Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2011., 21:59   #1
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
(riješeno) Reinstalacija Viste

Koristim Windows XP i zamolili me kumovi da im pogledam što je s njihovim kompom gdje je vista instalirana, uključio sam i nije htjelo dignut vistu već je stalno restartalo računalo. Uzeo sam cd s Vistom i rekoh da presnimim da popravi greške. Međutim kod pokretanja s cd-a ništa me nije pitano, osim da stisnem jel hoću botat s cd-a, zatim se učitao cd i poslije podigao prozor gdje se učitavalo nešto za system 32, nisam točno zapamtio što je bilo, ali uglavnom formatiralo je disk, a da me se nije pitalo, jel netko kuži ovo da znam ubuduće, ja mislio da će me negdje pitat jel hoću format C. Srećom oni nisu imali nekih važnih podataka gore tako da im nisam štetu napravio, ali da znam za ubuduće. Sve mislim možda i nije bilo drugog rješenja nego format C?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2011., 23:00   #2
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,559
Znači nemaš pojma o tome, ne znaš ni što je bilo ni što trebaš dobit a ideš se petljat u takve stvari???

Sad očekuješ da ti mi pomognemo u stilu kao da imamo kristalnu kuglu i vidimo što se tamo dogodilo.

Nije normalno da ti formatira "c" bez da te se pita. Trebalo se nešto pojavit, konkretnije nego "nešto sa system 32".

Kako uopće znaš da je disk formatiran? Kakvo je sad stanje kompa?

Na kraju krajeva, tko zna kakav si dvd za instalaciju koristio.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2011., 23:18   #3
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
I pobogu, ako već stavljaš nove win nemoj vistu, pa to niš ne valja. Čim ti je palo na pamet to čudeso stavit gore pada mi na pamet da nisi baš obavješten previše kako se kreće situacija s operativnim sustavima trenutno!
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 09:57   #4
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Znam za Windows 7, ali oni imaju original cd Vistu i nisam im htio stavljat nešto drugo gore pa da ja budem kriv ako dođe inspekcija. Navikao sam na Windows xp i osobno to koristim, a kod Viste me stvarno ništa nije pitalo. Možda je netko prije mene izbrisao nešto pa se Vista samo instalirala, da je ovo neki normalan slučaj ne bi pitao ovdje. Dakle kak sam reko ubacio sam cd, učitalo ga i pokrenulo taj prozor s system 32 i učitalo se nešto bez da me pita nakon čega se pojavio ekran za upis korisnika i CD key. Na disku je samo Vista instalirana.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 10:49   #5
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,559
Jel to brand računalo koje je došlo s predinstaliranim windowsima? Možda ti je Vista na dvd-u samo recovery, a ne "prava instalacija"?

Kakvo je sad stanje?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 10:56   #6
grrunf
Izumitelj
 
grrunf's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 80
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Možda ti je Vista na dvd-u samo recovery, a ne "prava instalacija"?
Ma ne možda, nego je 100% to to.
grrunf je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 12:13   #7
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Jel to brand računalo koje je došlo s predinstaliranim windowsima? Možda ti je Vista na dvd-u samo recovery, a ne "prava instalacija"?

Kakvo je sad stanje?
Mislim da je to, bila je Vista gore kad je kupljen komp u Interspar-u, sad ok radi, a dakle s recovery samo prebriše postojeću instalaciju i postavi novu? Kako to riješiti sada da u budućnosti nemaju problema?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 13:34   #8
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,559
Kako misliš?

Ako misliš na podatke onda treba podatke držati na odvojenoj particiji (D?) i raditi redovne backupe. Ako nemaju C i D onda im napravi ti. Progooglaj za rješenje, iskreno nisam to nikad radio, ali pošto nemaš što izgubiti sad nije ni neki rizik. Što se backupa tiče, neka važne podatke prže redovno na dvd-e ili neka si kupe eksterni disk odgovarajućeg kapaciteta. U tom slučaju preporučam SyncToy za backupiranje. U tom slučaju, ajde nekako, nije podjela na c i d "must have".

Ako misliš da im sustav ne padne više onda neka malo paze šta rade Pošto je Vista legalna možeš antivirus stavit MSE ili neki drugi besplatni (Comodo?). Obavezno isključi autorun sa svih mogućih mjesta (sa cd/dvd i usb i ...) i to je to
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 15:25   #9
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Dakle ja s ovim cd-om nisam ni mogao ništa napraviti nego izbrisati sve podatke i vratiti početne postavke Viste?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na