Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2010., 22:52   #1
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 256
(riješeno) Application error i driveri

Imam isti kompo vec duze vrijeme i sve je normalno radilo. Igrao sam normalno Doom 3, SW:Kotor 1 i 2, Newervinter Nights i još neke igre, ali sada mi jednostavno ne rade. Prilikom startanja igre, pojavi se "application error the memory could not me read ili written" i ugasi se. Na drugim forumima se spominje da KOTOR koristi neki engine koji ima problema sa Radeon grafickim karticama i da treba skinuti nove drivere. To sam i napravio, cijelu proceduru sa Driver Cleaner-om. restart u safe modu..... skinuo nove drivere za Radeon 9600/x1050 series graficku 32 bit Windows XP sa njihove stranice. Instalira mi Catalyst Control Centre, prijeđe na instalaciju drivera, javi se nekakvi error i prekine. Kada se to prvi put dogodilo, prije nego što su počeli application errori, otišao sam na restore point i vratio na stanje prije instalacije drivera, ali nije se vratilo na prvobitno stanje, ali je ipak ostalo nešto od drivera. Tako da mi neke igre rade normalno (Rome total war, Warcraft 3, Starcraft - većinom starije igre, ali i neke novije poput Titan Quest-a), neke trzaju - a prije su radile normalno (Area 51), a ostalima se javi taj error. Sada sam u tom nekakvom neutralnom prostoru, ne mogu instalirat nove drivere, a stari vrijede samo do neke granice. Nemam pojma više što da radim, taj application error mi se javlja sve češće, čak i sa nekim programima - Google Earth, na netu sam našao da treba promijeniti SATA kablove - da li ima to ikakve veze s time?

Zapravo me najviše živciraju ti driveri za grafičku - da li je moguće da je toliko već zastarjela da više niti ne mogu skinuti normalne drivere za nju?
Phylip je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 01:46   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,831
Citiraj:
Autor Phylip Pregled postova
Zapravo me najviše živciraju ti driveri za grafičku - da li je moguće da je toliko već zastarjela da više niti ne mogu skinuti normalne drivere za nju?
U principu da, 9600XT je davno izbačena s liste podržanih kartica u Catalytu tako da ćeš morati instalirati ili neku legacy verziju (mislim da je 10.2 najnovija) ili verziju 7.5 s kojom bi najbolje trebala raditi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2010., 12:19   #3
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 256
Prilikom instalacije 10.2, kopira sve u ATI folder, ali na kraju instalacije se pojavi Severe error - kaže da driveri nisu kompatibilni sa Windows Xp. Ovi fileovi koji su se kopirali su na kompu i čini se kao da imam drivere, ali Doom 3 i KOTOR ne radi, isti problemi.

Idem probat instalirat 7.5.

Dobra vijest jest da Area 51 više ne trza. Jeeeej steta sto mi se apsolutno ne igra, radije bi da mi ništa ne radi, ali da mogu KOTOR 2.
Phylip je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 12:54   #4
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 256
Toliko besanih noći sam proveo riješavajući taj problem. Umjesto da sam kao svi drugi normalni tinejđeri gledao pornjavu, ja sam lutao po forumima i tražio riješenje za driverski problem.

Prilikom instalacije 7.5, pojavio se isti sever error "Zero service display error", ali je isto tako kopirao prije toga sve podatke u ATI folder. Tako da je opet ispalo da imam drivere, ali u nekoj neutralnoj dozi.

KOTOR 2 radi, ne mogu vjerovati.

domy_os, blagoslovio te Bog, svaka ti dala, ili bar ona koju ti želiš.

Puno hvala na pomoći.
Phylip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na