Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2010., 18:07   #1
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Sony Move & Xbox Kinect!

Dakle blizi se release Playstation Move, tehnologije igranja pokretom ( Motion fora na Nintendo Wii ), pa me zanimaju vasa misljenja, rasprave i slicno.

Izlazak je predviden za 15.09, i uz njega ce doci i nova verzija Playstationa 3 sa hardom od 320GB. Sto se predvidenih cijena i opsirnijeg clanka tice sve se nalazi OVDJE

http://www.youtube.com/watch?v=KywklJJoJ5s

-----------------------------

Isto tako izlazi i Xbox Kinect! 10.11 ove godine, samo sto za razliku od Sonyevog Move-a i Nintendovog Wii-a ne koristi kontrolere vec se sve bazira na Motion Capture kameri koja prati vase pokrete.

Vise o tome OVDJE

http://www.youtube.com/watch?v=4OMLj...eature=channel



Moj osobni dojam je da kasne za Nintendom jako puno, Sonyev Move jos donekle izgleda dobro ( iako sam pobornik toga da ak mi se igra kosarka ili nesto sto iziskuje fizicku aktivnost, otici cu to van i napraviti :P ), dok mi se Xboxov Kinect! cini ko jako problematicna stvar, jer nema kontrolera vec samo motion bar.

PS : ako je ovo krivo mjesto za temu ja se unaprijed ispricavam
__________________
http://eu.prepsafe.com

Zadnje izmijenjeno od: robert7. 01.09.2010. u 18:08. Razlog: Nesto sam sjeb sa youtube kodom pa ostavljam samo linkove
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 19:56   #2
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Meni osobno to sve bezveze, onaj wii pogotovo, ali Wii je najprodavanija konzola
pa valjda to nešto govori.
Kinect bi moga biti koristan u Forzi za gledanje livo, desno, a dobar je kad se
ubiješ s ekipom u stanu npr. ona igra di juriš gumenjakom i moraš skakat
da izbjegneš prepreke.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2010., 20:23   #3
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
@robert7 opcenito je ps3 kompletnija konzola nego ijedna na trzistu, od media servera, igara, motion controlera, 3D-a, nedavno izasao i PS3 jailbrejk takoder nakon sto su iskopirali nintendovu shemu motiona koji je vec 4 godine na trzistu vjerujem da su i developeri skloniji moveu dok natal a.k.a. Kinetic sada ja osobno nista konkretno nisam vidio osim draganja tigra tipa igara i ono napucavanje lopti

Takoder filmic meni osobno zanimljivih tech demoa, sad je pitanje jedino koliko ce developeri uloziti u to ako ne onda bu bilo hrpa shovellwarea kao i na nintendu, tj nece zasigurno jer Sony ima debelu vojsku IP-eva koje ce natjerati da koriste move, tako da je vec sada prakticki igriv Resident Evil 5, Killzone 3, socom 4 i jos par HC igara na move-u sto bi i osobno volio probati a ne se patiti nisanjenjem pomocu gljivica na kontroleru
http://www.playswitch.com/Articles/6...1-2d56f1d7b2c7
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 20:42   #4
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Istina, PS3 je bog i batina, ali budimo realni, kasne za tehnologijom koju nintendo razvio davno ( jedino sto se nintendo bazira na manjim uzrastima sa svojim naslovima ), gledao sam neki trailer sto se kinecta pak tice di igra cini mise gear of war,i lik se sakrije iza jebenog kauca u boravku da bi usao u cover

tako da ono, moj vote ide sonyu definitivno, upravo iz razloga koji si naveo, a to je puno hitova koji ce se moci igrati sa moveom.

sto se pak jailbreaka tice, o cem je tocno rijec i moze li link na pm ili nesto ( ako to nije ono sa onim usbom, to ne racunam pod jailbreak :P )
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 21:03   #5
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Ha ono, gledao sam malo reviewe toga kineticka i dosta problema sa njim, tipa lag je dosta velik, (milsim da je jednom prilikom bilo spomenuto tj pojavili se problemi sa afroamerikancima ) zaboravi da bus ga koristio stojecki pa se sjeo na kauc ovo bacanje iza kauca pa se on makne iza covera je prerendered nazalost i glupavi trailer, ima po youtubeu pravih gameplay videa gdje nebus nis vidio drugo osim draganja kucnih ljubimaca i skakanje u onim camcima
Da na onaj usb mislim, cuj koliko citam sve je true nema online zasada igranja ali ono za sve ostale igre je sasvim dovoljno mislim da se napravi backup

EDIT: Tipa cisti primjer, igra koja je i mene zainteresirala i onda burek, sve prerendered i lik na press konferenciji glumi pokrete nazalost neuspjesno tak da bojim se da ta igra nebu ugledala svjetlo dana
http://www.neogaf.com/forum/showpost...postcount=4651

http://www.neogaf.com/forum/showpost...postcount=4897

Jedan od mojih favorita (steta sto nemrem naci tu press konferenciju pa da od prilike znas o cemu se radi):
http://www.neogaf.com/forum/showpost...postcount=4664
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 01.09.2010. u 21:34.
Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 13:05   #6
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Evo neka polusluzbena lista igara koja se ocekuje za PS3 Move ove i sljedece godine:
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=398419
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 13:14   #7
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
taj cijeli kompet na linku,ima 5-6 stvari od 20-30E,nakraju ce te taj sistem doci vise nego jedna 40Gb konzola .Ne kuzim cemu napucavanja cijene sa dizanjem diska,uzo sam 500gb 2.5" za 500kn,te upgradeao svoju 80Gb konzolu,razlika bi trebala biti po 100tinjak kn izmedu 120,250,320,a ne po 400kn .
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 18:39   #8
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
A ono, vecina koja uzme konzolu nije informaticki previse pismena ili se ne zeli upustati u zamjenu svog diska, tako da to cini razliku.

Onaj ko sam zna sredit to ce uzet slim od 120gigi, kupit ogroman hard i sam ga metnut i mirna bosna
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 20:05   #9
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
Ma slim je pre cijenjen,40,60,80gb sto jeftinije,i neki HDD poveci,7200rpm,posto je razlika 2c u zagrijavanju,a ipak se malo brze loada,barem par sekundi.
BTW,postoji li neka PS3 tema sa preporukom igara ili tako nekaj ?
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 20:50   #10
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Moje osobno preporuke igara za ps3:

God Of War 3 - Mozda najbolja i najbrutalnija igra koju sam ikada odigrao (mada ima veliki nedostatak neimanja multy-a ali ako mislis uzet ps3 i neodigrat ovu igru ostavi se opcenito igranja )

Killzone 2 - iako je i trojka u izradi i dolazi pocetkom sljedece godine fantasticna pucacina totalni eye candy (mozda nekada low framerate ali raj za oci sto se tice detalja)...

Little Big Planet - super mario modernoga doba takoder nastavak u dolasku ove godine....

Uncharted 1 & 2 - Ono sto je Indiana Jones trebao biti od lucas artsa ali nikada nismo dozivjeli...

Metal Gear Solid 4
- sto reci ako si igrao prijasnje nastavke ovaj je po meni masterpiece (i prebrutalan takticki multiplayer ima)...

Gran Turismo 5 - ovo nije potrebno opisivati samo baciti pogleda na trailere: 1 2 3 itd itd... (izlazi 2.11.2010)

Motorstorm 2 zabavna arkadetina

Heavy Rain itd itd...

Jos nabacis Fifa 11 mozda Red Dead Dedemption (kojeg nema na PC-u jos nazalost), Finght Night 4 naprimjer za ostalo imas komp
Ak se sjetim jos necega javim
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2010., 23:41   #11
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
inFamous 1 i 2 jos dodaj u tu pricu, pa dc universe, dante inferno darksiders, g-force, valkiria chronicles, yakuza 3

ima dosta naslova koji su vrijedne spomena.

@blue, nazalost nebih uzimao niti jedan od starijih modela jer su u odnosu na slim dosta bucnije pri loadanju igara, neznam da li si imao prilike susreti se s kojom ali meni je recimo to nepodnosljiva buka

+ ne proizvode se vise debeli modeli pa su vecinom po trgovinama sve popravljani proizvodi vec duze vrijeme

isto tako nisam siguran ali mislim da sam citao da na ps3 moze samo disk ic od 5200rpma,ne vise niti manje ( jos jednom kazem, nisam ziher ali mislim da sam tako nacuo )
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 20:59   #12
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Ma ja sam nabrojao odprilike kaj imam doma i prvenstveno zasto sam uzeo ps3 jer sam morao odigrati nastavke, ipak sam donekle mladost proveo uz God of War, Gran Turismo, MGS....
Vecinom ga koristim kao media server i prakticki od kada ga imam zaboravio na komp, nema jace stvari nego se zavaljati na kauc sa wireless gamepadom nakon jela i deri po njemu

Ovi uncharted, killzone, little big planet i ostale igre su samo plus
Ali probaj recimo i Deamons Souls za koji sam cuo da je pravi dragulj

Sto se tice bucnosti, hebiga neznam kak je tebi to preglasno, ovaj 60gb koji ja imam je necujan (uz redovito ciscenje, svake godine rastavim, nova pasta i maknem prasinu) cuje se jedino kada upali nes zahtjevno tipa Killzone, Uncharted ali tad mi ionako kucno kino razvaljeno pa niti neprimjetim, tisi mi je od kompa (Big Tower vx na min okretajima i Accelero extreme na 60%) i usporedbi sa Xbox-om koji je kao da imas fen upaljen sa strane
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 21:35   #13
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
Uzo sam polovni 80gb,sad sam u pregovorima za 120gb slim i imam 500gb 2.5hdd za upgrade odmah .Igram Killzone2,igrica je bogovksa,kakav krajsis jebote,ovo je grafika,GT5 to je standardno predobra igra,a MGS4 pokusavam nabavit za 100kn ,odigro 1,2,3, 1. i 2. dio preso preko 30 puta,odrasto na toj igrici .Ugl,derem po jeftinim igrama u pocetku,jedino cu GT5 kupit "novi" kad izade !
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 10:35   #14
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
OT:Je lepo zgledi taj Killzone 2, no bome trojka je jos bolesnija i jos je optimizirali:
http://www.gametrailers.com/video/e3...lzone-3/101188
http://www.gametrailers.com/video/gc...lzone-3/702979
Nazalost sve sto vidis je ili ingame ili bas gameplay nelose za konzolu sa Cell-om, 256rama i 7800gtx sa 256mb

Ali nabavi si Uncharted 2, tek kako ta igra dobro zgleda, samo za primjer (pogledaj cijeli video):
http://www.gametrailers.com/video/e3...harted-2/51623
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 12:43   #15
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
Ma za 7900GT grafika je za plakat,fascinantno sto mogu napraviti s HWom iz 2005 !
Nabavit cu si i ančarted,no prvo cu jedinicu upiknut da vidim kakva je prica .
I kaj zbilja nema PS3 tema na PCEu ?
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 20:49   #16
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
malo da dignem temu, jel nabavio netko Xbox Kinect. Malo gledam i cini mi se zanimljivim jer netrebas nikakve dodatke samo te kamera prati. Vidim da ima i zanimljivih igara za svakog ponesta )
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 11:02   #17
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Probao, definitivno najzanimljivija stvar koja postoji od motion igara ( jebes wii i ps3move ), ima brdo igara, najjaca definitivno kinect sports.

za zajebanciju sa drustvom,dusu dalo,za ozbiljno igranje nikako ( posto ne postoje "ozbiljne igre" jos za kinect )
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na