Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2010., 11:15   #1
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
wireless između 4 kuće?

Ovako,
imam prijateljicu koji i nije bas imucna, dobila je neki komp na poklon i pitala ako bi se mogla spojiti na net od frendice koja je nekih 100m od nje.. al im izmedju 4 kuce i nema opticke vidljivosti..

Ja evo iskreno od 8 citam sve ove postove i komentare, to je vec 3 sata.. 1000kombinacija antena ovo ono.. i na kraju nemam pojima kako to izvesti najbolje i sto je bitno najjeftinije moguce..

nisam doma pa ne mogu pogledat u komp, al imam wireless karticu koju ne koristim ukopcanu u PCI-e utor s nekom antenicom sa zicom nekih 40cm i onda antena mala.. s druge strane je t-comov ruter ovaj zadnji koji nude..

vidim da se ovdje prodaju i neke antene rabljene po 80-90kn, npr.
Wirreless antena (40cm) unutrašnja AirLive 10db

aj samo u par rjeci dal je to moguce izvesti za stvarno nest malo love.. to bi joj ja badava sve slozio al ni sam nemam previse love sad za dat.. pa koji savjet mozda?
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 11:31   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Probaj sa sat-kantenom. Meni na puno većoj udaljenosti hvata signal sa te male antenice uzimajući u obzir da je ispred frendove kuće nekoliko drveća i router mu je na tavanu.
Mislim da bi to bila najjeftinija solucija, samo treba uložit malo slobodnog vremena.
Jer da idete na kupnju antena i AP-ova to bi bilo preeeskupo, tak da bi ti savjetovao ovo. Imaš tu na forumu kak napravit sve to.
Nadam se da sam pomogao, pozz.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2010., 11:41   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko su ove kuće veće da nema optičke vidljivosti? Ako se ne radi o tolikoj razlici uvijek možeš antenu strpati na "šipku" i dignuti ju na veću visinu!
  Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 11:43   #4
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 997
100m kroz 4 kuce bas i nece biti jeftino, sto jeftinija oprema to slabija i teze je izvedivo. Po mom misljenju je, uzimajuci u obzir sve ovdje navedeno, najjeftinija varijanta sklepati neki nosac i montirat na kucu od frendice. Dovoljno visok da nadvisi ili nekako opticki zaobidje sto vise objekata, na to stavit usmjerenu antenu i kupit dovoljno kabla da se moze ta antena spojit s karticom u kompu.

A sad koji je to tocno ruter i kolko je jak nemam pojma jer nisam radil s njim, ali kljucno je di se nalazi u kuci (da ima sto manje zidova u smjeru te frendice, po mogucnosti 0) i da li ima odvojivu antenu (u sto sumnjam).

I trece su pare, je'l imas para za usmjerenu antenu dovoljno jaku (nadje se na njuskalu za 200tinjak kuna ok antena) i za dovoljno metara kabla (opet njuskalo 9m= 100kn)? Ili se mozda upustit u izradu kantene?

I dalje nema garancije da ce lovit, najbolje je posudit opremu pa probat, onda tek kupit jacu/skuplju ili slabiju/ jeftiniju opremu, ovisno o jacini signala.
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 12:27   #5
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
nazalost, frendicina kuca je najmanja u nizu.. razmisljam da probam sam napravin kantenu, i probat, vidim ima tu nekih uputa.. al dobro si me sjetio da probam s postojecom opremom pa vidjeti prije nego se upustiti u troskove.. netko sigurno ima nest takvoga u okolici da posudi..

ovo pitao samo jer sam mislio da mozda neka malo jaca antenica bi bila dosta jer se ne kuzim u te stvari al vidim da nejde to tako lako..
svakako probat cu posudit, pa javim ishod, ukoliko nekome padne na um neka revolucionarna ideja nek samo napise
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 13:39   #6
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
jos jedno pitanje.. danas radim kantenu.. e u slucaju da jedna nije dovoljna..
dal se da i na ruteru uzet onda antena njegova dolje i stavit kantena?
mislim da je ovaj model Gigaset SX763 WLAN dsl.. il treba lemiti tamo nesto.. da ne dodjem k ljudima pa im nest potrgam.. il se da samo odsrafit pa stavit kantena.. ja mislim da sa 2 usmjerene kantene bi to moglo radit
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 19:23   #7
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ili lemit ili kupiti kabel mini rp sma, tako nesto
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 23:23   #8
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 997
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
ili lemit ili kupiti kabel mini rp sma, tako nesto
Prvo, taj router nema odvojivu antenu kolko ja znam pa je walbandon napiso 2 moguca rjesenja za to.

Ili posudit AP i 15m lan kabla ili kolko je potrebo i jedan posteni produzni za struju, i prije nego radis bilokakve zahvate, testiras na cim boljoj (prije opisanoj) poziciji je'l to radi i kako radi, brzinu veze i stabilnost na recimo tjedan dana, to je moj savjet.

Btw, je'l ta prijateljica koja bi dala svoju mrezu, koristi wlan ili maxtv na tom gigasetu? Ako ne, onda se taj gigaset fino proda za 250-300kn, i kupi se router-modem za 50-100 i access point za 200-250kn i kolko je potrebno lan kabla da usparas pare na antenskom kablu koji je skuplji.
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 10:50   #9
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
opet ja podizem temu malo..
slozio jednu kantenu, nasao neke mreze s 30% signrala koje uopce nisam lovio do sad.. neznam iz koje kuce sam sam ju okrenuo prema jednoj hrpi kojih 100m od mene
nego, mali pogledao ruter koji imam.. pa ima tu konektor gdje je antena spojena.. pa me zanima dal zna netko koji je ovo konektor? slika

to bi mi uvelike olaksalo posao ako se nest takvo moze kupit
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 15:01   #10
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 997
U.fl, mogu se na ebay-u naci ti adapteri za neku sicu do 15kn sa postarinom.(mj. dana cekanja)

npr.
http://cgi.ebay.com/5in-U-FL-male-RP...item27b097361d
Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2010., 16:11   #11
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
Bump teme

završio sam ovo gore navedeno.
Ukratko:
Kod rutera sam postavio kantenu na malo odaljeno mjesto od kuce gdje ima vise prostora, ima 10m koax kabla do kantene.. takoder s druge strane 10m od kantene do mrezne kartice..
Signal dok ga ima je postojan(2 crtice od 5, il jedna), brzina solidna za situaciju, al nekad je tesko uopce dobiti signal..
Zanima me, vidio da postoje neki posebni koax kablovi s manje ohma o kojima se tu prica.. ja imam obicne tamo neke najjeftinije.. ako ulozim u ove ce bit bolji signal?

Izmedju kuca je jedan bor koji sprijecava opticku vidljivost..

nasao ove gubitke kabla kod ZGwireless link . Al tesko je odrediti koji meni treba zapravo :$

Hvala jos jednom

Zadnje izmijenjeno od: zmotani10. 28.07.2010. u 16:50.
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 17:21   #12
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
treba ti LMR200 samo to je dosta skup kabel... opcenito je pravilo da do 3 metra sa lmr200 kabelom nemas bas gubitaka ali na vise od 3m vec se pojave gubici... znaci za vise od 3 metra koristi se LMR400 koji je jos skuplji i on ide do 7 - 8 metara bez gubitaka... ugl taj kud je skup tud je i skroz krut i nesavitljiv...

ali postoji i jeftinija verzija tog LMR200, slicno se zove, ali neznam tocno... ugl, taj u klasi tog 200 mozes koristiti bez problema... ali sve iznad 8 - 10 metara ima velike gubitke...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 20:30   #13
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
sa airlive 1700wl usb., meni ide bez problema 20m obicnog satelitskog kabela ., tako da.. mozda je vrijeme za promjenit karticu s vise snage
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 09:18   #14
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
gledam malo arlive koji si spomenuo.. to bi moglo raditi a da se ne mjenja kabel, a? neda mi se sad s one strane s koje je ruter sve mjenjat :P
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 09:10   #15
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
ima netko za preporucit wi-fi karticu koja ide na PCI utor? a da je neka od boljih
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 14:28   #16
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Sad će ispast da zaje**vam, ali bio sam u sličnoj situaciji. Previše daleko od gradskog wirelessa, nisam ga mogao dobit nikako, ni sa krova s antenom na 3m cijevi. Kum mi je ponudo svoj net, ali živio je 2 kuće od mene. Ukupn udaljenost od moje do njegove ograde je bila14m, pa dodaš do kuće s obje strane još par metara i na kraju nije ispalo tako daleko. Problem su bile breze (njih 5) i komšijina kuća.
Rješenje je bilo kupit 2xap jer je moja soba bila u podrumu na sjevernoj strani a njegova na katu na južnoj strani, kako god okreneš nismo mogli izbjeć komšiju. Kad smo uračunali cjienu kabla do antene, 2xantene, 2xap (bilo 2006. godine) sve je bilo izrazito skupo. Na kraju smo kupili 40 metara plastičnog građevisnkog rebrastog crijeva, provukli kabel kroz to i zakopali ga. Kabel je išao kroz prozor pa u zemlju i onda oko komšijinog dvora (nije dao da kod njega kopamo) jer su nam dopustili drugi 2 komšije da kopamo kod njih. na kraju je trebalo malo manje od 100m kabela (limit za normalan rad lan-a) jer kablovinje krivuda i po zidovima u kući, nemoš samo direkt.
Ja bi ti preporučio da zakopaš kabel i riješiš problem. Nikad nećeš imat takvu stabilnost na wifi-u, a o brzini da ne govorim. Da ne zaboravim najbitnije, košta 200kn, ako ne i manje. Eto, razmisli, isplati se.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 12:28   #17
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
nije losa ideja.. al ovdje ima 5-6 kuca izmedju.. tako da mislim da nebi to moglo proci.. ma radi ovo.. kad radi je brzina max i konstantna.. testirao neko vrijeme.. samo je problem dok se izgubi ga nemos nac.. pa bi mi samo trebalo nesto jace da to lovi kako spada.. a da odem u trgovinu i pitam prodavaca da mi da nes kvalitetno uvalit ce mi ne definitivno nesto skupo al tko zna dal to radi tako dobro za te pare.. a netko ovdje sigurno ima iskustva.... pa zato cekam da se netko javi al hvala na misljenju
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na