Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.12.2010., 22:18   #1561
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,187
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Jel itko uspio stavit tu mrtvu naljepnicu bez da mu bar jedan rub ostane u mjehuricu? I to oriđiđi htc naljepnica narucena preko neta
Ako je mjehurić, on se još dade istisnuti. Samo strpljenja i da ti radna okolina bude čista. Ako ti uleti mrvica i napravi mjehurić, zaboravi na njegovo eliminiranje.

Probao sam staviti kap vode prije stavljanja folije - i stvar šljaka, mjehuća nema, a ako i nastane, lakše ih je istisnuti. Jedino sam dobivao nekako mutan trag ispod folije, pomislio sam da bi mogao biti kamenac ili štoveć.


Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
a kad formatiram SD karticu preko laptopa (rom manager ne podrzava vise od 512mb..)
Ako misliš na particioniranje, to napraviš jednom i bok. Ja mjenjam sim karticu svako tolko pa opet mi ne smeta skidanje casea jer mi se isplati njegovo nošenje. Makar, priznajem, da kojim slučajem posjedujem bijeli Desire, bacio bi i case i sve zaštite u smeće - bijelo je bijelo i mora se vidjeti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 20.12.2010., 22:45   #1562
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,237
Kad sam kupio mob na njemu sam unio podatke za onaj gmail acc, kako to maknuti ??
Goranbm je offline  
Staro 20.12.2010., 22:52   #1563
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Jel itko uspio stavit tu mrtvu naljepnicu bez da mu bar jedan rub ostane u mjehuricu? I to oriđiđi htc naljepnica narucena preko neta
prvo dobro očistiš ekran. malo ga (ekran ) navlažiš vodom, namjestiš protector i istisneš svu vodu, obrišeš papirnatom maramicom. ne smije ostati mjehurića ispod. kada se osuši izgleda kao da nema folije.

ako ti je folija pokupila mrvicu, mislim da nema spasa.
mymoon je offline  
Staro 20.12.2010., 23:21   #1564
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 925
Evo ak kog zanima dal ce Desire Z doc u T-mobile:

Citiraj:
On 2010. prosinac 17 at 15:17, xy@gmail.com> wrote:
Poštovani,

zanima me dali planirate u ponudu mobilnih telefona uvrstiti HTC Desire Z, i Tele2 i Vip ga vec neko vrijeme imaju u ponudi.
Ako da, dali se zna okvirno kada?
Hvala
Citiraj:
Poštovani,
zahvaljujemo na vašem upitu te vam u nastavku dostavljamo odgovor.

Ovim putem vas želimo obavijestiti kako spomenutih mobilnih uređaja trenutno nema u T-Mobile ponudi. Također želimo istaknuti kako ne raspolažemo informacijom o dostupnosti istih u T-Mobile ponudi.

Međutim, željeli bismo vas zamoliti za strpljenje i razumijevanje, u nadi da ćete u skoroj budućnosti zasigurno pronaći nešto što će vam odgovarati kao našem dugogodišnjem korisniku, te da ćete biti zadovoljni zamišljenim akcijama i pogodnostima.

Za sva dodatna pitanja, primjedbe ili nejasnoće, budite slobodni obratiti se na istu e-mail adresu.

S poštovanjem

Hrvatski telekom d.d.
Sektor za usluge privatnim korisnicima
p.p. 526, 10002 Zagreb
Kontakt broj: 098 1550
Telefaks brojevi: 098 1560, 098 1570 (za račune)
E-mail: t-mobile@t-mobile.hr
Web: www.t-mobile.hr


Sam mi nije jasno tko to odgovara na mailove, ja pitam za jedan mob a oni mi odgovaraju kao da sam pito za vise njih...
njuskalo je offline  
Staro 20.12.2010., 23:24   #1565
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako misliš na particioniranje, to napraviš jednom i bok. Ja mjenjam sim karticu svako tolko pa opet mi ne smeta skidanje casea jer mi se isplati njegovo nošenje.
je, i ja sam mislio da se to napravi jednom (particionirao na 512mb ext3)

pa onda uletili svi ovi novi HD sense romovi sa data2sd i slicnim modovima, kojima treba bar 1gb ext particija..

btw
zast ti se isplati nosenje casea?

ja svoj mobitel nosim zajedno u dzepu sa 5 kljuceva i nikad problema
i dalje ko nov
Ordem je offline  
Staro 20.12.2010., 23:35   #1566
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,237
Izašao službeni update na 2.2 za wildfire
Goranbm je offline  
Staro 20.12.2010., 23:50   #1567
Markos
Premium
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,055
Ovako stigo mi je lg optimus danas i sad me zanima ako netko zna koji je zadnji android za njega izašao ali da sve radi kak spada?
Markos je online  
Staro 21.12.2010., 00:27   #1568
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,187
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
je, i ja sam mislio da se to napravi jednom (particionirao na 512mb ext3)

pa onda uletili svi ovi novi HD sense romovi sa data2sd i slicnim modovima, kojima treba bar 1gb ext particija..

btw
zast ti se isplati nosenje casea?

ja svoj mobitel nosim zajedno u dzepu sa 5 kljuceva i nikad problema
i dalje ko nov
HD Sense - fuj!

Isplati mi se čuvat ga jer imam zlatni primjerak otključanog amoledca kojeg mislim jednog dana utopiti za neke normalne pare, a to neću moći ako ne bude očuvan

Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
Ovako stigo mi je lg optimus danas i sad me zanima ako netko zna koji je zadnji android za njega izašao ali da sve radi kak spada?
Eclair 2.1
http://cafe.mobil.hr/threads/69629-L...OM-Hrvatski%29
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 21.12.2010., 02:06   #1569
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,012
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
HD Sense - fuj!
Posto sam nov u Android svijetu,jel desire zbog tog sense-a lagga ili je to stvar samog OS-a? Probao original rom za desire i onaj newsense modani od HD-a. Cak sam probao i leedroid ali to sve lagga i ide uzasno sporo. Telefon je spor ko baba. Ne bih zelio napominjat da mi iphone 3gs i i4 to nisu radili ni nakon brdo aplikacija i patchiranja. Samo da napomenem da nisam koristio onaj HD rom koji baca aplikacije na sd karticu,probao ga 5 minuta i maknuo zbog ogromnog kasnjenja.
spawn je offline  
Staro 21.12.2010., 02:14   #1570
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni launcher pro radi puno fluidnije od sensea.
Takodjer, treba izbjegavati neke widgete koji su smeće. (čitaj laggaju i spori su). Primjer: SMS default widget od HTC-a, peoples widget...


--

Anyway, imam ja jedno pitanje. Da li je netko primjetio kod videa na youtubeu da piše da nisu "available for mobile phones..." WTF??? Ima neki workaround kako bi stranice mislile da im pristupa desktop browser/komp ?

EDIT:

Još jedno pitanje. Da li je to samo do mene ili default browser od androida (imam nerootan Desire) ne može resolvat dyndns??? Probao preko Opere i ide, ali bi mi bilo puuuuno bolje ako bi mogao natjerati default browser pošto mi on dela super.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 21.12.2010. u 02:57.
 
Staro 21.12.2010., 09:11   #1571
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,068
Kupio Desire... Međutim ne svijetle mi tipke ispod ekrana uopće šta god učinio? Probao hard reset, nula bodova.

U čemu je problem?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline  
Staro 21.12.2010., 10:44   #1572
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,144
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Kupio Desire... Međutim ne svijetle mi tipke ispod ekrana uopće šta god učinio? Probao hard reset, nula bodova.

U čemu je problem?
meni na desire-u hd kad je na jakom svjetlu isto ne svjetle...znace svjetle s obzirom na senzor....stavi ga u mrak pa vidi....ako i onda ne svjetle pravac zamijena....imas pravo po zakonu nakon tjedan dana zamijeniti mob bez obzira na razlog....
Master_Hrc je offline  
Staro 21.12.2010., 11:37   #1573
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,187
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Posto sam nov u Android svijetu,jel desire zbog tog sense-a lagga ili je to stvar samog OS-a? Probao original rom za desire i onaj newsense modani od HD-a. Cak sam probao i leedroid ali to sve lagga i ide uzasno sporo. Telefon je spor ko baba. Ne bih zelio napominjat da mi iphone 3gs i i4 to nisu radili ni nakon brdo aplikacija i patchiranja. Samo da napomenem da nisam koristio onaj HD rom koji baca aplikacije na sd karticu,probao ga 5 minuta i maknuo zbog ogromnog kasnjenja.
Stock Sense ROM na njemu radi sasvim ok, zbog toga sam najviše i kupio mob. Onda sam krenuo modati i skužio kako je Sense skoro kao bloatware i zamjenio ga čistim ROMom (primjer) koji uz Launcher Pro jednostavno radi bez ikakvog laga.

Kakvu sd karticu imaš? Za sve te modove koji koriste karticu, treba ipak malo brža kartica.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Anyway, imam ja jedno pitanje. Da li je netko primjetio kod videa na youtubeu da piše da nisu "available for mobile phones..." WTF??? Ima neki workaround kako bi stranice mislile da im pristupa desktop browser/komp ?
Neznam postoji li na Sense ROMu slična opcija, ali kod mene u postavkama browsera ima user agent opcija gdje biram kako će mi se mob predstavljati (android, iphone, desktop, internet explorer , custom...). Mislim da je bila neka opcija tipa mobile view ili sl.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 21.12.2010., 11:48   #1574
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
meni na desire-u hd kad je na jakom svjetlu isto ne svjetle...znace svjetle s obzirom na senzor....stavi ga u mrak pa vidi....ako i onda ne svjetle pravac zamijena....imas pravo po zakonu nakon tjedan dana zamijeniti mob bez obzira na razlog....
Ma probao sam u mraku, naravno. Kontakt je bio problem, riješio sam.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline  
Staro 21.12.2010., 11:53   #1575
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
HD Sense - fuj!
svidja mi se iz 3 razloga

koristi manji font nego default android pa imas dojam da si presao sa CRTa na full hd - vise stvari stane na ekran i poboljsali su rezoluciju widgeta

HTC hub/htcsense.com

tipkovnica (i dalje mi je najbolja od svih za android koje sam probao)


ali kontam si da cu uskoro preci na oxygen gingerbread cim ga ispoliraju i dovedu na ispod 100mb kao sto su i froya
na to stavim modani launcher pro i sve 5 ^^

btw bas me zanima sta ce lik napravit od novog launcher proa koji izlazi u sijecnju a kojeg kodira od nule..
Ordem je offline  
Staro 21.12.2010., 12:37   #1576
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Yep. Ja zato niš ne mjenjam dok ne vidim taj launcher pro novi. Nakon toga, ide factory restart, gingerbread gore, launcher itd...

@XLR

Hvala, ali na žalost, sve sam probao pod settings. Ali ajde, to mi toliko nije bitno koliko me ubija ono drugo (dyndns). Čisto zbog torrenta i ostatka dok nisam kod kompa etc.
 
Staro 21.12.2010., 12:56   #1577
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,187
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
svidja mi se iz 3 razloga

koristi manji font nego default android pa imas dojam da si presao sa CRTa na full hd - vise stvari stane na ekran i poboljsali su rezoluciju widgeta
Custom font (neki narrow) i LauncherPro za prostor na homescreenovima, eventualno promjeniti LCD density.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
HTC hub/htcsense.com
Bloatware
Šalim se, tko voli nek izvoli. Koristan feature u svakom slučaju.

Bitna stvar s kojom se mnogi ne mogu pomiriti je da stavljanjem AOSP ROMa moraš zaboraviti HTC Sense điđebaje, dialere, hubove, sve što dolazi od strane HTCa.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
tipkovnica (i dalje mi je najbolja od svih za android koje sam probao)
Potpuno se slažem. Stock Froyo/Gingerbread tipkovnice su koma.
Zato tu ulijeće HTC IME mod koju možeš konfigurirati od skinova do masu postavki.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ali kontam si da cu uskoro preci na oxygen gingerbread cim ga ispoliraju i dovedu na ispod 100mb kao sto su i froya
na to stavim modani launcher pro i sve 5 ^^

btw bas me zanima sta ce lik napravit od novog launcher proa koji izlazi u sijecnju a kojeg kodira od nule..
AOSP ROMovi neće nikad biti veći od 100MB, i to volim. Nema nepotrebnih stvari unutra itd... Onaj HD ROM sam skinuo samo da vidim što ima u tih 250+ MB - kaos!

@Mad duke: e po tom pitanju ti ne mogu pomoći, neznam ni što je to A neki oblik VNC-a za nadzor PC-a? Teamviewer možda?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 21.12.2010., 20:13   #1578
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
http://www.bug.hr/vijesti/lg-optimus...ci/105705.aspx

Sorry sto je link za bug,al prvi mi je dosao pod ruku,ne znam da li se pricalo,ali,dvojezgreni smartphone s nvidia tegrom 2,1080p reprodukcija,cak i preko internog HDMIa reprodukcija na ostalim uredajima (TV,projektor,stogod)...I uz sve to,uskoro dolazi na korejsko/kinesko trziste ako se ne varam,a u nas ga nece biti jos neko vrijeme...
snob je offline  
Staro 21.12.2010., 20:20   #1579
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
bit ce ga i u Europi.

neka SWE trgovina vec prima pribiljezbe 550E

Citiraj:
Autor GSM Arena
The good news is that LG Benelux has got itself a new domain - the LGOptimus2X.nl, so an European announcement might not be too far away.
danij3l je offline  
Staro 21.12.2010., 20:23   #1580
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Spomenut u vise navrata.
Impresivan uređaj, ali nepotreban.

Potrošnja baterije, zagrijavanje...

Ne želim ni pomisliti kolika će mu cijena biti.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 21.12.2010., 20:28   #1581
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ne kuzim kako se zna kolika mu je potrosnja ili zagrijavanje. cijena je po prvim najavama ista kao i svim high end modelima - oko 500E. ali sve su to samo nagadjanja. treba pricekati.
danij3l je offline  
Staro 21.12.2010., 20:55   #1582
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
A gle,to ce uskoro postati standard.Ali mislim da uz sadasnje 1ghz proceve i 512mb rama,ne treba izmisljati nista novo .Dobar je HW,ali koji ce to software moci pratiti?Jedino gdje vidim 'realnu' primjenu takvog HWa je reprodukcija full HD,i neke HC igrice,ali opet,nepotreno po meni.
snob je offline  
Staro 21.12.2010., 22:25   #1583
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
btw bas me zanima sta ce lik napravit od novog launcher proa koji izlazi u sijecnju a kojeg kodira od nule..
imas i "go launcher" na marketu.... vrlo slicno lancheru pro, snekim poboljsanjima, ali mi se cini i da nesto slabije reagira, vrijedi probat
sh0kre je offline  
Staro 21.12.2010., 23:21   #1584
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor snob Pregled postova
A gle,to ce uskoro postati standard.Ali mislim da uz sadasnje 1ghz proceve i 512mb rama,ne treba izmisljati nista novo .Dobar je HW,ali koji ce to software moci pratiti?Jedino gdje vidim 'realnu' primjenu takvog HWa je reprodukcija full HD,i neke HC igrice,ali opet,nepotreno po meni.

tako je. još samo da srede usporavanje brzine procesora ili odabir takta prema potrebama korisnika i aplikacija, radi dužeg trajanja baterije, i sve 5.
mymoon je offline  
Staro 21.12.2010., 23:33   #1585
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja ne znam o kojoj to potrošnji i zagrijavanju ljudi plaču. Ta jedna dodatna jezgra troši mizerno više naspram jedne. Pogotovo u okviru potrošnje cijelog uređaja.

Još kada se doda faktor da je u manjem proizvodnom procesu od većine današnjih mobova. Odlično.

Ta Tegra + 2x1.3 ili 2x1 gigahertz i HDMI out bi bio meni san na nekom 4" SAMOLED zaslonu. Još da uvedu USB Host na tak nešt i zavrtiš full Ubuntu recimo doma u sklopu "docka", eto ti kompa za surfanje, office, ppt... Još sa današnjim wireless projektorima samo šibaš sve u jednom
 
Staro 22.12.2010., 05:34   #1586
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Ma nema smisla vise sve ovo oko mobova...kupis top mobitel i ako nije apple vec za godinu dana ce ga pregaziti 2. Generacije novih modela.

Evo jedne aplikacije za preporucit ako je uspijete naci...
Wi-fi file explorer pro...
Krajnje jednostavna ukucate adresu u preglednik na kompu i to je to...spojeni ste.
dekky je offline  
Staro 22.12.2010., 07:59   #1587
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
kako se mogu regulirati push notifikacije tipa gmail,facebook i sl ??
cura je uzela wildfire u vipu,a do sad je koristila iphone pa se naucila da se te push notifikacije mogu ugasiti sto kod htc nismo uspijeli naci.. ima 1 gb paket pa joj nije to problem nego baterija koju proguta u jedan dan jer se non stop spaja na net
V.I.P je offline  
Staro 22.12.2010., 08:50   #1588
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
settings - acounts i tamo iskljuci sinkronizaciju za sve acc za koje hoce
i ako ima widgete ala vrijeme i to...
mora ih maknuti..sa homea
Spirit je offline  
Staro 22.12.2010., 11:42   #1589
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Ma nema smisla vise sve ovo oko mobova...kupis top mobitel i ako nije apple vec za godinu dana ce ga pregaziti 2. Generacije novih modela. .
Nije istina. Većina stvari uopće nije uvjetovana jačinom hardware, već rezolucijom ekrana. A ona se ne mijenja samo tako.
 
Staro 22.12.2010., 14:03   #1590
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Ma to je cista pi_darija, recimo kupis trenutno najpopularniji model... HTC Desire. Ima brz CPU, vjerojatno ce dobit i droid 3.0 update, 2.3 uskoro, ja ga nemam namjeru mijenjat BAREM 2 godine. A i dulje bi ga zadrzao, da nema spika sa produzenjem ugovora svake 2 godine .

Kod Applea je stvar sto sve skupa POSTOJI 1-2 modela. Pa i da oces upgradeat, ne mozes dok Apple ne upgradea liniju, sto ide svakih 3-4 godine.

Dok je kod droida izbor puuuno veci i mos birat od boje do CPU-a. A realno, ne upgradea mi se mob zbog parsto MHz, nes sitno vece reze, 20% vise RAM-a itd. Nekom to mozda igra vaznu ulogu, meni ne. Ja bi i Nokiu XM5800 imao dan danas da mi nije Desire uletio kak je uletio.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na