Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2010., 12:32   #4141
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
u stereo sistemu concept 6 ne treba sub, pošto ideš na risiver više-manje ti je svejedno jer ćeš za filmove ipak trebat sub.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 23:16   #4142
Mikac
Premium
 
Mikac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Gospić
Postovi: 50
Slažem se s syss-om da ti uz Concept 6 neće trebati sub, a Concept 8 ti može biti problematičan zbog položaja zvučnika i veličine sobe.
Mikac je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:41   #4143
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jednostavno kao npr.?
Javim ti prvom čim to otkrijem

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@imagine... ne bi vjerovao ali čak i stara koju sam cijedio od osnovne škole za razno-razne linije i gluposti je rekla da ne prodajem, da ne pričam ekipa oko mene.

jednostavno je bilo takvo doba i doma situacija (stari prestao raditi - ergo bio doma stalno) da nisam više mogao pustit cd na razumnoj ili nerazumnoj glasnoći i oderat session na koji sat.

naravno sad bi htio stereo natrag prilično jako, ali prioriteti su drugačiji i financije nisu bajne, međutim dobro bi promislio da li bi uzeo odvojeni stereo i ostavio logije (koliko god se pljuvalo po njima, meni su iznimno dragi te me jako dobro služe i zabavljaju) ili bi se bacio sa nekom vrećom novaca na used risiver koji bi tu i tamo slušao u stereu.
Kupi resiver.
Što više i više pratim gdje ljudi idu s hifijem ...(počevši od potrebnih novaca pa do postupaka) to mi se nekako manje sudjeluje u svemu.
Toliko da sad više nemam pojačala a kako nemam ni resiver blizu sam toga da kupim kučno kino da nisam u tišini
Trenutno mi se ni ti tvoji logiji ne čine loši.

@ [GOW]Nec
Ta tema resiver vs stereo je toliko istrošena da ne shvačam kako se više kome da u tom smjeru...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 08:13   #4144
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Hvala syss i Mikac za savjete, nista ja cu ici poslusati kad ulovim vremena concept 6, pa ako vidim da nema dovoljno dubine, budem vec razmislio o conceptu 8. Naime, znam da su vase audiofilske usi bolje kalibrirane od mojih ali posto sam bio na puno svirki u zivotu, a i sam sam svirao vise puta s bandovima po garazama, volim cuti bas kak spada, ne govorim o nikakvim basovima tipa z5500, vec o dubini i toplini zvuka, ali dobro vidjeti cemo, pa vam vec javim.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 09:32   #4145
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Trenutno mi se ni ti tvoji logiji ne čine loši.
vjeruj mi za te pare (i nove da kupiš) dobit ćeš više zabave od bilo koje 5.1 + risiver kombinacije.

@solberg... 8 su ozbiljno veliki zvučnici, računaj da nemreš strpat to u 10-15m2 i živjet sretno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 13:46   #4146
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Pa soba je 16 m2, 4x4, ali ce biti jako otvorena... telka, kutna garnitura i zvucnici.. sad ne znam, jel ce to biti dosta veliko ili ipak ne, ako je to premali prostor uzeti cu concepte 6 umjesto 8, ali ne zelim plitak bas i ne zelim sub... znam da sam nemoguc, ali kad cujem znam jel to "to" ili nije....
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 14:30   #4147
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Da, ali ako ih kupis i cujes da to NIJE to sto si htio, sta onda? Concept 8 su prilicno veliki zvucnici kako je syss rekao. Vjerojatno ce ti se dogoditi da ce ti bass pojesti ostatak zvucne slike. Jos ako u sobi imas npr laminat ili parket bez tepiha, imat ces bomy zvuk... Ja da sam na tvom mjestu isao bi na pristojne bookshelf zvucnike... neki modeli bookshelfa su dostatni i za vise od 16 m2 tak da neces imat problema..
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 15:02   #4148
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Sve je to ok sto vi tvrdite, ali prvenstveno cu poslusati doticne pa cu onda biti "pametniji" ... zvuk koji sam cuo kod m35i mi se svidio za razliku od gore navedenih, a njihova dimenzija je jos nesto sitno veca od concepta 8... ali nema veze, ne kazem da niste u pravu, samo ne volim zvuk tipa koji sam cuo na warfadele 9.5 koji mi je bio preplitak... bas nije imao dubine koju sam trazio... tu ne govorim o jacini, vec o toplini zvuka.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 17:24   #4149
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ok, naravno da je najbolje da ih poslusas... jos ako mozes u svojoj sobi bilo bi najbolje, ali makar i u ducanu je bolje nego nikako. Ja recimo imam m34i u sobi od 20ak kvadrata i ponekada mi je pretaman (previse basa) zvuk. Tebi vjerojatno ne bi bilo tako posto preveriras vise basa koliko vidim. Najbolje ti to daj svome uhu,kad vec mozes, da poslusa i ocjeni.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 21:11   #4150
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
Sve je to ok sto vi tvrdite, ali prvenstveno cu poslusati doticne pa cu onda biti "pametniji" ... zvuk koji sam cuo kod m35i mi se svidio za razliku od gore navedenih, a njihova dimenzija je jos nesto sitno veca od concepta 8... ali nema veze, ne kazem da niste u pravu, samo ne volim zvuk tipa koji sam cuo na warfadele 9.5 koji mi je bio preplitak... bas nije imao dubine koju sam trazio... tu ne govorim o jacini, vec o toplini zvuka.
Hmmm ... brijem da ce ti u 16 kvadrat ti samostojeci biti overkill.
Jedino ako je rijec o kakvoj sobi/slusaonici, onda druga prica.
Al ako ih planiras "posaditi" u kakav dnevni boravak, poslusaj i razmotri kakve bookshelf zvucnike takodjer.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 13.09.2010. u 21:20.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 10:06   #4151
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
U pravilu ce soba biti jako otvorena (trenutno sam u preuredjenju kuce), ali ako imate neku preporuku za bookshelf zvucnike samo recite... pretezito slusam rock, bluse i sl., glazbu gdje volim cuti bubanj i bas kak spada, tako da volim puniji zvuk... tako da nakon svega ce vjerovatno biti concept 6 ili eventualno icon 6 (sad su na akciji) ili ako ima neki bolji bookshelf samo preporucite.
Inace hvala svima na savjetima
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 10:37   #4152
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
možda sam propustio, ajde napiši ostatak sistema...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 11:01   #4153
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Za sada sam rasprodao sve sto sam imao od akustike u kuci, i nemam nista za sad... jedino sam kupio xonar st, kojeg nisam jos ni ugradio u komp jer mi je sve u kuci razmontirano i tako ce biti jos koji mjesec... i sad gledam marantz 5005 (malo mi je skup, ali ako to kupim brijem da bu to "dok sam ziv"... ili neku novu yamahu tipa 567 (667)... pretezito budem slusao flacove (neda mi se zezati s 100 cd-a), radio, malo vh1 i sl.. i to je to u pravilu.... i naravno kad pustim neki film..
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 11:13   #4154
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ako ideš na concepte razmotri i rotela svakako... meni su korektno zvučali.

najbolje bi ti bilo dovuć 6 i 8 doma i poslušat, makar odmah ti mogu reć da će 8 dat više basa, ali i više mogućnosti da "zapliva" bas pa to sve skupa ne bu zvučalo nikak.

6icu sam slušao u tretiranoj slušaoni i dnevnom boravku sa stepenicu-dve lošijom elektronikom i bas nije bio upitan u ni jednom slučaju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 00:07   #4155
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 00:22   #4156
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Mene opet pate drajveri, nigdje za kupiti nešto slično Peerless sls seriji, visaton mi je izvan igre a na monacor se čeka čak i do 1. mjeseca u chipoteci.

@imagine ti više ne slušaš muzku...Jel još skrivaš negdje onog peerlessa?

Usput, jel netko vidio/probao ovakvo što?
http://www.rpginc.com/products/badpanel/index.htm
http://www.diyaudio.rs/topic/117-bad...sorber-paneli/

Mogao bih se malo poigrati, no prema tom patternu trebal bi izbušiti milijun rupa za takva dva
tech je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 09:42   #4157
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Mene opet pate drajveri, nigdje za kupiti nešto slično Peerless sls seriji,
Slično ? Što nedostaje baš tome ?
Za nabavku -> Dean iz AE



Citiraj:
Autor tech Pregled postova
@imagine ti više ne slušaš muzku...
Da , ja ti sad spadam u onaj drugi topik o kučnom kinu , gdje se okorjeli hifisti iz ovog dolaze zgražat jer ti ljudi nisu kupili integrirano pojačalce nego resiver

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Jel još skrivaš negdje onog peerlessa?
Heh , interesantno da to spominješ.
Baš sam prošli tjedan razmišljao kako če i to završiti u oglasniku.

Ne mislim na one moje dvije sub kutije več....govorim o ovom trečem subu kojeg sam radio.
Nemoj me pitat zašto sam išao radit treči sub jer ne znam što bih rekao u svoju obranu.
U to vrijeme mi je došlo nešto radit i činilo se dobrom idejom napravit s poznatim drajverom što manju kompresijsku sub kutijicu. ono da imam doslovno neprimjetan sub za kasno navečer
U maloj kutiji obloženoj kožom je xls 10 (pogonjen s Rotelom RB-971 u mostu /180w) u koju sam poslje odlučio dodati PR.






Uglavnom , prošlog tjedna sam spomenuo nekom da ču to ubacit u oglasnik pa me tip zamolio da ne stavljam jer bi ga zanimao.
Što me malo začudilo jer ...Kad sam napravio sub , htio sam nečije mišljenje jer bi moje bilo subjektivno , pa sam mu dva mjeseca govorio da ga uzme kod sebe na tjedan-dva i samo mi iskreno kaže što misli... On bi svaki put rekao da nema vremena.

EDIT:Možda stavim slike od prvog do zadnjeg koraka izrade...ono tutorijal style.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 16.09.2010. u 10:24.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 11:24   #4158
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Ludilo. Kad neko zastrani, bar to odradi do kraja ...
Sve u svemu, impresivno.




EDIT:
@Imagine
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
EDIT:Možda stavim slike od prvog do zadnjeg koraka izrade...ono tutorijal style.
Pictorial svakako, i mene bi zanimalo posto mi se svidja finalni uradak !!!
To je pasivni woofer ?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 16.09.2010. u 11:39.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 11:32   #4159
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,697
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
EDIT:Možda stavim slike od prvog do zadnjeg koraka izrade...ono tutorijal style.
Kako misliš "možda" buš stavio...mislio si valjda "obavezno ĆU" staviti
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 12:38   #4160
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Slično ? Što nedostaje baš tome ?
Za nabavku -> Dean iz AE
Ovo je već druga preporuka za njih.
Makar nemam predobrih iskustva sa domaćim firmama, zadnjih tjedan dana kad sam zivkao u vezi cijena/naručivanja nitko nije ništa znao, a ako bi i kaj rekli to je bilo prek k****...
Budem ih nazvao, hvala.
Citiraj:
Da , ja ti sad spadam u onaj drugi topik o kučnom kinu , gdje se okorjeli hifisti iz ovog dolaze zgražat jer ti ljudi nisu kupili integrirano pojačalce nego resiver

Mnogi bi brzo promjenili mišljenje, i ja sam razmišljao na sličan način i probao više kombinacija, i eto me na "resiveru"(sa 5 kanala i spojenih 5 zvučnika)
I svejedno tu pišem.


Citiraj:
Heh , interesantno da to spominješ.
Baš sam prošli tjedan razmišljao kako če i to završiti u oglasniku.

Ne mislim na one moje dvije sub kutije več....govorim o ovom trečem subu kojeg sam radio.
Nemoj me pitat zašto sam išao radit treči sub jer ne znam što bih rekao u svoju obranu.
U to vrijeme mi je došlo nešto radit i činilo se dobrom idejom napravit s poznatim drajverom što manju kompresijsku sub kutijicu. ono da imam doslovno neprimjetan sub za kasno navečer
U maloj kutiji obloženoj kožom je xls 10 (pogonjen s Rotelom RB-971 u mostu /180w) u koju sam poslje odlučio dodati PR.

/slike/

Uglavnom , prošlog tjedna sam spomenuo nekom da ču to ubacit u oglasnik pa me tip zamolio da ne stavljam jer bi ga zanimao.
Što me malo začudilo jer ...Kad sam napravio sub , htio sam nečije mišljenje jer bi moje bilo subjektivno , pa sam mu dva mjeseca govorio da ga uzme kod sebe na tjedan-dva i samo mi iskreno kaže što misli... On bi svaki put rekao da nema vremena.

EDIT:Možda stavim slike od prvog do zadnjeg koraka izrade...ono tutorijal style.
Meni je ostao u sjećanju jedan sub, odkud sada tri?

Sve u svemu, jako dobro i pedantno složeno.

Ako nije tajna, gdje i koliko si platio spl metar?
Vidim da je RadioShack pa pretpostavljam da si ga naručio izvana.

(trebam te malo češće prozivati, možda nam onda otkriješ ostatak sistema.Al to moraš napraviti u onoj drugoj temi)
tech je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 23:45   #4161
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Evo sao da javim impresije sa slusanja, naime bio sam u "bojama zvuka" i poslusao concept 6 i lektor 6 (nisam stigao i neke druge npr. icon 6 i concept 8 ali biti ce jos prilike)... e sad prvo sam slusao concept 6 na yamahi 667 (na pure direkt) i zvuk mi je na conceptima bio zbilja ugodan, govorim o rock, blues i unplugged glazbi... zvucnici imaju mekan bas i vuku na topliji ton, svidjaju mi se iako ponekad malo fali udarnosti kod basa.... iako sam u dosta stvari zadovoljan sa zvukom... nisam neki rasni audiofil, ali mi pase "boja" zvuka kod concepta, srednji su zbilja za mene odlicni, visoki ne zvece i ugodni su za uho, samo bih tio naglasiti, kad sam na pojacalu iskljucio pure direkt, sve je malo zdampanije i plice, odnosno malo fali dubine kad je pojacalo na "audio" i sve ostalo na defaultu... znaci bolje zvuce na pure direkt.... ali kad smo stavili malo elktronske glazbe, cisto za probu malo prodigy, jedostavno zvuci lose,nazalost bas je tu jako podbacio u svim segmentima... znam da to nisu zvucnici za to i to i nije neka glazba koju slusam, ali cisto da ostavim dojam zvucnika u tom segmentu.

E sad je na redu dosao lektor 6... naglasavam da je lektor bio na podu kao i concept, znaci bez siljaka iako je concept bio na svom malo staku (komad plastike koji dolazi s conceptima ali ne sa lectorima)... lektor je jednostano zvucao mutnije i to dosta, naime, basa je bilo i to dosta, ali je nazalost pojeo dobar dio zvucne slike, jednostavno je zvucalo too moody ako me kuzite, nije bio te cistine tonova u srednjem spektru, dok kod visokih nism skuzio neku razliu u kvaliteti naspram concepta... cak mi ni vokali nisu zvucali osjatno bolje od concepta, smo je zvucnik zvucao dublje i toplije naspram concepta, ali istovremeno puno mutnije i za mene malo pre boomy... iako sam zaboravio njega staviti na audio i ostao je vecinom na pure direkt na pojacalu, koje kao sto sam prije vec napisao, daje dodatnu dubinu koja mozda kod ovog zvucnika daje previse basa... iako mozda ima i utjecaj sto su bili bez siljaka, ne znam,a dogovorio sam kad ulovim vremena da ih jos jednom poslusam na sijcima... mozda skroz promjene cud, ali u ovim uvjetima su mi concepti za glazbu koju ja preferiram zvucali bolje...
Zanima me jedino kako bi lektor zvucao na marantzu koje je manje nabrijanjije vezano za bas od yamahe, ali plan mi je jos poslusati kojeg Kefa (jedan kolega s foruma mi je ponudio zanjimljive zvucnike pa da i to cujem, ako ne vec njegove onda barem slicne u ducanu) i zaintrigrirali su me B&W 684, jet da su malo skupi, ali barem da ih cujem, pa cemo vec onda vidjeti...

Sorry na malo poduzem postu, ali samo sam htio podjeliti impresije sa vama i zahvaliti svima na savjetima..
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 01:53   #4162
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ovaj drugi scenarij ti je identičan da staviš 8icu u (pre)mali prostor.

kef ti ziher neće zvučat "toplo" kao što tražiš, zadnje što sam intenzivno slušao su bile kućne creste 2 i to je bilo prilično oke, makar sam ja htio još malo tamniji zvuk, ali to je brijem imao više utjecaj ostatak sistema, ali ove serije sa uni-q driverom brijem da ti neće sjest nikak.

b&w koliko god hvaljeni, ja ne bi krenuo na tvom mjestu sa metalnim visokim + cijena je naravno viša.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 12:02   #4163
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 448
Pozdrav svima! Imam problem sa pojačalom, pa se nadam da tu mogu dobiti pomoć.

Pojačalo je Technics SU-7600 staro nekih 30 godina ali savršenog zvuka http://www.audio-database.com/Techni...su-7600-e.html

Prije par dana mi je prestao raditi desni kanal. Pokušao sam spojiti zvučnike na "Remote", također ne radi desni (a i lijevi krcka na remote ali to mi nije toliko ni bitno, jer su spojena samo 2 zvučnika).

Može li mi netko preporučiti servis u Zagrebu, po mogućnosti blizu Trnja (može i u centru). Nisam iz Zg-a, pa ne znam ni gdje bi tražio. Naravno, ako je neko sa foruma zainteresiran za pogledat ga neka mi se javi.

Hvala!!
murina je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 13:11   #4164
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
odi na cice forum i nađi člana speed_devil imaš u njegovom sigu broj moba, mislim da možeš i poštom poslat amp, uglavnom dogovori se... refrešat će ti ga garantirano dobro i naravno popraviti za jako razumne novce
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 14:48   #4165
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 448
Hvala. Javit ću se čovjeku pa ću vidit. Nemam prijevoz do tamo, vidit ću i šta pošta kaže koliko košta dostava 8 kg
murina je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 22:46   #4166
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Pozdrav!
Koji receiver za Dali Concept 1, 6 i centar zvučnike preporučate, a da je najbolji za cijenu od 2000-2500 kn? Mislim na neki koji će biti dovoljno dobar za reprodukciju kvalitetnog, čistog, jasnog i ugodnog (toplog) zvuka. Zato lijepo molim za preporuke, a prvenstveno sam mislio na Yamahu, ali može biti Pioneer, Denon... Hvala!!

EDIT: pojačalo mora imati spajanje sa PC (ako uopće imaju?), dobre priključke jer sve se to spaja sa PS3 i GT20.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard

Zadnje izmijenjeno od: DiRT. 18.09.2010. u 22:54.
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 22:50   #4167
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
jako ti je svejedno, pošto ti spikeri su par koplja iznad tih multičanel delanaca za 2-3k kn.

za topli zvuk i kakav-takav stereo generalno kreni u marantz-denon smjeru, ali opet napominjem da ćeš u toj klasi imat marginalne razlike.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 23:11   #4168
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Mislio sam npr. YAMAHA RX-V467. Čini mi se super.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 23:14   #4169
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
eto ga na

uzmi onda njega kaj da ti velim...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 23:18   #4170
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
eto ga na

uzmi onda njega kaj da ti velim...
Makar sam se sam naveo na, ajmo reć pravu stvar, ali ako je i tebi to dobro, onda je i meni. Hvala
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na