Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2010., 19:54   #1261
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
očito se onda nekaj promjenilo u vezi opreme, jer sam ja uzel 3d paket još kad je brzina bila 2 mbps, tj 2007 godine, kada je izašao
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 22:15   #1262
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
ja sam na bnet-u otkad su brzine bile 64knps, tak da molim lijepo
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 18:32   #1263
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
ja sam na bnet-u otkad su brzine bile 64knps, tak da molim lijepo
Haha to su bile brzine snova , ali opet bolje i to nego na modemu i jos flat rate.
Pa kasnije onaj XCity...
kian je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 19:52   #1264
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
koji tocno modem dobijam ako uzmem 2D (tel+internet 16Mbit)? Odustao sam od 3D paketa.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 21:57   #1265
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
ovaj :

http://images04.olx.es/ui/4/07/98/65...ON-THG-540.jpg

Ja danas isao pitati i u OS dijele taj i jos jedan al nisam siguran koji .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 08:45   #1266
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
tompsona djele??? pa uvijek su od cisca djelili modeme, i naravno opet ista stvar, samo jedan LAN port ima..

Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
ja sam na bnet-u otkad su brzine bile 64knps, tak da molim lijepo
Nisi bio na bnetu nego na DCM-u

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 29.09.2010. u 12:10.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 10:10   #1267
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Ima i onaj wireless thompson ima 4 lan porta, tak mi je barem zenska tamo rekla ak nije slagala.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 17:13   #1268
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,360
Mene samo brine da kad uzmem da se ne razočaram zbog brzine i nekih padova i slično.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 17:25   #1269
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Mene samo brine da kad uzmem da se ne razočaram zbog brzine i nekih padova i slično.
Ja i ti djelimo istu brigu...ja se još nisam odlučio dal da ih zovem ili da ostanem na optici od t-coma. Nekako mi je bed otkazat tu optiku s obzirom da je bnet fair use i još k tome ljudi imaju problema kad kiša pada. Tko meni garantira da ja neću biti jedan od njih?
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 17:43   #1270
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
Citiraj:
Autor Hazz Pregled postova
tompsona djele??? pa uvijek su od cisca djelili modeme, i naravno opet ista stvar, samo jedan LAN port ima..



Nisi bio na bnetu nego na DCM-u
i opet krivo. bio sam na XNet-u prije nego što je i DCM bio u igri.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 20:12   #1271
svakak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 32
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Meni jos brzina nije rijesena, a izgleda da ni drugima u zapadnom dijelu Zg-a nije ok. Poslali su mi odgovor na moj upit u stilu opterecenosti segmenta i vremena kada se surfa te da svi seramo internet i zato je brzina tako mala.
Vidiš, vidiš, a ja sam mislio da sam lud jer mi zadnjih par dana brzina varira na mahove.
svakak je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 22:55   #1272
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,360
Citiraj:
Autor Gism Pregled postova
Ja i ti djelimo istu brigu...ja se još nisam odlučio dal da ih zovem ili da ostanem na optici od t-coma. Nekako mi je bed otkazat tu optiku s obzirom da je bnet fair use i još k tome ljudi imaju problema kad kiša pada. Tko meni garantira da ja neću biti jedan od njih?
Ja sam sad na Iskonu i nemam nikakvih problema sa vezom i čak si mislim sutra ih nazvat i uzet 3d paket,al opet mi bed ako uzmem i nebude sve ok,a net mi treba kao i brzina jel planiram uzet 20/1 i ako nebude ok poludit ću, svaki put kad pročitam tu vidim neke negativne stvari i odma odustanem i kad odem na njihov sajt i vidim koja je brzina naspram ostalih opet poželim uzet ,a vidim da opet nemaju svi iste probleme kod nekih je ok kod nekih šteka,a pitanje je kako će meni bit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 09:42   #1273
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor Gism Pregled postova
Ja i ti djelimo istu brigu...ja se još nisam odlučio dal da ih zovem ili da ostanem na optici od t-coma. Nekako mi je bed otkazat tu optiku s obzirom da je bnet fair use i još k tome ljudi imaju problema kad kiša pada. Tko meni garantira da ja neću biti jedan od njih?
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja sam sad na Iskonu i nemam nikakvih problema sa vezom i čak si mislim sutra ih nazvat i uzet 3d paket,al opet mi bed ako uzmem i nebude sve ok,a net mi treba kao i brzina jel planiram uzet 20/1 i ako nebude ok poludit ću, svaki put kad pročitam tu vidim neke negativne stvari i odma odustanem i kad odem na njihov sajt i vidim koja je brzina naspram ostalih opet poželim uzet ,a vidim da opet nemaju svi iste probleme kod nekih je ok kod nekih šteka,a pitanje je kako će meni bit.
imam ISTA razmisljanja ko i vi... mene jos muci problem portova jer sam cuo od nekih da nikako da natjeraju port forwarding dobro na 2D paketu. A ako daju te jebene Tupson modeme onda cu stvarno popizditi.

Ma, ja idem sutra/prekosutra do B.neta i fino u detalj porazgovarati s njima.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 12:18   #1274
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
Tupsoni ste vi svi kaj izmišljate toplu vodu ovdje. U odnosu na sve ADSL šrotizme što ostali naši ISP-i uvaljuju, Bnet još daje sasvim solidne uređaje.


Na Thomsonima radi kak treba, veći problem je natjerat bnet da vam daju login za njih.

Atlante nisu nikad ništa posebno bile, al su sve radile kak treba. Oni kaj su se razočarali s njima su bili panjine koji su išli izvodit kerefeke za koje ti uređaji i nisu baš bili predviđeni.


Ak imate bilokoji router sa WAN ulazom, možete uzet najosnovniji kabelski modem i onda upiknut ruter na njega pa dalje na mrežu.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 12:45   #1275
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Ne znam, kaj toliko kemijate oko Bneta....
Koristim njihov net od 2003. godine (DCM pa Bnet) i sve pet.Sto se tice kise, nije u njoj problem vec u opterecenju linka i to se povremeno dogadja (redovito prate situaciju i na prituzbe rjesavaju problem).
Najcesci problem je u instalaciji unutar zgrade ili u stanu, pa ako se javi bilo kakav problem, nazovete sluzbu za korisnike i posalju vam servisera.
Inace, sve radi bez problema.I igranje i torrenti.......
Uzmite obicni modem i na njega si spojite svoj router i imate slobodu, raditi sto vas je volja.

Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
i opet krivo. bio sam na XNet-u prije nego što je i DCM bio u igri.
Xnet je bio naziv za uslugu interneta unutar DCM-a.
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 12:53   #1276
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja sam sad na Iskonu i nemam nikakvih problema sa vezom i čak si mislim sutra ih nazvat i uzet 3d paket,al opet mi bed ako uzmem i nebude sve ok,a net mi treba kao i brzina jel planiram uzet 20/1 i ako nebude ok poludit ću, svaki put kad pročitam tu vidim neke negativne stvari i odma odustanem i kad odem na njihov sajt i vidim koja je brzina naspram ostalih opet poželim uzet ,a vidim da opet nemaju svi iste probleme kod nekih je ok kod nekih šteka,a pitanje je kako će meni bit.
Vec jako dugo pricas jedno te isto.
Ostani na ADSL-u i zdravo, do sad si mogao imati B.Net koliko se mislis.
Te ovo, te ono, ocito je da ti se ne prelazi sa ADSL-a. Modemi su iste kvalitete kod svih ISP-ova, ako hoces nesto kvalitetnije, odes u ducan i kupis to.

Ovakvim postovima po forumu neces nista postici. Nitko ne zna hoce li tebi prokisnjavati ormaric, hoce li ti se spustiti brzina jer ima previse korisnika u tvojoj zgradi, hoce li ti modem biti dobar ili los, kakve su instalacije u zgradi i kakve su u tvom stanu.

Da citas malo pozornije skuzio bi da vecini ljudi B.Net radi bez problema, isto kao i kod ADSL-a.

Prestani spamati po forumu i odluci se hoces li preci ili ne.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 14:19   #1277
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Pozdrav!
Nakon procitanih 20-ak stranica i potrosenih gro vremena jos nisam nasao rjesenje svog problema, par ljudi je reklo da se to ne moze
a netko je napisao da se moze ali nista konkretno pa c/p sto sam vec jedanput napisao:
Znaci da li je moguce spojiti preko wireless rutera vise kompova na onaj njihov sugavi atlantin modem.

Fino spojim laptop na router i onda sa routera u taj modem.
Probao sam sve zive kombinacije ali u konacnici je stvar da mi ako prvo spojim kablom lap i router, radi, nakon toga se odspojim i probam sa wirelessom on ne radi.Ista je stvar i obrnuto, prvo spojim wireless i radi a kad ga spojim zicom opet ne radi.
Prvo sam stavio Dynamic IP (postoji jos Static, PPOE i bridge mode) i probo se spojit.Ako iskljucim DHCP dobijem u konacnici ovaj nacin da prvi radi drugi ne.Sto mi je u pocetku bilo i logicno jer DHCP nije ukljucen pa ni ne dodijeli IP adresu drugoj konekciji vec ta druga konekcija dobije private IP adresu s kojom nista ne mogu.Onda sam ukljucio DHCP ali je fora kad to ukljucim, ukljuci se i opcija od kojeg range-a se pocinje sa dodjelom IP adresa.Buduci da je adresa koju dobijem od bneta neka 25.25X.6.100 (tako nesto) a difoltan range je 192.168.16.70 oni naravno nisu u istom subnetu pa ni to ne radi.Mislim, dodijeli mu adresu od tog ranga pa nadalje ali u konacnici opet ne radi.Probao sam taj range promijenit ali moram onda mijenjat i IP adresu od routera.Probo sam i to ali mi se zbrejko router pa sam onda ga moro resetirat.
Isto tako sam i probao stavit PPOE.Samo nisam upisao nikakav pass i radi identicno ko gore.

Sori kaj sam vas zadavio.ako neko ima kakav hint....

Unaprijed zahvaljujem

@kolega garak je predlozio wireless router samo spojim na modem i pustim da povuce sve postavke ali nisam imo jos vremena to isprobat
@mbed znaci modem je onaj atlantin a moj wireless router je micronet
@ znaci cak i zvao njihovu sluzbu za korisnike.jedan tip mi kaze da iskljucim dhcp na svom ruteru pa ce ruter kao pobrat ip adresu sa njihovog modema (sto mi je glupost) a kao sto sam napisao
sa dhcpom mi opet njihova ip adresa dodje ali samo do jednog uredjaja.Pitam se da nije nesto do njih tamo jer mi je to ful cudno

Ako ne prodje ovo kaj je reko garak ne preostaje mi drugo nego promijeniti ip adresu svog wireless rutera ali to isto sumnjam da ce proc
jer nemogu sa sigurnoscu znat koju adresu modem moze pokupiti....tj u kojem range-u

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 30.09.2010. u 15:01.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 14:50   #1278
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
napiši prvo koje uređaje imaš, znači jako je bitno koji wireless router imaš, tako da ti ljudi mogu objasniti daljnje korake
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 23:18   #1279
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
evo nakon 2 dana cini mi se da ovaj micronet ne radi sa bnetom...upravo zbog onog dhcp range-a jer nemogu promijeniti ip adresu samog rutera....inace bi to islo...pa mozda nekom ustedim vremena.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 12:04   #1280
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
ako si pročitao prošlih 20 stranice (a sumnjam u to), onda si sigurno naišao na barem jedan od mojih postova u kojem objašnjavam riješenje.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 12:24   #1281
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Jučer me zvala ženska iz bnet-a i nudila mi je da isprobam 3D paket besplatno do kraja godine, pa ako mi se ne sviđa onda mogu vratiti. Rekao sam joj da ću razmisliti o tome jer nisam vidio ništa da nude besplatno na njihovoj stranici. Jer itko možda dobio sličan poziv ili zna nešto više o tome?
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 13:34   #1282
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
ako si pročitao prošlih 20 stranice (a sumnjam u to), onda si sigurno naišao na barem jedan od mojih postova u kojem objašnjavam riješenje.
@vrga

procitao sam zadnjih 20 stranica i prvih jedno 7-8.i nisam naso (mislim na rjesenje problema a ne na prijedloge), cak sam i dodatno kroz search trazio tvoje postove i opet nisam naso a ti sumnjaj i dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 01.10.2010. u 13:40.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 22:20   #1283
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Citiraj:
Autor damiramida Pregled postova
Ne znam, kaj toliko kemijate oko Bneta....
Koristim njihov net od 2003. godine (DCM pa Bnet) i sve pet.Sto se tice kise, nije u njoj problem vec u opterecenju linka i to se povremeno dogadja (redovito prate situaciju i na prituzbe rjesavaju problem).
Najcesci problem je u instalaciji unutar zgrade ili u stanu, pa ako se javi bilo kakav problem, nazovete sluzbu za korisnike i posalju vam servisera.
Inace, sve radi bez problema.I igranje i torrenti.......
Uzmite obicni modem i na njega si spojite svoj router i imate slobodu, raditi sto vas je volja.



Xnet je bio naziv za uslugu interneta unutar DCM-a.
Kako onda objasnjavas sto vec mjesec dana imam problema a nista nisu napravili - ako kazes da mjere opterecanje i redovito izlaze na prituzbe?

Sto se tice opterecenja i kise tu se slazem, vjerovatno je neko novi dosao u moj kvart pa je brzina slabija.


2 vrga i master - prebacite se u "mreže" ovo je tema o bnetu.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2010., 13:28   #1284
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Kako onda objasnjavas sto vec mjesec dana imam problema a nista nisu napravili - ako kazes da mjere opterecanje i redovito izlaze na prituzbe?

Sto se tice opterecenja i kise tu se slazem, vjerovatno je neko novi dosao u moj kvart pa je brzina slabija.
Tako su rekli a i tako je bilo u mom slucaju do sada.
Evo meni sada brzina za 30% manja....Preopterecenje.Subota.Ljudi surfaju na veliko.
Samo ih treba zvati i gnjaviti.Na mene su vec alergicni tamo...
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 01:42   #1285
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,425
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@vrga

procitao sam zadnjih 20 stranica i prvih jedno 7-8.i nisam naso (mislim na rjesenje problema a ne na prijedloge), cak sam i dodatno kroz search trazio tvoje postove i opet nisam naso a ti sumnjaj i dalje.
Ima već dosta takvih tema i pitanja pa potraži. LAN port modema spoji na WAN port routera. WAN port namjesti da automatski dobije adresu od modema, a za DHCP pool na switchu i WLAN-u stavi što hoćeš, nije uopće bitno jer NAT radi svoje...

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ma nije to samo ovaj tjedan. Kod mene to traje mjesecima, ne samo s internetom nego sa svim uslugama u 3D paketu. Znači, internet, TV, telefon, sve.

Ping je cca 500 ms već ohoho vremena, upload rijetko kad pređe 500 kB/s, a download 4 Mb/s. SpeedTest nije mjerodavan alat jer baca nebuloze da je to strašno, od 0 do 30 Mb/s, sve je tu.

Pola TV programa radi kao da mi ptičurina ljulja DVB-T antenu. Artefakti svakih par sekundi, pucanje slike i zvuka,... Uglavnom negledljivo i to baš kad poželim nešto snimiti.

Kvaliteta telefona je katastrofalna od prvog dana kad sam uzeo 3D. Stalno imam neki čudan šum u slušalici i jeku tako da čujem sam sebe kad pričam. Dobro, telefon rijetko kad koristim, on je čisto tu da me netko može nazvati.

Ne znam više što napraviti. Mama je nekoliko puta zvala i žalila se, pisala mailove jer sam ja rijetko kod kuće pa me nije briga, ali ništa od toga nije urodilo plodom. Uvijek imaju izgovor kao da se nešto radi, mora to tako prekidati kad oni rade "update mreže" i slično.

Već bih davno prešao na neki drugi ISP, ali za četiri TV-a nemam boljeg izbora od B.neta.
Jedne subote je B.net bio down i mislim da se nakon toga situacija dosta poboljšala. Ping je sad u redu, upload isto tako, jedino još download malo kaska... TV sam riješio tako što sam promijenio splittere i počupao prolazne utičnice. DVB-C mi je počeo štucati kad su uveli 800+ MHz kanale koje su zagušivale te proklete utičnice.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 14:01   #1286
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 464
taj bnet je sranje,pogotovo podrska korisnicima,ja sam ga imao od prvog dana u hrvatskoj(bio je jos dcm)kvaliteta je opadala sa rastom korisnika,trenutno imam samo tv od bneta a svako malo zovu da mi uvale net,ali od toga nista

najbolje mi je bilo nakon nekoliko mjeseci sranja sa netom(hrpe mailova,poziva u prazno i razgovora sa tutlekima koji uopce neznaju kak im rade uredjaji koje prodaju) kad mi je neko tam od bisera iz sluzbe za korisnike rekel da posaljem screen shot sa speedtesta,i da budu oni onda vidjeli kaj se moze,kad sam im rekao da nigdje u ugovoru kojeg sam potpisao ne pise da sam ja duzan znati slati screenshotove i da oni tek nakon toga eventualno salju lika na moju adresu da ispita situaciju,odgovor je bio da bi ipak bilo dobro da imam osnove znanja o racunalima,tu mi je puko film i lagano sam ih odjebo,sveukupno je haos sa bnetom trajal jedno 6 mjeseci,a naslusao sam se obecanja da ce bit bolje do kraja tjedna,da se radi na otklanjanju greske,da su upoznati sa problemom i da rade na tome....

naravno da se nis nije popravilo,ping je jednostavno bio govno vec onda,varirao je non-stop od 50-500,i to nije bilo za igranje

jos jedan od bisera je bio:da kaj ja hocu,jel imam ja internet kad upalim racunalo???ako imam da onda oni tu nist ne mogu i da idem na speedtest....hahahahah,koj jebeni speedtest,koja sramota da se firma velicine bneta oslanja na speedtest screenshotove,nevjerojatno....

ima toga jos hrpa,al nemrem se sad sjetit svega,uglavnom sa moje strane jedno veliko NE bnet-ovom internetu,sa televizijom sam zadovoljan,mada bi i tu moglo bit bolje,al za cca 100-injak kn nije lose...
zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 14:53   #1287
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Citiraj:
Autor zweitakt Pregled postova

jos jedan od bisera je bio:da kaj ja hocu,jel imam ja internet kad upalim racunalo???ako imam da onda oni tu nist ne mogu i da idem na speedtest....hahahahah,koj jebeni speedtest,koja sramota da se firma velicine bneta oslanja na speedtest screenshotove,nevjerojatno....
uzeo sam 2D net+tel prije 8 mjeseci i prva dva mjeseca net je bio katastrofalno spor u popdnevnim i večernjim satima, zvao njihovu službu za korisnike i isto me tražili screenshotove speedtesta to mi je bilo stvarno presmiješno...

Istina, kasnije poslali su lika koji je došao kod mene doma i mjerio brzinu, al to je bilo prijepodne kad je brzni bila kako-tako ok, a ja mu tvrdim da je navečer net neupotrebljiv... on kao zna za taj problem, u cijelom kvartu je tako i rade na poboljšanju. Još dva mjeseca je bilo užasno, al onda odjedanput sve ok, stvarno su riješili problem, proširili infrastrukturu ili štoveć. Brzine su danas vrlo blizu deklariranih, a ping mi nije toliko bitan jer se ne igram, glavno da je u granicama normale
maymun je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 13:05   #1288
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ima već dosta takvih tema i pitanja pa potraži. LAN port modema spoji na WAN port routera. WAN port namjesti da automatski dobije adresu od modema, a za DHCP pool na switchu i WLAN-u stavi što hoćeš, nije uopće bitno jer NAT radi svoje...
....
Zahvaljujem na konkretnom odgovoru.
Zbunio me jedan post u kojem je rečeno da se nemoze to srediti da modem uvijek šibne ip adresu na jednu konekciju pa nisam znao dali je to zbog tog kabelskog sranja i WAN-a ili zbog mog rutera
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 16:10   #1289
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 170
2 godine sam na bnetu i jako sam zadovoljan. Istina ping jedno vrijeme nije bio dobar za mrežno igranje (lagovi) u večernjim satima, ali to je sad bolje. Kabelska i neograničeno telefoniranje na fiksnoj su prva liga. Evo danas čitam da su došli do 50 000 korisnika i to sigurno nije bez razloga:

http://www.bug.hr/vijesti/50000-inte...tu/104137.aspx
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 17:20   #1290
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 464
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
2 godine sam na bnetu i jako sam zadovoljan. Istina ping jedno vrijeme nije bio dobar za mrežno igranje (lagovi) u večernjim satima, ali to je sad bolje. Kabelska i neograničeno telefoniranje na fiksnoj su prva liga. Evo danas čitam da su došli do 50 000 korisnika i to sigurno nije bez razloga:

http://www.bug.hr/vijesti/50000-inte...tu/104137.aspx

nije bez razloga,najjeftiniji su,a tu vrijedi kolko-para tolko muzike,barem u mom slucaju,a znam ih jos koji su nezadovoljni sa identicnim stvarima kao sto sam i ja bio,a poboljsanja nema.....
zweitakt je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na