Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2010., 19:04   #1
ifo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 39
Thomson ST780i w + iskon hr duo

Pozz cijenjena nacijo.

Daklem stvar je sljedeća:
Koristim Iskonovu hr-duo uslugu (na t-com liniji) i Siemensov sx 763 modem.
U posljednjih nekoliko tjedna siemens mi se počeo malko čudno ponašat, upstream nikao da se spoji preko 251 kbps, (Maximum line rate: 2184 kbps (downstream) / 768 kbps (upstream))( Downstream rate: 1535 kbps
Upstream rate: 251 kbps) pošto se koristi voip to uredno dovodi do pucanja linije kad netko digne slušalicu. Napominjem da je do prije izvjesnog vremena sve radilo normalno. Linija je slaba pošto sam poprilično udaljen od centrale ali je do tad sve radilo i više nego zadovoljavajuće.
U iskonu odbijaju zamjenit modem jer kao radi normalno. E sad bi ja natjerao dotičnog thomsona da mi radi sa iskonom (prije se koristio za t-com maxadsl), samo mi treba iskonov *.ini za njega.
Uređaj sam uspješno flashao na tvorničeke postavke i ubacio mu zadnji soft, daklem mislim da mi je potreban samo user.ini za iskon.

Unaprijed zahvalan
ifo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 20:04   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Saznaj što više podataka / parametara trenutne konekcije (VPI, VCI, user/pass, . . .).
Kad to saznaš lako preurediš user.ini.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2010., 20:23   #3
ifo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 39
Da si poskidam SS-ove sa siemensa pa probam tak uredit... hm ... budem probao tako.

Edit: Ba si ne ide to samo tako, da mogu do podataka u siemensu vjerojatno bi bilo lakse :/

Zadnje izmijenjeno od: ifo. 28.11.2010. u 22:01.
ifo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 09:18   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Prije svega provjeri kod Iskon - a i T-Kome jesu ti mijenjali "profil" na DSLAM - u, nebi bio ni prvi ni zadnji, a da te nisu obavjestili.
Mislim, da se ne masiraš ako su ti stvarno pustili 21xx kbps / 768 kbps.

Ako znaš / si siguran da je linija od T-Kome onda je VPI/VCI par = 0/33, user/pass bi trebao znati. Ostali parametri su poznati a i standardni su, Iskon DNS - ove imaš u Sticky - ju. Uostalom, na forumu bi trebao biti i cijeli TCOM user.ini.
Nemoj ga upload - at nego koristi samo kao podsjetnik jer ćeš s njime uvalit stvari koje ti netrebaju (Managment, IpTv).
Metodom pokušaja i pogreške bi trebao doći do rezultata a ako to neda rezultata onda traži tko ima Iskon hr-duo + ST780 (vjerujem da ih ima) pa da ti "izvade" user.ini. Upozori ih da maknu pvt podatke (user, pass, VoIp account).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 20:05   #5
ifo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 39
Hvala na savjetima Nikky. Malko kasnim jer mi je na poslu totalna frka panika.
Ne znam jel su na DSLAM-u mijenjali profil al na ovoj iskonovoj usluzi mi je deklarirana brzina 1024/256 +128 za voip.
Imam ja user ini od t-coma koji sam sejvao prije nego sam flashirao uredjaj. Ali se postavke dosta razlikuju pošto kod t-coma nije bilo voip-a
Jedino mi nije jasno koji mi je pass za dsl jer ga nigdje nisam dobio, pošto je modem bio predkonfiguriran....
Podaci za prijavu na korisničke sranice se razlikuju od onih koji su u uredjaju.
Korisničko ime u uredjaju je tipa : user%bit@iskon-dsl-bit2
a lozinka sudeći po točkicama neka trakavica...
Imam još i starog siemensa 555 od t-coma, možda bi s njime bilo lakše.
ifo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 08:20   #6
crackberry
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
ja isto koristim iskon hr.duo na t-comovoj liniji,ali nemam nikakvih problema osim kada netko digne slušalicu veza pukne.Naime imam jedan problem u sx763 je spojen telefon i nemogu zvat s njega dok utipkam broj cuje se onak otkucavanje što se nebi trebalo cut i nikako nemogu zvat s tog telefona.Da li netko možda zna u cemu je problem?
crackberry je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 14:19   #7
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
@crackberry
Prebaci telefon na tonsko biranje (mora se čuti ton kad stisneš brojku), trenutno ti je postavljeno na pulsno a to Siemens ne razumije
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 16:21   #8
ifo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 39
Citiraj:
Autor crackberry Pregled postova
ja isto koristim iskon hr.duo na t-comovoj liniji,ali nemam nikakvih problema osim kada netko digne slušalicu veza pukne.
Onda imaš ozbiljnih problema
Meni se to nije dešavalo prije nego se siemens zblesirao unatoč tome kaj je atenuacija uvijek cca 60 db. (u nekim normalnim uvjetima ne bi smjela bit preko 40).
ifo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 18:08   #9
crackberry
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
@crackberry
Prebaci telefon na tonsko biranje (mora se čuti ton kad stisneš brojku), trenutno ti je postavljeno na pulsno a to Siemens ne razumije
Pa stavljen je na tonsko,tak su mi i ovi iz iskona rekli ali vec je bio na tonskom,ne znam šta mu je.
crackberry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na