Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2010., 13:40   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,730
Stari Barton 3000+ Gasi Se

Ovak, imam jednog starog bartona 3000+ koji radi 24/7 prakticki i nedugo se poceo sam restartat. Znam da to znaci da bi moglo napajanje otic, ali mi je cudno jer je napajanje novo i nisam sparao nego sam kupio ono dobro foxtron ili tak nekak, znam da je kostalo oko 500 kuna.

Molio bih da mi napisete razloge kojii bi mogli restartat komp.

1. spyware, virusi. Pocistio sam sve i 100% se ne radi o tome jer imam i dual bot linux ubuntu i uletio sam u ubuntu da vidim oce lis e restartat i restartao se. Ubuntu nema viruse pa zanci da nisu virusi... ili?

2. pregrijavanje processora?
E tu je meni najvise smrdilo, pa sam uzeo usisavac i sve odstekao i maknuo svu prasinu, maknuo sam na cooleru onu zvakacu i dodao novu termalnu pastu, sada mi je temperatura cpua 43-46 cleziusa a systema standardnih 24 i ne mice se. Pa sad ak netko zande jel to ok. Po meni je to OK.

3. mozda je napajanje stvarno u banani, pa ak se tko kuzi u voltage:
vcore1: 1.63V
Vcore2: 2.69V
+3,3V: 3,28V
+5V: 4,62V
+12V: 12,54V
-12V: -2,57 Varira dosta
-5V: 0,43V Varira do 3.28V
+5V: 3,71V (neznam zasto je ovo dva puta naveo speedfan)
Vbat: 0,00V

4. Ajde mi pomozite...

Jos jedna nuspojava se znade javit: Ponekad se ne restarta nego samo radi ali nestane slika na monitoru, mislio sam da jje graficka pa sam presaltao na onboard graficku isto nije bilo slike.

P.S. jel brsianje rpasine i termalne paste bi riesilo problem ili mi je bolje nesto kupit, nabavit, napravit?

P.S.S. Rad kompa niej abs tih, imam neke ventilatore jos unutra kojis e malo gute, a jos se cuje i onaj zvuk cvrcka pa kad nesto srota zuji ko cvrsak, da nije tu ensto?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 19:24   #2
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,730
Evo samo da javim, crko je steker na napajanju, imao sam srece sto je ovo vrhunsko napajanje pa nije izgorjelo sve, samo malo se spozjavio utor na maticnoj ploci. Sad sam to malo spostrugal i ustekao novo napajanje koje nije bas dobro al valjda ce drzat godinu dve.

A i mislio sam da je u pitanju napajanje kada se komp sam gasi.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na