Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2010., 18:16   #1
eRRoX
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
WD5000AAKS dobio bad sectore?

Ovako... imam HHD od WDa, 500 Gb, 7200RPM i uglavnom srusio mi se vec jednom sustav koji sam imo na njemu jer su mu se pojavili bad sectori. Garancija istekla. Sad probavo sam prek onog obicnog "popravljanj" kao desni klik na taj hard pa propertis pa tools pa ono check for error uglavnom dodje do jednog dijela i onda javi neki error... zatim s tune-up om da mi ono prije neg sto se pojavi welcom screen check-a disk i tamo dodje u step 2/3 na 74 posto i opet javlja neki error kao premalo mjesa za premjestanje orphaned file xxxxxxx ( gdje su x brojke). Sad zanima me dal postoji ikakva mogucnost softverskog popravka jos al free...il ak bi to onda moro ipak furat na popravak koliko bi kostalo? jel se isplati il bolje odma novi?
eRRoX je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 18:18   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Citiraj:
Autor eRRoX Pregled postova
... il bolje odma novi?
To.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2010., 18:21   #3
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor eRRoX Pregled postova
Ovako... imam HHD od WDa, 500 Gb, 7200RPM i uglavnom srusio mi se vec jednom sustav koji sam imo na njemu jer su mu se pojavili bad sectori. Garancija istekla. Sad probavo sam prek onog obicnog "popravljanj" kao desni klik na taj hard pa propertis pa tools pa ono check for error uglavnom dodje do jednog dijela i onda javi neki error... zatim s tune-up om da mi ono prije neg sto se pojavi welcom screen check-a disk i tamo dodje u step 2/3 na 74 posto i opet javlja neki error kao premalo mjesa za premjestanje orphaned file xxxxxxx ( gdje su x brojke). Sad zanima me dal postoji ikakva mogucnost softverskog popravka jos al free...il ak bi to onda moro ipak furat na popravak koliko bi kostalo? jel se isplati il bolje odma novi?
ako nemaš niš pametno na na njemu ili vrlo bitno, hiti ga kroz prozor... ili još bolje, raskopaj ga i riješi nam misteriju koliko ploča ima taj disk, 1, 2 ili 3 tako ćeš ostaviti dubok trag na PCE Forum zajednici i riješiti jedan veliki mit
inače, disk umire i već sad je neupotrebljiv. kupi novi, eto, baš smo preporučili, imaš WD blue 1TB ispod 500kn za kupiti novoga.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 19:00   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Mislim da još uvijek imaš garanciju na njega. Iskoristi je.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 19:08   #5
eRRoX
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ako nemaš niš pametno na na njemu ili vrlo bitno, hiti ga kroz prozor... ili još bolje, raskopaj ga i riješi nam misteriju koliko ploča ima taj disk, 1, 2 ili 3 tako ćeš ostaviti dubok trag na PCE Forum zajednici i riješiti jedan veliki mit
inače, disk umire i već sad je neupotrebljiv. kupi novi, eto, baš smo preporučili, imaš WD blue 1TB ispod 500kn za kupiti novoga.
Paaa imam jedan folder od kojih 200 Mb i fkt bi ga volio izvuc... jel se to da kak i koliko kosta? A poslije toga vrlo rado raskopavam hard i otkrivam misteriji
Citiraj:
Autor coconut
Mislim da još uvijek imaš garanciju na njega. Iskoristi je.
LooooL cek...

"Ovako... imam HD od WDa, 500 Gb, 7200RPM i uglavnom srusio mi se vec jednom sustav koji sam imo na njemu jer su mu se pojavili bad sectori. Garancija istekla. Sad probavo sam prek..."
eRRoX je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 19:12   #6
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor eRRoX Pregled postova
Paaa imam jedan folder od kojih 200 Mb i fkt bi ga volio izvuc... jel se to da kak i koliko kosta? A poslije toga vrlo rado raskopavam hard i otkrivam misteriji
HelpDisc.
  Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 19:20   #7
eRRoX
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kosta?
eRRoX je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 19:52   #8
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor eRRoX Pregled postova
Kosta?
ako su ti podaci bitni, onda bi ti i cijena trebala biti nebitna
potraži ih ovdje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 21:08   #9
eRRoX
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ako su ti podaci bitni, onda bi ti i cijena trebala biti nebitna
Pa dobro da al 2.300,00 kn +23% PDV-a za 200 Mb mislim da je to ipak previse jbg nisam ipak spreman toliko izdvojiti za to
P.S. Zaboravih reci... Hvala vam na odgovorima Probat cu jos nes za izvlacenje s harda a novi kupujem kad se rijesim ovog rastavljam i objavljujem "rezultate" na Forum

Zadnje izmijenjeno od: eRRoX. 22.09.2010. u 21:23.
eRRoX je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 07:49   #10
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Probaj ga spojiti u kakvo vanjsko USB kućište, npr IcyBox. Vjerujem da bi tih 200MB mogao izvući ko od šale. A onda ga raskupusaj da vidimo broj ploča
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2010., 21:55   #11
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
I meni ovaj disk krepava. U pogonu je cca 2-3 mjeseca. Danas se jednostavno stroj nije bootao. Uspio sam spasiti podatke koji su mi trebali preko USB-a. Sistemska particija se pojavljuje i nestaje. WD dijagnostika sa Hirens CD-a kaže da je u banani i da treba napraviti full test. Ne da mi se, traje preko sat vremena a svejedno je disk za zamjenu. Ide sutra nazad mater mu...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 07:41   #12
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
I meni ovaj disk krepava. U pogonu je cca 2-3 mjeseca. Danas se jednostavno stroj nije bootao. Uspio sam spasiti podatke koji su mi trebali preko USB-a. Sistemska particija se pojavljuje i nestaje. WD dijagnostika sa Hirens CD-a kaže da je u banani i da treba napraviti full test. Ne da mi se, traje preko sat vremena a svejedno je disk za zamjenu. Ide sutra nazad mater mu...
svakom disku se može dogoditi da kihne. nije to ništa čudno. odvozi full test, ako ništa, da imamo ovdje veći i bolji feedback, tako da ako se greška počne ponavljati da možemo reći da je 500 plavac generalno u klincu, ako se to nastavi ponavljati.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 18:06   #13
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
svakom disku se može dogoditi da kihne. nije to ništa čudno. odvozi full test, ako ništa, da imamo ovdje veći i bolji feedback, tako da ako se greška počne ponavljati da možemo reći da je 500 plavac generalno u klincu, ako se to nastavi ponavljati.
Već je u Linksu
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 12:08   #14
raven34
Premium
Moj komp
 
raven34's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR,ZG
Postovi: 42
Ajde i jedan WD da kihne, to nije baš čest slučaj..
__________________
raven34 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 12:24   #15
dino73n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gracanica/BiH
Postovi: 95
PA nije obavezno da je umro za sva vremena,ja imam jednog maxtora koji je prije dvije godina crko na isti nacin kao i taj wd,odradio ga HDD regeneratorom pa onda low level format i radi ko sat i dan danas,naravno da mu ne vjerujem i ne drzim na njemu nista vazno,koristim ga da od drugova donosim na njemu HD filmove.
__________________
dino73n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na