Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2010., 18:06   #1
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Thumbs down Aspire 6930G se nasumicno gasi

Prvo sam imao probleme sa gasenjem pozadniskog svijetla na ekranu. Dva put je bio u servisu, cistili su kontakte i to je bilo samo kratkotrajno rijesenje. Treci put su zamjenili plocu (nisu rekli kakvu, pretpostavljam maticnu?!?!?).

I tak ja donesem doma laptop sav sretan sta ce sad to sranje radit kak spada i paf, ugasi se onak bezveze nakon 40min rada. Upalim ja opet i sad nakon mozda 5min opet se ugasi. I mislim si, ajde bio je na servisu vec gro puta, windowze imam vec odkad je sedmica izasla, idem to ocistit i ponovno instalirat, cist da eliminiram da nije do toga (makar bi prije ocekivao neki BSOD da je do toga). I nekak uspijem instalirat winze da mi se ne ugasi i prilikom prvog login-a paf, opet se gasi.

Vise ga onda ni nisam htio palit nego ujutro odma zovem servis i velim im problem i on meni automatski da su to simptomi pregrijavanja. I pita me lik dali cujem vent dok laptop radi. Upalim ja laptop i cuje se vent. Onda mi je rekao nek ga stavim u bios i vidim dali ce se onda gasit i dok se ugasi nek ga nazovem. I tak ja stavim to sranje od acera nek bude u biosu i dođem u sobu nakon cca sat/dva i gle cuda, radi. I onda odem u windowze, skinem si superpi i coretemp i opicim test na 32M i pratim temperature, kad ono sve uredno. Max je bila 55, average 50°C i nije ga ugasilo. I onda idem malo igrat HL2: Deathmatch i opet sve uredno radi.

I tak si ja mislim, super, jucer se malo zblesiral, danas je sve ok. Ma da nebi bilo, vraga je sve ok! Dođem sad malo prije s faxa i upalim laptop i nakon 10-15min opet kmica.

Znaci, pregrijavanje smatram eliminiranim, nije do windowza?!?!? Vasa dijagnoza???

Hvala
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 02:49   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ploca serucka?
Ima li kakvih logova zanimljivih ili nesto?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2010., 10:28   #3
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ama bas nikakvi logovi....

Sad je provjereno da se i u biosu moze ugasit. Ploca je i meni jedilo logicno objasnjenje.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 21:47   #4
Hrvoje999
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sl.Brod/Gradiste
Postovi: 33
Imam slican problem sa aspire 5315... isto se tako bezveze gasi... negdje sam nasao da imaju neku tvornicku gresku ili tako nesto da nakon sto odu u standby i vise ne pale ventilator... ali meni se ugasi i bez da ode u standby...
Hrvoje999 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 22:12   #5
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ma ni meni se ne ugasi u standby-u, nego usred normalnog rada, cak i dok je u biosu. Opet reklamacija i ide nova ploca, ako ce opet srat novi laptop
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 22:18   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Btw, o kojem se servisu radi?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 23:49   #7
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
imenjace, ovaj je u pitanju:

http://www.manor.hr/

Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 23:56   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Nosi nazad. Moguca ti je i kombinacija za novi. Pitao sam jer vidim u Mrservisu kaze ovako:

Citiraj:
Zamjena kompletnog proizvoda se vrši u slučaju kada:
• su ispunjeni zakonski uvjeti prema Zakonu o obveznim odnosima i Zakonu o zaštiti
potrošača,
• je zamjena kompletnog proizvoda standardna servisna procedura za taj proizvod,
je nakon tri popravka ista neispravnost proizvoda i dalje prisutna.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 00:10   #9
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Sve to stoji, ali problem je kod mene da sam imao 2x slucaj da mi se gasi ekran (tocnije pozadinsko osvijetljenje), onda su mi 3.x promjenili plocu i sad to radi, ali sad se javio novi kvar, tj. gasi se kompleni laptop.

Dakle ova treca tocka nazalost ne vrijedi u mom slucaju. Sad su opet narucili novu plocu, to dolazi sljedeci tjedan i rekli su da ako se dalje javi bilo kakvi problem da onda dobivam novi laptop istih ili nesto jacih performansi.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 11:22   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Samo ti to odnesi na servis. Greška nije u tebi, riješili su jedan kvar i napravili drugi.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2010., 14:36   #11
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
pa napisao sam gore da je narucena nova ploca...
Problem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na