sve vodi k neispravnom transformatoru, i do kojeg smo zaključka došli? MIJENJAJ!
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 03:26   #14
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
@ bojan i @ max

meni je što se tiče hifi opreme, raspoložive na HR tržištu, za relativno nisku cijenu, ali vrhunsku kvalitetu (za naše tržište) bila favorit Yamaha, pored ostalog (po mom mišljenju) smeća.

a da mogu birat. samo jednu jedinu marku bih odabrao, koju imam kod kuće TECHNICS. Imao sam od gramofona za ploče, do mixete, i vjerujte mi žao mi je što sam prodao. Ostao mi je stari CD player i pojačalo.

Imo sam DJ gramofone, prodao. zašto? neznam ni sam. glup glup glup ... eto što. a sada, nikako nemogu da si nabavim ono što želim od zvučnika ni od table opreme, zato što bih morao pljunit oko 100k kn... zato što sve dolazi iz USA...

i žao mi je što je technics sam po sebi propao. tj. kupio ga je PANASONIC, pa su zadržali neke inžinjere od technicsa koji i dalje peglaju tu opremu i zato je skupa.

i da vam potkrijepim samo kvalitetu opreme. DJ TIESTO, čuli ste za njega kontam. Recite mi molim vas koju marku koristi?

Cijenim i numark, i piooner, i svu tu ekipu, ali ako imaš ukusa i za kvalitetu, ipak me dugogodišnje iskustvo i testiranje opreme vodi na nešto skuplju varijantu technicsa. i zato je yamaha bila opcija br 2. no kao što rekoh, gdje se nalazim, koliko je para bilo, eto jbga... yamaha, 2 pionirca od zvučnika i ajmo. meni za sada dosta.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 13:49   #15
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Ako si reciver kupio tek nedavno i ako ti nije proslo 7 dana onda ga vrati i trazi lovu nazad...
nikakvo popravljanje

cin mi se da po zakonu o potrasacima imas pravo vratiti bilo koji uredjaj u roku od 7 dana od kupnje bez obzira na razlog!

ako je proslo vise onda ga vrati i pokusaj traziti drugi

jer ne znam tko ce ti srediti trafo ! to je cista mehanika i trebalo bi ga razmotati i nanovo namotati a mislim da ti to nitko na servisu nece raditi...eventualno ce naruciti novi trafo...pa dok to dodje...

Uglavnom, kod tih stvari ti je trafo najbitniji !
ako ti on cvili,zuji ili slicno pri malim snagama, ako ti to radi odmah u startu, sta ce tek biti kad ga opteretis !

tazlika izmedju svih konfekcijskih uredjaja ala sony/pa i jeftinijih yamaha,maranza,rotela...je upravo u napajanju

Vecina low cost uredjaja ima podimenzionirano napajanje te pri vecim glasnocama dolazi do kvarova, jer napajanje ne moze isporuciti onoliko struje koliko pojacalo zahtjeva odnosno koliko zvucnici mogu povuci.
To se rjesava kroz kvaliteno napajnaje s povecom kolicinom kondenzatora u napajanju i transformatorom koji treba biti dimenzioniran na snagu koja je veca od ukupne snage pojacala
to kod jeftilena nije slucaj
cesto je trafo podimenzioniran
i sad ako nije napravljen kako treba / kao sto u tvom slucaju cvili
onda ce to sve jako brzo krepucnuti

ja bi ga reklamirao
trazio nazad ili lovu ili novi uredjaj

transformator jednostavno ne smije cviliti u normalnom radu

eventualno ako ga naguras u kratki spoj, maksimalno opteretis ili tako neke ekstremne situacije...ali ovako...to jednostavno nije dobro

sta da ti se zapali cijeli stan radi jednog trafoa koji cvili !!!

(ako stvarno cvili trafo onda najvjerojatnije mehanicki nije dobro spojen...a mislim da tu nema puno pomoci)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 17:55   #16
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Dobro, sve je jasno hvala za mišljenja. Sony bude zamijenjen za Yamaha RX-V467 Black pojačalo i mogu samo da pohvalim ljude iz Svijeta medija jer se može sve dogovoriti bez problema. Jači model mi nije potreban jer i ovo mi je previše za trenutne potrebe samo se nadam da Yamaha nema tih problema sa cviljenjem trafoa iako se bojim da ne bude ista priča ali ne bi trebalo pošto je svi više-manje hvalite da su dobri uređaji.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64

Zadnje izmijenjeno od: max111. 07.04.2011. u 16:35.
max111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na