Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2010., 15:43   #1
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
AMD gasi ATi brand krajem (ove) godine?

Izgleda da je integracija ATi-a u AMD pri kraju pa ce tako i brand ATi put povijesti?!

Naljepnice koje ce zamijeniti logo ATija su zgotovljene. Valjda sve to ima nekog smisla sada kada AMD gura "fuziju" na velika vrata.

Dosta los google prijevod s ati forum.de

Nije da ce mi biti zao kao kada je otisao 3Dfx...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 15:46   #2
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Steta , mogli su ostavit Ati nazive za graf kartice.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2010., 15:55   #3
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,035
R.I.P.
Sad bi moglo bit kupusa (preglednost) ako se premjesti kompletni ATI podforum pod AMD sekciju. Mozda neki prijedlog za rename unutar AMD-a (tipa cpu,gpu,mbo kao zasebne zasebni podforumi) ili samo rename ATI dijela da se manje komplicira?
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 07.09.2010. u 00:40. Razlog: Pravopis :)
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 15:57   #4
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
ne kužim ove tri slike premium i ultimate...šta će amd počet izbacivat 3 različite vrste grafičkih kartica...mogli bi postat ko nvidia i počet nabijat cijene...
moramo mijenjat naziv podforuma
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 16:04   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,483
Podforum je ATI i tak bu i ostalo, kom se ne sviđa nek si kupi Endiviju
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 19:45   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
ne kužim ove tri slike premium i ultimate...šta će amd počet izbacivat 3 različite vrste grafičkih kartica...mogli bi postat ko nvidia i počet nabijat cijene.
Mogel bi ti početi čitati s razumijevanjem, pa ne bi postal gluposti diljem foruma. Kaj se tiče gašenja ATi branda, AMD ga je "ubil" još 2006. kad su kupili kanadsku firmu, tj. kad je ATi prestal postojati kao firma i kad je postal grafičko odjeljenje AMD-a. Ono kaj je i dalje ostalo i kaj se koristi do dana današnjeg je ime Radeon i to ime bude se zadržalo tak dugo dok AMD-u odgovara. Za detalje si fino nađite hrpu članaka iz 2006. koji su obuhvaćali kupnju ATi-a. Uglavnom, još jedna vijest koja nema veze se vezom, ali hej - tu su tri slike logoa koje AMD koristi za prijenosnike, pa idemo stvarati vijesti tam di ih nema. Nekome je dosadno, pa objavljuje sranja diljem neta, a tak jasno - svi ostali ih prenose, bez da stanu i skuže o čemu je uopće riječ.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 20:07   #7
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Te naljepnice su dio AMD Vision projekta, svojevrsne "klasifikacije" laptopa na AMD platformi.

Svrha projekta je da, neinformiranim, korisnicima olaksa/pojednostavi pronalazak "pravog" laptopa za njihove potrebe.

Dakle: Ako trazis laptop samo "za surfanje" dovoljan je onaj iz Vision klase, ali ako oces igrat neke bjesne 3D igre... onda ti ne gine neki iz Vision Ultimate/Black serije

edit:
U pravu je Zvone2772, Vision projekt uljucuje i "brand name" desktop racunala, jedini je bed sto takih konfiguranija nema za kupit kod nas kod nas rulaju MSGW i iQ konfiguracije

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 16.08.2010. u 21:04.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 20:45   #8
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Ne samo laptopa, vidjeh i desktop konfiguracije koje se diče činjenicom da zadovoljavaju Vision standarde.

Evo primjera desktopa koji zadovoljavaju Vision black s AMD stranice
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 16:41   #9
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Podforum je ATI i tak bu i ostalo, kom se ne sviđa nek si kupi Endiviju
hehe
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 20:05   #10
bobanmilan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Mogel bi ti početi čitati s razumijevanjem, pa ne bi postal gluposti diljem foruma. Kaj se tiče gašenja ATi branda, AMD ga je "ubil" još 2006. kad su kupili kanadsku firmu, tj. kad je ATi prestal postojati kao firma i kad je postal grafičko odjeljenje AMD-a. Ono kaj je i dalje ostalo i kaj se koristi do dana današnjeg je ime Radeon i to ime bude se zadržalo tak dugo dok AMD-u odgovara. Za detalje si fino nađite hrpu članaka iz 2006. koji su obuhvaćali kupnju ATi-a. Uglavnom, još jedna vijest koja nema veze se vezom, ali hej - tu su tri slike logoa koje AMD koristi za prijenosnike, pa idemo stvarati vijesti tam di ih nema. Nekome je dosadno, pa objavljuje sranja diljem neta, a tak jasno - svi ostali ih prenose, bez da stanu i skuže o čemu je uopće riječ.
nije ovo uopće sranje vijest.

slike su tu da potkrijepe nagađanja. na njima također nigdje ne piše ATI i to je bit slika.

što se tiče gašenja marke ATI, glavni razlog je razumljiv:
jeftinije je reklamirati što manje brendova. sada će se reklamirati samo AMD (+ Fusion). brend ATI je tu nepotreban trošak
bobanmilan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2010., 00:17   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,483
Evo, otključao sam ovaj thread pa možete nastavit drobit
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2010., 02:02   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor bobanmilan Pregled postova
nije ovo uopće sranje vijest.
Da sranje je, jer je ATi kao firma nestal 2006., a AMD je u svim tadašnjim priopćenjima lijepo naglasil da zadržava ime ATi dok god im to odgovara. Sad, četiri godine kasnije se svi čude kak AMD "gasi" ATi i svi mogući novinari prenose vijest o gašenju brenda, dok su istodobno prethodne četiri godine uredno štancali vijesti i recenzije (1, 2) o AMD grafičkim karticima, slikali kutije s AMD Radeon imenom i tak dalje. Danas su svi u čudu, jer AMD službeno prestaje koristiti ATi ime i logo - i vijest je tu, AMD je "ubil" ATi.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 31.08.2010. u 02:07.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2010., 11:15   #13
idzakovic
Premium
 
idzakovic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 50
__________________
idzakovic je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 21:14   #14
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Još jedna od "pametnih" odluka dvadesetgodišnjih golobradih PR "stručnih" menađera sa rozim kravatama i sjajno ulaštenim cipelama na špic. A sve u svrhu da dobije bonus za prošlo kvartalno razdoblje.
Normalno da će to biti fijasko ali to njih ne brine jer će ionako za dva kvartala biti u drugoj firmi npr. tvornici za proizvodnju bagera ili slanih štapića.
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 18:57   #15
VuXs
√uメ丂
Moj komp
 
VuXs's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: WrboWec - paradise city
Postovi: 8
a kaj budu i Ruby ukinuli???

ah..mijesaju kruske i jabuke..nadam se da ce im se obit u glavu..
VuXs je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 14:52   #16
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Neznam kaj se svi bune, sve će ostati po starome osim imena ATi>AMD i tu je gotova priča. No kako je VuXs rekao samo da Ruby ne maknu jer promijenom logoa može doći i do nekog novog dizajna same reklame.
trancer je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 15:10   #17
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Uskoro AMD predstavlja novu seriju grafi koja će biti brža od prethodne. Normalno da će sada promijeniti ime jer će sada AMD imati najbrže grafe.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 23:16   #18
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Istina, AMD je "ubio" ATI još 2006 godine, ovo sada je samo zadnji čavao u lijes.
Doduše ne bi se toliko složio da je to marketinški loša odluka, nije da se bavim marketnigom ali ovako laički razmišljan...koliko ljudi koji nisu u IT branši bilo poslovno ili iz hobija uopće zna da je AMD=ATI? Ako mislite da znaju svi živi, priupitajte okolo prijatelje koji nisu nekakvi "IT majstori", začudit će vas odgovori

Takvi su čuli da nekakav Intel rastura, ali su čuli i da ATI rastura, sutra kad ATI postane AMD, će razmišljat "ala ovaj AMD ima jebene grafike, iden uzet i cpu u njih" Malo karikiram, al opet meni se ovaj potez ne čini baš kao marketinški fijasko...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 08:25   #19
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
Još jedna od "pametnih" odluka dvadesetgodišnjih golobradih PR "stručnih" menađera sa rozim kravatama i sjajno ulaštenim cipelama na špic. A sve u svrhu da dobije bonus za prošlo kvartalno razdoblje.
Normalno da će to biti fijasko ali to njih ne brine jer će ionako za dva kvartala biti u drugoj firmi npr. tvornici za proizvodnju bagera ili slanih štapića.
Pojavom Intelovog SBa te AMDovog Llana i Ontaria će grafičke kartice konačno prdnut na rosu, bar što se tiče 90% home i office mašina ... tak da ne žalim za ničim. Meni manji izdatak . Ruke trlja i TSMC, budući pad potražnje za entry level modelima grafičkih kartica su uspješno anulirali novom linijom x86 procesora.

Što se tiče same odluke, smatram da su to trebali napraviti još prije izlaska HD5000, bilo bi manje konfuzije. Na PCBu kartice ionako piše AMD već koje 2 godine. Sad su se našli u toj situaciji pred izlazak hibridnih procesora koje tržište čeka ko žedno vode.
Jedan od razloga je definitivno i lova koju treba odvojiti za marketing. Svaka naljepnica na OEM računalima se plaća, pa je umjesto AMD Turion + ATI Radeon bolje imati samo AMD Vision. A koliko vidim, najradije bi skroz odustali od naljepnica ... očito da su OEMovi dobro prihvatili platformu.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.09.2010. u 08:30.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 01:01   #20
Phobos1807
Vladar iz sjene
Moj komp
 
Phobos1807's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb / Varaždin
Postovi: 58
RiP Ati

ne da mi je totalno blesavo izgovarat amd za graficku, ali valjda znaju sta rade.

jelc svaka cast da ostani ati sekcija
Phobos1807 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 12:11   #21
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Istina, AMD je "ubio" ATI još 2006 godine, ovo sada je samo zadnji čavao u lijes.
Doduše ne bi se toliko složio da je to marketinški loša odluka, nije da se bavim marketnigom ali ovako laički razmišljan...koliko ljudi koji nisu u IT branši bilo poslovno ili iz hobija uopće zna da je AMD=ATI? Ako mislite da znaju svi živi, priupitajte okolo prijatelje koji nisu nekakvi "IT majstori", začudit će vas odgovori

Takvi su čuli da nekakav Intel rastura, ali su čuli i da ATI rastura, sutra kad ATI postane AMD, će razmišljat "ala ovaj AMD ima jebene grafike, iden uzet i cpu u njih" Malo karikiram, al opet meni se ovaj potez ne čini baš kao marketinški fijasko...
Meni to i nije toliko smiješno, definitivno ima logike!
Ali naziv ATI se evo zadržao i 4. godinu nakon samog gašenja branda, mislim da se zbog toga ni sam naziv podforuma nebi trebao mijenjati,
eventualno u Radeon koji se još službeno zadržao...Meni će se jedino biti teško naviknuti na zalenu boju ako crvenu u potpunosti izbace.
I Ruby...ah Ruby!

DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 15:41   #22
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
bah,nemojmo se voditi nekakvom nostalgijom za bojom ili imenom!
može se zvat i UberGrafhikAdapter ,bitno je na kraju da je Cheap&Fast!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 15:53   #23
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
steta sto se gasi ATI brand, bili su uz nas toliko godine (negdje jos imam ATI PCI grafu iz 1995 godine), a sad idu u ropotarnicu povijesti. Isto tako mi je bilo zao kad je Voodoo(3DFX) nestao, ah vec me lovi nostalgija...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 16:53   #24
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Huhh, meni uopce i nije bitno toliko dali ce ATI biti AMD ili žnjok..
Istina, navika na samo ime ostane u glavi ali na kraju krajeva bitno je da ostanu konkurentni i povoljni za nas, krajnje kupce (objektivno gledajuci)..
A ove spike kako je AMD "ubio" ATI su za , nhf...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na