Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2010., 18:33   #4441
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Bila je tvrtka u Opatiji koja je mislim prodavala Seas i ScanSpeak, W.H. Audiolab.
Web im više ne radi, broj telefona ne mogu naći. Probaj iskopati na netu što je s tom firmom ili zamoliti nekog forumaša iz Opatije da vidi što je s njima pošto adrese ima (Giuseppea Verdija 29). Sretno!
To je rasulo očito koliko sam sad izguglao, radije bih izbjegao plaćati takvima. Hvala svejedno.

Možda preko njih:
http://www.europe-audio.com/intro.asp?

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Monacor 165kep je jedan od najcjenjenijih 165mm kevlar drivera u krugu samograditelja diljem svijeta. Visaton niti nema konkurenciju za taj driver.
Monacor DT-254 je jedan od cijenom najpristupačnijih tweetera koji ima fs 900Hz. Znaš li koliko to olakšava izradu skrenice, izbjegavanje kemijanja i proširuje izbor midbassa.
DT-25TI je izvrstan izbor kako za auto tako i za kućnu samogradnju.
Treba li spominjati raptor seriju?
Pardoniram se, uopće ne pratim tu firmu s obzirom da samo vidim ih kroz prizmu krša koji se prodaje u Chipoteci.

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Što se tiče boldanog, krivulja na papiru i krivulja u izvedenoj kutiji s mjerenjima i konačni rezultat reprodukcije u sobi nemaju mnogo zajedničkog, pogotovo u tom rasponu.
Nisi shvatio, imam nekoliko zabilježenih Seas i Scanspeak modela koji se preporučuju kao aftermarket zamjene za postojeće drivere u monitorima s ciljem dobivanja na kvaliteti. Tako da nije baš da se radi o kupnji na "blef".
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 18:34   #4442
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Slažem se s ovime što je Juan rekao, ne bih to znao bolje sročiti. Dakle Monacor -

Probaj preko EA, samo eto...morat ćeš se natezati s carinjenjem i poštarinom. Iako ne znam mijenja li išta na carini ako je ScanSpeak europski proizvod (pod uvjetom ako uopće i je), to će drugi bolje znati.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 19:04   #4443
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
To je rasulo očito koliko sam sad izguglao, radije bih izbjegao plaćati takvima. Hvala svejedno.

Možda preko njih:
http://www.europe-audio.com/intro.asp?



Pardoniram se, uopće ne pratim tu firmu s obzirom da samo vidim ih kroz prizmu krša koji se prodaje u Chipoteci.



Nisi shvatio, imam nekoliko zabilježenih Seas i Scanspeak modela koji se preporučuju kao aftermarket zamjene za postojeće drivere u monitorima s ciljem dobivanja na kvaliteti. Tako da nije baš da se radi o kupnji na "blef".

Za chipoteku si u pravu, jer ne znam tko bira što će doći, a što ne, pa imaš hrpu basseva promjera 2 metra, pa ništa, pa ništa, pa tweetere od 50 kuna, i to po jedan komad, a ne par, pa tri-četiri zanimljiva modela, koji su nažalost toliko ruku prošli, da su poderani i izgrebani.

A zamjenu za postojeći driver u nekoj kutiji smatram kemijom, jer kutija se radi prema midbassu, a skretnica prema mogućnostima midbassa, tweetera i fizičkim gabaritima kutije.
Stavljati sasvim drugi driver s ciljem dobivanja na vjernosti, sumnjam, bez obzira o koliko ozbiljnom proizvođaču se radi.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 10:07   #4444
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
1500kn.

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/moni...-oglas-2010336
-->
Monitor Audio Bronze BR5 --> 1500kn.

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/moni...-oglas-2010336
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 11:10   #4445
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
400kn.

http://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/...-oglas-2016348
-->
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 15:20   #4446
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,695

Zadnje izmijenjeno od: 9800pro. 30.11.2010. u 15:26.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 18:27   #4447
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
Moze admin brisat post...prodao sam reciever

Zadnje izmijenjeno od: Mejzlik. 06.12.2010. u 23:22.
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 11:24   #4448
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ne znam baš koliko je duh ovog threada prepisivati oglase s njuškala... mogli bi i malo prestat s tim, pa nešto konstruktivnije započet, ne?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 18:37   #4449
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ekipo, help needed.
nabavio sam si nedavno sub, kao dopuna sistemu. neznam vam reć model, aiwa nešto, 50tak W, za moju sobu dovoljno ohoho, nemam pojma koliko to može bit glasno, jer nisam nikad odvrnuo. našao sam mu idealno mjesto u sobi, da šta manje rezonira i da nemam feeling da mi bas dolazi odnekud daleko. to "idealno" mjesto je toliko idealno da nemam pristup kotroli glasnoće, koja mi je potrebna.
inače, spojen je na cambridge audio 640a, ali na izlaze za B zvučnike.
frend ima 2.1 sistem od logitecha, naravno opet neznam model, ali ima kuščinu subwoofera da se stan trese. i on ima volume i bass kontrole na malenom daljincu koji je nadohvat ruke. to bi si htio i ja izvest, da si stavim potenciometar na stol. imate neki savjet kako to elegantno rješit? i naravno ne preskupo, neki DIY je ok, lemilica mi dobro leži, a kućište bi izvukao odnekud.
tada mi dolazi problem - kako to izvest? sub mi ima mono line in, a na pojačalu nemam sub out, nego samo stereo preamp out. mogu li lijevi i desni kanal na preamp izlazu spojit u jedan mono kanal, to dofurat na mono potenciometar, i iz njega dalje u sub? hoće li to smetat pojačalu, ili mi na neki način promijenit zvuk koji ide na zvučnike?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 19:21   #4450
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Hmmmh, ja radije ne bi dirao preamp out pojačala, već bi napravio standardnu aktivnu skretnicu ili još bolju Linkwitz-Riley skretnicu i postavio ju prije pojačala.
Upario bi bi low-pass zajedno i prikačio sub na to, a high pass naravno u pojačalo. Na sličan način je riješeno u HT receiverima.
Također mono pot treba staviti na low-pass izlazu aktivne skretnice
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 20:11   #4451
vsabljic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 3
pojačalo za Kef IQ50

nabavo par zvučnika KEF IQ50, spojeni na neko staro sony pojačalo...

sad bi kupio i novo stereo pojačalo za njih. osjetljivost im je dosta niska, tako da bi trebalo nesto jace za njih. za sad sam slusao Karman Kardon HK 3490 i dosta sam zadovoljan sa zvukom. ima li tko drugih prijedloga?? prednost HK 3490 je sto ima i digitalne ulaze.. oko 3-3,5k kn mi je i limit, iskljucivo novo, iskljucivo ce se koristiti za slusanje glazbe

thx
vsabljic je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 20:38   #4452
xsabaras
Premium
Moj komp
 
xsabaras's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 48
meni je uvijek Kef zvučao dobro s Rotelom a i uglavnom ih preporučuju zajedno pa poslušaj ra-04 ili ra-05 (ako ti baš treba daljinski), vjeruj da je njihovih 40w stvarno dosta više nego što ljudi misle
xsabaras je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 20:59   #4453
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Hmmmh, ja radije ne bi dirao preamp out pojačala, već bi napravio standardnu aktivnu skretnicu ili još bolju Linkwitz-Riley skretnicu i postavio ju prije pojačala.
Upario bi bi low-pass zajedno i prikačio sub na to, a high pass naravno u pojačalo. Na sličan način je riješeno u HT receiverima.
Također mono pot treba staviti na low-pass izlazu aktivne skretnice
time bi vjerojatno kvalitetu zvuka povećao na jednu novu razinu, ali to mi nije potrebno. za razliku od većine prisutnih u ovom topicu koji teže perfekcionizmu, ja se zadovoljavam i sa "lošijim" zvukom. i naravno, ono moje krucijalno pitanje nije dobilo odgovor - kakav potenciometar? i kako izvesti stereo-> mono konverziju? ili jednostavno uštekati sub u samo 1 kanal.
gledao sam u chipoteci, koliko sam upućen treba mi linearni potenciometar (logaritamski se koristi kod balansa?), samo sad koji od svih onih? koje mi vrijednosti trebaju? ne treba mi kontrola od nule do max, nego recimo od 1/3 do max.
i osim samog potenciometra, neki fancy knob bi bilo super nać, ali za to ću se naknadno pobrinut.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 21:14   #4454
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Treba ti linearni pot, oko 50k. Za stereo -> mono konverziju sam ti dao odgovor.
Ali sad mi je jedna stvar zapela za oko, rekao si da sub spajaš na B izlaz zvučnika? Znači da je pasivan sub?
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 21:52   #4455
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
potenciometar: http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=2830020005
taj potenciometar je ok? djeluje mi preplastično, i nema niti nosač (čini se da nemaju one "bolje", potenciometre koji su spremni za ugradnju u kučište, imaju nosač sa 2 rupe za vide, i samo ih zavidam kamo treba).
ne, sub je aktivan, ali ima i line in, i speaker ulaze.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 22:04   #4456
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Da, to će biti OK, iako nisu neka kvaliteta kao što i sam kažeš, ti u Chipoteci su negdje u rangu loši do osrednji.
Za pot kakvog bi ti htio, bi morao potražiti izvan Chipoteke (možda u Farnellu, pa možeš naručiti s njihovog kataloga preko Chipoteke ) ali takvi su i skuplji.
Uostalom, jedna gujda za potove. I da, možda nađeš još nešto interesantno na Eliottovoj stranici
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 23:20   #4457
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ovo ću si pročitat. ne sad, ali oću.
glede narudžbe, palo mi je pamet da bi stari actually mogao imat nešto u magazinu, znam da je osakatio veći broj starih pojačala/televizora/čega god. ima tamo i starih zvučnika, skretnica i inih sranja, čudno da se toga nisam prije sjetio. da mi prođe ova runda kolokvija pa idem kopat. nakon toga postam tu ako nađem nešto interesantno. u protivnom, chipoteka. nije potreban neki high end za sub potenciometar.
moving on to next topic - ako imaš živaca.
nedavno sam skurio (da mi je znati kako) visokotonac u kef q 55.2 (i to samo jedan).
zanima me, gdje u hrvatskoj to servisirati? ovlašćeni servis vjerojatno može popravit/zamijenit samo tweeter bez da dira woofer, pitanje je cijene. može kakav info? slao sam mailove u audiocinema art, ali na mailove nitko ne odgovara, na telefon onih par puta kad sam zvao se javio fax. šteta da mi tako dobri zvučnici stoje neiskorišteni.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 23:35   #4458
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ti KEF-ovi imaju Uni-Q mid/tweeter driver jel tako?
Da nisi možda tjerao amp u overdrive tj. clipping?
Ako pojačalo ode u overdrive onda tweeteri često izdahnu. Jesi primjetio kako je glazba čudno zvučala kad je tweeter izdahnuo?
Clipping inače ne mora nužno nastati kad je pot okrenut do kraja i kad je glasnoća maksimalna, sve zavisi o sprezi pojačala i zvučnika.
Ako imaju Uni-Q driver, stvarno ne znam gdje bi ih mogao dati u servis. Ljudi to obično riješe tako da traže zamjenske drivere ili ekvivalente, ali u tvom slučaju je to puno teže (ako su uopće Uni-Q u pitanju, ponavljam kao papagaj ).
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 00:46   #4459
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
je, uni-q. iako čini mi se stariji model, ovo šta sam vidio po netu nije isto, dizajn je nešto drugačiji, ali to bi trebalo biti to - tweeter u wooferu.
mda, bilo je fino glasno. blank & jones seansa od 2 njihova cd-a na full volume. eh.
znaš možda gdje kupit kompletan driver? iako, već me strah njegove cijene.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 01:03   #4460
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
time bi vjerojatno kvalitetu zvuka povećao na jednu novu razinu,
Da to je jedna sasvim nova razina
skretnica kao preporuka za nekog s integrircom ..i to prije istog.

btw, možda ne vidim očito ali što to nevalja s: preout na integrircu -> line in na subu. Mislim koji vrag ima veze što je na nedostupnom položaju zbog kontrole glasnoče ...pa to se na njemu namjesti jednom kao i rez a glasnoča se kontrolira na integrircu. Pa nije spojen na 'line out' več nas 'preout'

šta se tiče sumiranja kanala. Poslušaj s stim materijalom spoj na lijevi i desnim kanal pa vid jel čuješ razliku u bumijanju.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 01:13   #4461
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
zato tražim savjete, a po meni, odvajanje niskih i visokih prije pojačala bi poboljšalo zvuk, jer sada mi na frontove ide i ono šta ne mogu reproducirat, dodajmo tome da su jako blizu zida, pa rezoniraju pri nešto većoj glasnoći. napraviti cut na 100njak hz i sve ispod toga prebacit na sub bi bilo super, IMHO.
a ovo da jednom podesim glasnoću na subu ne pali, nema sva muzika istu "količinu" basa. ponekad ga fali, ponekad ga ima previše. kod metala preferiram da sub šta manje čujem, pustim ga tek tiho kao blaga dopuna. s druge strane, kod electronike ga odfrljim da se čuje. kod gledanja filmova isto nema smisla jer u jednom filmu mi otpadaju bubrezi, u drugome jedva da ima basa. itd.
mana preampa je da zaboravim ugasit sub kad slušam na slušalice, i onda nakon 10 minuta skužim da sub vrti svoje, zato sam ga i prebacio na izlaze za zvučnike. dok je bio na preampu nisam čuo neku veću razliku u odnosu na sad, jedino kod muzike koja ima fade in/out sa jednog prema drugom kanalu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 01:25   #4462
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
zato tražim savjete, a po meni, odvajanje niskih i visokih prije pojačala bi poboljšalo zvuk, jer sada mi na frontove ide i ono šta ne mogu reproducirat, dodajmo tome da su jako blizu zida, pa rezoniraju pri nešto većoj glasnoći. napraviti cut na 100njak hz i sve ispod toga prebacit na sub bi bilo super, IMHO.
Da bi , značilo bi puno . Ali na to si trebao mislit prije i umjesto integrirca kupit preamp i izlazno.


Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
a ovo da jednom podesim glasnoću na subu ne pali, nema sva muzika istu "količinu" basa. ponekad ga fali, ponekad ga ima previše. kod metala preferiram da sub šta manje čujem, pustim ga tek tiho kao blaga dopuna. s druge strane, kod electronike ga odfrljim da se čuje. kod gledanja filmova isto nema smisla jer u jednom filmu mi otpadaju bubrezi, u drugome jedva da ima basa. itd.
E sad ...to ti nije baš u duhu hifija

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
mana preampa je da zaboravim ugasit sub kad slušam na slušalice, i onda nakon 10 minuta skužim da sub vrti svoje, zato sam ga i prebacio na izlaze za zvučnike. dok je bio na preampu nisam čuo neku veću razliku u odnosu na sad, jedino kod muzike koja ima fade in/out sa jednog prema drugom kanalu.
i što ne valja s tom kombinacijom / uštekaš sluše - zvučnici tj. sub ne radi.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 02:20   #4463
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
mmm, preamp i izlazno ali za sada će bit ovako. jednog dana će nadam se pasti i novi stan, kuća hopefully, i pravi setup.
a ovo šta kažeš da sub nije u duhu hifija, kako kome. šta je tebi hifi ? :P ja samo želim kvalitetno slušati manje ili više kvalitetnu muziku. dali to bio alice cooper, judas priest, frank zappa ili prodigy, ostaje meni da odlučim nisam audiofil, kao ni većina mladih u 20ima. i zapravo poznam samo još par osoba koje imaju setup sličan mojem, ostali svi furaju 2.1 - 5.1 ili one mini-mikro linijice.
glede ovoga na kraju - poanta priče je bila lakše upravljanje kontrolom glasnoće sub-a.
uvijek se mogu ustat i došetat se ili do sub-a, ili do pojačala i okrenut pot za bass kamo treba.
i nisam quotao, lakše mi je ovako, valjda ne smeta.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 10:20   #4464
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da to je jedna sasvim nova razina
skretnica kao preporuka za nekog s integrircom ..i to prije istog.

btw, možda ne vidim očito ali što to nevalja s: preout na integrircu -> line in na subu. Mislim koji vrag ima veze što je na nedostupnom položaju zbog kontrole glasnoče ...pa to se na njemu namjesti jednom kao i rez a glasnoča se kontrolira na integrircu. Pa nije spojen na 'line out' več nas 'preout'
Da, hmm, ne vidiš...A moglo bi se vidjeti u obliku bijelog dima. Kako bi to utjecalo na pre out s obzirom na to kako mora biti određeni teret na njemu (u rangu 10-50k oma), a spoji se stereo u mono?
Da mu ne riknu tranzistori u preampu...
Izlazi se mogu podijeliti, ali ne i spojiti...IMO bolje se ne igrati, nego napraviti jeftilen skretnicu i to je to...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 07.12.2010. u 10:29.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 11:18   #4465
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,505
edit:

Preout signale L/R signala zbrojiš sa dva otpornika ili ako ideš na kvalitetniju varijantu, sa malim sklopom kojeg napraviš od operacijskog pojačala i još par jeftinih elemenata.
Vidi se na ovoj slici, L/R signai idu preko dva 47K otpornika na ulaz operacijskog pojačala:
http://www.free-circuit.com/subwoofe...it-with-lm741/
Uzmeš dva ista otpornika, spojiš ih serisjki i signale sa l/r kanala dovodiš na otpornike, srednji spoj ide na line in subwoofera.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 07.12.2010. u 11:54.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:37   #4466
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
mmm, preamp i izlazno ali za sada će bit ovako.
Nisam ti to spomenuo zbog toga jer je "bolje" več čisto zbog toga jer bi između mogao utrpat skretnicu gdje ona i ide.

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
a ovo šta kažeš da sub nije u duhu hifija, kako kome. šta je tebi hifi ? :P ja samo želim kvalitetno slušati manje ili više kvalitetnu muziku. dali to bio alice cooper, judas priest, frank zappa ili prodigy, ostaje meni da odlučim
Ja ti rekao da sub nije u duhu hifija, huh?
Samo sam ti htio reči da stalno drqanje po potenciometru glasnoče jednog fr. dijela nije nimalo u duhu hifija kao što to isto nije drqanje po ton kontrolama za svaku pjesmu posebno. Stvari se slušaju onako kako su napravljene. Jebavanje muzike da bi ti bila slušljivija i više po tvom guštu u nekom trenutku ...to ti nije nimalo u duhu hifija

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
glede ovoga na kraju - poanta priče je bila lakše upravljanje kontrolom glasnoće sub-a.
uvijek se mogu ustat i došetat se ili do sub-a, ili do pojačala i okrenut pot za bass kamo treba.
i nisam quotao, lakše mi je ovako, valjda ne smeta.
uh...


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Da, hmm, ne vidiš...A moglo bi se vidjeti u obliku bijelog dima. Kako bi to utjecalo na pre out s obzirom na to kako mora biti određeni teret na njemu (u rangu 10-50k oma), a spoji se stereo u mono?
Da mu ne riknu tranzistori u preampu...
Izlazi se mogu podijeliti, ali ne i spojiti...IMO bolje se ne igrati, nego napraviti jeftilen skretnicu i to je to...

o čemu ti ?



iz moje perspektive izgleda da se toliko hvataš lišča da ne vidiš da si u krivoj šumi.
Prvo ...opet o skretnici / Drugo ...po ovom bi reko čovjek da sam mu savjetovao da sub spoji Y kabelom.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 07.12.2010. u 13:43.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 17:06   #4467
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor xsabaras Pregled postova
meni je uvijek Kef zvučao dobro s Rotelom a i uglavnom ih preporučuju zajedno pa poslušaj ra-04 ili ra-05 (ako ti baš treba daljinski), vjeruj da je njihovih 40w stvarno dosta više nego što ljudi misle
Potpis.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 17:51   #4468
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Pozdrav,

trebao bih savjet prilikom kupnje HiFi opreme, odnosno kompletnog HT rjesenja.

Radi se o velikoj prostoriji, otprilike 42 kvadrata. Strop je visok 2,40. Drugim rijecima, Subwoofer kao i ostatak zvucnika ima tesku zadacu popuniti volumen prostora. Na podu su smjesteni parketi, a jedna cijela bocna strana je u staklenoj stjenci.

Sustav mora podrzavati vise zona, odnosno dnevni boravak kao jedna zona i hodnik/vrt kao druga.

Primam savjete, budzet nije bitan, ali i bez perverznih pretjerivanja

Ovo su komponente koje sam ja nakon dugo proucavanja izabrao:

1. TV Panasonic Plazma, 50VT20
2. A/V Receiver Onkyo TX-NR808
3. Prednji L/D samostojeci zvucnici KEF IQ90
4. Centralni zvucnik KEF IQ60C
5. Straznji L/D samostoječi zvucnici KEF IQ70
6. Subwoofer KEF PSW2500
7. Izvor: POPCORN HOUR C-200 + Blu-ray pogon

Kod 7. je proradila moja informaticka strana, gdje sam probao zadrzati jednostavnost koristenja sustava, a sa druge strane kompatibilnost sustava sa danas ogromnim brojem ponudjenih formata (divx, .mkv, BR, BR ISO...). Drugim rijecima, ako ste misljenja da Popcorn nema sto raditi u ovakvom sustavu, slobodno predlozite bolji player (po mogucnosti BR, s obzirom da se radi o 3D TV), ali i komponentu koja ce pruziti jednostavno koristenje i baratanje sa digitalnim medijima poput mkv-a, avi, jpeg, mp3...

Isto tako dizajn komponenata je iznimno bitan, ali on je tek na drugom mjestu. Na prvom mjestu je kvaliteta prikaza/zvuka. Zbog toga i ide Panasonic-ova 50VT20 plazma, jer unatoc ruznom i staromodnom dizajnu/okviru, zbilja nudi vrhunski prikaz sadrzaja.

Primam sve savjete, sugestije...


EDIT: zaboravio sam navesti jednu stvar. Sve to bi bilo pozeljno kontrolirati uz pomoc jednog daljinskog upravljaca. Ovdje stvarno mozete savjetovati razno-razne perverzarije koje su dostupne na nasem trzistu.. Slobodno budite kreativni Samo jedna bitna stvar: daljinski upravljac mora biti ogroman, sto veci...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nebbo. 11.12.2010. u 13:14. Razlog: Ispravak kvadrature prostora
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 20:15   #4469
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Radi se o velikoj prostoriji, otprilike 12 kvadrata.
12 kvadrata ili tipfeler neki??
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 21:58   #4470
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
tipfeler... u brzini sam na numerickoj stisnuo 1 umjesto 4...

u svakom slucaju 42 kvadrata ima...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na