Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2009., 18:22   #31
lakiozoon
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: split
Postovi: 1
Takodjer imam slican, gotovo isti problem, pa da ne otvaram novi topic bez veze.

Dakle, imam t comov thompson 780, koristim i max tv.

Pokusavam otrvoriti 1513 port za garenu, aplikaciju za povezivanje zbog igranja raznih igara.

Prateci upute s portforward.com i pregledavajuci razne nase i inozemne forume, nikako da mi taj port prosteka kako spada.

U thompsonu manualno forwardam 1513-1513 range portova na 1513.
Odaberem manualno postavljenu aplikaciju i odredim svoj device.
Moj device se prepozna automatski po imenu, ali pokusavao sam i s unosenjem ip adrese, sto me dovelo do istog rezultata.

Restartam modem, comp, sve, medjutim i dalje vecina playera u garena aplikaciji mi nisu "tunellani".

Postavke za garenu i warcraft3 u webkonzoli nakon restarta (a i prije) su mi prikazane kao aktivne na mom kompu. (dakle trebalo bi radit jel).

Takodjer sam skinuo scan port aplikaciju s neta i za 1513 port mi pise da je closed.

Gledajuci log u webkonzoli, izbacio mi je 2 sumnjiva "momenta"

00:05:17 (since last boot) IDS rate parser : udp rate limiting (1 of 1) : xx.xx.xxx.xxx xx.x.xx.xxx 0044 UDP 1513->49189
00:05:17 (since last boot) IDS dos parser : udp flood (1 of 1) : xxx.x.xxx.xx xx.x.xx.xxx 0044 UDP 1513->49189

(neznam da li je uopce bilo potrebno x-at adrese i da li je ovo uopce bitno, al za svaki slucaj)

Bilo kakva pomoc je i i vise nego dobrodosla.

P.S. Cak sam potpuno ugasio firewall, i na kompu i na routeru da provjerim da li je to uzrok.
lakiozoon je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 15:11   #32
ElessarOne
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
e ovako imam jedno glupo pitanje...cemu uopce koristi taj port foward.... dal to pomaze brzinu neta ili sta? da li je moguce i da li se isplati recimo, konfigurirati da imam fowardirani port za utorent, i jos neki port za....recimo couter strike....???? sto cu dobiti sa time? hvala
ElessarOne je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 01:31   #33
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Jel moze netko vise napisati full tut kako to napraviti. Mucim se vec hebena 2 dana i nece nikako!
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 15:54   #34
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,035
Thomson TWG850 port forwarding

Pokušavajući namisitit PF na Bnet-ovom modemu preko programa PFConfig Sizifovski sam se isprca jer ovaj moj modem nije na listi podržanih,nisam naša nikakve upute,a na PCE forumu nije bilo nekih iskustava konkretnih.PF mi je triba za Utorrent i nakon što sam ručno podesija do bržeg downloada je ipak došlo,ipak ništa revolucionarno brzo.Aplikacija Utorrent sada bez problema odvrti "Test if port is forwarded properly" uz poruku:
OK!

Port 45682 is open and accepting connections.
You will be able to receive incoming BitTorrent connections.

Samo da još napomenem da sam i ja zauzvrat isprca Utorrent v1.8.2 preko "yubito" uputa,samo upisati Utorrent v1.8.2 i gledati kako se namištaju preferences opcije u programu.Ja sam ih pogleda 10-tak i 90% stavki se uvik isto namišta.Najvažniju minjate prvu a to je ovaj port 45682 koji namisitite umisto defaultne vrijednosti porta pod opcijom Options/Preferences/
Connection u samom Utorrentu.
Nešto žešći mod bio je i mijenjanje opcija Advanced pa ako želite,to radite na vlastitu odgovornost,kasnije ionako možete vratite te vrijednosti putem tipke Reset na defaultne.Za ovu opciju bilo je manje "yubito" uputa.

E sad "iđe" najbitnije morate nakon svega ovoga gore otići na stranicu Thomsona za podešavanje modema na način da upišete http://192.168.0.1,
kad vas nakon toga pita Username i Password,username ostavite prazno a
password je admin
Sada podešavate slijedećepcija Advanced u gornjem uglu,zatim se s live
strane otvaraju opcije od kojih otvarate opciju Forwarding
Meni je zadano 10 redaka Local IP Adr,pa sam odmah u prvi redak nadoda broj 12 da bude 192.168.0.12 (nadodajete samo zadnje znamenke iza 192.168.0.),ovu sam prepisa iz Local Area Connection ikone u system trayu pored opcije za sound,desnom tipkom miša pa livom na status,pa odaberi support i tu piše vaša IP adresa koja je možda različita od moje pa nju koristite.
Nakon upisivanja IP adrese,upišete 45682 u Start Port polje,pa 45682 u
End Port polje,zatim odaberite Protocol i to opciju TCP,i check kvačicu u
polje Enabled.Kliknite još naopciju Apply ispod ove tabele od 10 redaka
Local IP Adresa.Ostala polja nisam ništa dira nego sam testira unutar Utorrenta na onaj trokut u dnu (Network),opcija "Test if port is forwarded properly" i nakon toga je javilo ok.
Šta se tiče mriža,modema i routera još sam uvik noobina pa je moguće da sam napisa koju glupost tipa "možda je vaša IP adresa različita i sl".Malo sam detaljnije pisa da nebude dodatnih pitanja.

PS Ako radite PF za neke online/MP igre pretpostavljam da port za tu igru jednako namištate isto kao i za Utorrent na gore opisan način npr:
Call of Duty - World at War80, 443, 3074, 5223


ovo je izvadak TCP portova s http://www.portforward.com/cports.htm

Naravno igre vam trebaju bit orđiđi
Pozdrav i sritno,usput ovo je sve bilo na Winxp Pro SP2
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 12:45   #35
Sherry84
Premium
Moj komp
 
Sherry84's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Igre trebaju bit orđiđi? daj nemoj me zezat.

Ja mucim muku sa svojim Thomsonom 780 od tcoma, porobao sam milijardu opcija, dođe mi da odem kupit novi ruter.
Jednostavno ne mogu otvorit portove da mi NAT u Alter MW2 bude uredno na Open, nekad otvorim sve moguce i nat bude par dana opet pa opet Strict, ne kužim ili se ruter pregrijava ili sam resetira portove , firewall iskljucio, sve,, ne kužim..
Sherry84 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 12:54   #36
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Citiraj:
Autor Sherry84 Pregled postova
Igre trebaju bit orđiđi? daj nemoj me zezat.

Ja mucim muku sa svojim Thomsonom 780 od tcoma, porobao sam milijardu opcija, dođe mi da odem kupit novi ruter.
Jednostavno ne mogu otvorit portove da mi NAT u Alter MW2 bude uredno na Open, nekad otvorim sve moguce i nat bude par dana opet pa opet Strict, ne kužim ili se ruter pregrijava ili sam resetira portove , firewall iskljucio, sve,, ne kužim..
Ne trebaju bit oriđiđi
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 13:15   #37
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Jel si probal ovak?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 17:15   #38
Sherry84
Premium
Moj komp
 
Sherry84's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Uopce mi ne pokazuje Speedtouch780 pod network
Sherry84 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 18:15   #39
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Javi T-Comu da ti veza prekida ovo ono i traži da ti zamjene router. Vjerojatno ćeš dobiti SX763, koji ima 3x bolji GUI od ovoga.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 12:19   #40
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 357
Prije više od pola godine sam se i sam patio sa PF na ST 780 zbog snimača i video nadzora i sl. i stvari nikako nisu radile. Sto pokušaja varijanti ovoga i onoga , a PF i nije neka nauka, i nikako nije radilo.
Nakon toga služba za korisnike, "monolog teti s druge strane" (pristojan) o tome što ne radi, nakon toga isti takav teh. podršci i drugi dan je došao tehničar i bez isprobavanja i pitanja stavio SX763 i nakon par min podešavanja sve je proradilo i danas radi bez problema ...

Tako da ako možete, kukajte i tražite SX763 ... Nije savršen, ali radi svoj posao ...
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 13:16   #41
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Samo da podignem malo temu i priupitam je itko uspio napraviti port forwarding koji radi na Speedtouchu 780?

Ubijam se već 3 dana, pokušao sve živo i neživo, i nikako da proradi. Par puta mi je čak uspio otvoriti 2 od željena 3 porta ali samo na kratko - uopće ne znam zašto taj jedan put je, a ostatak vremena neće.

Također sam skužio da mi različiti port probing toolsi daju različite izvještaje o otvorenim portovima.

Portovi koji mi trebaju su 80, 443 i 4125. Trebaju mi za WHS Remote Access.
Još bi nekako mogao i bez 80, ali mi ova ostala dva trebaju.

80 nikako neće, 4125 samo u dva navrata (od barem 50ak pokušaja), a 443 mi u Shields UP piše da je otvoren, u svim ostalim toolsima kaže da je zatvoren.

uPnP mi je uključen ali ga je WHS uspio detektirati samo dva puta (u 50ak pokušaja).

Izluđuje me ovo "random" ponašanje - svaki put slijedim isti postupak a rezultat bude drugačiji...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 11:52   #42
Joy_Rider
Registered User
 
Joy_Rider's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Talking

Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Samo da podignem malo temu i priupitam je itko uspio napraviti port forwarding koji radi na Speedtouchu 780?

Ubijam se već 3 dana, pokušao sve živo i neživo, i nikako da proradi. Par puta mi je čak uspio otvoriti 2 od željena 3 porta ali samo na kratko - uopće ne znam zašto taj jedan put je, a ostatak vremena neće.

Također sam skužio da mi različiti port probing toolsi daju različite izvještaje o otvorenim portovima.

Portovi koji mi trebaju su 80, 443 i 4125. Trebaju mi za WHS Remote Access.
Još bi nekako mogao i bez 80, ali mi ova ostala dva trebaju.

80 nikako neće, 4125 samo u dva navrata (od barem 50ak pokušaja), a 443 mi u Shields UP piše da je otvoren, u svim ostalim toolsima kaže da je zatvoren.

uPnP mi je uključen ali ga je WHS uspio detektirati samo dva puta (u 50ak pokušaja).

Izluđuje me ovo "random" ponašanje - svaki put slijedim isti postupak a rezultat bude drugačiji...
Nadam se da ti nije kasno stigao ovaj moj odgovor, a vjerujem da će i drugi saznati neke nove trikove.
Sto se tiće home servera i ja sam imao puno ne prospavanih noći u kombinaciji sa dotićnim ruterom i shvatio i zaključio sljedeće (na kraju sam uspio i sve radi)

port forward na t-com treba zapoćeti u korisničkom sučelju http://user.t-com.hr nitko se nije dosjetio da prije routera postoji još jedan firewall.
preporučan za početak vratiti razinu zaštite na minimalnu, a kasnije kad sve proradi postaviti na preporučenu. ako port fwrd prestane raditi vrati na minimalnu zaštitu. kod svake promjene na firewallu treba se odspojit i ponovno spojit na net inaće promjene nisu prihvaćene.

e sad port forward radi za sve portove osim 21,80,443. Zašto

zato što T-com menađment sjedi na portovima 443 i 21, a routerov GUI na portu 80. Riješenje je flash na originalni fw (gubite 3play uslugu, a s njom i MaxTV!), ali maxtv se može vratiti kroz cli sa puttyem.

eto....
Joy_Rider je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 12:19   #43
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,676
Nekidan u sličnoj temi utvrđeno / dokumentirano da naprosto treba ubit / onemogučit loše (mogao bi reći bezobrazno) definiran Remote Managment.
Ako se ne koristi MaxTv onda i njegove postavke isto.
Promjena fw je poželjna, novi fw ispravlja x grešaka i automatski "oslobađa" njihovih postavki ali nije nužna.
Sve se može podesit šta kroz web konfig, šta kroz CLI, šta kroz edit konfig fajla.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na